Naujausia sąnarių apsauga

Intensyviai sportuojant, sunkiai fiziškai dirbant, sąnariams tenka didelis krūvis. Kai dyla sąnarių kremzlinis audinys, susergama osteoartritu. Tai – lėtai progresuojanti liga. Laikui bėgant, sąnariai nebegali atlikti savo funkcijų, tampa skausmingi, deformuojasi: organizmas, siekdamas sumažinti krūvį sąnarių paviršiams, reaguoja – susidaro naujas kaulinis audinys – išaugos.
 

Sąnarių skausmų priežastys


Sąnarių skausmas atsiranda dėl nykstančių kremzlių. Jį gali sukelti ne tik uždegimas, įtakos gali turėti ir daugiau veiksnių: vyresnis amžius, paveldimumas, moteriška lytis, sąnarių traumos, nutukimas, medžiagų apykaitos, endokrininės ligos ir kt. Skausmas yra pagrindinis osteoartrito simptomas.
 

Vaistai – ne išeitis


Sąnarių skausmus įprantame malšinti vaistais. Nors vaistai yra patogūs, nes greitai sumažina skausmus, tačiau turi ir trūkumų – pagerėja laikinai, be to, vaistai turi šalutinį poveikį: dažnai dirgina skrandį, gali neigiamai veikti kraujodarą.
 

Natūralus būdas gyventi be skausmo


Mokslininkai atrado natūralias medžiagas gliukozaminą ir chondroitiną, padedančias regeneruoti sąnarių kremzles, atnaujinti jų paviršių.
Maiste nėra pakankamo jų kiekio, todėl, norint pagerinti sąnarių kremzlių struktūrą, būtina šių medžiagų vartoti papildomai. Tyrimai įrodė, kad papildomas gliukozamino ir chondroitino kiekis gali pastebimai pagerinti sergančiųjų osteoartritu savijautą, sumažinti sąnarių skausmus.
 

Sąnarių kremzles maitinančios medžiagos


Gliukozaminas yra natūralus angliavandenių ir baltymų junginys (amino polisacharidas), kurio yra visuose žmogaus organizmo audiniuose. Ypač daug jo sąnarių kremzlėse. Gliukozaminas yra pagrindinė glikozaminoglikanų ir proteoglikanų, svarbių sąnarių kremzlių sudedamųjų dalių, biosintezės ir statybinė medžiaga. Metams bėgant, gliukozamino organizmas pasigamina vis mažiau, ir tai sukelia sąnarių degeneracinius procesus.


Gliukozaminas stimuliuoja kolageno gamybą chondrocituose – kremzlinį audinį gaminančiose ląstelėse – ir taip pagerina kremzlių būklę, suteikia joms stangrumo. Be to, gliukozaminas šlapime mažina oksalatų kiekį ir taip užkerta kelią inkstų akmenims susidaryti.
Chondroitinas – kitas didelės molekulinės masės polisacharidas, priklausantis glikozaminoglikanams. Kaip ir gliukozamino, jo yra sąnarių kremzlėse. Chondroitinas skatina aktyvią sąnario kremzlės regeneraciją. Jis sulaiko vandenį sąnarių kremzlėse. Tai palaiko pakankamą sąnarių amortizaciją esant didesnei jų apkrovai. Chondroitinas pašalina specifinius sąnarį ardančius fermentus; mažina sąnarių bei stuburo uždegimą ir skausmą. Be to, chondroitinas gerina sausgyslių raiščių būklę ir odos elastingumą.
 

Naujovė – sirupas sąnariams stiprinti


Rūpestinga vitaminų šeima „Gamtos namai“ pristato ypatingą naujieną – braškių skonio sirupą sąnariams stiprinti Geriamąjį gliukozaminą 500-chondroitiną 400. Jį kuriant atsižvelgta į nepatogumus vartojant tabletes. Svarbiausia, kad skysto pavidalo preparatas yra daug geriau pasisavinamas: juk ir maistą kramtome tam, kad organizmui būtų lengviau jį suvirškinti ir gauti maistingųjų medžiagų.
Kadangi skystas gliukozaminas ir chondroitinas gerai organizmo pasisavinamas, daug greičiau sumažėja stuburo ir sąnarių skausmai, sąnariai tampa lankstesni, sumažėja uždegimo procesas, pagerėja žmogaus savijauta. Dėl tokio spartaus poveikio greičiau galima sumažinti nuskausminamųjų medikamentų ir vaistų nuo uždegimo dozę ar net visiškai jų atsisakyti.
Geriamasis gliukozaminas 500-chondroitinas 400 ypač tinka žmonėms, kuriems sunku ryti, t. y. vyresnio amžiaus ar patyrusiems insultą. Be to, šis sirupas yra malonaus braškių skonio ir visiškai nedirgina skrandžio.
Išbandykite „Gamtos namų“ naujieną Geriamąjį gliukozaminą 500-chondroitiną 400. Tai – sąnarių tvirtumo ir lankstumo šaltinis!

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai