Juodą keičiame baltu (apie Smecta)

Turbūt nerasime nė vieno žmogaus, kurio kada nors nebūtų “ kankinę“ virškinimo negalavimai: pilvo pūtimas, rėmuo, pykinimas, viduriavimas, taip pat nemalonūs pojūčiai suvalgius ką nors “negero”. Tokios bėdos vargina tiek suaugusiuosius, tiek vaikus.
 

Anksčiau, atsiradus bet kokiems nemaloniems pojūčiams, pirmiausia gerdavau anglies tablečių. Tačiau nuėjusi į vaistinę sužinojau, kad šių tablečių mūsų vaistinėse nebėra. Taigi kokia gi būtų pirmoji pagalba sunegalavus pasiteiravau savo šeimos gydytojos.
Gydytoja mane nuramino, kad nėra ko sielvartauti, kad anglis išnyko.
Aktyvintoji anglis buvo vartojama virškinamajame trakte neselektyviai adsorbuoti įvairioms medžiagoms, tokioms kaip bakterijos, virusai, dujos, taip pat ji adsorbuodavo ir daugelį vaistų. Suaugusiesiems, kad nustotų viduriuoti, reikdavo išgerti iki 4 g aktyvintosios anglies, o vienoje jos tabletėje yra tik 0,25 g, vadinasi, reikėtų išgerti 16 tablečių (tabletės turėtų būti kruopščiai sukramtytos arba sutrintos ir ištirpintos vandenyje)! Šią dozę reikėtų kartoti kas kelias valandas. Viena iš dažniausiai pasitaikančių šalutinių reakcijų yra vėmimas - ypač vaikams.


Paprašiau gydytojos manęs daugiau nebegąsdinti ir kuo greičiau pasakyti, kuo gi aš galėčiau pakeisti šias “juodąsias” tabletes.
Daktarė pasiūlė “juodą pakeisti baltu”. Tai yra vartoti Smecta, vieną iš geriausių šiuo metu siūlomų vaistų pilvo pūtimams, viduriavimams, apsinuodijimams gydyti. Smecta yra gamtinės kilmės vaistas, klinikinėje praktikoje vartoja-mas daugiau kaip 25 metus. Ji pasižymi net 100 kartų stipresnėmis absorbuojamosiomis savybėmis negu anglis. (Oho! pagalvojau.). Smecta yra saugi ir gerai toleruojama.
Pasiteiravau gydytojos, kada tiksliai Smecta galima vartoti.
Smecta vartojama:
1) ūminiam ir lėtiniam viduriavimui gydyti (ypač tinka vaikams),
2) pilvo pūtimui šalinti,
3) apsinuodijus maistu,
4) atsiradus nemaloniems pojūčiams pilve.
 

O kaip Smecta dozuojama?


Vaikams, mažesniems kaip 1 metų, skiriama po 1 pakelį per parą. Nuo 1-2 metų - 2 pakeliai, per parą, vyresniems - 2-3 pakeliai per parą. Suaugusiesiems - 3 pakeliai per parą. Pirmąją dozę tiek vaikams, tiek suaugusiems reikia išgerti dvigubą. Pakelio turinį (baltus miltelius) reikia ištirpinti pusėje stiklinės vandens, išmaišant, kol gausis vienalytis mišinys. Išmaišę gausite baltos spalvos, malonaus vanilės kvapo ir skonio tirpalą. Tokį tirpalą mielai geria vaikai, nes jis panašus į pieną. Bet jeigu vaikas nenoriai geria Smecta, nebūtinai jį reikia sugirdyti iš karto. Galima tiesiog duoti vaikučiui gerti tiek, kiek jis nori, po kelių valandų jam vėl reikia pasiūlyti išgerti keletą gurkšnelių Smecta. Taip pat Smecta miltelius galima suberti į skystą vaikų maistą, košę, kompotą ar jogurtą.
Beveik viską išsiaiškinus rūpimais virškinimo negalavimų šalinimo klausimais, pasisakiau gydytojai, kad laukiuosi kūdikio ir mane gana dažnai kamuoja rėmuo. Pasirodo - ir šiuo atveju tiktų Smecta. Gydytoja paaiškino, kad Smecta yra vaistas visai šeimai: ir dukrytei, ir tėveliui, ir man, besilaukiančiai mamai.
Taigi nereikia išsigąsti, kad dingo iš vaistinių lentynų “juodosios” tabletės. Tiesiog juodą pakeiskime baltu.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai