Prostata - antroji vyro širdis

Prostata yra viena iš vyro lytinių liaukų. Nedidukas organas, beveik kaip graikiškas riešutas, sveriantis apie 20 gramų. Pasislėpęs giliai mažajame dubenyje po šlapimo pūsle, jis gaubia šlapimkanalį. Nors organas nedidelis, bet labai svarbus. Prostata išskiria gleivingą skystį - sekretą, sudarantį svarbiausią spermos dalį. Įvykus orgazmui, kartu su vyro sėkla į šlapimkanalį išsiskiria prostatos sekretas, kuris padeda sėklai keliauti šlapimkanaliu į išorę, apsaugo spermatozoidus nuo žuvimo moters lytiniuose organuose. Prostata taip pat gamina labai svarbias medžiagas, vadinamas prostaglandinais. Šios medžiagos reguliuoja kraujagyslių tonusą - gali jas sutraukti ir praplėsti, taip pat reguliuoja vyriškas funkcijas - erekciją, turi įtakos spermatozoidų gyvybingumui ir aktyvumui, parūpina medžiagų, kad vyro sperma būtų pilnavertė. Jeigu šių medžiagų trūksta - visas “vyriškumas” sutrinka. Sulaukus 50 metų, prostatos liaukutės pradeda nykti, o 60-65 metų - jas beveik visiškai pakeičia jungiamasis audinys.
 

PROSTATITAS - JAUNŲ VYRŲ BĖDA


Tai priešinės liaukos uždegimas, kurį sukelia į priešinę liauką patekę mikrobai. Pagrindinis patekimo būdas - šlapimkanalis. Sergant uretritu (šlapimkanalio uždegimu), bakterijos per prostatos latakėlius patenka į priešinę liauką ir gali sukelti uždegimą. Kadangi šlapimkanalio uždegimas dažniausiai būna sergant venerinėmis ligomis, todėl ir prostatitu dažniau serga jauni vyrai aktyvaus lytinio gyvenimo periodu. Tačiau nereikia pamiršti, kad infekcija į prostatą gali patekti ir kraujo (hematogeniniu) bei limfiniu keliais: sergant angina, ūminiu viršutinių kvėpavimo takų uždegimu, kai odoje yra pūlinių, taip pat kai yra ėduonies pažeistų dantų, sergant įvairiais ausies-nosies-gerklės pūlingais uždegimais, gripu, hemorojumi ir t.t. Ūminio prostatito požymiai priklauso nuo infekcijos piktybiškumo ir prostatos pažeidimo stiprumo. Ligoniai jaučia sunkumą, skausmą tarpvietėje, ypač sėdint, skauda kryžmens sritį, pakyla temperatūra (net iki 390C), krečia šaltis. Neretai sutrinka šlapinimasis - skausmingas, dažnas šlapinimasis, kartais net šlapimo susilaikymas. Laiku nesikreipus į urologą, gali išsivystyti prostatos pūlinys, o tai jau pavojinga gyvybei. Lėtiniu prostatitu vyrai serga daug dažniau negu ūminiu. Maudžiantys skausmai kryžkaulio, tarpvietės, kirkšnių, sėklidžių, šlapimkanalio srityse, niežti išeinamąją angą, dažnai “varo” šlapintis. Dažni lytiniai sutrikimai: sutrinka apvaisinimas, erekcija, priešlaikinė ejakuliacija, skausmingas orgazmas. Lytiniai sutrikimai labai paveikia vyrų psichiką - jie tampa uždari, irzlūs, kankina nemiga, mažėja darbingumas, vystosi vadinamoji lytinė neurastenija. Nesigydant, gali išsivystyti impotencija.
Normalus lytinis gyvenimas, atsitiktiniai lytiniai santykiai tik naudojant prezervatyvą, visiškai išgydytas šlapimkanalio uždegimas padeda išvengti šios ligos.


 

VYRŲ KLIMAKSAS


Nuo 50 iki 90 proc. vyresnio amžiaus vyrų serga prostatos adenoma. Tai gerybinis prostatos išvešėjimas. Anksčiau ar vėliau tai atsitinka vos ne visiems vyresnio amžiaus vyrams. Pagrindiniai ligos požymiai yra dažnas ir sunkus šlapinimasis. Nei iš šio, nei iš to, kaip sako pacientai, jie pradeda keltis šlapintis naktį, ko anksčiau niekada nebūdavę.… Šlapimo srovė silpnesnė - ne srovė, o tik srovelė. Pradžioje vargina dažnas šlapinimasis naktį (nikturija). Ši reiškinį vyrai sieja su blogu miegu. Blogai miega todėl, kad juos pažadina dažnas noras šlapintis. Dieną vėl viskas gerai. Atsitinka taip, kad šlapimas visiškai nustoja bėgęs - tai dažnai atsitinka išgėrus, nors ir nedaug, alkoholio. Pradeda labai skaudėti pilvo apačią. Būtina skubi urologo pagalba.
Medikamentus, vartojamus gydant gerybinę prostatos hiperplaziją (GPH), galima suskirstyti į 2 grupes: augalinius ir sintetinius. Teigiamai įvertintos 4 augalinių preparatų grupės: 1) vaistai, pagaminti iš moliūgų sėklų (azuprostatas, prostafinkas, peponenas); 2) vaistai iš dilgėlių šaknų (prostagutas, prostafoztonas); 3) vaistai, pagaminti iš kai kurių palmių vaisių (prostaglitas, prostagalenas); 4) vaistai iš afrikinės slyvos ekstrakto (tadenanas, trianolas). Šiuo metu rekomenduojama daugiau nei 40 augalinių preparatų.
Sintetiniai medikamentai - proskalas, hytrinas, dermiksonas, ipertrofanas ir t.t. Medikamentai vartojami apie 4-6 mėn. Medikamentinį gydymą turi skirti tik prityręs urologas, kuris vėliau galėtų įvertinti, ar gydymas veiksmingas. Ligai progresuojant, kai medikamentinis gydymas nepadeda, ligoniai operuojami tiek atveriant, tiek neatveriant šlapimo pūslės (atliekamos endooperacijos). Kadangi po endooperacijų sutrumpėja pooperacinis gydymas, jos daromos vis dažniau.

 

KLAIPĖDOS RAUDONOJO KRYŽIAUS UROLOGIJOS CENTRAS


Yra 55 lovos, skyriuje dirba 9 gydytojai.
Centro vedėjas Gerardas Fabijonavičius - aukščiausia kategorija.
Onutė Eidukevičienė - aukščiausia kategorija.
Bronius Pratašius - aukščiausia kategorija.
Algirdas Stonis - pirma kategorija.
Juozas Mačiulaitis - pirma kategorija.
Alius Budrevičius - antra kategorija.
Rimgaudas Ruplys - rezidentas.
Centre dirba 23 medicinos seserys, 16 jaunesniojo personalo darbuotojų.
Urologijos centras ištisą parą teikia skubią ir planinę pagalbą Klaipėdos miesto, apskrities, krašto bei pageidaujantiems kitų apskričių gyventojams. Per metus urologijos centre gydosi vidutiniškai 1500-1600 ligonių, atliekama apie 700-800 operacijų.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Natūralaus gydymo šalininkė
2011-10-14 09:05
Šiuo metu yra atsiradusių natūralių, gydomąjį poveikį turinčių šveicarų bioproduktų, kurie ne kovoja su prostatos pasekmėmis, bet gydo pačios ligos priežastis. Turiu liudininką - 33 metų prostata sirgusį vyrą. Jei kam nors įdomu, rašykite man į genio.lizdas(eta)gmail.com
Prostatitas Išgydomas
2011-02-06 12:50
PROSTATITAS, Prostatos problemos,

Daug nepasakosiu kas susidūrė su prostatos negalavimais zino kas tai yra.

Prostatos uždegimas sunkiai pasiduodanti liga gydymui, ir kas susidūrė su šia liga žino kad prostamoliai jokie nepades ir antibijotikais vienais taip pat neisgydysite sitos ligos, o Daktarų Lietuvoje beveik nera kurie mokėtų gydyti prostatitą, vaistų taip pat lietuvos vaistinese nera reikiamų gydymui.

Pas tokius Daktarus - profesorius kaip Balys Dainys garsiausias bei geriausias urologas-ŠUNDAKTARIS lietuvoje galit net nesikreipti ir nesvaistyti pinigu, laiko bei sveikatos, nes jis tikrai jusu nepagydys garantuoju. Tuscia vieta is jo sitoje srityje. Pas ji per 4 menesius gydymo isleidau apie 3000lt rezultatas visiskas 0.

P.S. Pats sirgau šita liga aplankiau nemazai daktaru visoje lietuvoje, pinigu labai daug isleidau vien tik beieskodamas gero daktaro. Taigi norit gero patarimo kur ir kaip efektyviai gydytis ir išgyti skambinkit +37062528519 patarsiu kur kreiptis, kaip gydytis, Pasveikimas bus garantuotas, tik tam reikes laiko, pastangų, bei nemažai pinigų. Už suteikta informaciją imu 200lt mokestį, tai tikrai nera daug palyginus kiek yra isleidziama pinigų ieskant gydytojo kuris isgydytų jus, o ne gydytų be rezultatų.
pranis
2010-04-16 14:12
nekniskit proto su tuo prostamol reklameriai jus
Lukas
2009-07-27 20:18
Man irgi Peponen padejo nuo skausmingo slapinimosi, tikrai pagirimas siam vaistui.
Juozas
2009-05-18 19:22
Na as renkuosi vietoj prostamolio ,veiksminga ir pigesni vaista Peponen, tai vaistas is moliugu seklu aliejaus tikrai gerai gydantis vyriskas ligas tokias kaip gerybines prostatos padidejimo!
Rūta
2009-05-07 14:04
Tai aš jau žinau, kad prostamol vartoti reikia ilgą laiką, nes vyras patyrė atsinaujinimą, vėl teko patirti viską iš naujo. Tai dabar nekyla klausimų ar pirkti, ar nepirkti prostamol, atsakymas vienareikšmis. Visada patariu jį vartoti kuo anksčiau, nelaukti skausmų.
Eglė
2009-04-28 07:41
Jeigu jūsų vyrai tikis, kad pavartos kelis mėnesiu ir amžinai džiaugsis jaunyste, tai labai klysta, dar kartą pabrėžiu, kad prostatos išvešėjimas atsinaujina. Todėl ir sakau, kad prostamol reikia vartoti ne kelis mėnesiu, ar dar geriau, kelias savaites, o kuo ilgiau. Tik taip užkirsite kelią ligai. Sėkmės.
Rima
2009-04-25 17:43
Va, matot, vienam straipsny viskas sudėta, kaip ir yra susiję. O aš dar galvojau, kokį ryšį turi andropauzė, prostatitas, šlapinimasis ir visos kitos prostatos bėdos? Pasirodo, turi, ir dar kokį. Tai dabar jau aišku, kad kai vyrukui visokios keistenybės darosi, reikia kapstytis giliau – ir po psichologines gelmes, ir iki prostatos nusikapstyti Na, dėl psichologijos tai net teko į psichologą manajam kreiptis, nebesusitvarkydavo pats su savimi, o dėl prostatos – pas urologą. Bet ką jis daugiau galėjo patarti? Liepė rūpintis savimi, žmoną mylėti, ir dar prostamol pagerti, kad taip nekamuotų prostatos išvešėjimas. O tai tikrai atsinaujina tos ligos? Nu va gražiausia...
Eglė
2009-04-20 12:58
Net nepamenu tiksliai, bet jau trečias mėnuo ko gero geria. Na, vartoti teks nuolat, nes kitaip vėl gali būti bėdų, juk žinai, kad prostata atsinaujina??? Todėl gal ir prostamolis sukurtas taip, kad ilgai vartoti būtų galima, be šalutinių poveikių. Nes ir iš maniškio jokių nusiskundimų. Jau būtų tikrai pasiskundęs, jei ką pajustų, o dabar tik lakioja kaip ant sparnų, ir mane palepina dažniau, kažkaip ir santykiai pasitaisė.
Gabi
2009-04-14 13:30
Tikrai, net kai skrandis jautrus nieko nepajuto, jokiu salutiniu poveikiu? Mano tai dar tik pati pradzia vartojimo, tai dar nelabai ka galiu papasakoti. Po 3 savaiciu sustiprejo srove, bet labiausia tai ir baiminasi del skarandzio, juk Prostamoli ilga laika dabar teks vartoti, kai prostata isvesejo. O kiek galvoja taviskis gerti tas kapsules?
Eglė
2009-04-10 07:10
Iš vyro Prostamol vartojimo patirties galiu pasakyti, kad tai geras preparatas, nes ne tik veiksmingai šalina uždegiminius procesus, mažina prostatos padidėjimą, bet ir lytinė funkciją pastiprina. Dėl kažkokių šalutinių poveikių galit nesukti sau galvos. Tegul vartoja, tai augalinis preparatas. Maniškio irgi skrandis jautrokas, bet vartoja jau keli mėnesiai ir nepastebėjo nieko panašaus į skrandžio skausmus. Žinau, kad ten kažkokios palmės ekstraktas įeina į tas kapsules.
Deima
2009-03-26 17:15
Kodėl dabar ta antroji širdis taip dažnai visiems streikuoja? Atrodo ir sėdimo darbo nedirba, ir gerai maitinasi, kava nepiktnaudžiauja, na, kartais alaus, bet tikrai ne dažnai, reguliarus seksas ir vis tiek prostata padidėjo. Tenka ir manam gerti Prostamol, tai dar gerai kad jį, o ne kokius kitus labai stiprius vaistus. Skaiciau, kad prostamolis tai augalinis, tik kaži ar ilgai vartojant neskaudės skrandžio?
Banga
2009-03-18 15:41
Galima ne tik pusmetį, bet ir kelerius metus Prostamol vartoti. Daug kas netiki, bet gydytojas tikrai patikino, kad šalutinio poveikio neturėtų būti vartojant reguliariai, laikantis režimo ir šiaip saugant sveikatą. Juk esame suaugę, tad negi sąmoningai sau norėtume pakenkti?
Sonata
2009-03-09 18:14
Faktas,reikia reguliariai tikrintis,tada daug didesne tikimybe isvengti baisios ligos.Mano vyrui buvo prasidejusios nemigo naktys,tad gydytoju tikrai neisvenge.Prostamoli irgi gere,jam padejo,gan greitai nueme deginima.Gerus tris menesius vartojo.Sako,kad reiktu pusmeti,kad garantuotai apsidrausti.
Banga
2009-03-06 08:45
Aš pradėjau domėtis prostatos išvešėjimu, kai susirgo mano draugės vyras.Ta jau vargšė iš viso sakė, kad vyras tik piktas, nesiklaba, naktimis į tualetą laksto, lytinė funkcija visai apsilpo, jis Prostamol vartojo ir po kelių mėnesių viskas susitvarkė. Prisiskaičiau aš aprašų apie tą preparatą, sužinoja, kad jis labai tinkamas prostatos išvešėjimo profilaktikai, tai nupirkau ir saviškiui, kad nereiktų jaudintis dėl šlapimo sutrikimų.
Kleopatra
2009-02-25 16:44
Ir ne tik antroji širdis, bet ir smegenys turbūt... Nes kai bėdos prostatos prispaudžia, tai gyvenimas apkarsta, ir prasmių kažkokių nebelieka. Mano vyras tik meldėsi, kad nebūtų jam vėžio, labai nusigando jis prostatos išvešėjimo. Gal todėl, kad informacijos nelabai daug turėjo, dar draugų pasakojimų prisiklausė... Paskui pabandė Prostamolį pavartoti, po ėnesio pajuto palengvėjimą. Nors dabar gers jį nuolat, tai geriau, nei kankintis ir laukti, kas baisaus dar nutiks.
Aldona
2009-02-23 10:48
Oi, suprantu Ingą kuo puikiausiai... Tokie patys požymiai pasireiškė ir mano vyrui. Kentėjo jis kentėjo, aš taip pat nežinojau, kaip jį tokia tema pakalbinti... Juk mačiau, kad jam sunku šlapintis, tapo irzlus, nes nešsimiegodavo dėl dažno kėlimosi į tualetą naktį. Tačiau vieną kartą susėdome, atvirai pasikalbėjome. Nelengva vyrams apie tokius dalykus kalbėtis, oi, nelengva... Bet išsikalbėjus tapo lengviau, svarbu jautriai ir kantriai išlausyti. Tada ryžausi vyrui patarti pavartoti ,,Prostamol”. Jis iki šiol man už tai dėkingas:)
Lina
2009-02-20 16:28
Pritariu, apie tokius intymius dalykus kalbėti būtina. Nes prostatos problemos – tik tik vyro reikalas. Jo negalavimus pajunta visa šeima, ypač – antroji pusė. Juk nukenčia ne tik intymusis gyvenimas, o ir bendravimas, psicholonigė santykių pusė. Vyrai gėdijasi apie tai kalbėtis, tačiau tai būtina. Mes su vyru abu radome sprendimą – pasidomėjome apie „Prostamol uno“ ir nusprendėme, kodėl gi vyrui nepabandyti jo pavartoti? Iš tikrųjų vaistų poveikį pajutome labai greitai – vyras tiesioginį sveikatos pagerėjimą, aš – vyro savijautos, ir fizinės, ir psichologinės – sutvirtėjimą.
Inga
2009-02-20 13:04
Kad su prostata susijusios problemos rimtos supratau tik tada, kai tos bėdos atkeliavo ir į mūsų šeimą. Vyrui pasireiškė su prostatos veiklos sutrikimais susiję požymiai – dažnas šlapininmasis naktį, pojūčiai, kad pūslė nuolat pilna, ir, žinoma, tai atsiliepė intymiajam mūsų gyvenimui... Vyras jau porą mėnesių vartoja „Prostamol“ ir pajuto akivaizdų pagerėjimą. Profilaktikai tai pirmoji priemonė.
Jonas
2009-02-03 20:15
Tas prostatitas tai tikra rakštis sūbinėj. Kaip įsitaisė, tai vos radau būda jam išgidyt - prostamol uno. O iki tol tai kankinaus. Nei pasisiot normaliai, nei moterį pamylet...
Jonas
2009-02-03 19:48
Tas prostatitas tai tikra rakštis sūbinėj. Kaip įsitaisė, tai vos radau būda jam išgidyt - prostamol uno. O iki tol tai kankinaus. Nei pasisiot normaliai, nei moterį pamylet...
vyras
2009-01-30 11:31
Buvau isbandes labai daug visokiu ir vaistu ir siaip ukiniu patarimu, niekas nepadejo, isskyrus prostamolis.Jis labai stipriai pakeite mano gyvenima, jau buvau ir prarades vilti, kad kada nors pasveiksiu..
patyres
2009-01-16 17:28
Pirmoji mano širdis dar dirba kaip šveicariškas laikrodis, o antroji - prostata buvo sustreikavusi. Daug ką mėginau, bet geriausias pasirodė iš tiesų prostamolis.
Mylinti žmona
2009-01-15 23:16
Idomus straipsnis.
Mano vyrui kaip tik buvo prasidėjęs skausmas šlapinantis, dažnas kėlimasis naktį dėl pastovaus noro tuštintis. Laimei, nupirkau Prostamolio, padėjo. Dabar geria jau tris savaites, skausmo beveik nebejaučia. Išsimiega pats ir man netrukdo.
Užjaučiu, kas vis dar yra kamuojamas šios ligos. Net iš šalies žiūrint niekam nelinkiu ja sirgti.
Sėkmės visiems būti sveikiems!!!
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai