Kaip teisingai matuoti vaiko temperatūrą: 7 patarimai

Vaikų karščiavimas gali išmušti tėvelius iš vėžių – ką dabar daryti?! Pirmiausiai patariame pamėginti nusiraminti ir įvertinti, ar temperatūra matuojama teisingai. Juk vaiko kūno temperatūra gali pakilti dėl pačių įvairiausių priežasčių, o kai kada neteisingai atliekamas ir pats matavimas. Taigi pateikiame Jums 7 paprastus patarimus, padedančius teisingai pamatuoti galimai karščiuojančio vaikelio temperatūrą.

 

 • Būtina suprasti, kad vaikelio kūno temperatūra gali pakilti dėl pačių įvairiausių priežasčių. Tai gali būti perkaitimas, peršalimas, virusinių ar bakterinių infekcijų sukeltas karščiavimas, saulės smūgio sukeltas poveikis, apsinuodijimas maistu ir t.t. Vertėtų įvertinti tai, ar vaikas nėra per daug prirengtas, ar nėra per šilta jį supanti aplinka, ar jo temperatūra nepakilo dėl karštos vonios ir t.t.
 • Iki 37,4 laipsnių Celsijaus siekianti temperatūra gali būti laikoma visiškai normalia, nes įvairiu paros metu mažylio kūno temperatūra fiziologiškai svyruoja. Žinotina, kad žemiausia vaiko kūno temperatūra paprastai būna apie 4-6 valandą ryto, o aukščiausia – apie 17-19 valandą vakaro. Ši taisyklė negalioja karščiuojant, nes karščiavimas dažnai pasiekia savo piką būtent paryčiais, kai baigiasi temperatūrą mažinančių vaistų poveikis. Dėl to sakoma, kad karščiuojančio vaiko būklę būtina stebėti ne tik dienos, bet ir nakties metu.
 • Vaiko kūno temperatūra būti būti matuojama tik ramybės būsenoje. Prieš tai vaikas neturėtų būti patyręs jokio fizinio krūvio ar sušilęs. Ilgiau trukęs verkimas taip pat gali „iškraipyti“ tikruosius rodmenis. Prieš temperatūros matavimą vaiko geriau nemaudyti.
 • Patogiausiai ir greičiausiai temperatūrą galima išmatuoti šiuolaikiniais bekontakčiais termometrais. Vis dėlto jiems būdingas mažesnis tikslumas nei į pažastį dedamiems termometrams, kuriais dažniausiai matuojama jau šiek tiek ūgtelėjusių vaikų kūno temperatūra. Gydytojai teigia, kad tiksliausia bazinė temperatūra gali būti išmatuojama ausies būgnelyje arba tiesiojoje žarnoje. Tam naudojami specialūs termometrai. Kai kada matuojama temperatūra burnoje, tačiau su judriais vaikais toks matavimo būdas gali tapti tikru iššūkiu.
 • Prieš matuojant temperatūrą konkrečiu termometru, būtina perskaityti jo naudojimo instrukciją. Pavyzdžiui, matuojant bekontakčiu termometru labai svarbu nukreipti termometrą tam tikru atstumu į švarų, neprakaituotą, niekuo neteptą odos plotą. Oda matavimo vietoje turi būti nepažeista, be randų, o plaukus prieš tai būtina patraukti. Infraraudonuosius spindulius skleidžianti termometro sritis turi būti švari, nuvalyta. Gali būti matuojama bet kuri kūno vieta, tačiau labiausiai rekomenduojama kaktos, smilkinio, ausies landos sritys. Matuojant pažastyje svarbu termometro nejudinti, teisingai jį įstatyti ir laikyti jį ten tam tikrą laiko tarpą. Dažniausiai apie pakankamą matavimo trukmę praneša garsinis signalas.
 • Geriausia, kai prieš temperatūros matavimą vaikas jau būna bent 20 minučių pabuvęs toje pačioje patalpoje. Matavimo metu vaikas neturėtų judėti, valgyti, gerti, verkti ir t.t., o pats termometras turėtų būti laikomas toliau nuo įvairių šilumos šaltinių.
 • Matavimą reikėtų pakartoti 3 kartus – geriausia tai daryti kas keliolika minučių. Rodmenys neturėtų skirtis daugiau nei per kelias dešimtąsias laipsnio, nebent tarp matavimų praėję šiek tiek daugiau laiko ir stebimas staigus temperatūros kilimas.

 

Ibuprofenas – vienas populiariausių vaistų vaikų skausmo ir karščiavimo malšinimui

 

Ibuprofenas (pavyzdžiui, Ibustar geriamoji suspensija vaikams), priešingai nei paracetamolis, turi ne tik skausmą ir temperatūrą mažinančių, bet ir uždegimą malšinančių savybių.  Ibustar yra uždegimą slopinantis ir skausmą malšinantis vaistinis preparatas (nesteroidinis vaistas nuo uždegimo, NVNU), pasižymintis karščiavimą mažinančiomis savybėmis (antipiretikas). Ibustar vartojamas trumpalaikiam simptominiam vaikų karščiavimo mažinimui ir silpno ar vidutinio stiprumo skausmo malšinimui. Dėl bet kokio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų vaiko sveikatai.

 

Parengė vaistininkė Rūtelė Foktienė

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Annette Shaw
2021-08-29 13:27
Išsaugokite savo santuoką ir skubiai susigrąžinkite savo buvusį meilužį po išsiskyrimo / skyrybų, susisiekę su daktaru Egwali, patikimu burtų daktaru “Mano vardas Felicia, aš amžinai liksiu skolinga ir dėkinga puikiajam gydytojui Egwali už sutvarkytą santuoką, kai mano vyras paliko mane už paslaptingus santykius. Aš niekada netikėjau burtais, kol mano draugas man to nepristatė. Iš pradžių į tai žiūrėjau skeptiškai, nes daug girdėjau apie melagingus rašytojus, bet abejojau, nes labai norėjau susigrąžinti vyrą, o aš elgiausi taip, kaip jis manęs paprašė. Dabar mano vyras grįžo tik praėjus 48 valandoms po to, kai su juo susisiekė. Po 6 mėnesių skyrybų vėl gyvenu laimingai su savo vyru ir neilsiu, kol jis nebus žinomas pasauliui, kurį jam pasakiau. Jis taip pat specializuojasi loterijų burtuose, įvairių ligų gydyme, nėštumo žolelėse. Susisiekite su gydytoju Egwali jo paštu (Dregwalispellbinder@gmail.com) arba „Whats-app“ adresu +2348122948392
Michael DeBruin
2021-08-28 07:01
My wish right now is that God should continue to bless Dr Emu for his good works towards the life of those people who are heart broken. My name is Michael DeBruin and I am from the USA, it’s been a while since my lover’s attitude changed from being the caring type she has been to me, but later turned out not to be caring at all. But not long, I later discovered that my lover was having an affair with someone else. and also she told me she doesn’t need me after all we pass through then a friend told me about a spell caster. that with the spell I will get back my woman, I took his cell number then called him and also what’s-app him which he reply to me and I did some sacrifices to the spell man and he bought the items for me which he used for the sacrifices and later called me that before 48 hours my love will come back to me and now we are more in love with each other than ever. you can reach him on WhatsApp +2347012841542 or reach him via mail ; emutemple@gmail.com ,

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Mūsų draugai