Sloga nepaiso metų laikų

Pamažu pradedame planuoti vasaros atostogas, atsižvelgdami į savo poreikius. Žvalgomės reikalingų daiktų, užsisakome keliones. Ir visi tikimės gero ir šilto oro.
 

Atrodo, viską apgalvojome, bet ... Vos tik ištrūkstame išsvajotųjų atostogų, spėjame basomis pavaikščioti pajūriu ir... ar šaltesnio vėjo gūsis pūsteli iš už kampo, ar klimato pasikeitimas paveikia mūsų organizmą - keletą kartų nusičiaudėjus, iš nosies pradeda lašėti kaip iš sugedusio čiaupo. Sloga!
Tik jos jums ir trūko. Sloguojantis vaikas ar jums patiems atsiradusi sloga temdo visą atostogų džiaugsmą. Ką daryti? Kaip išgelbėti atostogas, kad vienkartinių nosinaičių pirkimas ir arbatos virimas neliktų vienintelė pramoga? Kaip greičiau pašalinti nemalonius simptomus - nosies užgultumą, akių ašarojimą ir galvos skausmą?
Vos tik atsiradus pirmiesiems slogos požymiams, nereikėtų iškart pradėti gydytis įvairiais cheminiais vaistais nuo slogos. Kodėl? Todėl, kad nei vienas preparatas slogos negydo, tik šalina simptomus. Preparatai kurie tik sutraukia kraujagysles, tik sumažina skysčio tekėjimą. Be to, ilgiau jų palašinus, gali sukelti net nosies gleivinės atrofiją.
Šiuolaikinė medicina nekomplikuotais slogos atvejais arba palieka viską savieigai (sakoma: “Gydoma sloga praeina per septynias dienas, o negydoma - per savaitę”), arba siūlo slogos simptomus švelninti natūraliomis priemonėmis.


Norėdami greitai ir veiksmingai numalšinti slogos sukeltus simptomus bei išvengti jos komplikacijų, naudokite nosies higienai skirtas priemones. Tai neskiestas jūros vandens tirpalas, kuris švelniai, bet veiksmingai išplauna nosies ertmę, pašalindamas ten susikaupusius mikroorganizmus, alergenus bei dulkes. Nosies higienos priemones drąsiai gali naudoti visi, jos tinka net naujagimiams.
Reguliarus neskiesto jūros vandens purškimas į nosį sergant sloga padeda atkurti natūralią nosies gleivinės terpę. Patekę į nosį ir įsitvirtinę joje, virusai ima sparčiai daugintis. Plaunant nosį minėtomis priemonėmis, virusų terpė “atskiedžiama”, o iššnypščiant gausiai besikaupiantį sekretą, jie greičiau pašalinami. Taip sumažinamas ligos sukėlėjų kiekis ir užkertamas kelias jiems daugintis.
Kūdikiams ir vaikams nosies ertmės plovimas švelniomis nosies higienos priemonėmis veiksmingai sumažina paburkimą, palengvina kvėpavimą ir padeda pašalinti visus nemalonius slogos simptomus, nesukeldamos jokio nepageidaujamo poveikio.
Bet kokiu atveju izotoninio jūros vandens verta turėti atostogų krepšyje. Tada sloga netrukdys mėgautis atostogų malonumais.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai