Jausmai, sukabinti ant Kalėdų eglutės

Metai sukasi ratu, ir tame cikle vis kartojasi dienos, naktys, saulėtekiai, saulėlydžiai. Ateina ir dingsta gimtadieniai, kasmetinės šventės, žiemos ir vasaros. Tame rate sukasi žmogus su savo jausmais, išgyvenimais ir patirtimi. Viskas cikliška, kartojasi ir kartu nauja, dar nepatirta.
 

Metų pradžia lyg tam tikras atskaitos taškas, kažkas, kur viskas baigiasi ir prasideda iš naujo. Siejasi su naujomis viltim, naujais tikslais ir šventu tikėjimu, kad dabar tai jau tikrai viskas bus kitaip. Ne veltui dar protėviai ir seneliai didžiuosius metų darbus stengdavosi pabaigti iki Kalėdų, juk po to bus nauja pradžia, nauji darbai, neverta užstrigti praeity. Arba nelikti niekam skoloj, juk tai nusitęs į kitus metus ir taps lyg bloga lemiančiu ženklu – iš skolų gali neišbristi visus metus.
Nenuostabu, kad ant Kalėdų eglutės melsva spalva šviečia liūdesys. Metų pabaiga primena, kad viskas šitame pasaulyje turi savo pabaigą. Ir liūdni, ir linksmi dalykai. Net mes patys, deja (o gal ir gerai), nesame amžini. Todėl stengiamės puošti savo namus, skaidrinti būtį paprastais, linksmais, menkaverčiais niekučiais, kurie gali suteikti vilties, kad gyvenimas lengvas ir paprastas. Tarsi švytintis bumbulas su sidabriniais ornamentais eglutės viršūnėje. Skubame džiuginti vieni kitus dovanomis, kad padėtume vieni kitiems išgyventi liūdesį, nerimą dėl ateities bei nusivylimą. Juk beveik mėnesį prieš Kalėdas parduotuvės pasipuošia įspūdingomis vitrinomis, o mes lyg skruzdėliukai knibždame, ieškodami, kas galėtų suteikti lašelį laimės ir tikėjimo tiems, kuriuos mylime. O kartu ir mums patiems. Visiems, kuriuos prie šventinio stalo sukviečia noras pabūti kartu ir pajusti šiltas artumo akimirkas, kai aplink sklando susitaikymo dvasia.


Eglutė skarota, eglutė žalia prieš Kalėdas atsiranda beveik kiekvienuose namuose. Medis, kuris nekeičia spalvos, kai didžioji gamtos dalis miega. Tai tarsi jėgos ir amžinybės simbolis. Tikėjimas – kad pasaulyje yra kažkas pastovaus ir nekintamo. Kaip ir pats metų cikliškumas turi kažkokio stabilumo – juk kasmet viskas kartojasi. Kartu ir viskas keičiasi.
Kalėdos atneša ir nusivylimo. Metai vėl baigėsi, o niekas nepasikeitė. Nepagerėjo vyras ar žmona, nepakilau karjeros laipteliais, neuždirbau milijono... Gal dėl to kartais atsiranda noras pasveikti iki Kalėdų, greitai viską pakeisti ir į Naujus Metus įžengti kitokiems, stebuklingai vos ne per akimirką pertvarkius savo gyvenimą. Kad senųjų metų nesėkmės nepersikeltų į naujuosius.
Kai dabar artėja naujas startas. Viskas gali pasikeisti. Gyvenimas tarsi prasideda iš naujo. Tikriausiai ne be reikalo eglutė dažnai puošiama raudona spalva. Tai gyvenimo, aistros ir vilties spalva. Atgimimo vilties spalva. Kaip Bažnyčioje kasmet atgimstantis Kristus, Kalėdos atneša viltį atgimti ir mums. Viltį naujam gyvenimui ir naujiems gražiems jausmams, naujai laimei.
Tik ar būtinai reikia laukti Kalėdų norint ką nors pakeisti savo gyvenime? Užsisukus gyvenimo kasdienybės rate, lyg ir nelieka laiko pagalvoti apie save, savo jausmus, apie tai, kas netenkina, kaip galėtume gyventi laimingiau ir paprasčiau. Tam turime visą gyvenimą. Stabtelti ir susimąstyti, kad stebuklai per akimirką neįvyksta, tam gali prireikti daug laiko ir ne mažiau mūsų pačių pastangų. Mokytis, klausytis, mylėti bei gilintis į kitus ir, žinoma, save. Kad daugiau gyvenimo dienų sušvistų žėrinčiomis Kalėdų spalvomis, ne vien gruodžio pabaiga. Kad tam, kad atrastume jėgų pokyčiams, nereiktų laukti pirmadienio ar Kalėdų. Suvokus, jog gyvenimas nebūtinai visada turi būti neapsakomai laimingas ir lengvas, jog gali būti ir labai nelaimingų ar liūdnų dienų ir netikėtų sėkmės akimirkų. Nes ir gyvenimas, kaip gamta gali turėti tam tikrus ciklus.
Tegul mūsų Kalėdos būna paprastos ir šventiškos, lengvos ir įprastos. Kad atsirastų laiko pabūti su artimaisiais ir su savimi. Tegul sunkumai ne gąsdina, o įkvepia ieškoti naujų kelių jiems išspręsti. Kad išdrįstume keistis ne tik paskutinėmis metų savaitėmis ir savimi pasitikėtume labiau nei stebuklais.
Gerų jums Kalėdų.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai