RugileRar
Pranešimai: 7
CONTACT: Siųsti asmeninę žinutę

Re:

2017-06-25 18:06

Neregistruotas rašė:Malonu, kad pasirinkai tokia specialybe, taciau mane pyktina vienas dalykas, kodel i sia specialybe lenda zmones, kurie net nenutuokia ka stai per mokslas. Manau jie uzkerta kelia tiems zmonems kurie, galetu buti geri medikai, taciau del mazo balo pralaimi konkursa. Reikia galvoti ne apie tai, kad visada bus ligoniu bet apie tai ar tu tikrai nori buti gydytoju. Kai kalbama tik apie darba, kalbama apie kazkoki versla...
Aciu uz demesi


šitas "galėtų būti geri medikai, tačiau dėl mažo balo pralaimi konkursą" yra invalid, ne, jei negalėjo pagrindinių egzų išlaikyt pakankamai, kad įstotų, nepaveš mokymosi tempo kad ir kaip norėtų. Džiaukitės, kad tie, kurie gali įstot, stoja ir pasiaukoja. Tokie informacijos kiekiai tikrai ne kiekvieno galvai ir psichologiniam pasirengimui, mokytis reikia pastoviai be pertraukų kokius 10m, tai noro čia neužtenka.

Vladas
Pranešimai: 8

2015-12-15 22:12

Problema ne tik tai, kad vyks gydytojųemigracija. Jau dabar mažai žmonių stoja studijuoti medicinos. Tikiu pranašaujančiais, kad po 10-15 metų Lietuva turės importuoti medikus iš Ukrainos ir Baltarusijos. Kokios bus pasekmės-pamatysime (kad Lietuvos gyventojams jos būtų palankios, tikėtis sunku).

jolka
Pranešimai: 6

2015-11-23 21:11

vapse numuset nora i kmu stot;/ vapse susipainiojau. bet nematau kitos specialybes sau ir kas dabar daryt;/ o kai pagalvoji kad paliubomu uz 800 reik gyvent tai kazkaip nesinori bet medicina traukia kazkaip kaaa zinau;/

mantas
Pranešimai: 62

2015-11-23 21:11

Sveiki... Man greit bus 15 metu... galvoju susiet savo gyvenima su medicina.. bet kaip man ta rejkia daryt jeigu visi tik kartoja (ka cia dirbsi uz grasius ir t.t kiek skaiciau..) , ir visi vaziuoja y kitas salis) ka rejkia daryt kad lietuvos tokia politika .. gal as noriu lietuvoj ka nors pasiekt... nezinau man medicina prie sirdies yra.. bet kodel tiek metu atsimokinus tokia alga gauna medikaj.. juk zmoguj isgelbet gyvybe cia stebuklas yra... nezinau cia sita sritis pasaulyje turetu but 1 vietoj... prasau patarimo ar konors tikraj nezinau.,.!!!! ir gal kas zinot kur rasti internetiny puslapy kur butu info apie medicina daugiau..?..

marius
Pranešimai: 82

2015-11-05 22:11

To Tiesiog as:
Atsiprasau, jei jums nepatinko mano pavartotas "nekulturingas" zodis, bet as nematau tame problemos. Tai paprastas ir aiskus, galbut siek tiek astresnis, bet lietuviskas zodis, vartojamas ne tik zmoniu su viduriniu, bet ir profesoriu. Tiek tos... Beje, nekaltinu jusu nenoru dometis ar mokytis, bet jus matyt esat viena is nedaugelio, tikrai norinciu tai daryti. Suprantu, kad jums zymiai sunkiau, nes auginate vaikuti ir zinau, koks sunkus mediko darbas, bet tokia jau specialybe pasirinkom ir lengva niekada nebus. Pasidomekit British Council, jie tikrai turetu padeti ar duoti jums kokiu nors ideju. Tikrai zinau, kad VU galima laikyti IELTS anglu kalbos egzamina ir Vilniuje taip pat kazkur galima laikyti USMLE egzaminus (jei kada nors planuojate dirbti gydytoja JAV). Beje, su malonumu suteikciau daugiau informacijos, tik pasakykit kas jus tiksliai domina ir ka jus planuojate. Jei jums reikalinga gera anglu kalbos mokymuisi skirta knyga, as jums asmeniskai ja atsiusiu. Mano E-mail: velniux@hotmail.com

To Andrius, BPG rezidentas:
Mokslus baigiau VU ir ranka prie sirdies pridejes galiu pasakyti, kad nusirasineja ten labai daug ir beveik visi. Saunu, kad Jus saziningas ir moketes 9-tukais ir 10-tukais, bet ar jus manot, kad ivertinimas 9 ar 10 yra realus jusu ziniu ivertinimas??? Atsiprasau, jei pasirodys, kad nuvertinu jusu zinias, bet as manau, kad ne, nes 9-tukui ar 10-tukui (kas yra 90-100%) nezino net labiausiai apsiskaites profesorius arba jus tikrai genijus. Anglijoje studentai vertinami A (daugiau, nei 70%), B(60-70%), C (50-60%) ir kitais neigiamais (maziau, nei 50%) pazymiais. Ivertinima A gauna vienetai ir man per pora metu neteko girdeti, kad koks nors mano sutiktas medicinos studentas is baigiamuju egzaminu gautu daugiau nei 80%; apie 70% studentu dazniausiai gauna C, o nusirasinejimas isvis neegzistuoja, nes uz tai is karto be jokiu kalbu meta lauk is universiteto. As Jusu asmeniskai neegzaminuosiu:), nes nera tame prasmes, o be to as ne kazkoks profesorius ir galbut net zinau maziau, nei jus. Taciau jei tikrai jauciate, kad gerai zinote anglu kalba ir jusu medicinines zinios puikios ir jus manot, jog negalit saves pilnai realizuoti Lietuvoje, as Jus galiu tik paskatinti bandyti laime uzsienyje. Jei jums reikalinga kokia nors informacija apie tai, su malonumu nurodysiu saltinius. Kestai, mokymosi medziaga Anglijoje studentams isvis neteikiama t.y. nurodomos tik gaires (learning outcomes), o visa informacija, knygas, naujausius straipnius, studijas ir tt. turi susirasti ir nusipirkti pats studentas. Studentas pats privalo ismokti atsirinkti pagrindus ir juos isisavinti. Destytojas yra tik tam, kad nukreiptu jus teisinga linkme. Kiekvienas studentas turi paruosti ne viena prezentacija ir pristatyti ja naudodamas Power Point"a + atsakyti i papildomus klausimus, kasmet parasyti ne viena originalu (paremta naujausiomis studijomis ir saltiniais is MEDLINE, Cochrane databases) darba ir atlikti kazkokia jam paciam idomia studija, kuri, jei bus pakankamai reiksminga, galbut bus ispauzdinta kokiame nors tarptautiniame med. zurnale (didelis +"sas jusu CV). Nieks netrukdo Lietuvos studentams rinkti medziaga MEDLINE, nes priejimas prie sios duomenu bazes ir daugybes paciu naujausiu straipsniu abstraktu yra for free. Jei kam labai reikia full-text, as atsviesiu ir atsiusiu (proto ribose, zinoma:). Andriau, suprantu Jusu mintis apie tai, kad dauguma Lietuvos destytoju patys niekuo nesidomi ir net PRAKTISKAI NAUDINGU bei IRODYTU naujoviu nepriima del noro, isitikinimu, asmeniniu ambiciju, o galbut tiesiog del lesu, reikalingu naujoves igyvendinimui, stokos. Bet tai ne iseitis. Vistiek reikia dometis, nes ka mes, dabartiniai rezidentai, mokysim savo studentus ??? Jei as buciau destytojas ir mano studentas parasytu darba, kurio as ne visai suprasciau, tai as atsiversciau darbo gale esancia jo surasyta bibliografija ir paskaityciau tuos straipsnius bei studijas; tuo paciu isitikinciau ar studentas neprirase nesamoniu, ar studija, kuria jis remdamasis rase darba, isvis patikima ir statistiskai reiksminga (t.y. evidence based). Nesakau, kad galima daryti rimtas isvadas is pavieniu studiju ar darbu, ar kad visos naujoves yra geros, ar prakstiskai pritaikomos, bet tam yra evidence based medicine, su kuria privalo susipazinti kiekvienas gydytojas bei medicinos studentas. Visiskai sutinku su Jusu teiginiu, kad "bedavoti" yra beprasmiska nes nieks nuo to nepasikeis, o jei nori, kad kas nors pasikeistu, (kad ir pvz padidetu atlyginimas:) reikia imtis iniciatyvos ir ryztingai veikti. Tad jei koki nors mano evidence based teigini destytojas bandytu sumenkinti ar mane nuvertinti, as tikrai netylesiu ir pateiksiu jam saltini. Tiesa, nesutikciau, kad Internetas nereikalingas. As manau, kad tai - pacios naujausios informacijos lobynas, tik reikia moketi ja surasti ir atskirti grudus nuo pelu. Atleiskit, jei buvau bjaurus ar jums uzkliuvo mano kultura:), bet toks jau as esu. Love me or hate me, bet kartais per daug kulturos irgi negerai, nes tada viskas stovi vietoje ir nieks nesikeicia, o visi susede "kulturingai bedavoja" ir pilsto is tuscio i kiaura. Sauni buvo diskusija. Jei galiu kuo padeti - rasykit velniux@hotmail.com, nes jau baigiasi mano atostogos ir apsilankysiu cia retai. Iki kolegos ir didziausios SEKMES Jums visiems. Kartu mes vistiek anksciau ar veliau ka nors supuvusioje sistemoje pakeisim.
PS. Andriau, nesikuklinkit:), Jusu sukurtas tinklalapis tikrai ispudingas: daug naudingos info apie Lietuvos medicinos istaigas, tinklalapius, renginius etc. vienoje vietoje. Well done.
MEDLINE tinklalapio nuoroda: www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi

Andrius
Pranešimai: 131

2015-11-05 22:11

Tikrai, nemanau ir aš pats, kad žinau bent 8-tukui:)Bėda tame,kad, kokį pažymį gausi, lemia ir studento sugebėjimas pateikti tas žinias, laisvai kalbėti, greitai sureaguoti į pastabas ir užuominas,galų gale simpatijos ir gal tai, ką aš vadinu "biolaukų suderinimu" :)Tiesiog žinios egzo metu lyginamos su kažkokiu standartu (dėstytojo ar -jų susikurtu) ir jeigu jiems atrodo kad "susišnekam"-įvertinimas geras. Tad aiški problema:blogai,kad nėra Lietuvoje standarto, ką baigęs pagrindines studijas studentas medikas turi žinoti ir mokėti. Tad sutinku, kad egzų įvertinimas nerodo tikro žinių lygio (ypač kalbant apie baigiamuosius egzus, kurių dabartinės paskirties, kai pvz. baigiamajam reikia mokytis ir atkiro dalyko istoriją, nelabai ir įžvelgiu). Antra problema-kad gal ir mokomės mes kažkaip mechaniškai, t.y. kalam informaciją, nes "taip reikia"(kažkas panašaus į vidurinę, kai niekas neklausdavo kas tau tame dalyke įdomu ar ne,ko tau ateity reikės), nes gi bus egzas, bus egzaminatorius profesorius, nors ir trenktas, bo tik per jo akinius turim žvelgti į pasaulį, ir iki mūsų visi taip darė etc. Gi realiai mes 99,9% mokomės ne gyvenimui, ne sau, o egzams! O turbūt žinote, kaip gražiai apeinamas studijų nuostatų reikalavimas egzaminuoti tik raštu arba raštu ir žodžiu-ogi mes pasirašome tipo "planelį", kuris vėliau lieka egzaminatoriams tik kaip popieriukas-įrodymas, o egzaminuoja realiai tai TIK žodžiu...Reikia iš pagrindų keisti studijų sistemą. Pirmiausiai programos struktūrą, disciplinų trukmę. Galbūt reikėtų pritaikyti bent iš dalies kolegos minimą Anglijos praktiką, kai studentams duodamos užduotys ar jie atlieka tyrimus. Ir galiausiai-kol nėra profesūros vertinimo(reitingavimo) remiantis ir pačių
studentų požiūriu, tol mus mokys ir nusikalbantys senukai, ir psichiniai ligoniai. Aišku, nėra viskas taip jau tragiška, yra puikių dėstytojų, yra ir geros literatūros(jau ir lietuvių kalba!).Bet tikrai kartais stebiesi-išties mūsų žmonės kantrūs,išradingi, kad ir kaip būtų sunku, nugi vistiek išsikapsto. Tad pirmyn, draugai rezidentai!

tiesiogas
Pranešimai: 11

2015-11-04 22:11

Dar vieni linkėjimai Mariui! Galima pagalvoti, kad man tai kas nors tas knygas pirko ar aš viską pasiekiau ne pati, o gerų tėvelių padedama... Beje, nebūtina demonstruoti savo kultūros stokos (čia apie užpakalį)ir ačiū už geras idejas kur galėčiau pasidomėti dėl anglų kalbos, jei turi dar kokios informacijos ir gali pasidalinti tikrai būsiu labai dėkinga. Ir P.S. nereikėtų kaltinti žmogaus( kuris visai neseniai baigė pirmus labai sunkius spec. rezidentūros metus (ariam nuo ryto iki vakaro, visa laimė, kad darbas tikrai labai patinka)ir greta to dar augina labai mažą pyplį), kad jam trūksta "noro" ką nors išmokti ( galų gale vokiečių k. išmokau, o ji tikrai nėra lengvesnė už anglų). Labai gaila, jei kažkam taip nepasisekė, kad nesutiktų eiti gydytis pas 90 proc. savo kursiokų, aš apie visus savo kursiokus negaliu pasakyti, bet apie grupiokus (visus 7) esu labai geros nuomonės ir tikrai jais visais pasitikėčiau, galų gale mačiau ir matau kaip jie mokosi ir kiek dirba ( aišku mes visi gerai mokėmės ir įstojome į svajotas spec. rezidentūras, gal tai ir lemia norą mokyttis?), o dėl kursiokų- tai visokių yra, tiek labai gerų, tiek ir siaubingų, o daugiausia tai vidutiniškų..., kaip beje, ir visur kitur.

ramunas
Pranešimai: 9

2015-11-03 22:11

Nu OK. Padirbėt tai aš suprantu. Padirbi TEN metus-dvejus, grįžti ir toliau keli vietinės medicinos lygį. Bet nafig dabar spjaut ant gimtinės visam laikui? Kur dingo lietuvių patriotizmas? Nejaugi jums malonu iš tolo, kad ir gaunant 5-10x daugiau algos, stebėti skurstančią ir vargstančią Lietuvą?

marius
Pranešimai: 82

2015-11-03 22:11

Gal cia rasysiu ne visai i tema, bet noreciau truputi padiskutuoti apie medicinini issilavinima Lietuvoje. Leiskite man pradeti tvirtai pareiskiant, kad medicinos studentu paruosimas Lietuvoje yra mazu maziausiai tragiskas:
1. Studentai pastoviai nusirasineja ir ju ziniu lygis tikrai prastas. Vien 9-tukais ar 10-tukais besimokes studentas nenumaldomai man kelia itarima ir norisi patikrinti jo zinias tuo isitikinant ar jis/ji is tikruju TOKS PROTINGAS, ar tiesiog turejo gera uznugari bei mokejo gerai nusirasineti. Deja, dazniausiai tokie protingi (jau nekalbant apie kitus) net nesugeba zmoniskai surasyti paciento ligos istorijos, nepastebi akivaizdziu klinikiniu ligos pazymiu, o farmakologiniu klausimu geriau net neklausti, nes nenumaldomai pradesi galvoti kaip toks zmogus isvis tapo gydytoju ir kaip toki isvis galima prileisti prie pacientu.
2. Medicinos kursas, didzioji destytoju dauguma ir patys sios specialybes destymo principai Lietuvos aukstosiose mokyklose yra ne tik kad tragiski, bet ir atsilike 5-10 metu. Tai, kas Vakaru Europoje jau seniai tapo norma, Lietuvoje pateikiama dar tik kaip naujove.
3. Studentai visiskai neskatinami savarankiskai mastyti, patys susirasti informacija. Jie laukia, kol viskas bus surasta, sukramtyta, sudiktuota ir suprantamai pateikta, o patys susirasti medziagos nesugeba, nes: a)nera pakankamai galimybiu eg mazai kompiuteriu b)nera naujausiu knygu c)studentai tingi mokytis anglu kalbos. Kaip toks studentas gali tapti geru gydytoju? Gi jam visa gyvenima reiks PACIAM dometis, PACIAM mokytis, PACIAM susirasti ir skaityti naujoves bei tobuleti.
PS. Beje, Didziojoje Britanijoje labai truksta GERU gydytoju, kurie cia labai laukiami, bet:
1. PRIVALOTE labai gerai moketi anglu kalba ir laisvai bendrauti su kolegomis bei pacientais. Sie sugebejimai patikrinami laikant kalbos egzamina.
2. PRIVALOTE islaikyti kvalifikacini egzamina, kuris vadinasi PLAB. Jis susideda is keliu dariu: pirmiausia reikia islaikyti teorini, o tada - praktini egzamina. Viskas tik anglu kalba ir jus turite buti tikrai gerai pasiruose, nes egzaminas sunkus: is visu kitose salyse baigusiu ir Anglijoje norinciu dirbti mediku si egzamina islaiko tik 35% visu laikiusiuju.
Net ir istojus i ES, Didzioji Britanija nepripazins lietuvisku diplomu ir egzaminus teks laikyti. Jei tai jusu neatbaido, su malonumu suteiksiu daugiau info. Zr.E-mail"a.

Robertas
Pranešimai: 20

2015-11-03 22:11

Kiek teko girdeti is ES atstovu, tai ES numatoma , kad nepriklausomai kurioje ES salyje yra isduota gydytojo licenzija, ji galios visoje ES. be to Kalbos mokejimo klausimas bus paliekamas darbdavio kompetencijoje. Aisku britai gali visko prisigalvoti,jie tai sugeba : )

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių