Kokius akinius nešioja jūsų tėtis?

Daugeliui žmonių, sulaukusių 40–45 metų, prireikia antrų akinių. Tai susiję su amžiaus nulemtais pokyčiais. Dažniausiai, sulaukus šio amžiaus, ima prastėti gebėjimas išskirti smulkius daiktus iš arti. Apie tai ir kalbamės su „Optikos pasaulio“ gydytoju oftalmologu Rimu JAKŠTU.
 

Du viename?


„Gerai matantiems į tolį prireikia akinių skaityti, nes sunkiau įžvelgia smulkius daiktus (arba prireikia akinių žiūrėti į tolį, jeigu žmogus gerai mato iš arti). Dvi poros akinių skirtos žiūrėti skirtingu atstumu, todėl neišvengiamai juos tenka kaitalioti. Natūralu, kad žmogus turi traukti tai vienus, tai kitus akinius, nes žiūrėti į tolį tinka vieni, o skaityti ar kitiems smulkiems darbams reikia kitų akinių. Tai nepatogu,“ – sako gydytojas Rimas Jakštas.
Pasak gydytojo, yra net keli būdai, kaip išvengti dviejų akinių porų ir nuolatinio jų kaitaliojimo. Daugeliui matytas, o gal net ir turimas variantas – tai bifokiniai akiniai. „Jų stiklų viršutinė dalis skirta žiūrėti į tolį, o apatinė – į arti esančius daiktus. Žiūrint į tuos akinius, jie atrodo perskelti pusiau. Tačiau šie lęšiai turi akivaizdų trūkumą – žmogus vėlgi mato tik dviem ribiniais atstumais: arba tik į tolį, arba iš arti. Visi daiktai, esantys tarpiniu atstumu – už metro, dviejų, lieka nematomi. Pats moderniausias šios problemos sprendimo būdas – progresiniai akiniai,“ – pasakojo gydytojas.

Susiję straipsniai

Mūsų draugai

Mūsų draugai