Perversmas kontaktinių lęšių pasaulyje

Kontaktinių lęšių nešiotojų skaičius pasaulyje kiekvienais metais pastebimai auga. Bausch&Lomb kompanija (viena iš seniausių ir žymiausių kontaktinių lęšių gamintojų pasaulyje) sukūrė naują kontaktinių lęšių medžiagą – silikono-hidrogelio junginį, kuris deguonies patekimo į ragenos audinius praktiškai neriboja. Pirmasis lęšis, pagamintas iš šios medžiagos, – „Pure Vision“. Šie lęšiai skirti trumparegystei bei toliaregystei koreguoti.
 

„Pure Vision“ padarė perversmą kontaktinių lęšių pasaulyje. Kartu su šiais lęšiais atsirado visiškai naujas kontaktinių lęšių nešiojimo režimas, pavadintas nuolatiniu ar nepertraukiamu: 2001m. JAV bei ES leista „Pure Vision“ kontaktinius lęšius nešioti neišsiimant 30 dienų. Šiandien Lietuvos rinkoje turime „Pure Vision“ lęšius ne tik trumparegystei bei toliaregystei, bet ir astigmatizmui bei presbiopijai koreguoti. Yra visa silikono hidrogelio „Pure Vision“ lęšių šeima, kur galime rasti lęšių visiems pacientams, kuriems reikalinga regėjimo korekcija.
Astigmatizmui koreguoti taikomas „Pure Vision Toric“. Dėl nepriekaištingos regėjimo kokybės šis lęšis tapo pačiu perkamiausiu pasaulyje toriniu lęšiu. Presbiopija atsiranda maždaug nuo 45 m. amžiaus, kai pradeda silpti akomodacijos raumenys – žmonės pradeda silpnai matyti iš arti. Ilgą laiką tokie žmonės turėjo vieną galimybę – žiūrėti iš arti su akiniais. Kadangi nusiimti akinius kiekvieną kartą, kai tik norima pažiūrėti į tolį, labai nepatogu, labai išpopuliarėjo progresinio dizaino akinių lęšiai, su kuriais puikiai matosi visais atstumais. Bausch&Lomb kompanija siūlo progresinius kontaktinius lęšius „Pure Vision Multifocal“. Tai yra puiki galimybė gyventi be akinių ir matyti bet kokiu atstumu vyresniems nei 45 m. žmonėms.
Visiems „Pure Vision“ šeimos lęšiams būdinga tai, kad vidinis lęšio paviršius yra asferinio dizaino. Ši savybė užtikrina nepriekaištingą regėjimo aštrumą ne tik dieną, bet ir prieblandoje bei tamsiu paros metu. Šiais lęšiais galima koreguoti trumparegystę iki -12,0 D, toliaregystę iki +6,0 D, astigmatizmą iki -3,5 D.
„Pure Vision“ buvo sukurtas pirmiausia tiems kontaktinių lęšių nešiotojams, kurių gyvenimo būdas yra labai judrus ir jie dažnai neturi sąlygų išsiimti jų prieš naktį. Ar tiesiog lęšių išsiėmimo procesas yra labai sudėtingas ir varginantis. Taigi asmenims, norintiems nešioti lęšius nuolat (30 d. neišsiimant) ar ilgesnį laiką (iki 1 sav. neišsiimant). Laiku bėgant, „Pure Vision“ pradėjo nešioti ir žmonės, išimantys kontaktinius lęšius kiekvieną vakarą, nes silikono-hidrogelio lęšiai, be abejo, yra labiausiai išsaugantys akių sveikatą dėl ypač aukšto deguonies pralaidumo.
Tiems, kurie nakčiai šiuos lęšius išsiima, jų priežiūrai labiausiai tinka tirpalas „Renu MultiPlus“.

Susiję straipsniai

Mūsų draugai

Mūsų draugai