Beržų stiprybė – grožiui ir sveikatai

Kuo toliau žengia medicinos mokslas, tuo dažniau atsigręžiame į gamtą bei jos dovanas. Ne vienas renkasi tai, ką duoda gamta, – žolynai, gėlės, uogos ir t.t. Kiek rečiau prisimenami medžiai. Tačiau be reikalo – šie nuostabūs augalai ne tik mūsų planetos plaučiai. Jie taip pat turi daugybę mūsų sveikatai bei grožiui naudingų savybių. Šį kartą pakalbėkime apie beržą.
 

Kuo naudingas beržas?


Kuo ypatingas beržas, žino dauguma lietuvių – tai itin stiprus bei sveikas medis, žaliuojantis net iki 150 metų, beveik nepuolamas kenkėjų. Kadangi beržas neturi spalvingų ryškių žiedų, kaip kai kurie kiti medžiai, savo gydomąsias savybes jis kaupia pumpuruose ir lapuose. Šie netgi turi kartų, vaistus primenantį skonį, kurį sukelia ypatingosios balzaminės medžiagos. Šios medžiagos taip pat pasižymi ir išskirtiniu kvapu.
Jau mūsų senoliai žinojo pagrindines beržų gydomąsias savybes – visų pirma – dezinfekuojamąjį poveikį. Ne veltui pirtyje naudotos ir tebenaudojamos beržinės vantos. Jos ne tik puikiai valo, bet ir dezinfekuoja odą, apsaugo nuo įvairių grybelinių ligų.
Beržų lapų ir pumpurų arbata puikiai tinka sklerozės, reumato profilaktikai, skatina šlapimo ir prakaito išsiskyrimą. O, siekiant turėti gražius ir sveikus plaukus, taip pat išgydyti žaizdas ar netgi egzemą, siūloma naudoti beržų pumpurų nuovirą.

 

Mokslas ir gamta – jūsų sveikatai...


Savaime suprantama, kad ne kiekvienas turi galimybę pats pasiruošti beržo preparatų. Tuo mūsų dienomis pasirūpina mokslas. Jo metodai ne tik išsaugo visas gerąsias augalų savybes, bet ir papildo jas bei sustiprina jų poveikį. Besirūpindama mūsų visų sveikata, specialią preparatų su beržų ekstraktu liniją, skirtą sveikatos stiprinimui bei grožiui, sukūrė kompanija „Weleda“.


Labiausiai sveikata susirūpiname bėgant metams. Senstant pradeda lėtėti organizmo atsinaujinimo procesai, o irimo, atvirkščiai – spartėti. Visa tai gali sukelti kremzlinio audinio ir sąnarių silpnumą (artritą ir reumatą) arba medžiagų apykaitos produktų (druskos, šlapimo rūgštis) kaupimąsi sąnariuose. Norint šiuos procesus pristabdyti, reikia rūpintis anksčiau nei prireikia vaistų. Puikiai valo organizmą ir skysčių išsiskyrimą skatina „Weleda“ geriamasis ekologiškas Beržų lapų ekstraktas. Jis skatina inkstų veiklą ir natūralų medžiagų apykaitos produktų išsiskyrimą – tai be galo svarbu darniam organizmo darbui ir gerai savijautai. Ypač šis preparatas rekomenduojamas pavasarį ir rudenį, kai organizmas yra labiau nusilpęs bei reikalauja daugiau priežiūros.
 

...ir jūsų grožiui


Nuo sveikatos neatskiriamas ir grožis. Jis ypač svarbus moterims. Atėjus šiltesniems orams, norisi dėvėti trumpesnius pavasario bei vasaros drabužius. O, norint užsisegti trumpą sijonėlį ar nuvykti į paplūdimį, norisi, kad kojos būtų kuo gražesnės. Deja, kojų grožį gadinantis celiulitas – nors ir natūralių pokyčių moters organizme padarinys – metams bėgant vis ryškėja. Riebalai kaupiasi poodiniame sluoksnyje ir sudaro sąlygas odos nelygumams, panašiems į apelsino žievelę, atsirasti. Jie tampa dar ryškesni, jei visiškai nesirūpinama ne tik išoriškai, bet ir fiziškai – neužsiimama net minimalia mankšta.
Kompanija „Weleda“, šalia jau minėtojo Beržų lapų ekstrakto, kuris padeda atsikratyti šlakų ir naikinti celiulitą iš vidaus, moterims siūlo ir Beržų kūno šveitiklį bei Beržų aliejų nuo celiulito. Šis aliejus – tai naujas natūraliosios kosmetikos produktas, įveikiantis tiek vidines celiulito priežastis, tiek išorinius požymius. Produktą sudaro rinktiniai augaliniai aliejai, veikiantys giliausius odos sluoksnius. Abrikosų kauliukų aliejus regeneruoja, kviečių daigų – stiprina jungiamąjį audinį ir suteikia odai glotnumo, simondsijų – sulaiko drėgmę ir saugo odos elastingumą. Su aliejais sumaišytas beržų lapų ekstraktas pasižymi kraują valančiu ir skysčių išsiskyrimą skatinančiu poveikiu. Rozmarinų ir dygiųjų pelžiedžių ekstraktai skatina kraujotaką ir medžiagų apykaitą. Reguliariai naudojant šį augalinių aliejų ir ekstraktų mišinį, oda tampa stangri, glotni ir lygi.
Taigi tuo metu, kai Beržų lapų ekstraktas veikia organizmą iš vidaus, šveitiklis bei aliejus padeda iš išorės.
Mėgstantiems skaičius ir tyrimus, galima paminėti, kad po 28 dienų ekologiško beržų lapų ekstrakto ir beržų aliejaus nuo celiulito vartojimo odos elastingumas padidėja 35 proc. Per tą patį laiką odos mikrocirkuliacija pagerėja 25 proc.

 

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai