Kai skauda galvą...

Daugeliui yra pažįstamas epizodinis ar ūminis galvos skausmas. Kas jį sukelia? Kaip išvengti galvos skausmo? Kaip jį numalšinti? Pataria VŠĮ Kauno miesto centro poliklinikos bendrosios praktikos gydytoja Eligija LAURUSEVIČIENĖ.
 

Kodėl skauda galvą? Priežasčių yra daug. Tai gali būti nusižengimai sveikai gyvensenai, pavyzdžiui, nuovargis, stresas, alkis, alkoholio vartojimas. Galvą gali skaudėti lipant aukštai į kalnus ar pakeitus klimato zoną. Galvos skausmu reiškiasi ir įvairios ligos, sutrikimai - galvą gali skaudėti sukarščiavus, menstruacijų metu, sergant osteochondroze, padidėjus arterinio kraujo spaudimui.
Jei mažai miegame, dažnai jaučiame įtampą darbe ar namuose, esame pervargę ir įsitempę galvos skausmas vargina dažniau. Jei galvos skausmai dažnėja ir stiprėja, būtina kreiptis į bendrosios praktikos gydytoją. Tai gali informuoti apie naviką, infekciją, inkstų ar vidaus ligos pradžią.
 

 

Kad galvos skausmas aplenktų


Pasak bendrosios praktikos gydytojos Eligijos Laurusevičienės, reikėtų vengti pervargimo, stresų, gerai išsimiegoti, į įvairias gyvenimo situacijas reaguoti ramiau, nepulti į paniką.
Svarbu subalansuotai maitintis, saikingai vartoti alkoholio, nerūkyti, būti gryname ore. Nebūkime ilgai išalkę! Tai taip pat gali būti galvos skausmo priežastis.
Jei esame namuose ir jaučiame, kad pradeda skaudėti galvą, patogiai atsigulkime, atsipalaiduokime, atlikime autogeninę treniruotę. Leiskime minčiai tekėti laisvai ir maloniai. Atsiribokime nuo aplinkinio pasaulio. Tai padeda.
Išgerkite juodos kavos ar stiprios arbatos puodelį su juodo šokolado plytele, nes juodasis šokoladas turi endorfinų, kurie kartu su kofeinu malšina galvos skausmą.
 

Jei kavos puodelis nepadėjo...


Tačiau jei galvą skauda stipriai, įkyriai ar tiesiog neturime laiko poilsiui, be medikamentų neišsiversime. Ką verta išsirinkti? Vienas iš šiuolaikinių vaistų yra Saridon. Jo sudėtyje yra skausmą ir uždegimą slopinančių medžiagų (paracetamolio ir propifenazono) bei kofeino. Būtent dviejų analgetikų ir kofeino derinys apsprendžia vaisto veiksmingumą. Skausmas mažėja greitai ir patikimai. O šito kaip tik tikisi kiekvienas žmogus, kuriam skauda. Išgėrus Saridon tabletę, jau per 15 minučių pajuntamas žymus palengvėjimas, o nuskausminamasis poveikis tęsiasi net keletą valandų. Saridon gerai malšina ne tik galvos, bet ir dantų bei mėnesinių skausmus. Beje, jis palengvina ir su peršalimu susijusius skausmą ir karščiavimą - teigia gydytoja Eligija Laurusevičienė.
Saridon efektyvumas ir greitas poveikis yra įrodytas klinikiniais tyrimais. Tai ne tik parodo, kad vaisto gamintojai rūpinasi pacientais, kuriems skirtas medikamentas, bet ir atsakingai žiūri į vaisto kokybę. Daugybė žmonių gydo galvos skausmą Saridon ir džiaugiasi jo veiksmingumu.
Jei galvos skausmai yra dažni, būtina kreiptis į šeimos gydytoją ir kuo skubiau išsiaiškinti galvos skausmo priežastį.

Susiję straipsniai

Mūsų draugai

Mūsų draugai