2010-10-21

Ar yra ilgaamžiškumo piliulė?

Kiekviena tauta, tiek Rytų, tiek Vakarų, turi savo tradicinę mediciną. Tačiau reikia pripažinti, kad pastaruoju metu Vakaruose sergamumas įvairiomis ligomis smarkiai auga, o vaistinių bei farmakologinių preparatų gausa situacijos negerina: sergančiųjų skaičius tik didėja. Be to, atsiranda naujų ligų, kurie vystosi dėl reguliaraus įvairių medikamentų vartojimo. Tuo tarpu, pagal Rytų medicinos teoriją, jokių specialių ar dirbtinių priemonių sveikatai pagerinti nereikia, be abejo, jei nesergama ūmine liga. Gamta – pats geriausias gydytojas. Kaip ilgai ir sveikai gyventi? Ar yra piliulė, kuri padėtų išspręsti daugelį su amžiumi susijusių sveikatos problemų ir taip pailgintų gyvenimo trukmę?
 

Ne tik ilgas, bet ir sveikas gyvenimas


Visiems gerai žinomas japonų ilgaamžiškumas: jų moterys gyvena vidutiniškai apie 86 m., o vyrai – 80 m. Lietuvės už japones gyvena 11 m. trumpiau, o lietuvių ir japonų vyrų gyvenimo trukmė skiriasi net 18 metų. Aišku, ne mūsiškių naudai. Tačiau įdomu dar ir tai, kad du iš trijų apklaustų Japonijos piliečių (67 proc.) laiko save laimingais. Kur slypi ilgo ir laimingo gyvenimo paslaptis?
Vakariečiai ilgaamžiškumą paprastai tapatina su ilgu gyvenimu, tačiau Rytų medicinai ilgaamžiškumas reiškia dar ir „gyvenimo kokybę“, todėl ilgas gyvenimas be sveikatos, gyvybiškumo ir džiaugsmo yra laikomas beprasmiu. Veikiausiai todėl daugelis žmonių ima domėtis Rytų medicina, jos milžiniška patirtimi bei laiko patikrinta produkcija.
Taigi ilgaamžiškumas – ne svajonė, o realybė, tačiau reikalaujanti mūsų pastangų. Specialistų teigimu, pradėti rūpintis savimi niekada ne vėlu, bet daryti tai reikia sistemingai.
Pagrindinės priežastys, dėl ko žmogus gyvena maždaug 20 metų trumpiau, yra netaisyklingas ir itin įtemptas gyvenimo būdas, stresas ir, be abejo, ligos. Tačiau norint, visa tai galima įveikti – gyvenimo būdą pakeisti, o kartu rūpintis organizmo bei ligų profilaktika bei imuniteto stiprinimu. Įvairiais paskaičiavimais, širdies ir kraujagyslių bei onkologinių ligų pažabojimas gali pailginti gyvenimą iki 120 ir daugiau metų. Kaip nesusirgti ir kuo ilgiau išlikti sveikiems ir žvaliems?

 

Gamtos sukurtas ir laiko patikrintas


Atsigręžkime į gamtą – ji sukūrusi pačias tobuliausias apsaugos sistemas. Viena tokių – resveratrolis, kurio vartojimo patirtis Rytų medicinoje siekia tūkstančius metų.
Resveratrolis (Evelor) – biologiškai veikli medžiaga, priklausanti fitoaleksinams. Ją gamina pats augalas ir šios medžiagos daugėja augale, kai jį veikia stresinės aplinkos sąlygos: šaltis, karštis, grybelinė, virusinė bei bakterinė infekcijos, ultravioletiniai ar radioaktyvūs spinduliai. Resveratrolis ekstrahuojamas iš plačialapės rūgties (HU Zang) šaknies, kuri auga Himalajų kalnuose. Rytų medicinoje ši medžiaga vartojama daugiau nei 2 tūkst. metų organizmui atjauninti, imunitetui stiprinti, šlakams valyti, cholesteroliui mažinti, taip pat vėžio profilaktikai, odos bei plaučių ligų profilaktikai.
Evelor sudėtyje esantis natūralus antioksidantas resveratorlis neutralizuoja laisvuosius radikalus. Būtent laisviesiems radikalams susikaupus, išsiderina organizmo homeostazė ir padidėja rizika susirgti širdies, kraujagyslių, alerginėmis bei onkologinėmis ligomis. Resveratrolis laikomas vienu stipriausių gamtoje esančiu antioksidantu: jo antioksidacinis aktyvumas 20 kartų didesnis nei vitamino C, 17 kartų didesnis nei kofermento Q10, 5 kartus viršija beta karotino aktyvumą.
Veikiausiai dėl visų šių savybių, resveratrolis mokslininkų vadinamas raktu į ilgaamžiškumą. Gal tai ir yra ilgo japonų gyvenimo priežastis?
 

Ir imunitetui, ir širdžiai, ir nuo gripo


„Pastebėta, kad šalyse, kur žmonės geria raudonojo vyno, mažiau sergama širdies ir kraujagyslių ligomis. Mokslininkai susidomėjo, kodėl taip yra. Paaiškėjo, kad tai dėl raudonųjų vynuogių luobelėje esančios medžiagos, kuri veikia laisvuosius radikalus. Ši medžiaga buvo išskirta 1940 m. ir pavadinta resveratroliu. Vėliau buvo nustatyta, kad šis natūraliai atsirandantis augalinės kilmės produktas randamas ir kituose augaluose – eukaliptuose, šilkmedyje, o svarbiausia – kad jo yra japoninės plačialapės rūgties šakniastiebyje. Taigi Rytų medicina apie išskirtines šio augalo savybės žinojo jau prieš 2 tūkst. metų. Rytų medicinoje šis augalas vartojamas menstruaciniam skausmui malšinti, sąnarių uždegimui mažinti, jis teigiamai veikia sergant odos ligomis ir t.t.“, - resveratrolio kelią nušviečia Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Infekcinių ligų klinikos prof. Alvydas Laiškonis.
Anot prof. A.Laiškonio, įvairūs tyrimai nustatė, kad visų pirma resveratrolis veikia organizmo imuninę sistemą, nes pasižymi bakterijas slopinančiu, antiseptiniu, antialerginiu poveikiu.
„Daug metų dirbu Infektologijos klinikoje, domiuosi infekcinėmis ligomis, imunitetu, nuolat ieškau kokios vaistinės medžiagos padėtų stiprinti žmogaus imunitetą. Paaiškėjo, kad resveratrolis (Evelor) gali būti vartojamas gripo A viruso profilaktikai, kas itin aktualu dabar, kai laukiame gripo epidemijos pradžios. Be to, jis slopina pūslelinės virusą, kurį nešioja kone kas antras žmogus, taip pat veikia ir žmogaus imunodeficito virusą“, – pabrėžia profesorius.
Tyrinėjant išsamiau, buvo nustatyta dar daugiau jo teigiamų savybių – kad jis mažina cholesterolio ir cukraus kiekį kraujyje, gerina kraujagyslių sieneles būklę. Vadinasi, gerina širdies veiklą.
Taigi, preparatą gali vartoti įvairaus amžiaus žmonės imunitetui stiprinti. Ypač jis tinka aktyviai ir įtemptai dirbantiems žmonėms, intensyviai studijuojantiems – egzaminų, sesijų, atsiskaitymų metu. Taip pat jis tinka sportuojantiems, nes padeda atkurti prarastą organizmo energiją.
 

Kodėl reikėtų vartoti resveratrolio?


Publikuota daugybė mokslinių straipsnių apie naudingus resveratrolio padarinius sveikatai: jis saugo nuo vėžio, yra antivirusinis, neuroapsauginis, kovoja su senėjimo procesu, slopina uždegimą, pailgina gyvenimo trukmę.
Preliminarūs tyrimai rodo, kad resveratrolis apsaugo smegenis nuo oksidacinio streso, kuris, kaip žinoma, vaidina svarbų vaidmenį daugelio neurodegeneracinių ligų vystymesi. Jis tinka segantiesiems epilepsija, Parkinsono liga. Alzheimerio ligos profilaktikai.
Resveratrolis rekomenduojamas moterims, nes tai yra augalinis estrogenas, kuris padeda išsaugoti gražią odą, sveikus nagus ir plaukus, taip pat padeda normalizuoti medžiagų apykaitą bei gerina savijautą premenopauzės ir menopauzės periodu.
„Galiausiai paaiškėjo, kad resveratrolis (Evelor) saugo nuo vėžio, nes slopina kancerogenezę. Ypatinga jo įtaka krūties vėžiui. Kaip žinoma, didelę įtaką krūties vėžiui vystytis turi hormonų estrogenų apykaitos sutrikimas, kada atsiranda tarpinis produktas – estradiolis, kuris skatina vėžinės ląstelės atsiradimą. Taigi resveratrolis užima estradiolio vietą ir taip sumažina krūties vėžio riziką“, – teigiamas resveratrolio savybes vardija prof. A.Laiškonis.
Dar vienas įdomus mokslininkų atradimas – ateities mokslas – genų inžinerija. Resveratrolis padeda išsivaduoti nuo daugelio su amžiumi susijusių sveikatos problemų, veikdamas su amžiumi susijusius genus (SIR1; SIR2 ir kt).
Harvardo medicinos mokykloje buvo atliktas tyrimas, kuris parodė, kad resveratrolis suaktyvina ilgaamžiškumo geną kai kurių ląstelinių ir stuburinių gentyse ir gali pailginti gyvenimo trukmę net 70 proc. Jis veikia taip pat, kaip kalorijų apribojimas (vienintelis moksliškai įrodytas būdas padidinti ilgaamžiškumą) aktyvuojant SIR genus. Toks išsamus tyrimas iki šiol buvo atliktas tik su laboratoriniais gyvūnėliais, tačiau verta pastebėti, kad žmonės taip pat turi šių genų. Tai mūsų mokslo ir medicinos ateitis. O ieškoti priežasčių ir semtis patirties mes galime iš evoliucijos eigoje jau sukurtų gyvybinių mechanizmų – augalų apsisaugojimo ir išgyvenamumo gyvybinių sistemų.
2010 spalio 21
Denisa Juodinienė
Susijusi informacija

Lankytojų komentarai

zemaitis
2014-07-31 11:33
Esu isbandes tuos jusu reklamuojamus Evelor ir amerikoniska daug stipresni ,bet rezultato 0.Manau tik reklama ,nes nelabai kas jo ir perka ,nors ir kaina numazino.
arvydas
2012-05-10 19:03
yra geriausias dalykas ka girdejau aplamai grybas pasivadina Ganoderma jis auga rytuose daro stebuklus internete rasyt paidomekit

mamyte
2011-05-11 16:22
geriau gerti Herbo Revive ten bent jau resveratrolio normali doze yra 225mg ir kaina proto ribose, kiek pamenu Evelore yra 50 mg, Resverasor 120 microgramu, nors raso ant reklamos , kad yra 600mg, bet vaistininke parode ant pakuotes, kad realiai ten jo nera... tad bukite atidus ir nepasiduokite reklamai aklai...
genute
2011-03-04 21:32
ar sis preparatas naudotinas esan skydliaukei,autoimuninis teriuoditas
nijole
2011-02-01 12:38
sveiki,ar galima evelor gerti maitinanciai kudiki krutimi mamai?

Parašykite savo nuomonę

Jūsų vardas: El. pašto adresas:
Jūsų komentaras:
:) (happy) :D (super)
(hi) (red) (fu) (fool)
(weird) :P :( (hooray)
(bad) (think) 8| (ok)
Apsaugos kodas:
 
Sveikas žmogus
Rubrikos
Naudinga informacija
Neradote ko ieškote?
Pabandykite pasinaudoti paieška:
© Sveikas žmogus 2015. Visos teisės saugomos