Mirameda
Pranešimai: 16

2015-04-02 12:04

Simptomai, apie kuriuos nekalbama, bet...

Aistra, imunitetas ir infekcijos

Yra tokių simptomų, apie kuriuos garsiai nekalbama, bet į kuriuos būtina kuo skubiau atsižvelgti. Niežulys, skausmas, paburkimas, gausios nemalonaus kvapo išskyros lytinių organų srityje. Ar tai infekcinė liga ar bendras imuniteto sutrikimas? - to dažnai gydytojo klausia moterys, ypač pavasarėjant, kai organizmui trūksta energijos ir vitaminų.

Atsako specialistas

Medicinos klinikos „Miramedardquo;

Ginekologas-akušeris, gyd. Liutauras Kraujalis

Dėl minėtų požymių moterys dažniausiai lankosi pas ginekologą. Taip paprastai pasireiškia infekcijos sukeltas makšties uždegimas (bakterinė vaginozė).

Natūralią makšties mikroflorą sudaro Dederleino lazdelės. Lytinių santykių metu į makštį patenka ir kitų, nekenksmingų mikroorganizmų - bakterijų, grybelių. Kartais gali padaugėti mikroorganizmų, paprastai nebūdingų makšties mikroflorai. Nors jie nesukelia uždegimo, bet gali pagausėti išskyrų, pakisti jų pobūdis, kvapas. Tai yra vad. bakterinė vaginozė.

Antra infekcijų priežastis - susilpnėjus imunitetui makšties uždegimą gali sukelti ir „savirdquo; mikroorganizmai. Viena dažniausių endogeninės kilmės kolpitų priežasčių yra Candida albicans - grybelis, sukeliantis makšties kandidamikozę (pienligę). Ja bent kartą gyvenime perserga 75 proc. visų moterų. Neįdomi žinia ta, kad ši liga net ir gydant linkusi kartotis.

Kandidozės simptomai: stiprus deginantis, intensyvus niežulys; bekvapės baltos rdquo;varškingosrdquo; išskyros.

Dėmesio! Panašius simptomus sukelia ir egzogeninių mikroorganizmų sukeltos lytiškai plintančios ligos (trichomonozė, gonorėja ir kt.).

Atsiradus minėtiems simptomams, reikėtų kreiptis į gydytoją, kuris nustatys diagnozę ir paskirs gydymą. Ligos gydomos antibiotikais, antigrybeliniais preparatais. Tačiau daliai moterų susirgimas yra linkęs kartotis

Galimi kandidozės faktoriai:

* nėštumas;
* antibiotikų naudojimas (plataus poveikio antibiotikai nuslopindami bakterinę florą sudaro sąlygas daugintis grybelinei florai);
* cukrinis diabetas;
* vaistų, slopinančių imunitetą, naudojimas;
* sintetinis apatinis trikotažas ir aptempti drabužiai.

Kaip to išvengti? Reikia naudoti vitaminus, vengti aptemptų drabužių, sintetinio apatinio trikotažo, naudoti specialius prausiklius, riboti alkoholio ir saldumynų vartojimą. Yra ir specialių makšties žvakučių.

Pasaulio medicinoje kaip viena veiksmingiausių priemonių taikomas medicininis ozonas. Jis pasižymi stipriu antibakteriniu, antivirusiniu, fungicidiniu poveikiu, stiprina viso organizmo imuninę sistemą, gynybinius audinių ir kt. sistemų mechanizmus. Pastebėta, kad po ozonoterapijos makšties uždegimai kartojasi mažesnei daliai moterų ir rečiau nei po gydymo įprastais metodais.

MUMS RŪPI TAI, KAS JUMS SVARBIAUSIA - SVEIKATA!
Medicinos klinika rdquo;Miramedardquo;: www.mirameda.lt
Daugiau straipsnių: www.mirameda.blogas.lt
Registracija: www.mirameda.lt/registracija

Mirameda
Pranešimai: 16

Aistra, imunitetas ir infekcijos

2015-04-02 12:04

Aistra, imunitetas ir infekcijos

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 0 ir 0 svečių