jurgonis
Pranešimai: 2
CONTACT: Siųsti asmeninę žinutę

Re: cholesterolis

2023-11-24 15:11

Aukštas cholesterolis yra rimta sveikatos problema, kuri gali padidinti širdies ligų, insulto ir kitų sveikatos problemų riziką.

Yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad sumažintumėte cholesterolį:

Keiskite savo mitybą. Sumažinkite sočiųjų ir transriebalų kiekį savo mityboje. Sotieji riebalai randami gyvūninės kilmės produktuose, tokiuose kaip mėsa, pienas ir sūris. Transriebalai randami perdirbtuose maisto produktuose, tokiuose kaip greitasis maistas, traškučiai ir kepiniai.

Padidinkite sveikųjų riebalų kiekį savo mityboje. Sveikieji riebalai, tokie kaip mononesočiosios ir polinesočiosios riebalų rūgštys, gali padėti sumažinti cholesterolio kiekį. Sveikieji riebalai randami augalinės kilmės produktuose, tokiuose kaip alyvuogių aliejus, avokadai ir riešutai.

Padidinkite skaidulų kiekį savo mityboje. Skaidulos gali padėti sumažinti cholesterolio kiekį, nes jos padeda jūsų organizmui pašalinti cholesterolį. Skaidulos randama vaisiuose, daržovėse, grūduose ir pupelėse.

Reguliariai mankštinkitės. Reguliari mankšta gali padėti sumažinti cholesterolio kiekį. Mankšta padeda padidinti jūsų kūno jautrumą insulinui, o tai gali padėti sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje.

Rūkyti. Rūkymas gali padidinti cholesterolio kiekį kraujyje. Jei rūkote, mesti rūkyti yra vienas geriausių dalykų, kuriuos galite padaryti savo sveikatai.

Jei pakeisite savo mitybą ir gyvenimo būdą, galite sumažinti cholesterolio kiekį be vaistų. Jei jūsų cholesterolio kiekis yra labai aukštas arba jei turite kitų sveikatos problemų, gali tekti vartoti vaistus.

Štai keletas konkrečių mitybos patarimų, kurie gali padėti sumažinti cholesterolį:

Valgykite daug vaisių, daržovių ir pilno grūdo produktų. Šie maisto produktai yra naudingi jūsų sveikatai ir gali padėti sumažinti cholesterolio kiekį.

Pasirinkite liesesnę mėsą arba vegetarišką dietą. Liesa mėsa yra geras baltymų šaltinis, tačiau ji turi mažiau sočiųjų riebalų nei riebi mėsa. Vegetariška dieta yra puikus būdas sumažinti cholesterolio kiekį, nes ji pašalina gyvūninės kilmės produktus, kuriuose yra daug cholesterolio.

Valgykite daug augalinių šaltinių, kuriuose yra mononesočiųjų ir polinesočiųjų riebalų rūgščių. Šie riebalai gali padėti sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje. Avokadas, alyvuogių aliejus, riešutai ir sėklos yra geri šaltiniai šių riebalų.

Renkantis pieno produktus, rinkitės mažai riebalų turinčius arba be riebalų turinčius produktus.

Valgykite daug skaidulų. Skaidulos gali padėti sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje. Vaisiuose, daržovėse, grūduose ir pupelėse yra daug skaidulų.

Jei turite klausimų apie cholesterolio mažinimą, pasitarkite su savo gydytoju arba dietologu.

Artūras
Pranešimai: 77

2015-09-18 11:09

gilys35@gmail.com

Artūras
Pranešimai: 77

2015-09-18 11:09


Cholesterolio linkiu neprarasti, tai viena svarbiausiu medžiagų: iš jo gaminasi hormonai :)
O jei norite, kad nedarytų žalos, tai aišku be kai kurių dalykų neapsiieisite. Jei domina parašykite man į mailrsquo;ą

as
Pranešimai: 571

2015-09-04 06:09

Oman gydytoja pasakė,valgyk viską kas tau neskanu
joks cholesterolis prie jūsų nesiartins Tai yra
virta,nesūdyta,nesaldų Žodžiu nei šį nei tą,
kruopas virtas vandenyje Va taip sėkmės

audra
Pranešimai: 47

2015-09-03 08:09

kaip atsikratyt cholesterolio ir jo padarytos zalos

audra
Pranešimai: 47

cholesterolis

2015-09-03 08:09

cholesterolis

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių