Žarnyno valymas – žingsnis sveikos gyvensenos link

Rytų medicina teigia, kad vienas svarbiausių žmogaus organų – storasis žarnynas, kadangi nuo jo funkcionavimo priklauso daugelio organų veikla ir žmogaus sveikatos būklė. Ar galime sau padėti jaustis žvaliai bei darbingai, pasitelkę žarnyno valymo procedūras?
 

Daugelio medikų teigimu, visų ligų pradžia susijusi su žarnynu. Valant žarnyną, pirmiausia iš jo pašalinami toksinai, šlakai, nesuvirškinti maisto likučiai. Nekreipiant dėmesio į sveikos mitybos principus, žarnyne lieka medžiagų, kurios, patekusios į kraują, nuodija organizmą.
Žarnyno valymas rekomenduojamas, jei žmogus yra per daug apkūnus, dažnai serga vidaus organų ligomis ir netgi tuomet, jei kenčia nuo nerimo ar depresijos.
Šiuo metu labai populiarinamas žarnyno valymas, atliekamas gydymo įstaigose. Yra medicinos centrų, kurių veiklos pagrindas yra būtent žarnyno valomosios procedūros. Viename Vilniuje įsikūrusiame medicinos centre žarnynas valomas pasitelkus JAV gamybos aparatūrą, kuria, kaip teigiama, žarnynas išvalomas be jokių nemalonių pojūčių tiek procedūros metu, tiek po jos.


Tačiau toks dirbtinis žarnyno valymas gali turėti neigiamų pasekmių. Gydytojai nustatė, kad ilgai valant storąją žarną klizmomis, kai žarna nuolat traumuojama (o šį metodą populiarinantys gydytojai siūlo profilaktiškai valyti žarnyną du kartus per metus), ilgainiui gali išsivystyti auglys. Be to, plaunant žarnyną klinikose, kartu su išmatomis išplaunamos ir gerosios bakterijos, kurių kiekį normalizuoti gana sudėtinga.
Kad nereiktų dirbtinio žarnyno valymo, visuomet geriausia rinktis natūralius gydymo metodus arba, kitaip tariant – nepamiršti sveikos mitybos principų. Reikia rinktis sveikus maisto produktus, valgyti pakankamai daržovių ir vaisių, rupių duonos gaminių.
Skaidulinių medžiagų stoka yra viena svarbiausių vidurių užkietėjimo priežasčių, todėl jų reikia vartoti daugiau. Valgant pakankamai skaidulinio maisto, žarnynas išsivalo natūraliai. Virškinamieji fermentai neskaido augalinių skaidulų, todėl jos išbrinksta, absorbuoja kenksmingas medžiagas ir pašalina jas iš virškinamojo trakto. Daugiausia maistinių skaidulų yra sėlenose, žirniuose, pupelėse, obuoliuose, džiovintose slyvose. Sėlenos – tai luobelės, liekančios malant grūdus. Maistinės sėlenos dėl savo poveikio dažnai vadinamos „žarnyno šluota“. Žarnyne jos veikia kaip balastinė medžiaga, pagreitina maisto judėjimą bei išmatų pasišalinimą.
Iš natūralių produktų vertingi yra ir linų sėmenys. Jų skaidulinėse medžiagose yra gleivių, kurios sujungia vandenį žarnose ir padidina žarnų turinio kiekį – taip dirginami tempimo receptoriai ir skatinami žarnyno judesiai. Linų sėmenys taip pat minkština išmatas, padeda lengviau pasituštinti.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai