Kada vaikų peršalimą galima gydyti namuose?

Dėl vaikų peršalimo į gydymo įstaigas skubėti būtina ne visuomet, ypač kai jose siaučia tiek daug virusų. Kada jį galima gydyti namuose, o kada jau reikėtų sunerimti?

 

Kada su vaikeliu galima likti namuose?

 

Gana lengvos eigos peršalimą galima gydyti ir namuose. Jei ligos pradžia nėra itin ūmi ir neserga labai mažas ar lėtinėmis ligomis sergantis vaikas, tuomet galima mėginti savarankiškai palengvinti peršalimo simptomus. Svarbiausia užtikrinti, kad vaikas gertų pakankamai skysčių. Nereikia jaudintis dėl šiek tiek sutrikusio apetito – tai visiškai normalu. Galbūt užteks pasiūlyti švelnesnio, lengviau kramtomo ir virškinamo maisto, kurį vaikas tikrai mėgsta.

 

Kada reikėtų mažinti karščiavimą?

 

Jei karščiavimas nedidelis ir vaikas guvus, žaidžia ir jaučiasi gana gerai, tuomet jo mažinti nebūtina. Karščiavimas mažinamas tuomet, kai jis kelia vaikui diskomfortą arba jis viršija 38-38,5 laipsnius Celsijaus. Taip pat jis mažinamas ir tuomet, kai didesnė traukulių tikimybė ar vaikas serga tam tikromis lėtinėmis ligomis. Karščiavimo mažinimui tinkamas paracetamolis ir ibuprofenas. Teigiama, kad šių vaistinių medžiagų veiksmingumas panašus, vis dėlto ibuprofenas papildomai turi priešuždegiminių savybių ir šiek tiek stipriau malšina skausmą. Vaistai nuo karščiavimo ir skausmo vaikams dozuojami ne pagal jų amžių, o pagal kūno masę. Dėl bet kokio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti sveikatai.

Būtina pabrėžti, kad vaikų karščiavimas yra naudingas apsauginis procesas, rodantis, kad vaiko organizmas pats kovoja su virusine infekcija. Karščiavimo svyravimas yra naudingas tuo, kad jis gali duoti papildomos informacijos apie vaikelio sveikatos būklę. Tarkime, mažėjantis karščiavimas yra ženklas, kad vaiko būklė gerėja ir virusinė infekcija traukiasi.

 

Kaip užtikrinti laisvą kvėpavimą per nosį?

 

Taip pat būtina užtikrinti, kad mažylis laisvai kvėpuotų per nosį. Kūdikiams rekomenduojamas izotoninės koncentracijos jūros vandens lašai, pavyzdžiui, Quixx baby. Quixx baby nosies lašai skirti kūdikiams, tačiau jie tinkami ir mažiems vaikams bei visiems šeimos nariams. Lašų sudėtyje yra Atlanto vandenyno vandens su vertingais mineralais ir mikroelementais. Priemonė padeda atkurti normalią nosies gleivinės funkciją. Quixx baby nosies lašai sukurti mažylių nosies priežiūrai ir higienai nuo pirmosios gyvenimo dienos. Quixx baby lašai valo ir drėkina, taip padeda gydant rinitą ir palengvinant kvėpavimą.

Didesniems vaikams tiks jūros vandens nosies purškalai, kurių koncentracija izotoninė arba hipertoninė. Pavyzdžiui, jei nosytė labai užburkusi, tuomet gali būti naudingas hipertoninės koncentracijos jūros vanduo, kuriame esanti druskų koncentracija didesnė nei fiziologinė ląstelių koncentracija. Dėl susidarančio osmosinio slėgio sumažėja nosies gleivinės paburkimas ir kvėpavimas per nosį tampa laisvesnis.

Prieš nakties miegą laikinai galima pavartoti nosies gleivinės kraujagysles sutraukiančių preparatų, tačiau dėl jų vartojimo būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Dekongestantų negalima vartoti per ilgai ir per dažnai, nes jie gali sukelti nepageidaujamų poveikių. Paprastai šie vaistiniai preparatai vaikams negali būti vartojami ilgiau kaip 3-5 paras, išskirtiniais atvejais – 7 paras. Vis dėlto jūros vanduo ne visuomet pakankamai efektyvus, todėl gali prireikti ir nosies gleivinės kraujagysles sutraukiančių preparatų, kad geriau pailsėtų ne tik pats vaikelis, bet ir visa šeima. Juk miegas irgi gydo. Taip pat būtina pabrėžti, kad į mažylio nosį negalima lašinti motinos pieno, svogūnų ar česnako sulčių bei kitų tirpalų, kurie neskirti lašinti į nosį. Tokia „saviveikla“ gali tik dar labiau pakenkti.

Beje, tinkamai valant kūdikio arba vaiko nosytę, dažniausiai susilpnėja ir kosulys.

 

Ką vertėtų žinoti apie kosulio gydymą?

 

Virusinių infekcijų pradžioje kosulys dažniausiai būna sausas, dirginantis ir varginantis. Jei vaikas gauna pakankamai skysčių, po 3-4 parų jis dažniausiai tampa drėgnas. Tuomet galima vartoti atsikosėjimą gerinančius vaistinius preparatus, tačiau jie naudingi tik tuomet, kai kosulys produktyvus ir būtina šiek tiek paskystinti bei pagausinti bronchų sekretą. Drėgno kosulio gydymui tinkami ir natūralūs augaliniai preparatai, vis dėlto kai kuriuos vaikus jie gali alergizuoti. Svarbu: sauso kosulio negalima gydyti atsikosėjimą gerinančiais vaistiniais preparatais, nes jie gali papildomai dirginti kvėpavimo takus.

Sauso kosulio mažiems vaikams slopinti nerekomenduojama, nebent tai vyresnis nei 6 metų amžiaus vaikas ir tas kosulys labai varginantis, dirginantis, trukdantis įprastinei kasdienei veiklai ir miegui. Kosulį galima slopinti tik kelias pirmąsias ligos paras. Vėliau, kai jis tampa drėgnas, jo slopinti negalima. Jei slopinamas drėgnas kosulys, bronchuose gali pradėti kauptis patologinis sekretas ir tai gali sutrikdyti kvėpavimo funkciją. Taigi drėgną kosulį reikia skatinti, nes kosulio metu valosi bronchai, o kartu su iškosėjamu sekretu iš kvėpavimo takų šalinasi ir patogenai, dulkės bei kiti nešvarumai.  

Dėl bet kokio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti sveikatai.

 

Ką dar reikėtų žinoti apie peršalimo gydymą?

 

Vaikas turėtų daugiau ilsėtis, neiti į lauką (nebent jis nekarščiuoja). Miegoti vaikas lauke gali tuomet, jei jis laisvai kvėpuoja per nosį ir jei lauko temperatūra nėra žemesnė kaip 8 laipsniai šilumos. Peršalęs vaikas neturėtų lankyti darželio ar mokyklos, nes ūmi virusinė kvėpavimo takų infekcija gali būti užkrečiama. Beje, patalpos turėtų būti vėdinamos ir drėkinamos, nes sausame ir nejudančiame ore virusams ir bakterijoms daugintis yra labai lengva.

 

Kada būtina nedelsiant kreiptis į gydymo įstaigą?

 

Tėveliai vaiko būklę turėtų stebėti ne tik dienos, bet ir nakties metu. Į gydytoją reikėtų kreiptis tuomet, kai pastebima šių požymių:

 • Jei vaikas karščiuoja ilgiau nei 3-5 paras ir temperatūra nekrinta;
 • Jei temperatūra nekrinta net panaudojus vaistinių preparatų karščiavimui mažinti ir (arba) ji ir vėl labai greitai pakyla;
 • Jei vaikas serga kokiomis nors lėtinėmis ligomis, ypatingai širdies ir kraujagyslių, kepenų, inkstų ir smegenų ligomis;
 • Jei vaikas vangus, mieguistas arba, priešingai, jis itin irzlus ir neramus;
 • Jei vaikas sunkiai kvėpuoja, dūsta arba jo kvėpavimas paviršinis ir padažnėjęs;
 • Jei vaiko oda labai blyški, marmurinė;
 • Jei mėlynuoja vaiko oda, lūpos, nagai;
 • Jei nepavyksta užtikrinti reikiamo skysčio kiekio – vaikas atsisako gerti, vemia, viduriuoja, be to, pastebima dehidratacijos požymių (sausos gleivinės, suretėjęs šlapinimas, tamsus šlapimas, vangumas ir pan.);
 • Jei vaikas yra anksčiau patyręs karštinių traukulių arba jam pirmą kartą atsiranda traukulių;
 • Jei susirgo kūdikis iki 3-6 mėnesių amžiaus arba labai mažas vaikas;
 • Jei ant odos atsirado bėrimų, ypač neblykštančių;
 • Jei vaikas labai verkia ir tampo ausytes arba suka galvytę į skaudančios ausies pusę (arba jei didesnis vaikas skundžiasi ausies skausmu);
 • Jei vaikas steni ir smarkiai kilnojasi jo krūtinė;
 • Jei atsiranda kitų nuogąstavimus keliančių simptomų.

 

Parengė vaistininkė Rūtelė Foktienė

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

ETHAN
2021-11-11 15:58
Pirkite pigias nembutal pentobarbitalio tabletes, skystą, miltelius, SECONA PARDUODAME ONLONE, SECONAL ir kt.

pirkite nembutal internetu, užsisakykite nembutal internetu, pirkite pigų nembutalą internetupaštas: arcmeds4@gmail.comAr esate nepagydomai sergantis, silpnas, prislėgtas ir norite mesti savo gyvenimą nuo pasaulio skausmo? Ar jūs ieškojote patikimos ir veiksmingos priemonės taikiai mirti neprarandant pinigų? Ar kada nors girdėjote apie Nembutal Pentobarbital Sodium Solution Peaceful exit vaistus? Esame tam, kad pasiūlytume jums taikų ir patikimą sprendimą.Jei norite nusipirkti Nembutal internetu, tuomet esate tinkamoje vietoje pirkti. Neieškokite daugiau, susisiekite su mumis ir įsigykite Nembutal Online už labai prieinamą kainą. Mes turime daugiau nei 9 metų patirtį tiekdami nembutal į JAV, Kanadą, Europą, Australiją, Afriką, Aziją ir 99,9% sėkmingo pristatymo.Esame pasiryžę suteikti tikrą viltį ir amžiną poilsį nepagydomai sergantiems. Prekiaujame Nembutal mi

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Mūsų draugai