Negimdinis nėštumas

Negimdiniu nėštumu vadinamas toks nėštumas, kai apvaisinta lytinė ląstelė prisitvirtina ir bręsta ne gimdoje, bet už jos ribų. Pagal tai, kur ji prisitvirtina, negimdinis nėštumas skirstomas į kiaušintakinį (kuris dažniau būna dešiniajame kiaušintakyje), pilvinį, kiaušidinį ir esantį rudimentiniame gimdos rage (nes dažnai rudimentinis ragas nesusisiekia su makštimi).
 

0,5-6 proc. visų ginekologijos stacionare besigydančių moterų diagnozuojamas negimdinis nėštumas. Šis skaičius gali būti ir didesnis, nes vis daugiau pasitaiko lytiškai plintančių ligų ir uždegimų, moterys lytinį gyvenimą pradeda anksčiau, o tai didina negimdinio nėštumo riziką. Pilvinis negimdinis nėštumas pasitaiko 0,3-0,4 proc., kiaušidinis - 0,1-0,7 proc., rudimentiniame rage - 0,1-0,9 proc.
Apvaisinta lytinė ląstelė gali įsitvirtinti ampulinėje kiaušintakio dalyje, sąsmaukoje ir gimdinėje kiaušintakio dalyje. Kartais negimdinį nėštumą būna sunku diagnozuoti dėl įvairių lokalizacijos formų.
Lytinė ląstelė gali prisitvirtinti taukinėje, raiščiuose, pilvaplėvėje, net kepenyse. Šis negimdinis nėštumas gali būti pirminis arba antrinis. Pirminis negimdinis nėštumas - kai apvaisinta lytinė ląstelė iš karto prisitvirtina tam tikroje vietoje. Antrinis - kai ląstelė dislokuoja, t.y. kai apvaisinimas įvyksta vienoje vietoje, o paskui dėl tam tikrų priežasčių ląstelė iš kiaušintakio slenka į pilvo ertmę, ten prisitvirtina (taukinėje, žarnyno pasaituose) ir toje vietoje vystosi negimdinis nėštumas.
Kas trukdo apvaisintai ląstelei patekti į gimdą? Tam įtakos turi anatominė kiaušintakių struktūra, peristaltika, lytinių hormonų pusiausvyra organizme, psichiniai veiksniai. Pavyzdžiui, dėl kokių nors priežasčių kyla spazmas (gali būti ir kiaušintakio spazmai) ir kiaušialąstė tam tikroje vietoje pradeda implantuotis, o ten tokių sąlygų kaip gimdoje nėra, todėl ir vystosi negimdinis nėštumas. 48 proc. negimdinio nėštumo atvejų būna dėl uždegiminių kiaušintakių pakitimų (dėl specifinių, tokių kaip gonorėja, ar dėl nespecifinių).
Manoma, kad dešiniajame kiaušintakyje negimdinis nėštumas dažniau pradeda vystytis dėl to, kad toje pusėje yra kirmėlinė atauga (apendiksas) ir kartais nedideli jo pakitimai sukelia pakitimus kiaušintakio fimbrijose (jos sugauna kiaušialąstę), dėl to gali susiaurėti kiaušintakio spindis, susidaryti sąaugos, sutrikti kiaušintakio peristaltika, virpamojo epitelio funkcija - kiaušialąstė tokiu kiaušintakiu negali slinkti. Dėl peristaltikos (raumenų tonusas priklauso nuo tam tikros mėnesinių ciklo fazės) kiaušialąstė gali slinkti gimdos link. Yra folikulinė fazė, kai kiaušintakių tonusas ir dirglumas didėja, ir liuteininė fazė (geltonkūnio susidarymo fazė), kai kiaušintakių tonusas ir dirglumas mažėja. Kiaušintakių virpamasis epitelis gamina tam tikrą sekretą, kuris padeda slinkti kiaušialąstei, o per mėnesinių ciklą kiaušintakio gleivinė taip pat kinta. Liuteininėje fazėje sekretuojančių ląstelių sekretas yra mitybinė terpė apvaisintai lytinei ląstelei ir padeda jai slinkti. O pakitus kiaušidžių funkcijai, sutrinka lytinis hormonų išskyrimas ir ląstelės slinkimas, todėl ji implantuojasi ten, kur nėra sąlygų vystytis.


Negimdinis nėštumas nutrūksta dvejopai: įvyksta kiaušintakinis abortas (gemalas atsiskiria ir išstumiamas į pilvo ertmę) arba kiaušintakis trūksta. Kiaušintakinis abortas dažniausiai įvyksta tais atvejais, kai kiaušialąstė bręsta didesnėje erdvėje, t.y. ampulinėje kiaušintakio dalyje. Jeigu įvyksta abortas, moteris kraujuoja, tačiau ji kraujuoja lėtai. Gydytojui nesunku nustatyti diagnozę, nes atliekant tyrimus matomas kraujas pilvo ertmėje. Lytinę ląstelę iš kiaušintakio spindžio pusės dengia plona gleivinė, kurią choriono gaureliai pragraužia, susidaro kraujosruva, gemalas atsiskiria nuo kiaušintakio sienos, paprastai žūva ir antiperistaltikos išstumiamas į pilvo ertmę. Iš kiaušintakio išstumiamas kraujas kaupiasi užgimdinėje įduboje. Moterims paprastai sutrinka mėnesinių ciklas (vėluoja). Kiaušintakinis negimdinis nėštumas gali išaiškėti gana anksti - dažniausiai diagnozuojamas 5-6 savaičių nėštumas. Moteris pradeda jausti sąrėminio pobūdžio skausmus, lyg kyla noras tuštintis, pasirodo tamsių kraujingų išskyrų, užgimdinėje įduboje palpuojamas skausmingas darinys, ultragarsu matoma laisvo kraujo - įtariamas negimdinis nėštumas ir ligonė guldoma į ligoninę.
Jeigu kiaušialąstė implantuojasi siauriausioje kiaušintakio dalyje, tai abortas neįvyksta, bet trūksta kiaušintakis. Tai įvyksta žaibiškai ir moteris per 1-2 valandas gali taip nukraujuoti, jog praranda sąmonę, o pilvo ertmėje jau būna iki 3 litrų kraujo, nes kraujuoja iš aortos. Kiaušintakis maitinamas iš gimdos ir kiaušidės arterijų, o kiaušidės arterija išeina iš aortos, todėl kraujavimas yra labai gausus. Trūkus kiaušintakiui, moteris turi būti tuojau pat guldoma į ligoninę ir tuojau pat operuojama.
Kiaušintakinis negimdinis nėštumas dažniausiai operuojamas. Kauno medicinos universiteto Ginekologijos ir akušerijos klinikoje visais įmanomais atvejais atliekamos tausojančios operacijos (tai sudaro apie 70 proc.). Jeigu yra kiaušintakinis abortas, mes visada gydome konservatyviai, suleisdami tam tikro medikamento arba tiesiog “išgramdome” pažeistą vietą, išsaugodami kiaušintakį. Jeigu ligonė neturi vaikų, darome mikrochirurginę operaciją, kad moteris ateityje galėtų pastoti.
Negimdinį nėštumą reikia skirti nuo gimdos priklausinių uždegimų bei apendicito. Žinoma, diagnozę nustato tik gydytojas. Tačiau sutrikus mėnesinėms, atsiradus sąrėminio pobūdžio skausmui ar “tepant” kraujingoms išskyroms, moteris būtinai turi kreiptis į gydytoją, kad būtų galima laiku nustatyti negimdinį nėštumą. Jam diagnozuoti pasitelkiamas ultragarsas, laparaskopinis tyrimas. Laparaskopinio tyrimo metu galima pro bambos žiedą apžiūrėti mažojo dubens organus ir įvertinti, kaip atrodo kiaušintakiai, kiaušidės, gimda, kokia jų peristaltika, galima patikrinti net kiaušintakių praeinamumą suleidus dažo medžiagos. Kontroliuojant laporaskopu galima daryti net operacijas (todėl moteriai nedaromas pilvo sienos pjūvis, ir po 2-3 dienų ji jau gali išvykti į namus).
Planuodama nėštumą moteris pirmiausia turėtų pasitikrinti pas ginekologą (ypač tais atvejais, jeigu yra rizikos faktorių). Ginekologas tokiu atveju įvertina germinacinę funkciją, pasižiūri, ar nėra uždegimo - tuomet nėštumą planuoti saugiau, nors medikai niekada neužtikrina visiško saugumo. Beje, anksčiau gydant nevaisingumą dažnai kiaušintakiai buvo prapučiami, tačiau tai tik sužaloja kiaušintakių epitelį ir yra negimdinio nėštumo ar nevaisingumo rizika, nes epitelis neišskiria sekreto, apvaisinta kiaušialąstė negali laiku patekti į gimdą.
Jeigu moteris patyrė vieną negimdinį nėštumą, antrojo negimdinio nėštumo tikimybė yra didesnė, nes gali atsirasti anatominių pakitimų, sutrikti peristaltika. Todėl jeigu buvo negimdinis nėštumas, prieš pastojant būtinai reikia baigti gydyti, vykdyti visus gydytojų nurodymus, gydytis sanatorijoje.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

dainius
2014-11-22 18:09
sveiki. pas mus taip pat buvo trys pastojimai ne vietoje. trecia karta isoperavo kaire kiauside. praejo jau trys metai ir niekaip nebepavyksta pastoti. noreciau suzinot ar yra kam panasiai buve ir pagaliau pavyko susilaukti vaikucio. viltis jau mirsta o taip noretusi.
Balse
2014-09-23 23:16
Laba, noriu ir aš pasidalinti savo istorija, prieš šešis mėn. turėjau negimdinį nėštumą kairąjame kiaušintakyje, iš pradžių šiek tiek tepliojo rudos išskyros, po to prasidėjo skausmai pilvo ertmės kairėje pusėje ir nedidelis kraujavimas, nuvykome į ligoninę labai laiku, kiaušintakis dar nebuvo trūkęs, buvo atlikta laparoskopinė operacija, kurios metu padarė kiaušintakio įpjovimą ir pašalino užsimezgusį vaisių :( Sunku susitaikyti, su tuo, bet nusiteikėm optimistiškai, gydytoja sakė, kad nėštumą galime planuoti, kai susinormalizuos menstruacijų ciklas, maždaug po 3mėn. mes teiravomės ar nereikia imtis kokių nors papildomų priemonių, taigi gavome atsakymą, tiesiog planuokite kaip įprastai ir tiek. Po šešių mėnesių vėl pradėjom vaikelio planavimą, pastojau labai greitai, tik štai viskas vėl ėmė kartitis, rudos išskyros, ko rezultate diagnozė - kiaušintakinis nėštumas :-( Vėl atlikta lalaroskopinė opercija, kurios metu kartu su vaisiumi jau buvo pašalintas ir kairysis kiaušintakis (weird)
Kristina
2014-04-04 14:43
Aš irgi turėjau vieną negimdinį, vėliau ir antrą. Skaudu prisiminti, nes planuoji, žinai, kad laukiesi, NT teigiami, jauti požymius, tačiau teplioja, pradedi kraujuoti.... Laukimas, skausmas, neviltis, operacijos. Ateitis nebeaiški.(weird)
Lena
2012-07-25 19:50
Sveikos.Papasakosiu savo istorija. Nusprendeme daryti vaikeli ir ta pati menesi prasidejo visi nestumo pozymiai pasidariau testa ir jis buvo teigiamas taciau rausvai tepliojo ir po keliu dienu susirgau menesinem po menesiniu vel pasidariau testa ir vel rode teigiama rezultata nors ir toliau tepliojo. Nuejau i klinika ir ten normaliai net nepazejus gine pasake kad tikriausiai persileidau. Nu ka nuverkiau marsa ir toliau gyvenau kol po savaites pradejo baisiai skaudet kairi sona gavau siuntima ir ta pacia diena isoperavo negimdini nestuma kurio pasekme kairiojo kiausintakio pasalinimas. Gydytojas liepe puse metu stengtis nepastoti. Dabar jau metai nuo to praeje bet niekaip nesiseka pastoti ir didele baime kad nepasikartotu tas pats.
Dovile
2012-03-15 11:55
Sveikos As Sirgau paskutini karta sausio 23 ir po to sirgimo dar nesergu ir nestumo testa dareusi nieko ir ehoskopija dareusi tai nieko neciuope bet kazkas su keusidem nes sake nelabai patinka jos daktarei ar tai gali but negimdyvinis nestumas?
epa
2012-01-02 13:42
as turejau negimdibini nestuma tai baisu vos likau gyva.du metai bet vis dar nepastoju.bet lb tykiu kad dar turesiu leliuka
dalia
2011-06-21 07:18
man skauda kai kvepuoju tarsi inksta tarsi kakla...viliuos kad tai persalimas...neseniai baigiau sirgti menesinemis pries kokias 5dienas iki vakar pas mane buvo isskiros lyg kraujuotos truputi sendien atsikelus ryte as vos islipau is lovos nes be galo skaudejo...ar tai gali buti negimdinis nestumas???
Laura
2011-05-21 12:08
siandiena vaikstau jausdama ispusta pilva,nors ziurint nesimato.labiau jauciu padidejuse gimda.skausmas pradzioje buwo per visa pilva tarsi tureciau sirgti,o jau viskas prasidejo po sirgimo is karto. Po keliu dienu skausmas persimete i desini sona,o db jauciu kad neskauda tik retai kada nesmarkiai pajauciu skausma. Man neramu nes nera taip buwe. Pries sirgima patepliojo dvi dienas,maniau,kad prasideda menstruacijos,bet nebuwo,po dvieju dienu atsirado. Kol neskauda,palauksiu,bet pries tai pasidarysiu nestumo testa. Gyvenu ne lietuvoje,nedirbu,jei teks kreiptis i medikus mokesiu milziniskas saskaitas.
blomma
2011-05-01 00:13
Sveikos!as jau savaite po operacijos labai isbalus bet atsigaudineju.As patyriau negimdini niestuma.Mano vaisius buvo prie kairiosios kiausides.Pries tai galvojau kad laukiuosi visi testai rode niestuma virs penkiu savaiciu.Taciau paskaudedavo pilvo apacia,pykindavo,silpnumas buvo,tamsiu krauju patepdavo.Pas gydytoja turejau eiti po poros dienu,toks laikas buvo paskirtas.Mes gyvename s¨Svedijoje o svedai per daug niekur neskuba,bet gal ir as pati kalta kai registravausi telefonu nepasakiau kad pakraujuoju.Ir velyku savaitgali nuvaziavus i svecius labai pradejo skaudeti pilva,trukti oro,pilti saltas prakaitas.Zodziu buvau isvezta su greitaja man isoperavo kaire kiauside bet sekancia diena apziurejas gydytojas pasake kad vrel reikia opereuoti,kadangi pilve atsirado du litrai kraujo ir vel teko operuotis.Na ka as patyriau tai baisu ir netgi galejau mirtinai nukraujuoti bet isgyvenau ir svedu daktarai sako kad po 4men.galiu bandyti vel pastoti nes desinioji kiauside sveika.Bet yra rizikos kad tai nepasikartotu ant desines kiausides.Bet as optimiste bandysiu susilaukti dar vieno vaikelio,turiu viena jau dideli sunu bet pati jauciuosi dar jauna ir labai noreciau dar vienos lelytes.Tat moterys nenusiminkit po tokiu operaciju yra daug sansu pastoti.Viskas bus gerai!Visoms linkiu didziausios sekmes!!!!!!!!!!!!
tuta
2011-04-02 22:10
sveikos mergytės. turejau ir sa ta nelaime. pas mane negimdinis buvo kairiame kiausintakyje. dare laparaskopija, kiausintakio nepasalino. Po to as pora menesiu vaiksciojau pas ginekologa, kuris ekoskopu paziurejes nustatydavo is kurios puses vyksta ovuliacija. kai ovuliacija vyko is nesines, tai yra neoperuotos kiausintakio puses - pastojau. Aciu dievui sekmingai. Dabar mano vaikiniu 3m. As vel noriu pastoti, bet vel reikes lankytis pas ginekologa, kad ivertintu is kurios puses vyksta ovuliacija. Tai visoms sekmes, nenusiminkit.
daivavik
2011-02-28 15:53
Sveikos,man siandien dvi savaites,kaip netekau taip ilgai laukto leliuko.Ir dar diagnoze tokia baisi,kad niekada neturesiu,nes sis kartas buvo trecias,pasalino tuba kaireje si karta,o preitus kartus buvo kiausintaki desineje,tai is to kiausintakio nieko nelike.Suprantu visas moteris,kurioms teko ta patirt,ta tustumos skausma.Nebezinau nei ka galvot,nei ka daryt...O dar as esu Airijoje,jie siulo dirbtini ateiti daryt,bet jau ir ta esu isbandzius ir nepavyko.
edita
2011-01-21 10:04
Sveikos. Aš ant laukimo ribos. Buvau pas daktare prieš savaite pasake dar anksti nieko nesimato ateik po savaitės, atėjau šiandien sako man neramu kad nelabai ką matau per echo pažejo kitaip ten ir nelabai ką mato. nusiuntė pasidaryt kažkokio hormono. 14val tyrimas. Kadangi skauda visa laika kol besilaukiu skauda pilvo apačia įtaria negimdyminį nestumą. Nežinau kur dėtis nežinau apie ką galvot. Tik ašaros akyse. Toks lauktas ir planuotas leliukas. nenoriu kad jis išeitų
vilma
2010-12-24 00:17
Sveikos,
šiandien mane išoperavo, buvo atlikta laparaskopija. ryte ginekologė nustatė, kad negimdinis nėštumas ir iškart siuntimas į ligoninę. spėjau pačiu laiku, be jokių komplikacijų. aišku labai skaudu ir dar kai paskaitai, kad tokiai nelaimei pasikartot yra didesnė tikimybė, baisu pasidaro. bet aš optimistė, pagysim, pasveiksim ir vėl bandysim, baisu, bet laukiamas džiaugsmas viską nugali :) sėkmės mums visoms!
Ingusia
2010-12-23 19:21
Laba as gyvenu Airijoje. Vakar isoperavo Su adatomis ispjove. Sesiu savaiciu gemaliuka, kuris issitvirtino desiniame kiausintakyje. Kiausintakis jau buvo iplyses del gemaliuko dydzio baisiausia tai kad jo sirdute net plake. Svarbiausia man skausmai prasidejo pries keturias dienas desineje puseje galvojau auga ir skauda. Tik skana padarius issaiskejo kad ne. Vietoje pastojimas. Tik prasideda neaiskus skausmai is karto pas gydytoja kokioje salyje bebutum. Mane nuteike kad atsitacius menesiniu ciklui drasiai vel galiu planuoti leliuka Su kairia sveikaja kiauside.
Sekmes ir istvermes jums merginos
bershka
2010-07-18 00:54
Sveika.Buvau susidurusi su sita problema pries 6 metus,simptomai buvo tokie kaip tu rasei,skausmas desiniam sone,bet budavo toks skausmas kad pajudet negaledavau,kelis kartus vaziavau pas daktarus,negalejo nustatyt nieko,o trecia karta su greitaja tekoisvaziuot,skausmas beprotiskas
Inesa
2010-07-17 18:13
Sveikos moterys! Man labai butu idomu suzinoti tiksliai ape negimdini nestuma kokie simptomai ir pan. Esu ne lietuvoje, kelias dienas skaudejo desini sona, vakar is skausmo nezinojau kur detis...galvojau , kad apendicitas, taciau mano mama( ji dirbo ligonineje, siuo metu taip pat yra toli nuo manes) man sake, kad gali buti ir toks dalykas kaip pastojimas ne vietoje...Pries metus laiko jau netekau vaikelio buvau 9sav nescia,taciau gimdyma teko nutraukti del kitokiu priezasciu. nenoreciau kad tai vel pasikartotu :( man butu labai svarbi jusu nuomone, kaip ti patyrusiu moteru.is anksto ACIU
enrikiukas
2010-05-27 22:04
Sveikutes,nezinau ka daryt...Norim su vyru vaikiuko,bet vakar testas parode neigiama,siandien prasidejo skausmai desiniame sone,atrodo lyg pykina,sukasi galva,Esu ne lietuvoj,patarkit ka daryt kuo greiciau....
Kotryna
2010-04-20 13:12
Negimdinis nestumas ir man buvo, pries trejas dienas. Dabr jauciuosi gan gerai, skausmo atzvilgiu, bet psichologiniu - priesingai.
Esu labai jauna, vaiku net nesiruosiau tureti, bet ko gero, jau geriau buciau pagimdziusi kudikeli, nei toki dalyka iskentejusi, nes pasekmes nezinia kokios gali buti, o ypac tada, kaip jau noresiu tureti vaiku. Didziausia beda, kad esu labai jauna, ir net nezinau ar tokio amziaus panoms tai buna, ar cia vienetinis atvejis. Bent tiek gerai, kad turiu labai gera vaikina, kuris mane supranta ir palaiko.
malinkij
2010-02-20 02:44
o man idomu ar gydytojai skaito cia musu tragedijas ir ka jie galetu mums pasakyti apie tai,tikriausia kad nieko
juodike
2010-02-20 02:39
as skaiciuoju savaites ir dienas kada galesiu vel pastoti,man daktaras sake neanksciau kaip tik po 4 ar penkiu menesiu po operacijos,na cia airijoj tokie daktarai,kad grubiai pasakius jiems pochui ant visko,nors jie mane gazdina dabar,kad bus antra karta taip pat,bet visa sirdim tikiu,kad nebus,ir kad pagimdysiu dvynukus,cia mano svajone,nes esu pati is dvynuku.aisku zinau kad reikia ziureti realybiai i akis,bet man padeda taip atsigauti kada tikiu ir svajoju ir apie bloga negalvoti.as aplamai galvojau kad negalesiu niekad tureti vaiku,nes 10 metu negalejau pastoti,bet apsilankiau,pas viena gera daktara kuris mane apziurejo ir pasake daug sypsokis dziaukis gyvenimu ir pamatysi,nuo to tikrai buvau laiminga ir po keliiu men pastojau,bet aisku nesekmingai,savo leliuka isnesiojau iki 8 savaiciu ir isoperavo,nes pradjau kraujuoti ir buvo nebepakeliamas skausmas,bet stengiuos nekalbeti ta tema,mes su vyru nuejom i baznycia uzdegem del leliuko zvakute,kazkiek palengvejo,bet nesiruosiu pasiduoti,kas laukia tas laukia,na jei bus antra karta taip na toks jau likimas,bandysiu trecia karta,aisku nezinau kaip man bus po antro karto,nes man ir po pirmo karto begalo sunku,bet laikau galva aukstyn
inga
2010-02-09 11:22
tai va, mergaites, praejo jau puse metu, bet visgi man buvo nustatytas antras negimdinis nestumas ir rugsejo 1d. turejau ne 1, o 2 operacijas. Kaip sakiau, vaisius buvo tokioj vietoj, kad patys gydytojai nesuprato, kodel ir kaip kraujavau po pirmos operacijos, bet kai per diena keliskart nualpau, nukraujavau 1100 ml, vel operavo. Po antros op. jauciausi baisiai, net jauciau baime mirti. Bet as istveriau, zinoma. Deja, vidinis skausmas, jog netekom vel vaikelio kankina iki siol, nezinau ko griebtis, ka daryti, o noras tureti vaikeli yra begalinis...
juodike
2010-02-06 03:41
mika,nepergyvenk tiek viskas bus gerai,nes as ir pati dar nesu atsigavusi is po to soko ir dar pirmas mano leliukas ir dar kai daktarai mane gazdina kad labai daug procentu,kad vel man taip bus,bet as nenuleisiu ranku.tad ir tu mika nenuleisk ranku,mes juk stiprios moterys viska iskesim,ir kas benutiktu galva i virsu
mika
2010-02-05 08:33
Vasario 1 dieną išoperavo...Vakar grįžau iš ligoninės.Kol buvau ten,tai dar kažkaip nelabai ir "susigaudžiau" kas su manim atsitiko-gydytojai,slaugytojos,lankytojai,rūpestis dėl namuose pasilikusių vienų vaikų,šunų ir t.t.
Šiandien pabudau 4 ryto,prisisapnavau mirusius senelius,mirusį pirmą vyrą.Gal jie kviečia mane?Kažkaip tik šiandien pirmą kartą,kai namiškiai išėjo į darbą ir mokyklą,į mano smegeninę kažkas įkalė vinį. AŠ NEBETURIU VAIKUČIO IR KAŽIN AR JAU BETURĖSIU KITĄ.
ziwile
2010-01-26 22:36
Sweikos mergaites, turejau ir as ta skausma, 2008 m rugseji, pradzioj kai nuvaziavau jau pati i 2-ja ligonine kaune su skausmais desniam sone ir jau kraujavimu, nustate ampendicita ir iskart operacijai pradejo ruost(bet neatlikus jokiu tyrimu)tik ginekologes apziura(ji ir nustate kad bus negimdinis nestumas)bet jos chirurgas nepaklause ir pradejo operacija,bet operacija vistik teko pabaikt ginekologej,tubos spinduly buvo nuo 50-100ml kraujo.siuo metu jau baigiu atsigaut po viso sito, bet neleidzia pamirst pjuvio skausmas (pjuvis apie 10cm) laiks nuo laiko pasikartojantis.dar iki sio laiko negaliu pastoti kad ir kaip su vyru stengemes. patarimas:rupinkites savimi labai ir jai jau taip atsitiktu(neduok dieve)prasykit keliu spcelistu apziuros ir rezultatu, daktarai nelabai atidus(aisku ne visi) laikosi pirmines nuomones ir kitu neklauso ir nesitare.
kristina
2010-01-09 21:45
sveikos,pries metus laiko turejau negimdini nestuma,ispjove kairiji kiausintaki,dabar vel itariu ,kad vel negimdinis nestumas,nors bijau ir pagalvoti apie tai,nors jauciuosi gerai,tik toks labai lengvas pykinimas uzeina ir rudai teplioja,bet vistiek pirmadieni vaziuosiu pas gydytoja..beje,dariausi nestumo testa tai rode neigiama
juodike
2009-12-14 01:55
sveiki,man buvo negimdinis nestumas pries 4 dienas padare operacija,buvau 7 savaiciu nescia,kiauside liko sveika nepazeista,daktaras sake kad dar galesiu pastoti.dabar sunkios dienos yra man,vos dar pavaikstau visas pilvas skauda ir sirdis plysta kad netekom leliuko,mes labai senai laukem niekaip negalejau pastoti,o kai pastojau mes tokie buvom laimingi,net is proto ejom is laimes,bet atsitiko baisiausia,negimdimo nestumas.po 6 savaiciu reikes eiti vel i ligonine ziureti kaip viskas uzgijo.saugokite save merginos ir savo leliukus labai skaudu yra netekti kudikio
zinau ka reiskia
2009-11-10 15:01
Buvo ir man negimdinis nestumas, bet jis man nutruko savaime... (tai buvo 2008 m. balandi, o tu paciu metu lapkriti pastojau ir db turiu nuostabius dvynukus!!!!)
inga
2009-08-31 11:08
man buvo pries metus negimdinis, patyriau sioki toki soka, nes kai nuejau pas gydytoja, ji liepe ateit po 2 sav., nes tipo man nera jokio nestumo, gal dar per anksti ir pan., nors as jai aiskinau, kad man yra visi pozymiai. Deja, nespejau pas nueit, ir gyvenime pas ja neisiu, nes an buvo ziaurus skausmai, kai sprogo kiausintakis ir dar pries tai kankinausi. Su greitaja nuvykau i ligonine, pati buvau nusistacius diagnoze, beliko tik patvirtinti, ir iskart operavo. Visa drebejau! Dabar vel laukiuosi 5sav., bet gydytojas pats nesupranta kol kas, bet mano, jog vienas vaisius yra gimdoj, o kitas taip ir uzstrigo, bet tokioj vietoj, kad as nesuprantu, kazkur palei gimda, bet sake, kad tai yra pavojingiausia. Siaubas, niekad nebuciau pagalvojus, kad man taip bus, nes pirma vaikeli pagimdziau labai lengvai. O mes taip norime vaikelio...
eglute
2009-07-25 13:14
as turejau negimdinyni niestuma,man buvo atlikta operacija,bet taij iviko ne lietuvoje o anglijoje,daktaras sake kad kitas pastojimas bus normalus,pas mane gimdojae buvo litras kraujo todel dare kraujo perpylima jau db esu visa savaite namuose.po kiek laiko gali myletis turint tokia operacija?
norejau vaikailio
2009-07-07 21:01
vakar man svetimoi sali nustate negimdybini nestuma skausmas siaubingas o sirdis plysta dar labiau niekam nelinkiu to patirti man tai pat gyditojai pasake kad galesiu turet vaiku kairioji kiauside vaisinga tik nefunkcionos ne nusileis ir nekils i virsu bijau net vaikialio tevui pasakyt nes jau as nepakialiu to skausmo vaikstau pas psichologus
Agniezka
2009-05-22 21:43
Šiandien sužinojau, kad man lygtais yra negimdinis nėštumas. Tačiau po savaitės reikia vėl tikrintis ir jau tiksliai pasakys. Gal galėtumėt smulkiau papasakot apie tas operacijas? Pasekmes? Būčiau dėkinga!
gretute mazute
2009-05-11 01:19
labas moterys noreciau suzinoti kokie simtomai ira na ar jausmas kaskas tokio kad ira pastojimas ne vietoje.as esu svetimoje salyje nezinau nei kur nei kaip apsilankyti pas daktaru,radau as internete tokios informacijos kad gali pykinti,atsirasti staigus alpimas,ir panasiai bet jie sutampa su tikru pastojimu vietoje ir nezinau kuom tiketi aisku norisi tikro pastojimo bet mane pazistama pribaugino kad gali buti negymdyvinis pastojimas ir bijau to dalyko nes jau esu turejusi persileidima pries du metus.Taip tai kartai gerai jauciuosi o kartai na tikrai labai blogai ira man negaliu paziureti i maista kvapai kurie padikdavo nebepernesu uzeina pykinimas bei alpimas bet kokiu momentu.as seip jau palei savo skaiciavima tureciau buti 6 savaiciu kartai kai pasimyliu su savo vaikinu paskausta pilvo apacia bet praeina.internete skaiciau kad buna kaskokie tvinkciojimai bet tokiu nejauciu. bukit geros moteris padekit man mes tikai norim vaikucio ir bijom kad taip nenutiktu aciu jum labai jai galit parasykit man i emaila Simkus19@one.lt as tikrai busiu jum dekinga uz info jug mes moteris silpnoji litis bet tai nera mes stiprios.ACIU JUM
rita
2009-05-07 18:48
sveikos, tai yra baisu... man paciai taip buvo, bet as kvaila nekreipiau demesio nes bijojau ginekologu, taigi kentejau menesi su puse, kai jau su greitaja teko vezti kai net ant koju nepasilaikiau. tai ir teko pas daktarus lankytis ir ne pas viena, po operacijos aciu dievui man pasake kad nepasalino kiausides ir kad galesiu tureti leliuka. net priesui nelinkeciau to patirti ka mes cia visos esam patyrusios
egle
2009-04-16 11:39
Pries du menesius turejau negimdini nestuma,buvo desiniajam kiausintaki,prasidejo didelis skausmas ir vidinis kraujavimas,truko kiausintakis. Kiausintaki susiuvo ir sake,kad galesiu tureti vaiku. Taciau labai bijau,kad tai nepasikartotu. Niekam nelinkeciau to patirti.
Meta
2009-02-20 11:12
Man 2008 m. kovo men buvo negimdinis nestumas, kuris nutruko savaime. O 2008 m. lapkricio men. pastojau ir jau 16 sav. nescia - laukiuosi dvynuku. :)
vida
2009-02-15 19:21
Ginekologas man prognozavo negimdini nestuma,nes menesines velavo,o kai prasidejo,tai teplioja jau trecia savaite.Bet nestumo testai neigiami.Kazin ar jis teisus?
rasiukas
2009-02-15 18:29
man operavo pries savaite,pjove pilva...,nestumas buvo zarnyne,ir vaiku tureti nebegalesiu..
as
2008-12-16 12:37
Mielos moterys ,gal keistai nuskambes mano straipsnis ,bet kol nesusiduri su sia situacija sunku suprasti visa tai.Pries tris savaites vos neatsisveikinau su gyvenimu.Man buvo pastojimas desiniajame kiausintakyje.Pradejo pateplioti krauju maniau kad tai nieko tokio nes tarp menesiniu budavo kad patepdavo kelias dienas ,as buvau minejusi gyditojai apie tai sake kad nieko cia baisaus,bet mannepraejo tas tepliojimas po dvieju savaiciu prasirgau bet visviena tepliojimas paliko.Nubegau pas gyditoja pasitikrinti ekoskopu nes ir sona paskaudedavo vienu zodziu kiausides uzdegimas.As pati pradejau itarineti kad gali buti pastojimas ne vietoje,ka sau manote pasidarau greitai testa testas teigiamas gyditoja net neuzsimine kad gali taip buti.Nespejau net pas gyditoja nueiti kaip man istiko priepolis ir tiesiai ant operacinio stalo.Truko labai ne daug kad atsitiktu tai ka skaiciau virsutiniame staipsnyje(apie nukraujavima trukus visam siam reikalui).Diagnoze nusistaciau pati sau bet nebespejau nueiti pas gyditoja.Operaves gyditojas man pasake kad man labai pasiseke taip kad is savo patirties sakau jums nuosirdziai nors truputi kas netaip bekite pas daktara nelaukite jei ne pas viena tai pas du...ir pacios apie visus variantus pagalvokite. .
saule
2008-07-15 14:43
as tai pat pries pora menesiu turejau,negimdivini nestuma,tai buvo baisu.Turiu viena dukryte ir labai norejome antro leliuko,bet neisejo...
Aurelija
2008-04-21 21:35
Tikrai idomus straipsnis,as taip pat pries 4metus turejau nevietoj pastojima,ispjove desineje puseje kiausintaki,o po 3metu man rado cista vel ant tos pacios kiausides ir dar ant kitos mazu cistikiu,taiva isvada daktaru,negalesiu turet vaiku!
Milda
2008-04-21 16:10
Man irgi tai atsitiko... anksciau apie tai net nebuvau girdeusiu. Tik va aciu Dievui man savaime jis nutruko ir nereikejo daryti operacijos.
deina
2008-04-13 12:29
as turejau du negimdinius nestumus.o dabar uz 2 menesiu gimdysiu trecia leliuka.na kaip lauki leliuko,ir padaro ambrozija,buna baisu.bet norint leliuko gali iskesti viska.aisku buna labai baisu netekti vaikucio,bet is tiesu ko tos moterys tik neiskencia,noredamos buti laimingos.
rimante
2008-02-12 21:24
Na pries savaite ir man buvo si situacija ... nestumas abortavosi i pilvo ertme - pasak gydytoju. labai bijau kad tai nepasikartotu. Labai laukem mazylio, bet deja ...
MILENA
2008-01-06 14:11
NORECIAU SUZINOTI KADA GALIMA PASTOTI PO NEGIMDYVINIO NESTUMO IR KOKIOM DIENOM?
Gabriele
2007-12-01 08:12
Sveikos.Istiesu idomus straipsnis,sunku gauti reikalingos informacijos,kai jos labai reikia.Man pries 6 menesius buvo nustatytas negimdybinis niestumas ir teko isoperuoti desiniaja kiauside.Labai norejau vaikucio,lankiausi pas ginekologe,geriau vaistus,kad greiciau pastociau.Dabar sio metu esu niescia,taciau vel baisi nesekme,kairiojioje kiausideje pastojimas.Teks operuotis.
as
2007-11-26 13:22
mes su vyru nesisaugojom astuonis metus nes norejom labai leliuko ir niekap neisejo visus tuos metus.o dabar as laukuosiu penkis jau menesius labai dziaugiuosiu tuo.
vika
2007-11-19 13:12
sveikutes,as turejau du negimdinius nestumus. pirmasis buvo pries 4metus,antrasis pries 2metus. pirmosios operacijos metu man pasalino kairyji kiausintaki,antrosios-kiausintakyje padare kazkokia tai skylute. labai noreciau susilaukti daugiau leliuku,bet laikas eina-rezultatu nera. niekam nelinkeciau isgyventi tokio kosmaro ir toliau gyventi siaubingam laukime ir nezinioje kas bus toliau.
:(
2007-11-16 16:21
Laba diena, gal kas nors is jusu zino nestumo skatinanciu vaistu? ir ar jie padeda pastoti? labai noriu bet neiseina .... :(
gretutea
2007-11-09 23:10
sweikos, man buvo negimdinis nestumas tai yra pats skaudziausias dalykas. Ir bijau, kad tai nepasikartotu dar karta.
Viktorija
2007-11-09 14:44
Sveiki,man buvo atlikta laparaskopija,bet neisivaizduojat kaip,,,Mes su vyru planavom kudiki,kai nesusirgau,nuejau i privacia poliklinika pasitikrinti,.Padare vaginaline ehoskopija,bet nestumo neaptiko,liepe atvykti po savaites,taip ir padarem.Atvykus antra syki man nustate,negimdini nestuma ir dave siuntima tiesei i ligonine operuot.Nuvykysi ten,mane patikrino,paeme kraujo tyrima,beabejo patvirtino diagnoze ir liepe operuot.As labai pergyvenau ir isgyvenau,kai atliko operacia,daktarai pasake,kad nestumo nebuvo kiausideja!!!Man liepe laukti ir pasake,kad nestumas yra,jo gali ir nebuti,arba jis yra bet zuves tad po keliu savaiciu reiks operuoti.Gryzus namo as jauciau,kad esu ne viena,tad dar karta nuejau ehoskopa padaryti,man pasake kad laukiuosi 5sav!!Tai dabar kas kaltas??As juk patyriau didele trauma ir dabartiniu komplikaciju,,,Na bet dabar jau trys menesiai as laukiuosi,praejo beveik du men ir laukiu to netekto ir atgimusio vAIKELIO
Viktorija
2007-11-09 14:43
Sveiki,man buvo atlikta laparaskopija,bet neisivaizduojat kaip,,,Mes su vyru planavom kudiki,kai nesusirgau,nuejau i privacia poliklinika pasitikrinti,.Padare vaginaline ehoskopija,bet nestumo neaptiko,liepe atvykti po savaites,taip ir padarem.Atvykus antra syki man nustate,negimdini nestuma ir dave siuntima tiesei i ligonine operuot.Nuvykysi ten,mane patikrino,paeme kraujo tyrima,beabejo patvirtino diagnoze ir liepe operuot.As labai pergyvenau ir isgyvenau,kai atliko operacia,daktarai pasake,kad nestumo nebuvo kiausideja!!!Man liepe laukti ir pasake,kad nestumas yra,jo gali ir nebuti,arba jis yra bet zuves tad po keliu savaiciu reiks operuoti.Gryzus namo as jauciau,kad esu ne viena,tad dar karta nuejau ehoskopa padaryti,man pasake kad laukiuosi 5sav!!Tai dabar kas kaltas??As juk patyriau didele trauma ir dabartiniu komplikaciju,,,Na bet dabar jau trys menesiai as laukiuosi,praejo beveik du men ir laukiu to netekto ir atgimusio vAIKELIO
saule
2007-10-02 16:48
labai domina mane si tema ,kadangi esu patyrus noreciau suzinoti daugiau....jei paneles esat patyrusios sia liga.
Ernesta
2007-03-08 23:03
Man irgi patiko ,bet noreciau daugiau suzynoti,apie dvirage gimda.Nes kaip tik tokia turiu.Su pirmu nestumu nieko net nezinojau ir viskas buvo gerai.
Antras pastojimas,butent buvo kaireme rage,ir 18 savaite ivyko negimdinis gimdimas.
Kaip zynoti ,kad tai nepasikartos?
Abu noretume leliuko,bet bijom,kad nepasikartotu,labai sunkiai isgyvenom ,po sios nelaimes.
Akvile
2007-01-24 14:45
Labai geras straipnis.Tačiau norėtūsi suzinoti daugiau, pvz.:kaip isvengti negimdinio nestumo pasikartojimo? Negimdinio neštumo nutraukima turejau prieš dvi dienas. Blaugiausias dalykas, kad esu svečioj šaly, kur padare operaciją ir kita diena net gydytojas nepatikrinęs paleido namo.
onute
2006-12-28 11:59
Geras ir aktualus straipsnis. apie negimdini nestuma sunku rasti informacijos.
ruta
2006-11-17 16:33
Įdomus straipsnis.Nes tokia pačia bėda turėjau prieš metus.Buvo negimdinis neštumas.Dabar metai laiko nesisaugojam ir nieko vis nepavyksta pastot.Pas ginekologa lankausi.Gydėmis abudu su vyru.Nežinau iš tikro taip labai baisus ir nemalonus dalykas.
ruta
2006-11-17 16:32
Įdomus straipsnis.Nes tokia pačia bėda turėjau prieš metus.Buvo negimdinis neštumas.Dabar metai laiko nesisaugojam ir nieko vis nepavyksta pastot.Pas ginekologa lankausi.Gydėmis abudu su vyru.Nežinau iš tikro taip labai baisus ir nemalonus dalykas.
julija
2006-10-28 15:12
idomus straipsnis:)
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai