Baltoj lankoj juodos avys

Kartą žiūrėjau filmą, kurio pagrindinis herojus – apie 10 metų amžiaus berniukas – nemokėjo skaityti, itin prastai mokėsi mokykloje ir dėl to nuolat kentė bendraamžių patyčias ir atvirai rodomą tėvų nusivylimą. Filmo herojus susipažino su akla močiute, išmokiusia jį skaityti Brailio raštu ir aplinkiniams įrodžiusia, kad berniukas nėra protiškai atsilikęs, o tiesiog serga disleksija. Trumpai, bet išsamiai apie disleksiją skaitykite žemiau.
 

Kas yra disleksija?


Disleksija – tai labai specifinis „skaitymo sutrikimas“. Nors pastaruoju metu vis dažniau disleksijos apibrėžimas išplečiamas ir disleksijai priskiriami ne tik skaitymo, bet ir rašymo ar tarimo sutrikimai.
Pastaruoju metu įrodyta, kad šiems žmonėms gali būti trumpalaikių atminties sutrikimų. Šią ligą galima priskirti genetinių ir neurologinių ligų grupei. Tiesa, net jei kalbėtume tik apie skaitymą, šis sutrikimas gali pasireikšti labai skirtingai. Pavyzdžiui, kai kurie žmonės nesugeba skaityti tik rašytinių raidžių, kiti – spausdintinių ir pan. Tiesa, nebūtinai. Didžiai daliai sergančiųjų disleksija pasireiškia kur kas švelnesne forma, t.y. žmonės arba lėčiau mokosi skaityti, arba lėčiau skaito, arba nuolat pasireiškia skaitymo klaidos (pavyzdžiui, vietomis sukeičia raides, iškreipia garsą, praleidžia tam tikrus garsus), arba neteisingai supranta perskaityto žodžio reikšmę.
Disleksija gali būti tiek įgimta, tiek įgyta. O šiuo sutrikimu sergantys žmonės gali būti tiek aukšto, tiek nepakankamo intelekto. Taigi, jei jūsų vaikas sunkiau skaito, neklijuokite jam protiškai atsilikusiojo etiketės.
Disleksija serga apie 5–8 procentai mokyklinio amžiaus vaikų. Berniukai – 3–4 kartus dažniau nei mergaitės. Yra šeiminis polinkis į šį sutrikimą. Tai reiškia, kad šeimoje paprastai būna keli asmenys, kuriems pasireiškia šis sutrikimas.
 

Priežastys


Tikslios ir neginčytinos disleksijos priežastys vis dar nėra nustatytos. Tačiau tyrimai parodė, kad disleksija sergančių ir sveikų asmenų smegenys vystosi ir funkcionuoja skirtingai. Maža to, disleksija sergantys žmonės dažnai „diskriminuoja“ žodžių garsus, dėl to jiems sunku skaityti. Disleksija dažniausiai įgimtas sutrikimas. Kaip spėjama, priežasčių, galinčių sukelti šį sutrikimą, daug, visos jos susijusios su smegenų vystymusi skirtingais amžiaus tarpsniais, pvz., nėštumo, gimdymo metu ar jau gimus. Įtakos gali turėti ir sunkios infekcinės ligos, pavyzdžiui, encefalitas. Naujausių tyrimų duomenimis, disleksija dažniau diagnozuojama tiems, kurių šeimoje yra kairiarankių. Disleksija sergančių žmonių smegenyse paprastai aktyvuojamas kitas smegenų pusrutulis, t.y. jei sveikam žmogui atliekant tam tikrą darbą aktyvuojamas dešinysis smegenų pusrutulis, tai disleksikui atliekant tą patį darbą – kairysis.


 

O gal tai?..


Iškelta teorija, kad pagrindinė skaitymo (o kartu ir disgrafijos – rašymo sutrikimų) sutrikimų priežastis – nesuderintas dviejų galvos smegenų pusrutulių darbas. Sakoma, kad ryšys tarp pusrutulių formuojasi jau kūdikystėje, o ypač svarbus yra ropojimo periodas. Manoma, kad ropojant koordinuojama ne tik darni galūnių veikla, bet ir smegenų pusrutulių veikla, todėl pageidaujama, kad vaikas ropotų pakankamą laiką. Jeigu vaikas ne ropojo, o tiesiog atsistojo ir pradėjo eiti – ryšys susiformuoti nespėja, todėl ima vyrauti pernelyg ryški sąmoninga judesių kontrolė. Itin sunkiais atvejais vaikas ima panėšėti į šimtakojį, kuris ilgai mąsto, kokia koja pradėti eiti. Kita vertus, net jei jūsų vaikas pradėjo eiti neropojęs, tai dar nereiškia, kad jam kils rūpesčių skaitant ar rašant.
 

Kada įtarti disleksiją


5–7 metų amžiaus vaikams:
• Ankstyvas kalbos sutrikimas, neteisingas žodžių tarimas.
• Sunku atskirti tokius garsus, kaip b-p, k-g, t-d, f-v ir pan.
• Sunkiai mokosi eilėraščių.
• Vaikui sunku susikaupti.
• Vaikui sunku paeiliui prisiminti savaitės dienas.
• Sunku prisiminti asmeninius duomenis: gimimo datą, adresą, telefono numerį.
• Sunku prisiminti dienos įvykius atitinkama tvarka.
• Sunku prisiminti ir sekti instrukcijas.
• Sunku teisingai apsirengti, užsisagstyti sagas ir pan.
• Vaikas neskiria kairės pusės nuo dešinės.
• Sunku laikyti ar valdyti pieštuką, žirkles, spalvindamas jis visą laiką peržengia nubrėžtas linijas.
• Kartais būna sunku sugauti ir mesti kamuolį, vaikas sutrinka galvodamas, kokią ranką panaudoti, nemoka sinchronizuoti kūno judesių.
Vyresniame amžiuje skaitant sunku pereiti nuo vienos eilutės pabaigos į kitos eilutės pradžią. Sunku išlaikyti dėmesį reikiamoje eilutės vietoje. Skaitant sakinį parenkama neteisinga intonacija ir t.t.
 

Kaip galite padėti


• Išklausykite vaiko, kalbėkite su vaiku aiškiai, išsamiai atsakykite į jo klausimus, pataisykite švelniai, bet neįkyriai.
• Jei yra kalbos sutrikimų, kreipkitės į logopedą.
• Jei lėtai progresuoja kalbos, skaitymo įgūdžiai, patikrinkite vaiko klausą bei regėjimą.
• Skaitykite vaikui ir būkite kantrūs. Gali pradėti daug laiko, kol vaikas sugebės perpasakoti istoriją.
• Kartu dainuokite daineles, skaitykite eilėraštukus.
 

Ar šis sutrikimas gydomas?


Disleksiją galima koreguoti, nors šis sutrikimas daugiau ar mažiau matomas paprastai lieka visą gyvenimą. Dažniausiai šią problemą sprendžia logopedai. Beje, problema sprendžiama bet kuriame amžiuje. Skaityti, tarti žodžius ir pan. mokoma naudojant specialias metodikas. Tiesa, reikia pabrėžti, kad dirbti teks daug ir tikrai ne vieną mėnesį. Asmenims, kuriems pasireiškia šis sutrikimas, paprastai patariama rinktis tas veiklos sritis, kurioms nereikia ypatingų kalbos žinių, pvz., menas, matematika, rinkodara, fizika, sportas ir t.t.
 

Disleksija ir vairavimas


Kalbėsime ne apie tai, ar nuo disleksijos kenčiantys žmonės gali greitai išanalizuoti žemėlapį ir atvykti į jiems reikiamą vietą. Norvegų mokslininkų tyrimų duomenimis, disleksija kelia pavojų vairuotojams. Atlikus tyrimus paaiškėjo, kad šių asmenų reakcija į kelio ženklus yra 20–30 procentų lėtesnė kitų žmonių (taip pat į kelio ženklus reaguoja vidutiniškai apgirtę vairuotojai). Tiesa, disleksijos įtaka vairavimo saugumui nėra įrodyta, o šios nuomonės oponentai pateikia faktą, kad tris kartus pasaulio čempionu tapęs Formulės-1 lenktynininkas Džekis Stiuartas taip pat kenčia nuo disleksijos.
 

Tai išties įdomu


Tulip Financial Group atliktų tyrimų duomenimis, savarankiškai milijonieriais tapę asmenys dažniau nei bendroji populiacija serga disleksija. Pasirodo, didžioji dauguma tyrime dalyvavusių milijonierių (iš viso ištirta apie 500 žmonių) mokydamiesi turėjo sunkumų. Atlikus specialius tyrimus bei testus, net 40 procentų milijonierių buvo diagnozuota disleksija.
 

Ko tikėtis iš vaiko?


Manote, kad disleksija – nuosprendis ir iš tokio žmogaus neverta daug tikėtis? Klystate! Disleksija buvo diagnozuota žymiam aktoriui Tom Cruise, dainininkei Cher, genialiam filmukų kūrėjui Walt Dysney, dailininkui Pablo Picasso, visų mėgstamam pasakų kūrėjui Hans Christian Anderson, nepralenkiamam Leonardo da Vinci, Serui Winston Churchill, telefono išradėjui Alexander Graham Bell, aktorei Whoopi Goldberg, politikams George Washington ir John F. Kennedy. Tikriausiai nebereikia tęsti šio sąrašo. Kuo bus jūsų vaikas?
 

Daugiau apie disleksiją galite paskaityti:


http://www.childdevelopmentinfo.com/learning/dyslexia.shtml
http://www.dyslexia-adults.com/
http://www.dyslexia-teacher.com/t7.html
http://www.dyslexia-inst.org.uk/what.htm
http://children.csa.ru/dislex.shtml
http://www.logoped.ru/nar06.htm

 

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Gintas
2020-10-20 22:32
Disleksija yra ne liga ar sutrikimas, tai tarytum kitoks mastymas.... Mums tarytum nelabai svarbu būti kaip visiems , o visi išvardinti sutrikimai mums antraeiliai ir jeigu ne dislektikų atradimai ir kūrybiškas požiūris nebūtų tiek atradimų.
kris
2011-03-31 11:10
kur galiam issitirti kad esi dislektikas, kur kreiptis pagalbos, gal daugiau info, kas per istaigos tuo uzsiima?
Arvydas
2011-03-24 15:57
Das daba prisimenu kaip lietuvu kalbos mokitoja skaitydavo mano diktantus pries klase buvo kaskas baisaus
Lora
2011-01-27 14:11
Disleksija ir disgrafija-tai rašymo ir skaitymo procesų įsisavinimo sunkumai.Tik ne liga.Vaistų nebus.Logopedai turi ilgametę patirtį šiuos sunkumus įveikiant. Taiko specialius mokymo būdus.
Pagrindinė disleksijų ir disgrafijų priežastis-žmogaus funkcinės asimetrijos formavimasis(vieno galvos smegenų pusrutulio dominavimas).T.y.psichinių funkcijų pasiskirstymas tarp dešiniojo ir kairiojo pusrutulių.Tai procesas...Todėl kai "prievartaujame" N kartų- šaukštelį, pieštuką tik įdešinę rankutę imti "darome mišrainę", o po to jau koreguojame "prievartos pasekmes":hiperaktyvumą,miego, kalbos,skaitymo,rašymo sutrikimus...
Kotryna
2010-12-06 13:27
atsakingiau rinkite terminus - sutrikimas nera liga - sitaip isplatinate daugeli mitu.
zyzlys
2010-10-19 18:18
Ar as disleksikas jei man lietuviskai sunku skaityti bet angliskai skaitau normaliu tempu.
r7wa
2010-09-19 19:46
Tuoj baigsiu mokyklą ir paluoju stoti į filologiją. Nors vaikystėje mane vos keldavo į kitas klases, nes skayčiau tiesiog siaubingai. Visis mokytojai kaltę vertė tam, kad aš papraščiausiai neskaičiau knygų. Tačiau visą laiką buvau tikra pirmūnė, nors mokslams skirdavau maai laiko. Ir tik prieš metus suinojau apie šią ligą. Visi skaitymo simptomai idealiai man tinka, tačiau išsitirti bijau. Usienį šią ligą toleruoja, tačiau čia... Tai gali užkirsti man kelią į filologiją ir sugriauti ateitį.
Inceptum
2010-05-08 15:42
Parduodame naujus japoniškus inhaliatorius "OMRON" kaina 188 litai ir itališkus kaina 130 litų. Tai puiki priemonė Jums ar Jūsų vaikui nuo bronchito, laringito, astmos ir kitų ligų, bei sveikų vaikų profilaktikai - eukalipto, mentolio, gebenių, pušų ir kitokios inhaliacijos nuo peršalimo ligų. Komplekte: inhaliatorius, kaniulė, pypkutė, suaugusiojo ir vaikiška kaukutės ir kt.
Pristatome visoje Lietuvoje.
inceptum.jonava@gmail.com arba 8-614-64811
www.inceptum.lt
Julita
2010-04-07 13:19
Sveiki,

Daug žmonių suvokia disleksiją tik kaip skaitymo ir rašymo sutrikimą. Tačiau problemos, kurias sukelia šie sutrikimai, įtakoja daugelį kitų gyvenimo įgūdžių. Interaktyvios užduotys – mes vadiname jas mokomaisiais žaidimais – gali padėti disleksijos sutrikimą turinčius žmones įgyti specialių įgūdžių.

Žaidimai apima septynias ypač svarbias sritis, skirtas profesiniams įgūdžiams ugdyti:

1. Klausymo įgūdžiai
2. Klausymo atmintis
3. Klausymo seka
4. Regėjimo įgūdžiai
5. Regimoji atmintis
6. Regėjimo seka
7. Orientavimasis erdvėje

Mokomieji žaidimai yra lietuvių kalba, nemokami ir visiems prieinami

Norėdami gauti daugiau informacijos apsilankykite: www.dys2.org
Justina
2009-11-15 22:53
Man jau 25 metai, bet kaip be butu gaila su disleksija susiduriau ir issamiau apie ja suzinoja tik pries 3-4 metus, kada istojau i Londono Menu Universiteta, kur disleksija yra labai normalu ir atsakingai toleruojama, ja turintys studentai gauna daugiau papildomu lengvatu. Kiap bebutu gaila su tuo Lietuvoje visiskai neteko susidurti, net ir dabar kai paklausiu lietuvaiciu ka jie zino apie disleksija, o gi dauguma nieko nezino.

Visada zinojau, kad prastai sekasi skaityti pries publika, prisimnti datas, vardus ar susikoncentruoti, bet niekada nezinojau del kokios priezasties. Nuolat kenciau karcias klasioku patycias, manydavau kad tiesiog nesu gabi ir galbut is dalies esu nevykele. Labai gaila kad tevams nesiguodziau ir kad jie nepastebo mano siu problemu, viska laikiau savyje. Buvo sunku mokykloje per lietuviu kalbos pamokas ar per kurias kitas kada reikedavo skaityti garsiai, visada stengdavausi issisukti nuo skaitymo visokiais budais. Labai pergyvendavau del to, o kam nors pasisakyti budavo geda, kaip cia dabar, jau paaugle o skaityti nesiseka. Manau automatiskai smarkiai sumazejo pasitikejimas savimi ir visapusiskai pradejo nesisekti moksluose.

Siaip kaip dabar pagalvoju, o kur buvo mokytoju darbas, juk jie turi tokius dalykus pastebeti ir nukreipti moksleivius ar kreiptis i tevus ir parekomenduoti tam tikras pagalbos organizacijas. Labai tikiuosi, kad siomis dienomis mokyklose, universitetuose i disleksija ziurima rimtai ir atsakingai ir kad moksleiviams ir studentams yra skiriama reikiama pagalba. Ir tikiuosi kad teveliai pastebeje disleksijos simptomus vaikutyje susirupina ir pada jam tai pergyventi.

Kai dabar ziuriu atgal, kada pati siaip ne taip baigiau vidure, niekada negalvojau po jos stoti i universiteta, nes paprasciausiai nesijauciau, kad esu tame lygyje, bet kaip sako niekada nesakyk niekada.

Siuo metu jau baigineju 3 metu Interjero Dizaino kursa, London University of the Arts. Ir kas galejo pagalvoti, net ir pati kartais savimi stebiuosi.

Sekmes visiems!! Ir jei manote, kad turite disleksija kreipkites profesionalios pagalbos ir paramos ir nepamirskite jog tai yra normalu ir su tuo reikia ismokti gyventi ir bunant disleksiku imanoma pasiekti aukstumas.

xxx


Ieva
2009-09-30 23:29
Mano sūnus pradėjo lankyti ketvirtą klasę ir ligi šiol negali sklandžiai skaityti. Padedam tiek mes patys, tiek ir mokyklos logopedė (beje, labai šauni ir supratinga). Mokytoja anaiptol panikuoja, kad jos klasėse pirmas TOKS atvejas... Manau, viskas susitvarkys, tiesiog palaikau savo vaiką, nes esu įsitikinus, jog jis nuostabus ir tikrai daug ką pasieks šiame gyvenime!
Beje, Audronei galiu pasakyti, jog tai nieko bendro neturi su užsienio kalbomis, kadangi maniškis labai joms imlus, tik štai gimtoji kalba stringa. Bet kol kas:)
Lina
2009-05-10 01:11
Padekite man suprasti ar as sergu sia liga?

Man 15 metu ir turiu skaitymo sutrikumu. Pirmuose klasese viskas buvo gerai, buvau priskirta prie geriau mokanciuju skaityti, aukletoja greiciau nei kai kuriems mano klasiokams laido pradeti skaityti rimtesnes knygeles, taciau kazkada ivyko kazkoks ”bum” prasidejo mano skaitymo sutrikimai.

Kai skaitau viena sau viskas visiskai normalu, galiu skaityti greitai ir letai, garsiai ir tyliai. Taip buna ir prie kai kuriu zmoniu, taciau nuolat man kazkas ”uzplaukia” ir as pradedu baisiai jaudintis skaitydama. Sirdis praseda stipriai plakti, pradedu kaisti, nesugebu isskaityti ilgu zodziu, ziuredama i teksta visiskai negaliu susikoncentruoti ir t.t. Tik retais atvejiais sugebu neklysdama skaityti pries klase ir nesuprantu kodel man uzplaukia tokie periodai kai pavyksta tai padaryti normaliai, kazkaip iseina atsipalaiduoti. Jau kenciu apie 8 metus ir del to kompleksuoju.

Is isvardintu simpromu man tinka tik vienas - dazkai sunku sutelkti dėmesi reikiamoje eilutes vietoje, bet jei tai ne disleksije tai kas tuomet? Labai pavargau nuolatos jaudintis, kad per skaitinius manes paprasys skaityti, o dabar dar suzinojau, jog sia liga sergantys zmones negali vaziuoti i mainu programas, o to as labai labai noriu.

Prasau jusu padeti - ar as turiu disleksija? Jei ne galbut reiktu kreiptis i psichologa, galbut jis man padetu iveikti si kompleksa?
Velnias ^.^
2009-03-22 22:02
Dabar jau viskas aisku. Perskaiciau ir viskas beveik atitiko. Nezinau kodel, bet apsidziaugiau ;D. Nu velniop, jei kairysis pusrutulis tai kairysis.

Nuo pat darzelio didziulis kompleksas, geda, depresija, stresas. Prisimenu ta jausma, sedziu pamokoje ir, neduok dieve, prasideda skaitymas garsiai, VISKAS, nebegali nieko daryti. Vienas skaito, kitas skaito, o AS sedziu galva ciut ne po suolu ir meldziuosi ”tik ne mane, tik ne mane” ;D prakaitas musa ;D KOSMARAS. Ir mokitoja -” prasom skaityk” gal ir mokejau skaityti, bet jau buvo nebesvarbu nes tik savo varda isgirdes prarasdavau kalbos dovana. Pradedu skaityti, o mintys jau visokios negeros ;D nuka, ir slebizavoju, rankos deba, balsas dreba, jauciu veidas dega. ;D taip pat ir matematikos pamoka, noras ir sekesi, formules aiskios,kaip ir viska moku viska moku, bet tik paklausia konors, tai kaip is medzio iskritias, galvoi nieko nebera- nors ir su ziburiu ieskosi. Bet nebuvau drovus ar tai kokia senos baimes neturejau, bendrom temom ir pakalbedavau, ir pajuokaudavau, ir pastabu gaudavau i pazimu knygele. ;D Klases reakcija i man skaitima, nu savaime suprantama kokia budavo, bet niekas tiesiogiai nesityciodavo, nes daugelyje kitu sriciu buvau daug pranasesnis.

Daugybos lenteles, atsimenu, niekaip negalejau ismokti, nei dirzas, nei dvejatai niekas nepadejo. Skaityti tevai irgi verte, namu darbai 3kl. ”ismokti raiskiai skaityti teksta” ir ka? Nu niekaip. Atsimenu jau per asasras su mama iki pat velumos sedejom tol skaitem kol ismokau atmintinai, nu sako saunuolis ;D milijona kartu perskaites, praktiskai net i knyga nebeziuredamas ”skaiciau”.

Padedavo man stiprus charakteris, tas akimirkas kai jau sirdis sokdavo lauk, sunkiai, bet istverdavau. Meliau buciau, vietoi to, koki pirsta isisukias. Taip, kad, teveliai, kuriu atzalos panasaus likimo, padekite vaikams atrasti kitokius savo sugebejimus. Jei vaikas matys jog kaska moka ir sugeba jis pats savimi didziuosis ir taip psihologiskai bus stipresnis. Tik jei giriate kaskoki jo darba, kad tai butu nuosirdu. Nesuklyskite ir negirkite aklai, tegul zino kas gerai, o kam dar truputi kasko truksta. Sitaip vaikas neprades saves laikiti nevykeliu, matys kaip tobuleja ir tuo didziuosis. Mokykloje jausis tvirciau nes zinos savo verte, ir nebus taip lengvai izeidziamas. Svarbiausia jog nepradetu galvoti, jog yra kvailas. Reikia iziebti tikejima jog jis galbut yra nepaprastas, bet ir nevienintelis toks, ir jo talentai kurius jis kaskada atras neprilygs net paciam geriausiam skaitytojui.

AS pats dabar ruosiuosi 12kl egzaminams, stosiu i architektura. Egzaminams gan neblogai sekasi ruostis, turiu gera regimajaja atminti kuria ir naudojuosi net ir isimindamas skaiciu.

Vat ir dislekcija ;D Visada jauciau, kad issiskiriu kaskuo(netik per lietuviu), bet niekada negalvojau, kad dar ir sergu. Dislekcija mm... isimilejau ;)) Sekmes!

P.S. Pagaliaus isipasakojau kaskur, ;D
mistika
2009-02-26 23:28
Disleksija,mano manymu, tikrai neturi itakos IQ. Albertas Einsteinas, daininke Cher,Tomas Kruzas,Agata Kristi,Picaso, Melas Gibsonas ir daug kitu daug pasiekusiu zmoniu gyvenime kamavo disleksija.
iš užsienio
2009-02-07 19:01
įdomu, kaip reaguojame Lietuvos mokyklose į šią ligą? Vakaruose tokie moksleiviai gaua daugiau laiko egzaminuose, testuose ir t.t.! Turinti geriausią vidurkį mergaitė 12-okė irgi turi šią ligą
MAGIJA
2008-11-23 21:43
Mano vyresneliui nesenai nustate disgrafija ir disleksija,gaila bet jo dar ir intelekto koeficientas prie zemesniu.Šis straipsnis priverte permastyti ir tikrai matyt yra rysys mano brolis buvo kairiarankis.Kai perskaiciau ta isvada taip sunku sirdy pasidare bet dabar suprantu kad sunku toli grazu ne man vienai.
Greta
2008-11-07 01:13
perskaiciau si straipsni ir man atrodo kad tikrai esu disleksike..ir anksciau kildavo tokiu minciu, bet atmesdavau jas nes jeigu mokykloje reikia skaityti garsiai, labai gerai sekasi, rasymo problemu didesniu irgi neturiu, taciau radau daug sau tinkanciu aspektu siame straipsnyje.Pavyzdziui man labai sunku susikaupti,sunku prisiminti ivairius ivykius, kad ir ka tik praejusios dienos,sunku sugauti ivairius daiktus, sunku islaikyti demesi reikiamoje eilutes vietoje, taip pat pereiti is vienos eilutes pabaigos i kitos eilutes pradzia..Taip pat labai letai skaitau, jei skaitau greiciau nebeatsimenu ka perskaiciau.O dar kai pamaciau zymiu zmoniu pavardes sergancius disleksija is karto buvau uztikrinta, kad turiu sia liga, nors aisku noreciau ir issitirti tai pas specialistus. Visi zymus zmones buvo menininkai, ar aktoriai, ar dainininkai, ar tapytojai..O as pati esu meniskas zmogus, esu baigusi muzikos mokykla, lankiau dailes mokykla, siuo metu lankau dramos mokyiklele, ir sejp man visi menai sekasi geriau..O pavyzdziui kokia lietuviu kalba sekasi prasciausiai uz visus kitus dalykus destomus mokykloje..Labai dekoju uz si straipsni.
Akvalangas
2008-08-19 11:39
Esu kairiarankis kai kurių darbų t.sk. ir rašyti išmokytas dešine. (Giminėje keletas kairiarankių). Mane ilgai nervino tai, kad lėtai skaitau. Bandžiau treniruotis - pavyksta, bet kažkaip tingisi tai daryti, geriau skaityti savo tempu, raiškiai, su pasimėgavimu. Dabar suvokiu kodėl taip yra. Mokykloje problemų neturėjau. 20 metų dirbau darbą kaip Jolantos(3 komentaras), tokių problemų nebuvo, erzino tik vienas dalykas, kad lėtai skaitau. Kalbos sekasi gerai, turiu tam nuojautą. Bet labai užjaučiu Jolantą ir Giedrę ir labai gerbiu jas už atkaklumą ir triūsą.Pagarba Jums. Siūlau išmesti kompleksus ir viskas bus gerai.Kompleksai mus žudo. Sėkmės
Jolanta
2008-03-10 12:53
esu vadybininke, kaip suprantate, daznai tenka susidurti su rasymu, tai turiu dideliu problemu. Pradzioje maniau, kad esu nemoksa, ar nerastinga, bet kai paskaitau apie disleksija, suprantu, kad turiu sia liga. Ir dar, kai rasau artimiems zmonems, tai rasau drasiai ir beveik nedarau klaidu. Kai tai darau viesai, staigiai uzkrenta ir darau elementarias klaidas. Kas tai, liga ar psihologine patologija ? Man buna sunku, iskart, pakartoti sudetinga zodi. Ar galima sita sutrikima isgydyti ?
audronė
2007-10-04 16:02
Mano nuostabai, sūnui pradėjus lankyti 1-ą klasę, taip pat nustatyti disleksiniai ir disgrafiniai sutrikimai. Ši žinia kaip iš giedro dangaus. Manau bus labai sunku, kai prasidės užsienio kalbos.
Giedre
2007-09-22 01:54
esu architekte, man 29 metai. jau desimt metu zinau, kad esu disleksike ir tik dabar paskaiciau apie si neigaluma. jeigu turite vaika kuris pradeda mokytis skaityti ir jam tai nesiseka, butinai jam padekite, nes nuo to priklausys jo ateitis. as turejau kovoti su sia negale pati, be niekieno pagalbos, todel esu labai kompleksuota. iki siol turiu dideliu problemu susijusiu su disleksij.
jau trys metai gyvenu Anglijoj. Pries pusmeti pradejau nebijoti kalbeti. telefonu kalbeti iki siol negaliu. rasyti turbuti niekada negalesiu. breziniuose kiekviena zodi turiu tikrinti su spelingu. maisau sh su ch. negaliu atsiminti adresu, pavardziu, telefono numeriu. rusiskai skaityti negaliu, nes kitokios raides. rasyti irgi sunku. sunkiai sekasi suformuluoti sakiniu, reikia ideti labai daug pastangu.
vaikysteje labai pergyvenau kad nemoku skaityti, jautriai reaguodavau i zmoniu santiki su manimi. ir dabar jautriai reaguoju, dazniausiai perdetai. liudniausia tai, kad niekas apie sia liga nezino ir galvoja, kad tai tik pasiteisinimas.

Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Naujausi gydytojų atsakymai

Mūsų draugai