Symbicort® puikiai kontroliuoja astmą

Tarptautiniame Pasaulinės alergologijos organizacijos alergologijos ir klinikinės imunologijos kongrese (ICACI) paskelbti nauji klinikinio tyrimo duomenys rodo, kad astma sergantys pacientai, vartojantys Symbicort® pritaikomojo dozavimo būdu, sunkių paūmėjimų patiria 40 proc. rečiau negu pacientai, vartojantys fiksuotas SeretideTM dozes. Taip pirmą kartą buvo palyginti gydymo dviem sparčiausiai populiarėjančiomis vaistų nuo astmos rūšimis rezultatai.
 

Septynių mėnesių tyrime dalyvavo 658 pacientai, sergantys vidutinio sunkumo astma, kurie prieš pradedant tyrimą buvo gydomi inhaliuojamaisiais steroidais (didžioji dauguma vartojo ilgai veikiančio bronchodilatatoriaus) ir kurie, nepaisant gydymo, juto ligos simptomus. Pacientai atsitiktine tvarka buvo suskirstyti į tris grupes: fiksuoto Symbicort® (budesonidas/formoterolis) dozavimo, fiksuoto SeretideTM (flutikasonas/salmeterolis) dozavimo ir pritaikomojo Symbicort® dozavimo (tik Symbicort® būdinga gydymo koncepcija).
Tyrimas buvo vykdomas dviem etapais. Pirmasis etapas - tai klinikinis tyrimas, kai nei stebintysis, nei stebimasis nežino gydymo pobūdžio; šis etapas tęsėsi keturias savaites, kurių metu pacientai buvo gydomi fiksuotomis Symbicort® arba SeretideTM dozėmis. Antrasis etapas tęsėsi šešis mėnesius, pacientai gaudavo fiksuotas Symbicort® dozes (160/4,5 mg, dvi inhaliacijos du kartus per dieną), fiksuotas SeretideTM dozes
(50/250 mg, viena inhaliacija du kartus per dieną) arba pritaikomąsias Symbicort® dozes (160/4,5 mg, nuo vienos iki keturių inhaliacijų du kartus per dieną, priklausė nuo ligos sunkumo). Visi pacientai pagal poreikį taip pat galėjo vartoti trumpai veikiančio bronchodilatatoriaus.
Tyrimo rezultatai parodė, kad Symbicort® vartojant pritaikomojo dozavimo būdu astmą galima kontroliuoti geriau negu fiksuotomis SeretideTM arba Symbicort®Ņ dozėmis. Pacientai, vartoję pritaikomąsias Symbicort®Ņ dozes, sunkių priepuolių patyrė 40 proc. rečiau negu pacientai, vartoję fiksuotas SeretideTM dozes [1]. Šis pastebimas priepuolių skaičiaus sumažėjimas leidžia daryti išvadą, kad jei 100 tokių pacientų gydymas fiksuotomis SeretideTM dozėmis bus pakeičiamas gydymu pritaikomosiomis Symbicort® dozėmis, bus išvengta 20 sunkių paūmėjimų per metus. Sunkūs priepuoliai - tai priepuoliai, reikalaujantys ne trumpesnio kaip trijų dienų gydymo geriamaisiais steroidais, greitosios medicinos pagalbos arba stacionarinio gydymo.


Pacientai, kurie buvo gydomi pritaikomosiomis Symbicort® dozėmis, simptomams sušvelninti daug rečiau vartojo trumpai veikiančio bronchodilatatoriaus, o tai laikoma geresnės simptomų kontrolės požymiu [1].
“Pritaikomasis dozavimas geriau kontroliuoja astmą negu fiksuotos dozės,” - sako pagrindinis tyrėjas dr. Rene Aalbers, Martini ligoninės (Nyderlandai) kvėpavimo takų ligų gydytojas konsultantas. Jis pridūrė: “Jei astma sergančiam pacientui, pastebėjusiam pirmuosius astmos paūmėjimo požymius, leidžiama padidinti vaistų dozę, tai gali neleisti paūmėjimui tapti priepuoliu. Kai tik astma tampa kontroliuojama, pacientas vėl gali sumažinti savo vaistų dozę”.
Astma yra permaininga liga. Symbicort® yra vienintelis mišrusis astmos gydymo būdas, leidžiantis pacientams reguliuoti inhaliacijų skaičių “vienu inhaliatoriumi”, siekiant geriau kontroliuoti ligos svyravimus. Tai užtikrina, kad pacientas reikiamu laiku gaus reikiamą vaistų kiekį ir astma bus tinkamai kontroliuojama. Unikalią Symbicort® pritaikomojo dozavimo galimybę suteikia abiejų šio vaisto sudedamųjų dalių - kortikosteroido budesonido ir greitai bei ilgai veikiančio bronchodilatatoriaus formoterolio - poveikis, priklausomas nuo dozės.
Nuo astmos kenčiantys žmonės turėtų kartu su savo gydytoju perimti astmos kontrolę ir surasti geriausiai jiems tinkamų vaistų. ICACI pristatytas antrasis tyrimas parodė, kad 93 proc. pacientų, kuriems buvo leista reguliuoti Symbicort® dozes atsižvelgiant į būklę, penkis mėnesius trukusio tyrimo metu bent vieną kartą sumažino savo įprastinę dviejų inhaliacijų du kartus per dieną dozę [2]. Pritaikomojo dozavimo grupėje pacientams buvo geriau kontroliuojama astma negu pacientams, patekusiems į grupę, kurioje buvo gydoma įprastinėmis fiksuotomis Symbicort® dozėmis. Taigi pritaikomasis dozavimas ne tik pagerino astmos kontrolę, bet ir sumažino vartojamų vaistų kiekį. “Symbicort® yra unikalus kombinuotas vaistas astmai gydyti, leidžiantis pacientams pagerinti plaučių funkciją ir sumažinti priepuolius bei simptomus reguliuojant dozę pagal ligos sunkumo svyravimus, sako dr. Anders Ekblom, “AstraZeneca” viceprezidentas ir vaistų, skirtų kvėpavimo takų ligoms ir uždegimams gydyti, skyriaus vadovas. Šie naujieji duomenys ir toliau padės vaistui Symbicort®Ņ tapti puikiu pasirinkimu lėtinei ir permainingai ligai, tokiai kaip astma, gydyti”.
Literatūra:
1. Aalbers R., Backer V., Kava T.T.K. ir kt. Pritaikomosios dozės, kurių sudėtyje yra budesonido/formoterolio, sumažina astmos priepuolių dažnumą, palyginti su fiksuotomis salmeterolio/flutikasono dozėmis. Pranešimas, pristatytas Tarptautiniame alergologijos ir klinikinės imunologijos kongrese (ICACI) Vankuveryje, Kanada, 2003 m. rugsėjo 7-12 d.
2. FitzGerald M., Boulet L.P., McIvor A. ir kt. Pritaikomosios budesonido/formoterolio dozės sumažina astmos priepuolius, palyginti su fiksuotomis dozėmis. Penkis mėnesius trukęs tyrimas, atliktas Kanadoje. Santrauka, pateikta Tarptautiniame alergologijos ir klinikinės imunologijos kongrese (ICACI) Vankuveryje, Kanada, 2003 m. rugsėjo 7-12 d.

Susiję straipsniai

Video

Naujausi gydytojų atsakymai

Mūsų draugai