Nugaros smegenų pažeidimo sindromai

Apibūdinimas. Trauminis nugaros smegenų pažeidimas, ypač virš Th5 segmento, yra susijęs su ryškia kardiovaskuline, virškinimo trakto, šlapimo pūslės ir seksualine disfunkcija.

Klinika. Šiems ligoniams neretai pasireiškia ir gulimos padėties bei ortostatinė hipotenzija. Siurbiant sekretą iš trachėjos ar atliekant kitą procedūrą, aktyvinančią vazovaginį refleksą, yra didelė bradikardijos ir širdies sustojimo rizika. Nugaros smegenų pažeidimus patyrusių ligonių, kurių arterinis kraujospūdis palaikomas, neadekvačiai veikia vazopresino ir renino, angiotenzino bei aldosterono sistema. Žemiau pažeidimo būna pažeisti termoreguliacijos vazomotoriniai ir sudomotoriniai mechanizmai, dėl to galima stipri hipotermija ar hipertermija, kaip reakcija net į nedidelius aplinkos temperatūros svyravimus. Siringomielija pažeidžia simpatinės nervų sistemos eferentinę dalį intermediolateralinėje kolonoje. Šis pažeidimas pasireiškia Horner’io sindromu, sudomotorine ir vazomotorine disfunkcija, galūnių, ypač rankų, audinių trofikos sutrikimais.

 

Klinikinė neurologija. Antrasis pataisytas ir papildytas leidimas/ Budrys V. – Vilnius: UAB „Vaistų žinios“, 2009. - 990 p.

Skaitomiausi straipsniai

Mūsų draugai

Mūsų draugai