Sunku kvėpuoti pro nosį

Kaip ir kiekvienais metais, šalčio ir šilumos kaita sukelia slogos protrūkius. Užkimštos šnervės ir tekanti nosis tampa kasdienybe. Ir nors ši banali infekcinė liga, kurią sukelia bakterijos, virusai, dažniausiai greitai baigiasi, tačiau pagrindinė problema išlieka - nosis ilgam “sustreikuoja”. Šie nuolatiniai užsikimšimai labai nemalonūs ir vargina, o juos gydyti keblu. Paskutiniaisiais metais pasiekta didelė gydymo pažanga, tačiau rezultatai visada priklauso nuo sutrikimo kilmės. Alergija, polipai, nosies pertvaros deformacija - priežastys, kodėl jūsų nosis nuolat užsikemša. Kad nekankintų ši problema, būtina susirūpinti nosies higiena.
 

Alergija


Jei bloga savijauta skundžiatės kelias savaites ir pagrindinė kaltininkė yra nosis, jus būtinai turi apžiūrėti otorinolaringologas. Jei gleivinė išblyškusi, rausvos spalvos, ant jos yra lašelių, o kriauklės, išsidėsčiusios ant nosies ertmės šoninių sienelių, patinusios, galima įtarti alerginį rinitą (nosies gleivinės uždegimą). Rinito simptomai gali išlikti ištisus metus arba tik sezono metu (dažniausiai - pavasarį). Norint nustatyti šios ligos priežastis, teks atlikti kraujo tyrimus ir specialius testus. Jei paaiškėja, kad dėl jūsų slogos kalta tam tikra medžiaga, gal būt pakaks išvengti su ja kontakto, sloga pamažu išnyks. Tačiau 80 proc. atvejų reikalingas specialus gydymas. Be jokios abejonės, rinitui įtakos turi ir aplinkos faktoriai, pavyzdžiui, oro tarša, atmosferos dulkės, tabakas.
Siekiant sumažinti ligos simptomus, būtina laikytis tam tikrų higienos taisyklių: butą dažnai siurbti, kiekvieną dieną vėdinti miegamąjį. Būtina palaikyti reikiamą oro drėgmę, nes dėl nosies ertmės sausumo liga gali paūmėti. Purškiami hormoniniai vaistai ar vaistai nuo alergijos leidžia greitai susilpninti simptomus, tačiau reikia nepamiršti, kad šių vaistų negalima vartoti nuolat ir be gydytojo priežiūros.
 

 

Nosies gleivinė yra per daug jautri


Nosies šoninė sienelė yra padengta gleivine, kuri gali labai padidėti ir net neleisti kvėpuoti. Ankščiau šios kriauklės buvo karpomos specialiomis žirklėmis, tačiau taip gydoma vis rečiau, nes reikalinga vietinė ar bendra anestezija, galimi gausūs kraujavimai. Užsienio klinikose ši “operacija” dažniausiai pakeičiama lazeriu. Jis yra aprūpintas specialia valymo sistema, o tai leidžia visiškai pašalinti nereikalingus audinius. Pašalinama labai švelniai ir po truputį. Procedūrai užtenka vietinės nejautros, ji trunka tik 5 minutes. Gydymo nauda ir sėkmė įvertinama prieš ir po operacijos atliekant rinopneumometriją. Vienintelis nepatogumas - tai tam tikros plutelės susidarymas, kuri pašalinama per kitą apžiūrą.
 

Jei nosies ertmėje yra polipų


Šios nedidelės ataugos kabo nosies viduje kaip vynuogių kekės ir augdamos gali užimti dalį nosies ertmės. Jos pradedamos gydyti nosies purškikliais. Nauji produktai yra efektyvesni ir stipresni, tačiau jų ne visada pakanka. Tokiu atveju pacientui gali būti pasiūlyta operacija.
 

Jei nosies pertvara nukrypusi į šalį


Apie šį atvejį galvojama tada, kai užsikemša tik viena nosies pusė. Jei nukrypimas yra rimtas, tai vienintelė išeitis yra klasikinė operacija, naudojant bendrą anesteziją. Ligoninėje būnama 2-3 dienas.

Susiję straipsniai

Mūsų draugai