Priešlaikinė ejakuliacija – geriau problemą spręsti šiandien, o ne rytoj

Seksualinės sveikatos svarba – neginčytina. Pilnaverčiam gyvenimui ir partnerių santykiams tai itin reikšminga. Ji taip pat gali sutrikti, deja daug asmenų dėl bet kokių seksualinių problemų delsia kreiptis į gydytojus ir laukimas tik dar labiau paaštrina problemą. Griūna ne tik pasitikėjimas savimi, bet ir poros santykiai. Seksualinės problemos linkusios paveikti psichologinę sveikatą, o partneriai pradeda pyktis, kaltinti vienas kitą ir justi nepasitenkinimą. Vienas dažniausių poros lytinius santykius paliečiančių nesklandumų – priešlaikinė ejakuliacija. Pakalbėkime apie ją. 

 

 

Nieko tokio, jei tik kartą. O jei tai kartojasi nuolat? 

 

Priešlaikinė ejakuliacija – tai per greitas sėklos išsiveržimas, kurio kontroliuoti tiesiog nepavyksta. Vyras negali pats nuspręsti, kada jis norėtų baigti lytinį aktą ir tai įvyksta per greitai. Normalu, kai pernelyg greita ejakuliacija pasireiškia retkarčiais – vyrui juk pakanka tik šiek tiek daugiau susijaudinti ar kurį laiką neturėti lytinių santykių – ir štai, lytinis aktas trunka vos minutę... Nieko tokio – kurį laiką palaukus ir viską pakartojus, malonumai užtrunka kur kas ilgiau. Tačiau kas tuomet, jei priešlaikinė ejakuliacija kartojasi labai dažnai arba nuolat? Svarbiausia – neignoruoti šios problemos ir dėl bet kokių neraminančių seksualinių nesklandumų tikrai verta nedelsiant kreiptis į gydytoją urologą. 

 

 

Poros turi būti atviros – tai sėkmingų ir stiprių santykių pagrindas 

 

Užklupus intymioms problemoms, nereikėtų smerkti ir kaltinti partnerio. Priešingai, labai svarbu atvirai kalbėtis, bendradarbiauti ir sužinoti, kokie antrosios pusės norai ir lūkesčiai, baimės ar nusivylimai. Teigiama, kad partnerio palaikymas kritiškai svarbus ir yra tiesiog būtinas, sprendžiant bet kokią su lytiniu gyvenimu susijusią problemą – gydymo rezultatai pasiekiami greičiau ir jie būna žymiai geresni, jei jaučiamas besąlygiškas partnerio buvimas šalia. 

 

Jei į lovą atkeliavo šioks toks slogutis,  būtina nedelsti ir pradėti kalbėtis su savo antrąja puse – tikėtina, kad tai ne atšaldys, o tik dar labiau sutvirtins ryšį ir paskatins siekti kokybiškesnio lytinio gyvenimo. Pavyzdžiui, vyras gali net nenutuokti, kad partnerei visai nepakanka lytinio akto trukmės – iš kur jam žinoti, jei to jam niekas nesako? Pokalbis turi būti pradedamas švelniai, bet ryžtingai, pasiūloma problemą spręsti kartu. Abipusis palaikymas – kertinis akmuo poros santykiuose, tad jis būtinas ne tik tuomet, kai džiaugiamasi kokybiškais lytiniais santykiais, bet ir tuomet, kai ši kokybė sušlubuoja. 

 

 

Priešlaikinės ejakuliacijos gydymo galimybės – daug platesnės nei anksčiau 

 

Priešlaikinė ejakuliacija, priešingai nei anksčiau, jau gali būti gydoma specialiais šiai problemai spręsti skirtais vaistais. Šie vaistai veikia serotonino apykaitą – tokiu būdu įmanoma „koreguoti“ lytinio akto vyksmą ir jį tarsi sulėtinti. Džiugi naujiena, kad jau ir Lietuvoje galima rasti tokį vaistinį preparatą, kuris padeda atitolinti ejakuliaciją, kontroliuoti lytinį procesą ir taip prailginti lytinio akto trukmę. Vaistinis preparatas skiriamas gydytojo, prieš tai įvertinus visas naudas ir rizikas. Teigiama, kad vaistinė medžiaga efektyvi daugeliu atvejų. Gydytojas taip pat gali pasiūlyti išmėginti įvairiausias ejakuliaciją atitolinti galinčias technikas, tačiau jos veiksmingos ne visais atvejais. 

 

Laikinus sunkumus gali sukelti psichologiniai sutrikimai, stiprūs sukrėtimai ir stresas darbe ar kitose gyvenimo srityse. Jei pastebimas psichogeninis problemos faktorius, tuomet gali būti naudinga apsilankyti pas psichologą ar išmėginti specialias psichoterapines konsultacijas (čia itin svarbus partnerio palaikymas, geriausia, kai užsiėmimai lankomi kartu). 

 

Gydytojo apžiūra svarbi ir dėl to, kad vyras gali sirgti tam tikromis ligomis, kurioms būtinas gydymas. Pavyzdžiui, priešlaikinės ejakuliacijos pasireiškimą gali sukelti priešinės liaukos (prostatos) uždegimas, tad seksualinis nesklandumas galėtų būti išspręstas tik tinkamai išgydžius minėtąją ligą. 

 

Jei ilgą laiką nieko nedaroma, tuomet problema gali įsisenėti. Jei pastebima, kad priešlaikinė ejakuliacija vis kartojasi ir neduoda ramybės nei vyrui, nei partnerei, tuomet laikas veikti. Pirmas žingsnis – kreiptis į gydytoją urologą ir aptarti galimas to priežastis. Gėdytis nereikėtų, nes lytinės sveikatos svarba – labai didelė. 

 

Tad būkite sveiki ir laimingi visose gyvenimo srityse! 

 

 

Autorius: farmacininkė Rūtelė Foktienė. 

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Sarah
2020-07-25 04:06
Noriu pranešti pasauliui apie „Dr.ODION“ - Didįjį rašybos ratelį, kuris sugrąžino mane pas mano vyrą, kai maniau, kad visos viltys prarastos. Buvau nėščia, kai mano vyras paliko mane pas kitą moterį. Dr ODION panaudojo savo galingą rašybą šypsodamasis į veidą, grąžindamas savo vyrui savo burtą. Iš pradžių maniau, kad svajoju, kai mano vyras grįš man ant kelių maldaudamas, kad aš jam atleisčiau ir priimčiau jį visam laikui. nuo tada jis mane myli labiau nei aš kada nors tikėjausi, todėl daviau įžadą sau, kad pranešiu pasauliui apie Dr.ODION, nes jis yra Dievas žemėje. Ar turite problemų santykiuose? ar tavo partneris išsiskyrė su tavimi ir tu vis dar myli ir nori jo atgal? Ar turite problemų dėl savo finansų? susisiekite su Dr.ODION šiandien, nes aš suteikiu jums 100% garantiją, kad jis padės jums taip, kaip jis man padėjo. galite susisiekti su juo (drodion60@yandex.com) su paskutiniu rašytoju el. pašto adresu: arba „WhatsAPP“ jo mobiliojo telefono numeriu +2349060503921

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Naujausi gydytojų atsakymai

Mūsų draugai