Kodėl turėtume plauti nosį kiekvieną dieną?

Kasdien prausiame veidą, maudomės po dušu ar vonioje, valome burnos ertmę, rūpinamės ausų higiena. Kasdien daugybę kartų plauname rankas. Tačiau ar pagalvojame, kad nosies higiena – tokia pati svarbi? Būtent nosis pirmiausiai susiduria su visais žalingais aplinkos veiksniais. Jautrioje nosies gleivinėje nusėda daug dulkių, nešvarumų, bakterijų, virusų, alergenų, kitokio pobūdžio kietųjų dalelių ir t.t. Tokie besikaupiantys nešvarumai trukdo normalioms nosies funkcijoms. Taigi verta nosies valymą paversti tokia pat svarbia kasdienės rutinos dalimi kaip ir dantų valymą ar maudynes po dušu.

 

Nosis turi daugiau funkcijų, nei mums atrodo

 

Nosis – labiausiai atsikišusi mūsų kūno dalis. Jos funkcijos nėra susijusi tik su uosle ir kvapų suvokimu. Tai labai svarbus organas, kuris visapusiškai paruošia į plaučius keliaujantį orą. Nosies ertmėse oras išvalomas, sudrėkinamas ir sušildomas. Tik tuomet jis keliauja į plaučius. Nosies gleivinėje mechaniškai sulaikomos įvairios dalelės, kurios plaučiams gali būti kenksmingos, be to, nosyje yra imuninei sistemai svarbių elementų. Natūralu, kad nosies ertmėje kaupiasi nešvarumai. Dalį jų pašaliname čiaudėdami ir šnypšdami nosį, tačiau likusius nešvarumus geriausiai pašalinti padeda nosies plovimas.

 

Kuo naudingas nosies plovimas jūros vandeniu?

 

Nosies plovimas jūros vandeniu – papildoma priemonė sergant alerginiu ir infekciniu rinitu, nazofaringitu, sinusų infekcijomis ar tiesiog dirbant užterštoje aplinkoje. Įvairūs moksliniai tyrimai rodo, kad tai ne tik labai efektyvi, bet ir gerai organizmo toleruojama priemonė. Mat izotoninės koncentracijos jūros vanduo atitinka fiziologinę nosies ertmės aplinką, todėl papildomai nedirgina ir taip daug išbandymų patiriančių nosies gleivinės ląstelių. Negana to, pastebėta, kad nosies plovimas sergant tam tikromis ligomis sumažina vaistų poreikį ir gali šiek tiek sutrumpinti labiausiai varginančių simptomų pasireiškimą. Tyrimais taip pat įrodyta, kad reguliarus nosies plovimas pagerina gyvenimo kokybę ir asmens savijautą. Rutininiam nosies plovimui labai tinkamas izotoninis jūros vanduo, o štai jaučiant nosies užsikimšimo ir pasunkėjusio kvėpavimo simptomus geriau pasitarnauja hipertoninės koncentracijos jūros vanduo. Tokiame vandenyje ištirpusių druskų koncentracija didesnė nei fiziologinė.

 

Kaip nosies plovimas palengvina nemalonius simptomus?

 

Manoma, kad ir alerginio, ir infekcinio rinito simptomai plaunant nosį palengvėja dėl:

 • Veiksmingo mechaninio nosies gleivinės išvalymo;
 • Sumažėjusio nosies gleivinės paburkimo ir patinimo;
 • Pagerėjusios mukociliarinės nosies gleivinės funkcijos;
 • Sumažėjusio uždegimą, paburkimą ir gleivių sekreciją sukeliančių virusų, bakterijų, alergenų, dulkių ir kitų kenksmingų dalelių kiekio.

Todėl nosies plovimas gali būti veiksminga ir efektyvi priemonė, taikoma siekiant pagreitinti sveikimo periodą. Be to, nosies plovimas gali būti puikus būdas išvengti įvairių nosies gleivinės ligų. Nosies plovimas jūros vandeniu yra saugi ir rekomenduojama procedūra ne tik suaugusiems, bet ir vaikams. Ji labiausiai pravers tiems, kurie kenčia nuo infekcinio ir alerginio rinito, lėtinio sinusito, dažniau suserga peršalimo ligomis ir rinosinusitu. Yra tyrimų, kurie įrodo, kad nosies higiena naudinga sergantiems cistine fibroze, kenčiantiems nuo varginančio ir gyvenimo kokybę menkinančio nosies užgulimo bei lėtinio nosies gleivinės sausumo.

 

Quixx daily – puiki priemonė kasdienei nosies higienai

 

Quixx daily – tai izotoninis jūros vandens nosies purškalas / aerozolis, skirtas nosiai valyti ir drėkinti. Jo sudėtyje nėra vaistinių medžiagų. Tai sterilus ir bekvapis, galintis padėti palengvinti slogą, susijusią su sinusitu, nosies užsikimšimu, šienlige, kitomis alergijomis. Ši priemonė tinkama ir nosies priežiūrai po operacijų bei kasdienei nosies higienai. Priemonėje esančios druskos koncentracija priderinta prie natūralios nosies aplinkos (0,9 %), todėl Quixx daily purškalas yra švelnus Jūsų nosiai, jos nedžiovina ir nesukelia nosies gleivinės pažeidimų ar pokyčių.

 

Parengė vaistininkė Rūtelė Foktienė

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Michael DeBruin
2021-08-28 06:59
My wish right now is that God should continue to bless Dr Emu for his good works towards the life of those people who are heart broken. My name is Michael DeBruin and I am from the USA, it’s been a while since my lover’s attitude changed from being the caring type she has been to me, but later turned out not to be caring at all. But not long, I later discovered that my lover was having an affair with someone else. and also she told me she doesn’t need me after all we pass through then a friend told me about a spell caster. that with the spell I will get back my woman, I took his cell number then called him and also what’s-app him which he reply to me and I did some sacrifices to the spell man and he bought the items for me which he used for the sacrifices and later called me that before 48 hours my love will come back to me and now we are more in love with each other than ever. you can reach him on WhatsApp +2347012841542 or reach him via mail ; emutemple@gmail. com ,

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Naujausi gydytojų atsakymai

Mūsų draugai