Jūros vandens galia kovoje su sloga

Nosis atlieka ne tik kvėpavimo funkciją. Ji labai svarbi ir organizmo apsaugai nuo įvairių svetimkūnių, virusų, bakterijų, cheminių medžiagų, dulkių, žiedadulkių bei kitų organizmui pavojingų dirgiklių. Nosis – tai tarsi filtras, paruošiantis įkvepiamą orą tolimesnei kelionei kvėpavimo takais. Šiltas, sudrėkintas ir nuo įvairių svetimų medžiagų išvalytas oras sveikos nosies dėka keliauja gilyn į organizmą ir padeda atlikti svarbiausias fiziologines funkcijas. Dauguma mūsų net nesusimąsto, kaip gera ir malonu laisvai kvėpuoti, kol neužpuola sloga, lydima nosies gleivinės paburkimo, paraudimo, čiaudulio, akių ašarojimo ir kitų nemalonių simptomų. 

 

 

Kodėl sloga sutrikdo normalią nosies funkciją? 

 

Sloga arba rinitas yra vienas dažniausių peršalimo simptomų, o peršalimą maždaug keturiais atvejais iš penkių sukelia būtent virusai. Vienas iš virusų sukeltų ligų ligų pavyzdžių yra gripas. Sloga kamuoja sergant ir bakterinės kilmės infekcijomis bei įvairiomis alergijomis. Ji gali tęstis ir kelias dienas, ir kelias savaites, kartais vargina net kelis mėnesius (tuomet tai neabejotinai lėtinis sveikatos sutrikimas). Rinitas sutrikdo normalią nosies funkciją, mat jos metu ne tik teka skystesnis ar tirštesnis sekretas, bet ir paburksta nosies gleivinė. Dėl susiaurėjusių nosies landų pacientui sunkiau kvėpuoti (tai ypatingai jaučia kūdikiai ir maži vaikai). Sutrikus normaliai kvėpavimo funkcijai žmogui tikrai sudėtinga jaustis gerai, ypač nelengva kokybiškai pailsėti naktimis. 

 

 

Ar sloga gali atnešti rimtesnių sveikatos sutrikimų? 

 

Tikrai taip, ypač jei ji ilgą laiką ignoruojama. Nors slogą daugelis mūsų priskiria prie nereikšmingų sveikatos sutrikimų, tačiau ja sergant ne juokais gali pablogėti normali savijauta. Įvairiuose šaltiniuose juokaujama, kad negydoma sloga tęsiasi 7 dienas, o gydoma – savaitę. Tai tėra mitas, mat negydoma sloga dažnu atveju linkusi komplikuotis. Ypatingai dažnai taip atsitinka vaikams ir nusilpusio imuniteto asmenims, kitomis lėtinėmis ligomis sergantiems pacientams. Vienos dažniausių ligos komplikacijų yra vidurinės ausies uždegimas (otitas), prienosinių ančių uždegimas (sinusitas) bei kitos kvėpavimo takų ligos, kurių gydymas gali būti kur kas sudėtingesnis ir ilgiau trunkantis. 

 

 

Ką daryti, jei netikėtai užklupo sloga? 

 

Būkime visada pasiruošę, ypač tuo metu, kai susirgimų dažnis ženkliai padidėja. Visada su savimi turėkime jūros vandens, kuris tiekiamas patogiose talpyklėse ir rūpestingai paruoštas taip, kad jį būtų galima vartoti tiesiai į nosį. Kadangi jūros vanduo yra visiškai natūralios kilmės preparatas, jį vartoti gali visi šeimos nariai (žinoma, būtina parinkti konkrečiam amžiui pritaikytą medicinos priemonę). Be jūros druskos (jūrinės kilmės natrio chlorido) jame gausu ir kitų sveikatai naudingų medžiagų, pavyzdžiui, makroelementų ir mikroelementų. 

 

 

Kaip išsirinkti tinkamiausią jūros vandenį? 

 

Jūros druskos koncentracija kruopščiai apskaičiuota ir pritaikyta saugiam vartojimui sunegalavus arba kasdieniniam vartojimui. Nosies ertmės higienai ir infekcinių bei alerginių ligų profilaktikai skirto jūros vandens koncentracija yra izotoninė, o slogos gydymui reikėtų rinktis hipertoninės koncentracijos jūros vandenį. Kūdikiams ir mažiems vaikams bet kuriuo atveju rekomenduojamas izotoninis jūros vanduo, nebent kitaip paskyrė gydytojas (dėl bet kokio preparato vartojimo pirmiausia būtina tartis su juo ir (arba) su vaistininku).  Quixx produktų šeima gali pasiūlyti įvairių koncentracijų jūros vandens. Tai visiškai natūrali priemonė, tinkama ir kūdikių nosytėms (Quixx Baby) ir didesnių vaikų, paauglių bei suaugusiųjų nosytėms (Quixx, Quixx Soft, Quixx Extra). Quixx medicinos priemonės yra puiki alternatyva sintetinės kilmės dekongestantams. 

 

 

Parengė: farmacininkė Rūtelė Foktienė

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Sarah
2020-07-25 04:07
Noriu pranešti pasauliui apie „Dr.ODION“ - Didįjį rašybos ratelį, kuris sugrąžino mane pas mano vyrą, kai maniau, kad visos viltys prarastos. Buvau nėščia, kai mano vyras paliko mane pas kitą moterį. Dr ODION panaudojo savo galingą rašybą šypsodamasis į veidą, grąžindamas savo vyrui savo burtą. Iš pradžių maniau, kad svajoju, kai mano vyras grįš man ant kelių maldaudamas, kad aš jam atleisčiau ir priimčiau jį visam laikui. nuo tada jis mane myli labiau nei aš kada nors tikėjausi, todėl daviau įžadą sau, kad pranešiu pasauliui apie Dr.ODION, nes jis yra Dievas žemėje. Ar turite problemų santykiuose? ar tavo partneris išsiskyrė su tavimi ir tu vis dar myli ir nori jo atgal? Ar turite problemų dėl savo finansų? susisiekite su Dr.ODION šiandien, nes aš suteikiu jums 100% garantiją, kad jis padės jums taip, kaip jis man padėjo. galite susisiekti su juo (drodion60@yandex.com) su paskutiniu rašytoju el. pašto adresu: arba „WhatsAPP“ jo mobiliojo telefono numeriu +2349060503921

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Naujausi gydytojų atsakymai

Mūsų draugai