Kūdikių meteorizmas

Kūdikių pilvo pūtimas arba meteorizmas yra viena dažniausių priežasčių, priverčiančių pirmą kartą kreiptis į vaikelio gydytoją. Dauguma tėvų tiesiog nežino kaip padėti kenčiančiam mažyliui. Suprantama, kad dar nepatyrę šeimos nariai pilvo pūtimo gali ir neatpažinti. Kiekvienas vaikelis į nemalonius pojūčius reaguoja skirtingai, tačiau yra tam tikri tipiniai pilvo pūtimo požymiai, kuriais remiantis galima spėti, jog mažylio žarnyne susikaupė dujų perteklius. Ką reikėtų žinoti apie kūdikių meteorizmą? 

 

 

Pirmieji pilvo pūtimo epizodai gali išgąsdinti ir sugluminti 

 

Kai vaikelis pradeda graudžiai verkti, jį mylintys žmonės reaguoja iš karto – siūlo maistą, tikrina, ar sausos sauskelnės, pamėgina užmigdyti, nuoširdžiai linksmina, bando sudominti aplinka, glaudžia, supa, myluoja... Tačiau ką daryti, jei niekas iš minėtųjų veiksmų nepadeda? Kodėl mažylis ir toliau graudžiai verkia, nevalgo, nemiega ir nereaguoja į jokius prieš tai jį dominusius dalykus? Kaltas gali būti būtent pilvuko pūtimas.  Dėl žarnyne susikaupusių dujų pertekliaus ir sutrikusio jo pašalinimo vaikas jaučia didelį diskomfortą: jam skauda tempiamas žarnyno sieneles ir norisi tik to, kad baigtųsi nemalonūs pojūčiai. 

 

 

Kaip atpažinti pilvo pūtimą? 

 

Požymiai, padedantys nuspėti, kad vaikelį kamuoja būtent kūdikių meteorizmas yra tokie: dažnai (ypač po maitinimo) atsirūgstama, sritis po skrandžiu kieta, vaikelis verkdamas riečiasi ir riečia kojytes prie pilvelio. Jeigu išėjus dujoms kūdikiui palengvėja – abejonių dėl pilvo pūtimo epizodo kaip ir nebelieka. Žinoma, meteorizmas atsirasti gali ir dėl įvairių žarnyno ligų – jei jis labai intensyvus ir papildomai atsiranda kitų simptomų (karščiavimas, vėmimas, viduriavimas), tuomet patariama nedelsiant kreiptis į vaiko gydytoją, nes tai gali būti infekcijos ar kito rimto sveikatos sutrikimo požymiai. 

 

 

Kada kūdikius kamuoja pilvo pūtimas? 

 

Daugumoje literatūros šaltinių teigiama, kad kūdikių meteorizmas dažniausiai kamuoja kūdikius nuo kelių savaičių iki keturių, penkių mėnesių ar pusės metų amžiaus. Vieniems pilvo pūtimas baigiasi anksčiau, kitiems – vėliau, kai kurie tokių negalavimų net neturi. Teigti, kad kūdikio iš viso nekamuoja pilvo pūtimas gali būti netikslu, mat kiekvienas vaikas yra skirtingas ir skiriasi jo skausmo suvokimas bei organizmo adaptaciniai sugebėjimai. Galbūt kartais net nesuprantame, kad vaikas jaučia diskomfortą, o neramumo priežastys taip ir lieka neaiškios. Teigiama, kad berniukus pilvo pūtimas vargina dažniau, tačiau šiuo atveju nėra nei mokslinio pagrindimo, nei oficialios statistikos. Pilvo pūtimas gali pasireikšti bet kuriuo paros metu. 

 

 

Kokie išbandymai tenka kūdikio pilvukui? 

 

Kūdikio pilvo pūtimą lemia ir nebrandus vaiko virškinimo traktas. Virškinimo sistema pirmaisiais mėnesiais nėra pasirengusi sklandžiam virškinimui ir dar tik ruošiasi nepertraukiamam viso gyvenimo darbui: tebesiformuoja žarnyno mikroflora, tebesigamina reikiamas kiekis virškinimo fermentų, tebestiprėja lygieji žarnyno raumenys, atsakingi už žarnų judesius (peristaltiką). Šie procesai tęsiasi kur kas ilgiau nei pusę metų, tad pilvą pūsti gali ne tik kūdikiams, bet ir mažiems vaikams. Beje, kūdikiui pirmą kartą gavus pusiau kieto ar kieto maisto, žarnynui atsiranda naujų iššūkių – tenka prisitaikyti ne tik prie naujo maisto pavidalo, bet ir prie kur kas didesnės jo įvairovės. 

 

 

Kas gali padėti? 

 

Kūdikių pilvo pūtimą ramina švelnus masažas ir šiluma. Kitas veiksmingas būdas, padedantis greičiau pasišalinti žarnyno dujoms – simetikono vartojimas. Tai saugi ir inertiška medžiaga, nepatenkanti į kraujotakos sistemą. Ji padeda suskaidyti žarnyne susikaupusius dujų burbuliukus ir jie sėkmingai pasišalina iš virškinimo trakto. Nemalonūs simptomai, susiję su žarnyno sienelių tempimu, praeina ir mažylis vėl pasijunta lengviau. Dėl Espumisan L vartojimo individualiu atveju būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. 

 

 

Parengė: farmacininkė Rūtelė Foktienė

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Sarah
2020-07-25 04:06
Noriu pranešti pasauliui apie „Dr.ODION“ - Didįjį rašybos ratelį, kuris sugrąžino mane pas mano vyrą, kai maniau, kad visos viltys prarastos. Buvau nėščia, kai mano vyras paliko mane pas kitą moterį. Dr ODION panaudojo savo galingą rašybą šypsodamasis į veidą, grąžindamas savo vyrui savo burtą. Iš pradžių maniau, kad svajoju, kai mano vyras grįš man ant kelių maldaudamas, kad aš jam atleisčiau ir priimčiau jį visam laikui. nuo tada jis mane myli labiau nei aš kada nors tikėjausi, todėl daviau įžadą sau, kad pranešiu pasauliui apie Dr.ODION, nes jis yra Dievas žemėje. Ar turite problemų santykiuose? ar tavo partneris išsiskyrė su tavimi ir tu vis dar myli ir nori jo atgal? Ar turite problemų dėl savo finansų? susisiekite su Dr.ODION šiandien, nes aš suteikiu jums 100% garantiją, kad jis padės jums taip, kaip jis man padėjo. galite susisiekti su juo (drodion60@yandex.com) su paskutiniu rašytoju el. pašto adresu: arba „WhatsAPP“ jo mobiliojo telefono numeriu +2349060503921
Lilly Cane
2020-06-20 00:23
Noriu pasinaudoti šia proga ir padėkoti rašytojui, vadinamam dr. Ajayi, nes jis padėjo atkurti taiką mano nutrūkusioje santuokoje. Aš sužinau apie jį per draugą, kuris padėjo laimės skaičiais laimėti dideles loterijas. Aš nenoriu gilintis į detales, bet norėčiau žinoti, kad dr. Ajayi yra tikras dvasinis žmogus, nes aš ieškojau pagalbos iš įvairių šaltinių, bet nieko neįvyko, kol mano draugas mane su juo supažindino, susisiekiau su juo dėl mano nutraukė santuoką ir jam viską paaiškino, jis papasakojo, ką reikia padaryti, ko aš laikiausi, ir šiandien aš esu laimingas vyras santuokoje, mano žmona grįžo namo ir sakė, kad nebenori skyrybų, ir dėka daktaro Ajayi ji nėščia su kūdikiu ir mano finansinė padėtis pagerėjo. Jei jums reikia kokios nors pagalbos dėl to, kas jus vargina, susisiekite su Didžiosios rašybos atstovu dr. Ajayi el. paštu drajayi1990@gmail.com arba „Whatsapp“: +2347084887094, jam 100% garantuojama.

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Mūsų draugai