Danties implantas, tai – titaninis sraigtas, įsriegiamas į viršutinio ar apatinio žandikaulio kaulą prarasto danties vietoje ir atstojantis šaknį. Jis yra padengtas specialiu paviršiumi, gerinančiu implanto prigijimą žandikaulio kaule. Tai šiuolaikinė technologija, leidžianti išsaugoti gretimus dantis nuo šlifavimo ir suteikianti galimybę turėti anatomiškai artimiausią dančiui protezą.
Kelių dantų tiltas – tai protezo konstrukcija, kai, norint pašalinti dantų eilės defektą, dažniausiai nušlifuojami gretimi (abipus defekto esantys) dantys. Jeigu dantis buvo intaktinis (negydytais kanalais, neplombuotas), tai jam padaroma nepataisoma žala.
Dantų implantai ar tiltai reikalingi norint panaikinti dantų eilės defektą ar atkurti sąkandį. Šios procedūros pacientui sugrąžina galimybę normaliai kramtyti, estetišką išvaizdą, pasitikėjimą savimi ir gerą nuotaiką.
Danties implantavimo procedūra prasideda nuo objektyvaus žandikaulio kaulo įvertinimo. Tuomet analizuojami radioviziografiniai duomenys (padaroma panoraminė nuotrauka, kompiuteriniai tomografiniai matavimai), įvertinama paciento fiziologinė būklė, ligos (kraujo krešumas, diabetas ir kt.). Taip pat prieš procedūrą yra būtina profilaktinė burnos higienos procedūra.
Implantavimas atliekamas specializuotose odontologijos klinikose. Operacijos metu implantas(-ai) įsriegiamas(-i) į žandikaulio kaulą. Atsižvelgiant į aplinkybes, ant implanto gali būti užsukama gijimo galvutė ar laikinas dantis. Tai vėliau padeda natūraliai estetiškai suformuoti dantenas aplink būsimą protezą. Vėlesnis protezavimas ant implantų vyksta po 3–6 mėnesių (priklauso nuo operacijos sudėtingumo). Kai kuriais atvejais ant implanto(-ų) protezuojama iš karto.
Nesudėtinga vieno implanto implantacija, kai nenaudojamas dirbtinis kaulas ar membranos, neatliekamos jokios kitos papildomos procedūros, trunka apie 30 min. Kitą laiką sudaro pasiruošimas, pjūvio vietos tvarkymas ir kt. Viskas atliekama vietiškai nujautrinus. Tik išimtiniais atvejais reikalinga bendrinė nejautra, kurios metu be gydytojo implantologo ir asistentų dar dalyvauja ir gydytojas anesteziologas, kuris specialia įranga stebi paciento būklę.
Pasirinkus tiltinį protezą, pirmiausia įvertinama atraminių dantų būklė (vertinamos rentgeno nuotraukos, objektyvūs duomenys), sąkandžio ypatumai, paciento estetiniai reikalavimai, fonetika. Po paciento analizės pradedama procedūra – nušlifuojami gretimi (abipus defekto esantys) atraminiai dantys ir padaromi atspaudai ir laikini vainikėliai. Atspaudai perduodami dantų technikų laboratorijai. Vėliau pagamintas tiltinis protezas matuojamas ir cementuojamas.
Paruošimas nesudėtingam dviejų atraminių dantų tiltui trunka apie 1–2 val.(nuskausminimas, šlifavimas, atspaudai, laikini vainikėliai).
Pagrindinis implanto pranašumas yra tai, kad jis leidžia išspręsti protezavimo problemas, kai dantų visai nėra arba yra dalinis dantų eilių defektas (trūksta kelių dantų). Taip pat implantai padeda išsaugoti gretimus dantis nuo šlifavimo, anatomiškai ir fziologiškai teisingai atkuria prarastą dantį. Vienintelis trūkumas – ne visiems priimtina kaina.
Dantų tilto pranašumai yra tik mažesnė kaina ir greitesnis padarymo laikas. Didžiausi ir pagrindiniai trūkumai – atraminių dantų žalojimas ir kaulo po tiltu sunykimas.
Po implantacijos galima didžiausia nesėkmė – implanto atmetimas, bet kadangi prigijimo sėkmės procentas labai didelis (96–98 proc.), tai pasitaiko labai retai. Netgi taip atsitikus, jei klinika dirba su pasaulyje pripažintais implantų gamintojais ir vertina savo prestižą, atmesto implanto pakeitimas pacientui nieko nekainuoja.
Po protezavimo tiltiniais protezais gali atsirasti atraminių dantų jautrumas. Taip pat, jeigu protezo tarpinė dalis yra ilgesnė, tai, laikui bėgant, pradeda kauptis maistas po tilto tarpine dalimi.
Po abiejų procedūrų reikalinga atidi ir kruopšti burnos ertmės priežiūra. Dantis valyti reikėtų tik švelniu dantų šepetėliu, kad nebūtų traumuojamos aplink implantus esančios dantenos. Būtina valyti tarpdančius siūlu, naudoti specialų burnos skalavimo skystį. Aplink implantus rekomenduojama naudoti specialų tarpdančių siūlą, dantų šepetėlius. Aplink sunkiai pasiekiamus protezus valyti vieno danties šepetėliu. Taip pat kas 6 mėnesius būtina atlikti profilaktinę burnos higieną pas profesionalą. Jis ir paaiškins, kaip tinkamai valyti, rekomenduos tinkamas burnos ertmės priežiūros priemones. Taip pat pacientams, turintiems daugiau protezuotų dantų, rekomenduojama įsigyti specialius valymo įrenginius, kurie sukuria stiprią vandens srovę ir padeda išvalyti sunkiai prieinamas vietas namų sąlygomis.
Po implantacijos procedūrų (atsižvelgiant į implantų kiekį ir operacijos sudėtingumą) rekomenduojama netraumuoti gyjančios žaizdos, todėl reikėtų valgyti tik minkštą ir vengti labai karšto ar šalto, aštraus maisto. Patariama vengti fizinio krūvio, maudynių pirtyse ar baseine. Po 3–6 mėnesių, įsitvirtinus implantui kaule, atliekamas galutinis protezavimas, po kurio, kaip ir po protezavimo tiltiniais protezais, galima valgyti iš karto, praėjus cementavimo medžiagos kietėjimo laikui.
Dantų protezų ir sraigtinių implantų ilgaamžiškumas priklauso nuo daugelio veiksnių. Pirmiausia tai nuo paciento individualių gyvensenos savybių, burnos higienos, paveldimumo ir kt. Vidutiniškai implantai tarnauja nuo 15 iki 40 metų (daugiau nėra duomenų, nes sraigtiniai implantai atsirado tik 1952 m.). Vidutinis statistinis tiltinių protezų tarnavimo laikas yra 8 metai. Tačiau protezų ilgaamžiškumas yra, kaip minėta, itin individualus dalykas, todėl pasakyti tikslų protezų ar implantų tarnavimo laiką labai sunku.
Perskaitęs straipsnį, kiekvienas pacientas turėtų susidaryti savo nuomonę apie procedūras ir neturėtų pamiršti, kad kiekvienas atvejis yra individualus, todėl atsakyti, kas yra geriau, galima tiktai individualios konsultacijos metu, įvertinus objektyvius ir klinikinius kiekvieno paciento duomenis. Tačiau reikėtų pripažinti, šiuolaikinės implantologijos technologijos ima viršų.
sveika šypsena – svarbi gyvenimo kokybės dalis. dantų netekimas gali...
Skaityti daugiaudantys yra mūsų vizitinė kortelę, tačiau kartais nutinka taip, kad žmogus...
Skaityti daugiauSvarstant, kaip išsirinkti gerą odontologą sau ar visai šeimai, reikėtų atkreipti dėmesį į keletą klausimų...
Skaityti daugiauDantų skausmas – vienas nemaloniausių potyrių, kurio išvengti pavyksta retam. Net ir nedidelis dantų maudimas yra pirmasis signalas, kad būtina gydytojo odontologo apžiūra. Ignoruojamas dantų skausmas vieną naktį gali tapti miegoti neleidžiančiu, pulsuojančiu ir į plėšimą panašiu skausmu, kuris būdingas danties pūliniui. Tuomet ištinsta veidas, pakyla temperatūra, o pažeistą dantį, deja, daugeliu atvejų tenka šalinti... Tai įrodo, kad pas gydytoją odontologą reikėtų apsilankyti dar tada, kai dantį skauda net ir labai nežymiai. O kaip gi numalšinti dantų skausmą, kol laukiama vizito pas gydytoją odontologą? Pateikiame 6 paprastus patarimus, kad laukimas nebūtų toks kankinantis. ...
Skaityti daugiauPasitikėjimas savimi yra neatsiejamas nuo tvarkingos išvaizdos ir geros savijautos. Vis girdime: sveikata – brangiausias turtas, tačiau ar tikrai jai skiriame pakankamai dėmesio? Šypsena – vienas pagrindinių sėkmės indikatorių. Bet ar tik nėra taip, kad vengiate šypsotis, nes burnoje – tikrų tikriausia sumaištis?...
Skaityti daugiau„Prieš metus lankiausi ne vieno odontologijos specialisto kabinete, nes buvau netekusi beveik visų dantų. Tada jaučiausi sena, praradusi pasitikėjimą ir gyvenimo džiaugsmą,“ – gruodžio mėnesį vykusiame pirmajame Lietuvoje Atvirosios odontologų draugijos seminare asmenine patirtimi dalinosi pacientė Renata. ...
Skaityti daugiauGeresnė gyvenimo kokybė, tarp dantų implantų gamintojų susidariusi konkurencija, žemyn mušanti kainas ir skatinanti siekti aukščiausios kokybės – tai lemia, kad vis daugiau žmonių vietoj išimamų protezų šiandien renkasi dantų implantus. Apie tai, kokia yra implantologijos šiandiena ir ko tikėtis ateityje, kalbamės su daugiau nei 20-ies metų patirtį dantų implantologijoje turinčiu dr. Alvaro Bastida Freijedo. Jis gruodžio 12 d., penktadienį, lankysis Vilniuje pirmą kartą organizuojamame tarptautinės Atvirosios odontologų bendrijos („Open Dental Community“) seminare „Minimaliai traumuojanti chirurgija ir momentinės apkrovos implantacija“ („Minimal invasive surgery and immediate loading – step by step protocol“)....
Skaityti daugiauTokiu principu savo darbe vadovaujasi vilnietis odontologas, burnos chirurgas Donatas Jurgaitis. Visus aštuonerius savo darbo praktikos metus gydytojas nepailstamai ieškojo ir toliau ieško to, kas dantų gydymo ir atkūrimo srityje yra geriausia: naujausių metodikų ir medžiagų, paskutinių implantologijos mokslo atradimų. Net vietą savo klinikai jis pasirinko Aukštųjų technologijų tyrimų centre, įsikūrusiame Vilniaus Mokslininkų gatvėje. Klinikoje naudojamas dantų gydymo ir atkūrimo technologijas drąsiai galima vadinti ateities technologijomis. „Mūsų tikslas yra atkurti žmogui dantis per vieną dieną,“ - sakė gydytojas....
Skaityti daugiauŠiuolaikinė odontologija sparčiai žengia į priekį. Lietuva gali pasigirti jaunais, profesionaliais dantų gydymo ir atkūrimo specialistais. Savo praktikoje jie taiko pažangius dantų implantavimo metodus, kurių atsiradimas odontologijos praktikoje iš esmės pakeitė dantų atkūrimo procesą. Apie tai kalbėjomės su Vilniaus odontologais: klinikos „Dantų harmonija” vadovu Mariumi Bučinsku ir klinikos „Privati praktika” vadovu Jevgenij Travkin. ...
Skaityti daugiau,,Mane ištiko tikras šokas, - nelaimingą atsitikimą prisiminė klaipėdietė Aistė Vaškevičienė. – Iškylavome gamtoje, netyčia paslydau, parkritau ir pakilau... be dviejų priekinių dantų. Vienas išlūžo visai, o kitas nuskilo pusiau”. Šiandien Aistė V. labai dėkinga Klaipėdos odontologijos klinikos ,,Vaidenta” vadovei gydytojai Jolantai Leščiuvienei už tąkart parodytą rūpestį ir už tai, kad tik per vieną vizitą atkūrė prarastus dantis ir išlydėjo į kelionę plačiai besišypsančią....
Skaityti daugiauPrieš kelias dienas Lietuvoje buvo minima Medicinos darbuotojų diena . Šiais metais ši profesinė šventė beveik sutapo su Šv. Velykomis. Todėl dauguma svečiose šalyse gyvenančių, šventėms į gimtąją žemę sugrįžusių, lietuvių pasinaudojo proga aplankyti jų sveikata besirūpinančius medikus, norėdami padėkoti jiems už profesionalumą bei suteiktą naują gyvenimo kokybę. ...
Skaityti daugiauVisuomenės jau seniai pripažinta, kad dantų implantavimas – tai vienas progresyviausių iš šiuo metu egzistuojančių prarastų dantų atkūrimo metodų. Dauguma pacientu baiminasi, jog tai labai skausmingas būdas jų piniginei, norisi pirmiausia, normaliai kramtyti savo mėgstamą maistą ir tuo pačiu estetiškai geriau atrodyti....
Skaityti daugiauNe visuomet gydytojas turi galimybę suteikti geriausią pasirinkimą pacientams dėl kliento ribotų finansinių investicijų, laiko sąnaudų, pačio atvejo ir kitų faktorių. Dažniausiai stengiamąsi rasti kompromisinį variantą. Ir visgi kaip perteikti pacientui profesionalų supratimą ir gydyti jį taip, kas naudinga ilgalaikėje perspektyvoje, o ne tik sudalyvauti momentiniame problemos likvidavime?...
Skaityti daugiauGerėjant mūsų gyvenimo kokybei keičiamės ir mes: dauguma sulaukę brandaus amžiaus vis dar esame jaunatviški, energingi, pilni noro dirbti ir bendrauti. Praeina tie laikai, kai nė šešiasdešimt nesulaukę numodavome ranka į savo dantų sveikatą sakydami: „et, ką čia į senatvę besigražinsi!”. Atėjus laikui spręsti, kuo pakeisti prarastus dantis, daugelis renkamės ne tai, kas pigiausia, o tai, kas pažangu, patikima, kokybiška ir sveika. ...
Skaityti daugiauStatistika rodo, kad žmonių, kuriems trūksta daugumos ar netgi visų dantų, skaičius vis didėja, o amžius vis jaunėja. Tačiau šiuolaikinė odontologija taip pat nestovi vietoje - naujausi šios srities produktai ir unikalios dantų atkūrimo metodikos plačiomis šypsenomis ir pilnaverčiu gyvenimu šiandien leidžia džiaugtis ir tiems, kurie lig šiol buvo pasmerkti nešioti nuimamus protezus arba ryžtis ilgam ir sudėtingam gydymui....
Skaityti daugiauTaip tvirtino žinomas Lietuvos teatro ir kino aktorius, režisierius Vytautas Rumšas (vyresnysis) paklaustas, ką jam reiškia šypsena, pridurdamas: ,,Turiu mintyje tikrą šypseną, kai šypsosi akys, veidas, kūnas. Į tokį žmogų gražu žiūrėti, pasidžiaugi būdamas su juo“. ...
Skaityti daugiauOdontologai pažymi, kad šiuolaikiniai pacientai yra dviejų tipų: pirmieji kiek įmanydami atidėlioja prarastų dantų atkūrimo procesą, kiti priešingai – kelia aukštus reikalavimus dantų eilės funkcionalumui ir renkasi būdus, kurie praėjus kelioms dienoms nuo gydymo pradžios leidžia grįžti į įprasto gyvenimo vėžes. ...
Skaityti daugiau„Tai buvo taip baisu. Pabundi ryte, ir tavo pirmoji vienintelė mintis – ar mano priekiniai dantys dar „vietoje“. Patikrini liežuviu – yra, ir tuo kartu nurimsti. Po kiek laiko ir vėl tikrini... Niekam to nelinkėčiau. Nelieka jokių kitų norų, išskyrus vienintelį nepaprastai didelį troškimą – kad nebūtų „tarpo tarp dantų““, – savo liūdną patirtį prisimena mūsų pašnekovė 43 metų palangiškė Sonata Balsienė. Ir pažvalėjusiu balsu priduria: „Iš tos, atrodo, beviltiškos padėties išgelbėjo gydytojas Bronius Sidaravičius. „Hipokrato priesaiką šis žmogus nešioja širdyje. Dovanoti šypseną, pasitikėjimą savimi – kas gali būti geriau? Ačiū jam iš visos širdies.“...
Skaityti daugiauŠiandien aukščiausios kokybės implantai, naujausios technologijos ir metodikos dantų atkūrimą leidžia supaprastinti iki minimumo – užtenka vieno vizito pas odontologą, norint susigrąžinti prarastus dantis. Neatidėlioti rytdienai šio svarbaus žmogaus fizinei ir psichologinei sveikatai gydymo padeda galimybė gydytis dantis išsimokėtinai. Ir negalvokite, kad tai tik ekonomiškai smarkiai išsivysčiusių šalių prerogatyva, visa tai šiandien – ir Lietuvoje....
Skaityti daugiauDaugelis dėl vienokių ar kitokių priežasčių netenka dantų – vieniems tai gali būti traumos pasekmė, kitiems taip atsitinka dėl dantų ligų. Ypač nemalonu, jei dantis priekinis. Visais tokiais atvejais gali padėti dantų protezavimas. O būdų yra ne vienas, ir galima išsirinkti tinkamiausią. Iškritęs krūminis dantis, atrodytų, grožiui nekenkia, tačiau, kaip pastebi UAB „Odenta 32“ gydytoja-odontologė Eglė Šiliauskienė, protezuoti dantis reikia, net jei tai negadina estetinio vaizdo. ...
Skaityti daugiau„Sveiki dantys ir graži šypsena – daugelio žmonių svajonė, todėl nereikia delsti ir, pastebėjus nors ir mažiausią pažeidimą, kuo skubiau kreiptis į odontologą, – ragina VŠĮ Šilainių poliklinikos ir Aleksoto PSP klinikos gydytoja odontologė Audronė Mažutienė, tačiau ir tuos, kurie laiku nesuskubo ar net neteko vieno ar kelių dantų, nuramina – tokiems žmonėms padėti galimybių vis daugėja. ...
Skaityti daugiauSavi dantys geriausi. Taip, tai tiesa. Balti, lygūs, sveiki dantys – didelė dovana. Tačiau šiais laikais ne tiek daug žmonių gali jais džiaugtis. Todėl implantai ir protezai darosi vis dažnesni mūsų gyvenime. Neteisinga dantų priežiūra ar nepakankama mityba apsilankyti pas gydytoją odontologą gali priversti jau paauglystėje, o implantuojami dantys nuo aštuoniolikos metų iki pat garbingo amžiaus. Pasidomėjome, ką svarbu žinoti prieš pradedant šias procedūras, kad procesas vyktų kuo sklandžiau ir būtume patenkinti rezultatais. Į klausimus sutiko atsakyti gydytojas odontologas-ortopedas med. dr. lektorius Jonas Junevičius....
Skaityti daugiauDantų netekimas – rimta problema, kurią išspręsti bandoma jau daug metų. Dar visai atrodo neseniai, praradus dantis, vietoj jų buvo gaminami tik dantų protezai. Vėliau atsirado visagaliai dantų implantai, o dabar dar viena naujovė – mini implantai. Kas tai? Kokie jų privalumai ir trūkumai? Į šiuos ir kitus klausimus atsako odontologijos klinikos „Neodenta“ gydytojas odontologas Mantas Kevelaitis....
Skaityti daugiauŠiais laikais bene geriausia dantų atkūrimo priemonė – dantų implantai. Tačiau ne visiems jie yra tinkami, priimtini ar įperkami. Tuomet geriausia išeitis, praradus dantį ar kelis, – išimamieji dantų protezai. Kokie jie gali būti? Kokie jų privalumai ir trūkumai? Kaip jais tinkamai rūpintis? Konsultavo odontologijos klinikos „Neodonta“ gydytojas odontologas Mantas Kėvelaitis....
Skaityti daugiauPraradus dantį, yra kelios procedūros, leidžiančios susigrąžinti burnos estetiką ir funkcijas. Tačiau kurią pasirinkti? Kuri geresnė? Konsultuoja gydytojas odontologas-ortopedas Darius Kunčius....
Skaityti daugiau