Apie priešlaikinę ejakuliaciją, vyrų delsimą tirtis ir gydymo galimybes

Priešlaikinė ejakuliacija – tai vyrų lytinė disfunkcija, pasireiškianti trim pagrindiniais aspektais. Pirmasis jų – per greita ejakuliacija, įvykstanti dar iki lytinės sueities arba vos per kelias minutes nuo jos. Antrasis – vyro savikontrolės stoka, kuomet jis negali valingai kontroliuoti ejakuliacijos ir ji linkusi įvykti netikėtai, dažniausiai, kaip pastebima, žymiai per anksti ir jam pačiai, ir jo partnerei. Trečiasis aspektas susijęs su psichologine žala – jei priešlaikinė ejakuliacija priverčia vyrą nepasitikėti savimi ir verčia jausti nerimą, įtampą, baimes bei nusivilti lytiniu gyvenimu, tai neabejotinai daro žalą ne tik jo paties pasitenkinimui seksualine sritimi, bet reikšmingai kenkia ir poros santykiams. 

 

 

Šiuolaikinė medicina suteikia daug daugiau galimybių nei seniau 

 

Ši lytinė disfunkcija žinoma nuo seniausių laikų. Džiugu tai, kad šiuolaikiniams vyrams pasisekė daug labiau – reikšmingai pasikeitė gydymo galimybės. Be to, laisvėja ir bendras visuomenės požiūris į pačią problemą – vis daugiau porų išdrįsta apie tai kalbėti ir vis labiau pripažįstama, kad kokybiškas lytinis gyvenimas toks pats svarbus, kaip ir kitos gyvenimo sritys. 

 

 

Padėti gali specialūs užsiėmimai 

 

Jei priešlaikinė ejakuliacija neigiamą įtaką daro abiems partneriams, verta išmėginti specialias konsultacijas. Gydytojas, įvertinęs paciento poreikius ir norus, gali pasiūlyti užsiėmimus, kurie paremti psichoseksualine tematika. Į konsultacijas rekomenduojama eiti kartu. Labai svarbi visiškai nuoširdi parama ir palaikymas – ji turi būti abipusė. Užsiėmimuose galima sužinoti ir vėliau realiai pritaikyti įvairias elgesio metodikas, kurios gali būti veiksmingos norint susigrąžinti kokybišką lytinį gyvenimą. Šis gydymo būdas tinkamas ne visada (pavyzdžiui, jei priešlaikinė ejakuliacija būdinga visą vyro lytinį gyvenimą), be to, reikalauja daug užsispyrimo ir laiko, tačiau kartais gali duoti puikių rezultatų. Tikėtina, kad tokie užsiėmimai padės ne tik pagerinti lytinį gyvenimą, bet ir sustiprins poros santykius. 

 

 

Vietinio poveikio preparatai su anestetikais 

 

Pirmoji galimybė, kurią verta trumpai paminėti – vietiškai veikiantys anestetikai. Viena populiariausių vaistinių medžiagų yra lidokainas. Specialiu geliu ar kremu varpą patepti reikėtų likus maždaug pusvalandžiui iki lytinio akto. Kai kuriems patogesnės purškalo formos. Kad lidokainas nesumažintų partnerės jautrumo, rekomenduojama naudoti prezervatyvą. Tokie preparatai turėtų sumažinti varpos reakciją ir reikšmingai nutolinti ejakuliaciją tuomet, kai ji įvyksta greičiau būtent dėl varpos jautrumo. Net ir teisingai naudojant preparatus jie gali padėti ne visiems. 

 

 

Gydymas specialiai tam skirtais vaistais – dažniausiai veiksmingas, pažangus ir patogus 

 

Lietuvoje jau oficialiai registruotas vaistinis preparatas, skirtas priešlaikinei ejakuliacijai gydyti. Jis reikšmingai prailgina laiką iki sėklos išmetimo. Jau pirmoji jo dozė veiksminga daugeliu atvejų. Gydytojas, įvertinęs gydymo naudą ir riziką, gali rekomenduoti medikamentinį gydymą specialiai tam skirtu vaistiniu preparatu ir padėti susigrąžinti kokybišką lytinį gyvenimą. 

 

 

Kodėl vyrai delsia kreiptis dėl galimos priešlaikinės ejakuliacijos? 

 

Jaučiamas gėdos jausmas, nusivylimas lytiniu gyvenimu, savivertės sumenkėjimas gali sukelti net depresiją. Dėl šių ir kitų priežasčių svarbu laiku kreiptis į medikus ir ieškoti lytinės disfunkcijos priežasčių bei galimų gydymo metodų. Gaila, tačiau dauguma vyrų vis dar nedrįsta atvirai išsakyti savo nuogąstavimų ir ilgai gyvena su problema, vengdami lytinio artumo ir prarasdami galimybę džiaugtis jo teikiamais malonumais. Bijoti nereikėtų, mat problema nėra jau tokia reta ir ji vienija daug pasaulio vyrų. Be to, kaip ir minėta prieš tai, yra ne vienas gydymo būdas. Geri ir patikimi specialistai tikrai išklausys ir pasistengs padėti, nes dauguma atvejų sprendimą surasti tikrai galima. Svarbiausia neužsiimti savigyda ir ieškoti tik profesionalios pagalbos. 

 

 

Autorius: farmacininkė Rūtelė Foktienė. 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Naujausi gydytojų atsakymai

Mūsų draugai