Pirmą kartą Lietuvos istorijoje po kiaušialąsčių vitrifikacijos gauti embrionai!

Pirmą kartą Lietuvoje po kiaušialąsčių vitrifikacijos (greito užšaldymo), Gražinos Bogdanskienės Vaisingumo Centre atlikus ICSI+TESA procedūrą, gauti embrionai!
 

2012 m. balandžio 5 dieną Gražinos Bogdanskienės Vaisingumo Centro vyr. embriologė Erika Malinauskienė pranešė puikią žinią, kad iš užšaldytų kiaušialąsčių vitrifikcijos būdu pavyko gauti embrionus. Tai pirmas kartas Lietuvoje, kai apvaisinimui naudojamos vitrifikacijos būdu šaldytos kiaušialąstės.
Gydytoja G. Bogdanskienė pabrėžia, kad tai dvigubo sudėtingumo procedūra, kadangi buvo atlikta kartu su TESA, kurios metu aspiracijos būdu imami spermatozoidai tiesiai iš sėklidžių.
Šiandien galima pasidžiaugti, teigia gydytoja, kad net ypatingų problemų turinčios poros, gali susilaukti vaikelio, tai prilygsta stebuklui.
Vitrifikacija tai embrionų ar kiaušialąsčių ypač greitas užšaldymas, kai tirpalas virsta kieta medžiaga. Vitrifikacija vyksta dviem etapais. Iš pradžių iš ląstelės yra pašalinamas vanduo, o po to akimirksniu užšaldoma. Šio proceso metu nesiformuoja ledo kristalai. Tai yra svarbiausias vitrifikacijos pranašumas, nes ledo kristalai gali pažeisti kiaušialąstę.


Gydytoja tikisi, kad ši procedūra atvers didesnes galimybes susilaukti ateityje biologinių vaikų moterims, kurioms reikalinga chemoterapija ar radioterapija dėl vėžio, turi kiaušidžių negalavimą arba jas prarado. Kiaušialąsčių vitrifikacija tai taip pat būdas išsaugoti nepanaudotas kiaušialąstes dirbtinio apvaisinimo metu, kuomet gautų kiaušialąsčių skaičius yra didelis, o spermatozoidų jas apvaisinti nepakanka. Tačiau priežastys atlikti kiaušialąsčių šaldymą nebūtinai turi būti medicininės.
Šiuolaikinė moteris dažniausiai suteikia pirmenybę karjerai, o juk su kiekvienais metais amžius didėja, to pasekoje galimybė sveikam nėštumui mažėja. Todėl moteris gali saugumo sumetimais užšaldyti savo kiaušialąstes ir panaudoti jas vėliau.
Gyd. Gražina Bogdanskienė yra nevaisingumo gydymo pradininkė Baltijos šalyse. Tai prasidėjo 1993 metų balandį. Tą mėnesį Lietuvoje gydytos ir parengtos 4 lietuvių poros pirmą kartą nuvyko dirbtiniam apvaisinimui į Londoną. Gyd. Gražina Bogdanskienė su džiugesiu prisimena, kai jos dėka 1994m. po dirbtinio apvaisinimo procedūros gimė pirmosios šalies dvynukės, o dabar sėkmė ir vėl aplankė jos vadovaujamą Vaisingumo Centrą.
Kontaktinis asmuo:
Kristina Strigo
Direktorės pavaduotoja
UAB "Vaisingumo Centras"
Tel.: +37069829264
[eml="mailto:kristina@vaisingumocentras.lt"eml]kristina@vaisingumocentras.lt[/a]

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai