Regos korekcija lazeriu. Akių būklė po metų.

Tikiu, kad mano pasakojimas bus naudingas ne vienam iš jūsų. Noriu paraginti nebijoti ir ryžtis akių regos korekcijos operacijai lazeriu. Tiesa, prieš tai reikia pasidomėti, sudėti pliusus ir minusus, nes kas tinka vienam, nebūtinai tiks kitam. Štai, pavyzdžiui aš pasirinkau Lasek tipo operaciją. Keturias dienas akys ašarojo, gyvenau su perštinčioms ir skaudančiomis akimis, jaučiausi kaip vampyras, kuris turėjo slėptis nuo saulės. O juk galėjau rinktis Lasik operacijos tipą. Tą, po kurio akių diskomforto pojūtis praeina po keleto valandų...

Kodėl Lasek o ne Lasik?

Nuo paauglystės turėjau trumparegystę, nešiojau akinukus su -2,0 dioprijomis. Pasirinkau Lasek operacijos tipą dėl kelių priežasčių. Pirma, Lasek apjungia PRK ir Lasik operacijų gerąsias savybes. Antra, komplikacijų rizika yra daug mažesnė.

Internete pasiskaičiusi apie komplikacijas išties jų pradėjau bijoti. Prastas matymas tamsoje, sausėjančios akys, pakartotinė operacija ar net grįžimas prie akinių  - tai buvo tos priežastys, kurios mane paskatino rinktis Lasek tipo operaciją. Žinoma, žinojau, kad ir šis operacijos tipas turi savų minusų, tačiau sudėjusi pliusus ir minusus supratau, kad jis man yra labiau tinkamas nei Lasik.

Kaip viskas vyksta?

Akių ištyrimą dariausi Kaune, pati operacija vyko Vilniuje. Prieš pat operaciją susitikau su akių gydytoja. Ji dar kartelį paaiškino, kaip viskas vyks operacijos metu. Seselė davę raminančiųjų. Išties, nemanau, kad jie veikė. Vos tik įėjau į operacinę, atsiguliau ant operacinio stalo ir kaip mat įsitempiau, sukryžiavau kojas. Akių ligų gydytoja - mikrochirurgė subarė, liepė tuoj pat nukelti kojas ir atsipalaiduoti, sakydama, kad bet koks mano sujudėjimas yra pavojingas operacijai. Lazeris veikia labai tiksliai, negalima judėti.

Po kelių minučių jaučiausi dar keisčiau, mat seselė įdėjo vokų laikiklį, kuris neleido man mirksėti. Tuomet į akis buvo įlašinti nuskausminamieji lašai ir operacija prasidėjo.

Gydytoja, kuri operavo, nuolat man sakė, ką daro, tad jaučiausi daug ramiau girdėdama visą operacijos eigą. Tiesa, ne viską galėjau suprasti, bet raminau save tuo, kad gydytoja – profesionalė, ji tikrai žino, ką daro.

Pajaučiau šaltumo jausmą. Gydytoja pasakė, kad ant ragenos buvo uždėtas trepanas – specialus chirurginis instrumentas, kurio peiliukas apibrėžė paviršinio lopelio ribas. Toliau darbas vyko su epiteliu. Jis buvo paveikiamas 20 proc. alkoholiu tirpalu, kuris palengvino paviršinio lopelio atkėlimą. Tuomet alkoholio tirpalas buvo išsausinamas, o epitelio lopelis atkeliamas nuo ragenos vietos, kur veiks lazeris. Iki tol nepajaučiau jokio diskomforto, tačiau kai prasidėjo korekcija eksimeriniu lazeriu, pradėjau matyti ryškias šviesas.

Mintyse juokavau ir vis sakiau, jog ši operacija panaši į atlikėjo „Sel“ koncertą, kuriame yra daug šviesų ir garso. Garso operacijos metu mažai buvo, bet šviesų – tikrai užtektinai. Ir nereikia jų bijoti. Vos tik eksimeriniu lazeriu refrakcijos yda buvo pakoreguota, epitelio lopelis buvo sugrąžintas atgal ant raganos. Gydytoja pasakė, kad uždeda kontaktinį lęšį ir operacija baigta.

Viskas truko apie dvidešimt minučių, - daug greičiau nei tikėjausi. Po operacijos kelias minutes mačiau labai ryškiai, džiaugiausi ir juokavau, kad galiu pati parvairuoti namo, deja, džiaugsmas greit baigėsi. Mat po dešimties minučių prasidėjo nemalonus akių ašarojimas, vargino galvos skausmas, tačiau po akių operacijos duoti vaistai nuo galvos skausmo „Dolmen“ padėjo ištverti nemalonų periodą po operacijos.

Po metų

Po keleto mėnesių regos korekcijos lazeriu operacijos vis dar ryškiai nemačiau ir jau maniau, kad mano akys nebeatsistatys, tačiau aš klydau. Prireikė tik šiek tiek kantrybės ir laiko.

Regėjimas pilnai po operacijos atsistatė tik po kelių mėnesių ir vienos savaitės. Prisimenu, kaip važiuojant automobiliu su draugu pradėjau ryškiai matyti automobilių numerius. O, kiek tada buvo laimės. Supratau, jog gydytoja buvo teisi sakydama, kad reikia duoti laiko. Reikia gerti vitaminus ir laukti.

Ir štai jau šiandien, po metų nuo operacijos,  aš džiaugiuosi savo akimis. Ryškiai matau pasaulį, kuriame gyvenu. Nepamirštu rūpintis savo akimis: riboju knygų skaitymą bei naudojimąsi kompiuteriu, stengiuosi mažiau žiūrėti televizorių. Noriu turėti sveikas akis. Visam gyvenimui.

Parengė: L.Rimgailė

 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Naujausi gydytojų atsakymai

Mūsų draugai