Melkersson - Rosenthal liga (G 51.2)

Apibūdinimas. Tai lėtinė liga, kuriai būdingas nuolatinis lūpų ir kitų veido sričių patinimas, mimikos raumenų paralyžius, klostuotas liežuvis (lingua plicata).

Etiologija ir patogenezė. Tai A-D būdu paveldima liga. Yra 9-osios chromosomos p11 lokuso genetinis defektas. Taip pat didelė reikšmė teikiama židininei infekcijai ir alergijai, ląsteliniam imunitetui. Pažeidžiama gleivinės jungiamasis audinys, taip pat kraujagyslės.

Klinika. Dažniausiai serga 20–30 metų žmonės. Pirmasis simptomas yra lūpų edema, vėliau – kitų veido sričių patinimas. Tai pasireiškia savotiškais paroksizmais, trunkančiais vidutiniškai 2 savaites. Aiškaus pasireiškimo periodiškumo nėra. Liga gali prasidėti naktį, paryčiui, neretai gausiai vartojus alkoholio. Dėl audinių paburkimo, alerginio mechanizmo maždaug pusei ligonių išsivysto veidinio nervo paralyžius. Klostuotas liežuvis būna kiekvienam ligoniui, neretai būna bendras silpnumas, karščiavimas.

Diferencinė diagnostika. Skirtina nuo Quincke edemos, veidinio nervo neuropatijos.

Gydymas. Reikia sanuoti infekcijos židinius, skirti jautrumą mažinančią, antihistamininę terapiją, antibiotikų, heparino iki 10 000 VV į veną kasdien, heparino tepalų veidui tepti.

 

Klinikinė neurologija. Antrasis pataisytas ir papildytas leidimas/ Budrys V. – Vilnius: UAB „Vaistų žinios“, 2009. - 990 p.

Skaitomiausi straipsniai

Mūsų draugai

Mūsų draugai