Redauta
Pranešimai: 10

2015-05-23 11:05

Sveiki,užvedžiau naują temą,nes labai sunku rasti komentarų,pasisakymų apie šią patologiją.Daug metų vargau nuo rėmens,neseniai man buvo talikta išvaržos operacija,tad norečiau plačiau kalbėti apie tai ir nebijoti bendrauti čia.O čia įkėliau tik tai ką radau apie šią ligą:-Bemaž 20 procentų Lietuvos gyventojų serga refliuksu, kurį sukelia stemplės išvarža. Liga pasireiškia tuo, jog pavalgius už krūtinkaulio skauda, rdquo;griaužia rėmenįrdquo;. Negydomas refliuksas ne tik išprovokuoja rimtus sveikatos sutrikimus, bet ir tampa onkologinės ligos priežastimi.


Refliuksas gydomas dviem būdais - medikamentais ir operaciniu būdu. Pacientams, kuriems laiku diagnozuojama ši liga, paprastai pakanka gydymo vaistais.


Tačiau daugėja atvejų, kai stemplės angos diafragmos išvarža nustatoma pavėluotai. Tuokart refliuksas gydomas chirurgiškai - atliekama skrandžio plastika. Tokias operacijas laparoskopiniu būdu, kai radikalūs veiksmai atliekami per mažus pjūvius, nuo 1995-ųjų atlieka Klaipėdos apskrities ligoninės Pilvo endoskopinės chirurgijos skyriaus vedėjas Nerijus Kaselis ir Žilvinas Šidlauskas.


Naujos technologijos


Šiemet apskrities ligoninėje prie Pilvo endoskopinės chirurgijos skyriaus įkūrus Krūtinės ląstos chirurgijos poskyrį, laparoskopiškai šalinamos didžiulės apimties stemplės išvaržos.


Prieš mėnesį krūtinės ląstos chirurgijos specialistas poskyrio vedėjas Vitalijus Dagilis su kolegomis N. Kaseliu ir Ž. Šidlausku atliko pirmąją laparoskopinę fundoplikaciją.


Pacientui, sergančiam sunkia refliukso forma, išvarža pašalinta laparoskopinės operacijos metu, padarius penkis mažai invazinius pjūvius.

Rimtos komplikacijos


Apskrities ligoninės chirurgijos specialistai pažymi, kad minėtajai gastroenterologinei ligai progresuojant operacinis gydymas neišvengiamas. Mat dėl išvaržos stemplėje atsiranda susiaurėjimas. Taip pat pasikeičia ir stemplės gleivinės struktūra - o tai jau gali būti onkologinės ligos pradžia.


Be to, kad griaužia rėmenį, žmogų ima kamuoti sausas, dirginantis kosulys, neretai išprovokuojantis dusulio priepuolius.


Stemplėje susiformavusios erozijos gali sukelti kraujavimą, pavojingą gyvybei. Nesiimant reikiamų priemonių, stemplės išvarža surandėja, kas vėliau apsunkina operacinį gydymą.


Maža to, nepašalinus stemplės išvaržos, kyla odontologinių problemų. Ligai progresuojant, atsiranda ir stenokardiniai skausmai. Galiausiai, laiku nepašalinus išvaržos, ši gali suvėžėti.


Refliuksą gydant vaistais sumažinamas rūgštingumas, tačiau nepašalinama ligos priežastis. Todėl, pažymi chirurgai, kai sergančiajam šia liga nepadeda gydymas vaistais, būtina, jog šeimos gydytojas tokį pacientą nedelsiant nusiųstų pas specialistą.


Anot chirurgų, dalis pacientų refliuksu serga dėl stemplės anatominio defekto. Jį būtina pašalinti.


Kai stemplės išvaržos dėl jos dydžio neįmanoma pašalinti laparoskopiškai, tuokart daroma tarstorokalinė plastikos operacija, kurios metu atkuriama stemplė.


Esant stemplės išvaržai neužsidaro vožtuvas, dėl to skrandis pakyla į viršų - krūtinės ląstoje atsiranda kone pusė skrandžio. Operacijos metu šis organas grąžinamas į vietą.


Redauta
Pranešimai: 10

Stemplės diafragmos išvarža(Hiatus hernia)lot

2015-05-23 11:05

Stemplės diafragmos išvarža(Hiatus hernia)lot

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 0 ir 0 svečių