Utėlės – ne tik higienos nesilaikančiųjų bėda

Dauguma mano, kad utėlėmis užsikrečia ir jas platina tik apsileidę žmonės. Tačiau šis mitas yra paneigtas. Jeigu žmogus užsikrėtė utėlėmis, tai dar nereiškia, kad šeimoje nesilaikoma higienos. Utėlėtumas nėra asocialių šeimų problema – šiais parazitais gali užsikrėsti bet kuris vaikas ar suaugęs žmogus.
 

Kaip užsikrečiama utėlėmis ir kaip jas atpažinti?


Utėlėmis užsikrečiama, kai yra artimas kontaktas su utėlių turinčiu asmeniu. Artimo sąlyčio metu utėlės perropoja nuo vieno žmogaus ant kito (pvz., kai utėlėto žmogaus plaukai tiesiogiai susiliečia su sveiko žmogaus plaukais). Galvinėmis utėlėmis dažniausiai apsikrečiama naudojantis utėlių turinčių žmonių asmeniniais daiktais, pvz., šukomis, plaukų šepečiais, kepurėmis, rankšluosčiais ir pan. Todėl labai svarbu žinoti: jei namuose yra bent vienas užsikrėtęs šeimos narys, netrukus gali užsikrėsti ir kiti. Todėl visi (suaugę ir vaikai) turėtų naudotis tik asmeniniais daiktais. Galbūt ne visi žino, kaip atrodo utėlės, todėl šiek tiek informacijos apie jas. Galvos utėlės yra maži pilkšvos spalvos apie 2,5 mm ilgio nešokinėjantys, bet greitai ropojantys parazitai. Jos gyvena ir veisiasi galvos plaukuose ir kitose plaukuotose kūno vietose, minta žmogaus krauju. Galvinės utėlės deda mažyčius baltus kiaušinėlius, vadinamus glindomis. Jos prisitvirtina prie plaukų, netoli galvos odos, daugiausia paausiuose. Po savaitės iš glindų išsirita utėlės, kurios po trijų savaičių jau būna visai suaugusios. Per savo penkių savaičių gyvenimą jos minta žmogaus krauju. Siurbdama kraują utėlė sukelia stiprų niežulį ir dirginimą, o kasant į įkandimo vietą gali patekti kitų mikroorganizmų ir sukelti pūlinius ar kitas infekcijas. Galvos utėlės nebijo galvos trinkimo ir plaukų kirpimo. Veiksmingos būna tik tankios šukos ir tam specialiai skirtos priemonės.

 

Vasaros sezonas vaikams ir...


Vasara – vaikų atostogų metas. Žinoma, jau daugelis sugalvoję, kur jas praleis. Vieni vyks į vasaros stovyklas prie jūros ar ežero, kiti patrauks stovyklauti į mišką, kur susitiks su esamais ir naujais draugais iš visos Lietuvos, o gal net ir kaimyninių ar tolimesnių šalių. O draugų kompanijose ir susibūrimuose visuomet būna linksma – žaidimai, įvairios rungtys, pasisėdėjimai prie laužo, dalijimasis ne tik maistu, bet ir drabužiais ir kitais daiktais. O čia slypi puiki galimybė užsikrėsti utėlėmis. Štai ką pasakojo vieno berniuko tėvai: „Kai sūnų parsivežėm iš stovyklos, pastebėjom, kad jis nuolat kasosi galvą, tačiau į tai nekreipėm dėmesio, manėm, kad atsirado pleiskanų, todėl liepėm galvą išsiplauti. Bet kai ir po to jis nuolat galvą kasėsi, nusprendėm apžiūrėti. Nustebome pamatę kažką po galvą lyg ir bėgiojant. Iš pradžių nepažinom tų gyvių, tik parodę šeimos gydytojui, sužinojom kad sūnus užsikrėtė utėlėmis“. Todėl tėveliai, vaikams sugrįžus iš stovyklos ar kito susibūrimo, turėtų patikrinti, ar neužsikrėtė utėlėmis, o dar geriau iš anksto pasirūpinti ir į kelioninę kuprinę įdėti tam specialiai sukurtų profilaktinių priemonių.


 

Kokios tai priemonės nuo utėlių?


Susidūrusieji su utėlėtumu dažniausiai pasimeta ir nežino, kokių priemonių griebtis. Juk net ir kasdienis galvos plovimas nuo jų neapsaugo. Kad išvengtų šių parazitų, specialistai tėvams pataria vaikų galvas nuolat tikrinti. Tačiau, ką daryti, jei radote glindų ar utėlių? Tuomet išmėginkite 100 proc. veiksmingas Parasidose priemones nuo utėlių, kurių galite įsigyti vaistinėse. Lentelėje pateiktos priemonės, padedančios išnaikinti ir pašalinti utėles bei glindas.
 

Parasidose gydomasis losjonas


Parasidose gydomasis losjonas yra vartojamas utėlėms bei glindoms naikinti ir pašalinti nuo plaukuotosios galvos dalies. Preparatas veikia mechaniškai: kokoso riešutų aliejus padengia utėles ir glindas riebalų plėvele. Utėlės ir glindos uždūsta ir žūva. Parasidose gydomasis losjonas leidžia pašalinti glindas nuo plaukų šaknų, nes atskirtos nuo plauko jos nebegali vystytis.
Parasidose gydomasis losjonas nuo utėlių tinka vaikams, vyresniems nei 3 mėnesių amžiaus, bei suaugusiesiems.
 

Parasidose apsauginis (profilaktikai skirtas) losjonas


Tai greitai veikiantis repelentas, kuris apsaugo nuo bet kokio užsikrėtimo galvos utėlėmis net 48 valandas. Jo formulę sudaro idealus eterinių aliejų (gvazdikėlių, snapučių, paprastojo kiečio, levandų, imbierinių citrinžolių, karčiųjų apelsinų ir eukalipto eterinių aliejų) derinys.
Ši priemonė tinka vyresniems nei 30 mėnesių vaikams bei suaugusiems žmonėms.
 

Parasidose šukos


Parasidose šukos yra specialiai pritaikytos negyvoms utėlėms ir glindoms pašalinti nuo galvos. Jų ilgi metaliniai dantukai ir patogi rankenėlė padeda lengviau sušukuoti tiek ilgus, tiek trumpus plaukus, todėl šią nemalonią procedūrą galėsite atlikti greitai ir be vargo.
Parasidose šukos yra skirtos ir tinkamos tiek įvairaus amžiaus vaikams, tiek ir suaugusiesiems.
 

Kodėl rinktis Parasidose?


Yra daugybė cheminių preparatų nuo utėlių, tačiau jų pagrindinis veikimas yra neurotoksinis (veikiantis parazitų nervų sistemą). Jie agresyviai veikia ne tik utėles, bet ir žmogų: gali kilti nepageidaujamos odos (alergijos), kvėpavimo takų, nervų sistemos reakcijos. Be to, mokslo tyrimai rodo, jog per pastaruosius 30 metų netgi tokiems cheminiams insekticidams utėlės tapo atsparios. Utėlių nesumažėja, jų nuolat atsiranda, didėja šių parazitų atsparumas vaistams, šių vaistų reikia vis daugiau ir, žinoma, didėja ir rizika sveikatai.
Parasidose preparatuose nėra tokių cheminių insekticidų bei konservantų, kenkiančių ne tik parazitams, bet ir žmogui. Šie preparatai, pagaminti iš natūralių medžiagų, kurių sudėtyje yra eterinių aliejų. Natūralios šiuolaikiškos priemonės nuo utėlių Parasidose nepažeidžia galvos odos, tinka net alergiškiems žmonėms. Jų veiksmingumas įrodytas patikimais moksliniais tyrimais, atliktais nepriklausomoje LHS instituto laboratorijoje Austrijoje. Be to, Parasidose greitai veikia ne tik utėles, bet ir jų glindas.
Gydomuoju Parasidose losjonu ištrynus galvą, preparatą reikia palaikyti 45 minutes. Vėliau galvą reikia išplauti šampūnu ir parazitus iššukuoti tankiomis Parasidose šukomis. Šukavimas kartojamas dvi savaites kas 3–4 dienas. Šis preparatas neturi šalutinio poveikio ir vienintelis iš visų analogų tinka netgi kūdikiams nuo 3 mėnesių.

 

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai