Spalvų terapija

Jei maistas yra penas mūsų kūnui, tai spalvos - penas kūnui ir dvasiai. Spalvos lemia mūsų nuotaikas, žadina arba slopina aktyvumą, išryškina mūsų grožį arba priešingai - jį slepia. Sakoma, kad žmogus nesąmoningai pasirenka spalvą, stipriausiai išreiškiančią jo psichikos būklę. Tačiau ją galima pasirinkti ir sąmoningai.
 

Spalvos mūsų aplinkoje


Apdaila, interjeras
Raudona, oranžinė ir geltona spalvos stimuliuoja, aktyvina ir šildo. Mėlyna, indigo (mėlynos ir purpurinės spalvos mišinys) bei violetinė - ramina, tačiau šaldo. Žalia suteikia pusiausvyrą ir harmoniją. Raudona ir oranžinė nepatartinos spalvos vaikų miegamajam bei jų aprangai. Veikiami šių spalvų, vaikai gali būti labai irzlūs. Tačiau jeigu vaikas yra pernelyg ramus ir apatiškas, šios spalvos jam tiks.
Apranga
Kiekvieną dieną paklauskite savęs, kokios spalvos jums trūksta ar norėtųsi. Tokios spalvos drabužius ir dėvėkite. Jei neapsisprendžiate, išmėginkite kitą būdą - užmerkite akis ir palengva perbraukite ranka per rūbus spintoje. Jūsų kūnas pajus tinkamos spalvos siunčiamus impulsus, liks tik jų paklausyti.
Vizualizacija
Mintyse užpildykite vizualinį foną jums patinkančia spalva.
Kvėpavimas spalvomis
Ramiai, tolygiai kvėpuodami įsivaizduokite, jog su oru
įtraukiate ir spalvą, gydančią ligą ar negalavimą.
Maistas
Kiekvienas maisto produktas turi savo energiją. Tad valgydami tam tikros spalvos maistą, galite didinti ar mažinti konkrečios spalvos įtaką.
Vanduo
Gerkite saulės spindulių apšviestą vandenį. Paimkite švarų spalvotą stiklinį indą ir įpilkite į jį distiliuoto vandens. Indą pastatykite ten, kur krinta tiesioginiai saulės spinduliai ir palikite saulėje keletą valandų. Saulės dėka vanduo perims spalvos energiją. Tuomet vandenį bus galima gurkšnoti. (Jokiu būdu negerkite dideliais gurkšniais!) Indą geriausia uždengti medžio kamščiu ar lentele. Vandens šaldyti taip pat negalima.


Mokymasis
Matematikos taisykles, užduočių sprendimo būdus ar žodžių rašybą geriau įsiminsite, jeigu rašysite spalvota kreida, spalvotais pieštukais arba skaitysite užsidėję spalvotus akinius. Spalvos sujungia dešinės ir kairės pusių smegenų pusrutulius.
 

Spalvų įtaka žmogaus organizmui


Raudona
Tai energijos, vitališkumo ir galybės spalva. Ji gali padėti sergant vėžiu, sausina šlapiuojančias žaizdas, sužeidimus. Taip pat ji malšina skausmą ir šildo. Raudona spalva gydomos kraujo ligos. Ja efektyviai gali būti gydoma depresija. Tačiau žmonės, kurių kraujospūdis aukštas, gydytis šia spalva neturėtų. Jeigu ilgesnį laiką būsite ten, kur dominuoja ryški raudona spalva - greičiau susijaudinsite, tapsite agresyvesni.
Oranžinė
Imuninę sistemą, seksualinę potenciją stiprinanti spalva. Ji padeda gydyti virškinimo sutrikimus, krūtinės ląstos ir inkstų ligas. Saikingai naudodami ne per ryškią oranžinę spalvą, pastebėsite jos lengvą, švelnų, šildomąjį poveikį. Oranžine, kaip ir raudona, negalima piktnaudžiauti. Nervingiems bei jautriems žmonėms patartina jos vengti.
Geltona
Tai intelekto ir proto spalva. Ji tinka kaip psichikos stimuliatorius, padedantis greičiau ir aiškiau mąstyti. Ji išblaško niūrias mintis ir praskaidrina “tuščią” galvą. Geltona spalva gydomas dermatitas, kitos odos ligos. “Padauginta” geltona spalva gali sekinti, sukelti depresiją.
Žalia
Žalia spalva yra harmonijos ir vaisingumo spalva. Ja gydomi nervų sistemos sutrikimai ir širdies ligos. Ši spalva suteikia pusiausvyrą emocijoms, ramina jausmus. Žalia yra laikoma viena stipriausių gydančių spalvų, nes stimuliuoja augimą, padeda gydant lūžusius kaulus bei atnaujina pažeistus audinius. Žalia padeda nėščioms moterims nusiraminti ir atsipalaiduoti.
Mėlyna
Mėlyna spalva vadinama teisybės, išminties, ramybės ir harmonijos spalva, padeda nusiraminti, stabdo kraujavimą, slopina karštį, gydo nudegimus ir nervų sistemos ligas. Per daug mėlynos spalvos sukelia šaltį, depresiją, liūdesį.
Persiko spalva
Ši spalva patartina žmonėms, trokštantiems ramybės ir harmonijos.
Violetinė
Violetinė spalva grąžina pusiausvyrą, ramina bei migdo. Ji - tarsi tonikas kūnui. Jeigu violetinės bus per daug, pasijusite nuvargę.
Balta
Tai - švaros, tyrumo ir nekaltybės spalva. Ji ramina, padeda jaustis patogiai, mažina skausmą.
Sidabro
Ji padeda iš organizmo išvaryti visas ligas, negalavimus, mažinti antsvorį. Sidabro spalva gali būti gydomas kraujo vėžys.
Aukso
Aukso spalva yra stipriausia iš gydomųjų spalvų. Ji tokia stipri, jog kai kurie žmonės jos netoleruoja. Aukso spalva stiprina bioenergetinį lauką.
Juoda
Ši spalva rečiausiai naudojama kaip terapinė priemonė. Ji padeda ypač sunkiomis akimirkomis, kai belieka tik susitaikyti su Dievu, nurimti. Juodos spalvos gamtoje nėra, taigi tai tuščia, dažnai skausminga erdvė.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai