Kai meilė skaudina – ne tik morališkai, bet ir fiziškai, norisi kuo toliau atsitraukti nuo partnerio. Ar Jums kada nors yra tekę susidurti su lytinio akto nesėkme lovoje? Jei ne, tuomet Jūs tikrai laimingas žmogus. Jei taip, tikriausiai žinote, ką reiškia, kai meilė skaudina...
Apie meilę ir ne tik
Sutinkame gražų vyrą. Jei gražus ne tik kūnas, bet ir siela – pamilstame jį. Meilei reikia suartėjimo. Intymus gyvenimas prasideda, tik deja, ne visiems jis būna malonus.
Yra žinoma, kad ir vyrų, ir moterų lytinį aktą sudaro penkios fazės, kurios kiekvienai lyčiai pasireiškia skirtingai: troškimas, susijaudinimas, plato, orgazmas ir atsipalaidavimas. Ne visos šios fazės praeina sklandžiai, ne visada meilė teikia vien tik palaimą ir džiaugsmą...
Kas išduoda vyro susijaudinimą?
Erekcijos būsenos varpa išduoda, kad vyras yra susijaudinęs. Laikas, per kurį vyras susijaudins ir jo varpa pasieks erekcijos būseną, kiekvienam vyrui yra skirtingas, tačiau labai normalu, jog vyresniems vyrams erekcija yra suprastėjusi – jie lėčiau sulaukia erekcijos, jiems gali prireikti daugiau stimuliavimo, jiems gali ir nepadėti stimuliavimas – kamuoti erekcijos sutrikimai.
Išnykus ar sutrikus erekcijai lytinis gyvenimas, žinoma, nukenčia. Nukenčia ne tik lytinis gyvenimas, bet ir bendra vyro sveikata. Juk yra žinoma, jog sekso nauda - neabejotina: sekso metu vyrui pakyla kraujospūdis, padažnėja širdies plakimas, sustiprėja bendras raumenų ir nervų tonusas.
Kaip pagerinti erekciją?
Kuomet galvojama, kaip pagerinti erekciją, reikėtų nepamiršti, kad sekso metu labai svarbu yra lytėjimas, garsas, kvapas ar net skonis. Neurologinis mechanizmas dalyvauja tuo metu, kai atsiranda erekcija. Varpos kraujagyslės yra stimuliuojamos įvairios kilmės nerviniais impulsais. Tokie psichologiniai stimulai, kurie kyla smegenų žievėje, vaidina didelį vaidmenį vyro lytinio atsako procese.
Visi neurologiniai stimulai, nesvarbu ar jie būtų kartu, ar po vieną, susitelkia nugaros smegenyse ir iš ten, per parasimpatinę nervų sistemą, siunčia signalus varpos akytkūniui. Dėl šios priežasties karštos glamonės, partneriui į ausį kuždami saldūs žodžiai ar kvepalų kvapas, stimuliuoja lytinį aktą, kuris pasireiškia tvirta erekcija.
Tačiau yra vyrų, kuriems tokie stimulai nepadeda. Dėl erekcijos sutrikimų vyrui gali kilti daug psichologinių problemų kiekvieną kartą pravėrus miegamojo duris, atsidūrus savo partnerės glėbyje ir bandant suartėti intymiai. Tokiems vyrams padėti galėtų vaistai erekcijai gerinti.
„Meilė trunka trejus metus“ ?
Viename prancūzų rašytojo romane yra sakoma, kad meilė trunka trejus metus:„ Iš pradžių metai aistros, tada metai švelnumo ir galų gale metai nuobodulio.“ Pagal šią formulę meilė išties kartais gali baigtis labai greitai – nereikia net metų, kad aistringas naktis keistų nuobodus miegojimas drauge. Baisiausia yra vienatvė dviese. Esi su žmogumi, bet jautiesi vienišas. Tada meilė skaudina. Psichologiškai.
Kaip atpažinti, kad meilė baigėsi? Meilė – neatsiejama nuo lytinio potraukio, o sumažėjęs lytinis potraukis pasireiškia tuo, kad išnyksta seksualinės fantazijos bei poreikis mylėtis. Tiesa, kai kurios poros puikiai gyvena ir be lytinių santykių. Partneriai vienas kitą myli, tačiau nesimyli.
Yra žmonių, kurie visą gyvenimą stokoja lytinio susidomėjimo ar potraukio. To priežasčių gali būti labai daug: kai kurios iš jų glūdi dar vaikystėje ar paauglystėje, kuomet buvo patirtos įvairios psichologinės traumos, kurios buvo susijusios su lytiniu gyvenimu. O kartais lytinio susidomėjimo nebuvimo priežastis gali būti ir itin mažas lytinių hormonų kiekis.
Kaip bebūtų, viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl aistringos naktys dingsta iš porų gyvenimo, - tai nuobodūs poros santykiai, sutrikusi hormonų pusiausvyra, stresas ar depresija. Net ir tam tikri vaistai, tokie kaip raminamieji ar nuo kraujospūdžio, gali taip pat sumažinti seksualinį potraukį.
Kad meilė neskaudintų, truktų ne tik trejus metus, reikia nuolat rūpintis seksualiniais santykiais. Puoselėti ir nepamiršti jų.
kai meilė skaudina – ne tik morališkai, bet ir fiziškai, norisi kuo toliau...
Skaityti daugiauSvarstant apie mažėjantį gimstamumą, gyventojų prieaugį, dažnai visai nesusimąstoma, kad tam didelę įtaką turi vyrų sveikata, jų vaisingumas. Šiuo metu visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje, apie 16 proc. porų yra nevaisingos, o demografai ateityje – po 10–15 metų – prognozuoja dar labiau gąsdinančius skaičius. Manoma, kad nevaisingumo problemų daugės. Tam įtakos turi gyvenimo būdo pasikeitimai ir tokie veiksniai, kaip bendras neigiamas aplinkos fonas ir užterštumas. ...
Skaityti daugiauŠiuo metu visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje, apie 15 proc. porų yra nevaisingos, o demografai ateityje – po 10–15 metų – prognozuoja dar labiau gąsdinančius skaičius. Manoma, kad tuo metu jau kas trečia pora susidurs su nevaisingumo problemomis. Tam įtakos turės net ir tokie veiksniai, kaip bendras neigiamas aplinkos fonas ar užterštumas. Kaip visiems žinoma, nevaisingumo priežastys gali būti kelios: moters, vyro arba abiejų nevaisingumas, taip pat atvejai, kai medicina neranda jokio paaiškinimo....
Skaityti daugiau