Sinusitas: dabar padėti galima dar efektyviau

Šaltuoju metų laiku dažnas pašnirpščiojame nosimis, pasiskundžiam, kad dėl slogos negalime gerai išsimiegoti, ir stengiamės pralaukti tas medikų žadamas 7 dienas, tikėdamiesi, kad sloga pasitrauks. Deja, taip būna ne visuomet. Dalis žmonių susiduria su dar labiau stipresniais simptomais ir galiausiai išgirsta diagnozę – sinusitas. Kokia tai liga ir kas gali palengvinti savijautą, ja susirgus?
 

Pradžioj būna sloga

Pradžioje būna sloga. Bet ji užtrunka pernelyg ilgai ir vis neketina trauktis. Galiausiai pastebite, kad skauda veidą (kaktą, nosies šaknį, skruostą ir pan.), pasilenkus skausmas sustiprėja, gali ir temperatūra pakilti. Tokiu atveju reikėtų įtarti sinusitą ir kreiptis į gydytoją, kad, viską įvertinęs, patvirtintų arba paneigtų įtarimus ir, esant reikalui, imtųsi gydyti.

Rinosinusitas - nosies ir prienosinių ančių gleivinės uždegimas - taip pat dažna liga. Iki 98 proc. atvejų ūminį virusinį rinosinusitą sukelia virusai. Tik maždaug 2 proc. atvejų jis komplikuojasi bakteriniu sinusitu. Gydant bakterijų sukeltą sinusitą, labai svarbūs yra antibakteriniai vaistai (antibiotikai). Gydytis jais reikia išmaniai ir teisingai, kadangi nuo to priklauso gydymo rezultatas. Kai kuriais atvejais antibiotikais gali būti gydoma net iki mėnesio.

{banner-24}

O kas, jeigu?...

Daugelis nemėgsta laukti eilėje pas gydytoją, o ir liga iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti ne tokia jau ir pavojinga. Taigi dalis sergančiųjų numoja ranka ir tiesiog užsuka į artimiausią vaistinę nusipirkti vaistų. Deja, kyla pavojus, kad ūminė liga taps lėtinė, galimos ir ligos komplikacijos, pavyzdžiui, ausies uždegimas, uždegimas, akiduobės uždegimas, meningitas ir pan. Gerti „nuo praėjusio karto" likusių vaistų taip pat nepatartina. Gydymas parenkamas individualiai kiekvienu atveju, atsižvelgiant į daugelį veiksnių, taigi namuose turimi antibiotikai gali būti netinkami konkrečios ligos atveju, o galbūt jų vartoti netgi nereikia. Taigi mano nuoširdus patarimas būtų toks: jei įtariate sinusitą, kreipkitės į gydytoją.

Vaistai nuo sinusito

Iš tikrųjų vaistinėje pasakę apie simptomus tikrai gausite vaistų, pavyzdžiui, Sinupret. Tai puikus augalinis preparatas, pagamintas iš 5 skirtingų augalų (veikliosios medžiagos yra verbenų žolė, gencijonų šaknys, rūgštynių žolė, šeivamedžių žiedai ir raktažolių žiedai). Vaisto sudėtis patikrinta laiko (jis pradėtas gaminti 1933 metais Vokietijoje) ir daugybės klinikinių tyrimų. Šis vaistas ne tik palengvina sekreto ištekėjimą iš veido ančių (dėl uždegimo ančių kanalai būna susiaurėję, sekretui ištekėti sunku), bet ir slopina uždegimą, pasižymi antivirusiniu poveikiu, be to, stimuliuoja imuninę sistemą. Paskutiniai tyrimai, patvirtinę tokius rezultatus, atlikti Stokholmo institute prof. P.Stierna vadovaujamos tyrėjų grupės. Preparatas išties yra puikus, tik, jeigu gydytojas paskyrė antibiotikų kursą, nenutraukite jo, Sinupret rezultatą tik sustiprins. Beje, Sinupret preparatą puikiai tinka vartoti profilaktikos tikslais, pasireiškus pirmiesiems rinito požymiams.

Tai įdomu

Klinikiniai tyrimai parodė įdomią Sinupret preparato savybę - vartojantiems jį greičiau normalizuojasi uoslė. Tai puiku, turint omenyje, kad, sutrikus uoslei, ir maistas atrodo beskonis, ir gyvenimo kokybė vertinama smarkiai pablogėja.

Kaip vartoti Sinupret forte?

Sinupret forte - naujai  pasirodęs kompanijos „Bionorica" preparatas Lietuvos farmacinėje rinkoje. Iš esmės tai seniai ir gerai žinomo preparato Sinupret nauja forma. Sinupret forte yra stipresnis, taigi patogesnis vartoti. Vietoje įprastų 2 tablečių 3 kartus per parą geriamo Sinupret rekomenduojama gerti 1 tabletę 3 kartus per parą Sinupret forte. Įprasta gydymo trukmė - 7-14 dienų.

Kada Sinupret forte netinka vartoti?

Tokių būklių nėra daug. Visų pirma norėčiau paminėti alergiją sudedamosioms preparato dalims. Be to, gamintojai nerekomenduoja vartoti šio preparato jaunesniems nei 12 metų amžiaus vaikams, jie gali būti gydomi įprasto stiprumo Sinupret preparatu.

Susiję straipsniai

Video

Naujausi gydytojų atsakymai

Mūsų draugai