Pelių alergenas tyri ryšį su astma

Pelių alergenas turi ryšį su astma


Neseniai atlikto tyrimo vadovė dr. Elizabeth C. Matsui iš Baltimorės Johns Hopkins ligoninės pažymėjo, jog mokslininkai buvo nustebinti, kad daugelyje miestiečių būstų yra labai dideli kiekiai oru platinamo pelių alergeno. Daugeliu atvejų alergenas pasiekia tokį kiekį, kuris gali sukelti astmos simptomus įjautrintiems asmenims.
Tyrimo autoriai siekė nustatyti, koks yra pelių alergeno kiekis miesto gyvenamųjų namų dulkėse.
Rezultatai buvo paremti 100 miestiečių vaikų, sergančių astma, odos mėginiais ir jų namų patikrinimu.
Buvo tiriami miegamųjų kambarių dulkių pavyzdžiai, norint išsiaiškinti, ar juose yra pelių alergeno. Tyrimų rezultatai buvo teigiami – 84 proc. miegamųjų buvo aptiktas labai didelis kiekis oru plintančio pelių alergeno. Apie ketvirtadalyje namų buvo toks jo kiekis, kuris galėjo išprovokuoti astmos simptomus. Šio alergeno buvo durų bei sienų įtrūkimuose, maisto likučiuose virtuvėje ir , be abejo, tais atvejais, kai namuose buvo pelių.


Tyrimo rezultatai primena gydytojams, kad reikia tirti astma sergančių vaikų, ypač gyvenančių miestuose, jautrumą šiam alergenui.
E.C.Matsui pažymi, kad jie planuoja atlikti tolesnius tyrimus su šiomis vaikų grupėmis ir pasistengti nustatyti, kaip pelių alergeno kiekis koreliuoja su astmos epizodais, bei išsiaiškinti, ar šio alergeno išnaikinimas ir kitos priemonės padeda užkirsti kelią astmai.

Susiję straipsniai

Video

Naujausi gydytojų atsakymai

Mūsų draugai