Monciukas
Pranešimai: 1

2015-12-30 20:12

Su vaikinu planavome vaikuti. Nekantravom suzinot pastojau ar ne, tai po savaites pasidariau nestumo testa, jis buvo neigiamas. Nusprendem laukti menesiniu kurios turejo buti menesio pabaigoje. Po 14-likos dienu as pradejau kraujuoti, menesio pradzioje, as nesupratau kodel, jeigu turejau susirgti menesio pabaigoje. Kraujavau labiai gausiai. nespejau keisti paketu. Kraujas buvo labai tamsus ir su kresuliais. Labai skaudejo gimda, toks vaizdas buvo, kad ja plese, tempa i dvi puses. Skaudejo kiausides labai, nesupratau kad darosi man, jeigu testas buvo neigiamas. Iki kraujavimo po ""padarymo"" vaikucio vis eidavau kas dvi valandas slapintis, net nervas buvo momentais sujiemes. Ar tai galejo man buti persileidimas, nors nestumo testas po savaites parode neigiama?

www
Pranešimai: 20

2015-12-20 17:12

Abortas, arba persileidimas, – tai nėštumo nutrūkimas iki 22 savaitės, kai vaisius sveria 500g. Persileidimas, įvykęs per pirmas 12sav., vadinamas ankstyvuoju, o po 12sav. – vėlyvuoju.

Pažeidžiamas organas ar kūno dalis
Dėl persileidimo žūsta vaisius, nes jis dar visiškai nesubrendęs ir nepajėgus gyventi ne gimdoje. Tai sukelia sunkią psichologinę traumą ir tėvams.


--------------------------------------------------------------------------------

Ligos dažniausiai pažeidžiami asmenys
Persileidimą dažniausiai patiria moterys, praeityje dirbtinai nutraukusios nėštumą, sirgusios gimdos gleivinės uždegimu, turinčios gretutinę ligą, neatsikratančios žalingų įpročių nėštumo metu, dirbančios kenksmingomis sąlygomis.


--------------------------------------------------------------------------------

Ligos priežastys ir rizikos veiksniai
Persileidimą gali sukelti:
- gemalo chromosomų pokyčiai;
- gimdos patologija (sąaugos, neišsivystymas, anomalijos, miomos);
- įvairios moters ligos (širdies, inkstų, plaučių, skydliaukės, antinksčių, infekcinės, kt.);
- trauma ar apsinuodijimas (švinu, gyvsidabriu, kt.);
- gimdos kaklelio nepakankamumas;
- sutrikusi apvaisinto kiaušinėlio raida;
- vaisiaus apsigimimai;
- motinos ir vaisiaus kraujo grupių nesuderinamumas;
- socialiniai-ekonominiai veiksniai (prastos gyvenimo, kenksmingos darbo sąlygos, žalingi įpročiai, nepilnavertė mityba).


--------------------------------------------------------------------------------

Ligos simptomai ir požymiai
Pagrindiniai persileidimo simptomai yra šie:
- skausmas pilvo apačioje (jis gali būti sąrėmių pobūdžio);
- negausios kraujingos išskyros iš genitalijų arba gausus kraujavimas;
- su krauju gali pasišalinti audinių gabalėliai.
Kartais žuvęs vaisius lieka gimdoje. Tokiu atveju gimda mažėja, gali atsirasti tamsiai kruvinų išskyrų, iš spenelių išsispaudžia pieno, nėštumo testas tampa neigiamas. Jei toks vaisius užsibūna gimdoje ilgiau kaip mėnesį, sutrinka moters kraujo krešėjimas, gali prasidėti gyvybei pavojingas kraujavimas.


--------------------------------------------------------------------------------

Ligos diagnostika

Gydymas
Jei abortas yra tik gręsiantis ar prasidedantis, jį galima sustabdyti taikant reikiamą gydymą:
- apsauginis režimas;
- raminantys (valerijono lašai);
- antibiotikai (penicilinas, ampicilinas), esant infekcijai (tik nuo 12sav.);
- chorioninis gonadotropinas, esant geltonkūnio funkcijos nepakankamumui;
- gimdos kaklelio apsiuvimas, esant jo nepakankamumui;
- folio rūgštis, vitaminas E.
Esant nėštumui iki 12sav., ir nežinant jo nutrūkimo priežasties, gydymas nenaudojamas, nes dažniausia priežastis yra chromosomų pokyčiai.
Jei persileidimas progresuoja, pasišalina dalis vaisiaus audinių ar nustatoma vaisiaus žūtis, atliekamas gimdos ertmės išgrandymas.


--------------------------------------------------------------------------------

Ligos prevencija
Svarbu planuoti nėštumą, laiku diagnozuoti ir tinkamai gydyti ligas. Apsigimimo profilaktikai patartina bent vieną mėnesį iki nėštumo ir pirmus tris nėštumo mėnesius naudoti folinę rūgštį. Nėštumo metu būtina atsikratyti žalingų įpročių, tinkamai maitintis, nepervargti, nedirbti kenksmingomis sąlygomis.


--------------------------------------------------------------------------------

Ligos esmė
1. Skausmas pilvo apačioje.
2. Kraujingos išskyros arba kraujavimas iš genitalijų.
3. Audinių gabalėliai pasišalinantys su krauju.

donata
Pranešimai: 32

2015-12-09 08:12

sveikute,nebijok ir nueik duos verteja ,as pati esu uk kalba ribota ,patyriau nelaiminga nestuma ,nuejau ir nesigailiu padejo,nebelauk ir nueik gal isgelbesi savo angeliuka,sekmes

aurelija
Pranešimai: 25

2015-12-03 16:12

bus tik blogiau man buvo pries tris savaites turi guleti nes blogiau bus

saulyte
Pranešimai: 20

2015-10-31 10:10

Gyvenu Skotijoje, cia pirma echoskopija daroma apie 12 savaite, visa kita tik is kraujo tikrinamu. As sveikai maitinuosi, rupinuosi savimi, turiu gera darba, ne minutei nepagalvojau kad vaisiui gali buti kas nors negerai. Taciau per echoskopija pasake kad vaisius sustojo vystytis 6 sav. Po poros dienu padare valyma- dienos operacija su pilna narkoze. Ir viskas. Be fizinio skausmo, be kraujavimo, ir net vaistu jokiu neisrase. Tik skausmas sirdeleje liko :-(

Nesvarbu
Pranešimai: 80

2015-10-19 15:10

esu 9savaiciu nestume bet man labai skauda pilvo apacia ir strenus pries savaite buvau pas daktare jokiu problemu nemate,jauciuosi labai .........skausmai tokie stiprus kaip pries menesines kas tai galetu buti?

rita
Pranešimai: 239

2015-08-02 21:08

dekoju gurmanei uz issamu ir protinga atsakyma

eva
Pranešimai: 20

2015-08-02 15:08

ir as gerai jauciausi o ivyko persileidimas 7sav nz kodel nebuvo jokiu skausmu

mazute
Pranešimai: 11

2015-07-31 12:07

Pries menesi man buvo savaiminis persileidimas, nestumas buvo keturiu savaiciu,pradejau kraujuoti ir nuvaziavau pas gydytoja,UG parode kad gimdoj jau nieko nebera,praejus menesiui nera menesiniu,maudzia pilva,bet nieko,buvau pas gydytoja,israse skatinanciu zvakuciu,bet jau savaite kaip nieko,kas tai galetu buti,kodel ju nera,ar neturi buti..

rita
Pranešimai: 239

2015-07-28 21:07

o po persileidimo (3-4men.nestumas) kaip ilgai reikia guleti ligonineje?ir ar blogai jei po savaites jau bandoma myletis?

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių