Gimdos pašalinimo operacija: reali grėsmė ar tik psichologinė baimė?

Moterys ne juokais sunerimsta, kai sužino, kad reikės atlikti gimdos pašalinimo operaciją. Vienos šią operaciją sieja su moteriškumo praradimu, kitos bijo ankstyvos menopauzės ar pooperacinių komplikacijų. Apie šią operaciją kalbėjomės su Kauno universiteto Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadove prof. Rūta NADIŠAUSKIENE.
 

Histerektomija – viena dažniausių operacijų


Pasak prof. Rūtos Nadišauskienės, gimdos pašalinimo operacija (hysterectomia) yra viena dažniausių moterims atliekamų operacijų ginekologijos praktikoje. Jau praėjo daugiau nei šimtas metų nuo tada, kai dėl gimdos kaklelio vėžio buvo atlikta pirmoji gimdos pašalinimo operacija. Nuo to laiko stipriai pasikeitė ne tik operacijos technika, bet ir operacinės priemonės. Šiuo metu gimdos pašalinimo operacija gali būti atliekama prapjovus pilvo sieną, pro makštį arba endoskopinės operacijos būdu. Prof. R. Nadišauskienės teigimu, šiuolaikinė tendencija chirurgijoje – tai minimaliai invazinės operacijos. Todėl didelę dalį sudaro operacijos pro makštį ir endoskopine technika atliekamos operacijos. Po tokių operacijų smarkiai sumažėja pooperacinių komplikacijų grėsmė, moterys daug greičiau pasveiksta ir gali grįžti į normalų gyvenimą. Vien Kauno medicinos universiteto klinikose 2006 m. buvo atlikta apie 600 tokių operacijų.
Pagrindinės priežastys, dėl ko pašalinama gimda, yra gausus ir nesustabdomas kitomis priemonėmis kraujavimas iš gimdos, miomos, adenomiozė, gimdos kaklelio, gimdos gleivinės, kiaušidžių vėžys, gimdos slinkimas ir iškritimas pro lytinį plyšį bei kt.


 

Kodėl šios operacijos taip bijomasi?


„Natūralu, kad moterys, sužinojusios, kad teks pašalinti gimdą, dėl to išgyvena. Labai dažnai bijomasi, kad iš esmės pasikeis savijauta, lytinis gyvenimas, prasidės klimakso simptomai ir panašiai“, – pasakoja prof. Rūta Nadišauskienė. Klimakso simptomų atsiranda tik tuomet, kada pašalinamos aktyviai funkcionavusios kiaušidės. Pašalinus vien gimdą, jokių menopauzės simptomų nebūna.
Gimdos pašalinimo operacija sukelia ne tik fizinį, bet ir psichologinį diskomfortą. Tai ypač išryškėja tais atvejais, kada moteriai nėra suprantamai paaiškinama, kokia operacija atliekama, kokie galimi pasikeitimai, kaip įvairių organų pašalinimas gali paveikti jos savijautą. Nemažą problemą kelia ir tai, kad po šios operacijos moterys pradeda save menkinti, pasijaučia „tuščiomis“. Bijodamos, kad vyras ką nors pažeis ar pakenks, atsisako lytinių santykių, o dėl to nukenčia vedybinis gyvenimas ir tarpusavio santykiai. Paprastai moteris negali turėti lytinių santykių 5-8 savaites po operacijos.
„Skatinčiau moteris aktyviai domėtis bei su chirurgu išsiaiškinti visus rūpimus klausimus, tada ir pooperacinė eiga bus sklandesnė, ir vėliau iškils mažiau problemų. Moksliniai tyrimai rodo, jog po gimdos pašalinimo operacijų didžioji dalis moterų jaučiasi puikiai. Be to, pagerėja ir jų lytinio gyvenimo kokybė, nes nebelieka priežasčių dėl kurių moteris jautėsi blogai ir buvo operuota“, – sako prof. R. Nadišauskienė.
„Norėčiau pakviesti apsilankyti pas akušerį ginekologą tas moteris, kurios daugiau nei 5 metus turi intrauterines spirales. Kažkodėl moterys jas pamiršta ir nešioja net ir tada, kai jų jau nebereikia. Patekusi lytiniu keliu infekcija gali sukelti gimdos ir jos priklausinių uždegimą, pūlinius pilve ir tarp žarnų. Tokias sunkiai sergančias moteris tenka operuoti, pašalinti gimdą, kiaušintakius ir kiaušides, ilgai gydyti antibiotikais. Šiais atvejais gimdos pašalinimo operacijos ir jos komplikacijų galima išvengti laiku apsilankius pas gydytoją“, – pasakoja prof. R. Nadišauskienė.
 

Keli operacijos tipai


Yra keli gimdos pašalinimo operacijų tipai. Atsižvelgiant į klinikinę situaciją, moters amžių ir kitus veiksnius, pasirenkama visiško gimdos pašalinimo operacija, kada kartu pašalinama gimda ir kiaušidės, arba dalinė gimdos pašalinimo operacija. Tuomet pašalinama vien gimda. Jei moteris vyresnė nei 50 m. ar serga sunkiomis onkologinėmis ligomis, dažniausiai atliekama gimdos ir jos priedų pašalinimo operacija. Kitais atvejais stengiamasi išsaugoti funkcionuojančias kiaušides, kadangi, jas pašalinus, nebesigamins moteriški hormonai estrogenai. Sumažėjus šių lytinių hormonų koncentracijai, persitvarko ir visų kitų organų veikla, pasireiškia klimakso simptomai. Anksčiausiai atsiranda karščio pylimas, gausus prakaitavimas (ypač naktį) – parausta veidas, krūtinė, kaklas, užeina širdies plakimo priepuoliai, –„šokinėja” arterinis kraujo spaudimas, vargina galvos skausmas, svaigimas, kartais net iki nualpimo. Atsiranda psichogeninių simptomų: vyrauja prislėgta nuotaika, depresija, būdingas dirglumas, nemiga arba mieguistumas, pablogėja atmintis, panikos priepuoliai, pakinta lytinis potraukis. Vėliau pradeda sausėti makšties gleivinė, atsiranda šlapimo nelaikymas ir kiti moterį varginantys simptomai. Norint išvengti šių simptomų, moterims taikoma pakeičiamoji hormonų terapija.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Fina
2016-08-12 21:47
Sveikos,

Kai pašalinta vien gimda, tai jokių pokyčių nėra, nes hormonus gamina kiaušidės. Pradžioj taip man ir buvo - pašalino tik vieną kiaušidę ir gimdą bei dalį kaklelio. Viskas buvo gerai. Kai supiktybėjo antra kiaušidė ir ją pašalino, vat tada ir parsidėjo bėdos. Prasidėjo ne iš karto, po kokių 6-7 mėnesių pradėjau justi, kai, matyt, jau visos estrogeno atsargos baigėsi. Mat dar apie mėnesį po operacijos vartojau estrogenus, bet pradėjo darytis baisiausios citos, kurias reikėjo vis išpalpuoti. Gydytojams viskas nė motais. Mečiau tuos formonus ir jau be jų gyvenu 7 metus. Taip, lytinis gyvenimas kenčia, bet visa kita kaip ir normaliai - karščio bangos jau baigėsi seniausiai, atistatė miegas, su šalpinimusi didesnių bėdų neturiu, bent jau jokių uždegimų, tik kad gal kiek dažniau į WC lakstau. Bet jei prakenčiu, tai viskas gerai. Darau pastoviai Kėgelio pratimus, tikiuosi, gal padeda. Tai tokia mano patirtis.

Sveikatos visoms!
DIANA
2015-10-30 16:44
Sveikos mielos (bendrazyges) :). Man 47, po operacyjos praejo tik 12 dienu. Gyvenu GB ir operavo mane ten pat, taip ir as baimynausi, manes daug kas klause ar as nebyjau, kad mane operuos anglai, vienu metu net buvau sumasciusi operuotis lietuvoj, bet mane perkalbejo, ne ne mano seima, o mano darbdaviai. Ir as pamaniau juk mes kiekvienas turime likima, ir jis sprendzia uz mumis, ir kaip suprantate as operavausi cia GB. Iseme viska man, kaip sakant padare pilve tvarka (red).Kolkas nieko dar nesuprantu,bet savyjauta nebloga,tik jauciu nemalonu pabadyma ir verzyma, manau ,kad tai traukiasi zaizdos. Ir tarpais paskausta aplinkui siules(jausmas lyg melyniu skausmas), bet juk tai naturalu juk pjuviai pilvo viduje ir isore. Taip ir as byjau, kad veliau as nesuskyciau, ir kamuoja klausymas kaip bus lytiniu gyvenimu, ar as dar geisiu vyro, ar as jausiu orgazma, ar as yveiksiu orgazma. Nors pripazinsiu as lyg jauciu, kad as noriu meiles jau dabar, net nezinau ar tai sveika taip jaustis (weird).
Aušrinė
2015-05-18 11:09
Man 44 gimda pašalinta su priedais prieš 7m. palikta puse apipešioto gimdos kaklelio jaučiuosi puikiai,su vyru seksas nepasikeitė niekada nevartojau pakaitiniu hormonų, daug skaičiau literatūros apie gyvenimą menopauzės metu, sportuoju, sveikai maitinuosi daug laiko praleidžiu gryname ore, stebiu save jai pradedu jausti nuotaikų kaitą pageriu vitaminų skirtų moterims, karščio bangos tik pirmus metus bet aš į jas nekreipiau dėmesio susigyvenau lengviau pernešti.Linkiu visoms rūpintis savimi menopauzė ateis pas kiekviena ir neoperuotoms o gulint ant lovytės ir verkšlenant sau tik pakenksit.
Again
2015-05-14 11:18
Džiaugiuosi už tas kurioms viskas gerai ir linkiu sėkmės ir sveikatėlės...Man 46m.gimdą, kaklelį ir kiaušintakius pašalino (paliko tik kiaušides)prieš tris mėnesius...pirmos savaitės po operacijos buvo lyg ir visai geros jaučiausi gan pakiliai..paskaudėdavo tik pačią siūlę bikinio srityje...tačiau dabar pradėjau jausti maudžiančius skausmus pilvo apačioje, strėnose, pradėjo spazmuoti netoli kirkšnies...negana to jaučiu visų raumenų silpnumą, dreba rankos, pradėjau jausti skrandžio skausmus...nervai nebelaiko...bandau gydytojos klausti gal tai jau menopauzės pirmieji simptomai, ji sako, kad dar per anksti...vaistų jokių išskyrus geležį ir kitus vitaminus negeriu, nes neskiria...jaučiuosi baisiai...prieš operaciją tokia nebuvau...tad net nebežinau ką ir galvoti...ar tai operacijos pasekmė ar ne...
justina
2015-05-13 11:40
Sveiki,
Ar jums reikia skubiai paskolą išvalyti savo skolas ar jums reikia kapitalo paskolą pagerinti savo verslą?
jums buvo atmestas
bankai ir kitos finansinės institucijos?
Ar jums reikia konsolidavimo paskolą ar paskolą?
ieškoti ne daugiau, nes mes esame čia, kad visas savo finansines problemas nustumti į praeitį. Mes paskolų fondus dėmesį į privatiems asmenims
reikia finansinės paramos, kurie turi bloga kredito ar reikia pinigų
apmokėti sąskaitas, investuoti į verslą esant 2% norma. Noriu naudoti šią laikmeną Jums pranešti, kad mes teikiame patikimas ir gavėjo pagalbą ir bus pasirengę pasiūlyti Jums paskolą. Taigi Susisiekite su mumis šiandien per laiškų: emmanueljustina536@gmail.com
Monika
2015-05-08 11:42
Sveikos, na nelabai suprantu, kodel komentatores pyksta ant tu, kuriom atlikta gimdos salinimo operacija ir po operacijos viskas puiku, nera jokiu komplikaciju - reiktu tik pasidziaugti. Pati turejau sia beda, ilgai delsiau, nes labai bijojau prisiskaiciusi visokiu komentaru. Po operacijos praejo pusmetis, o jau po 6 savaiciu jauciausi pilnai atsigavusi, na nuo santykiu dar turejau susilaikyti siek tiek laiko, bet dabar viskas puiku, su vyru gyvenam pilnaverti gyvenima. Beje, manau, didele reiksme jusu savijautai tures ne tik pacio organizmo sugebejimas gyti po operacijos, bet ir kokie specialistai jus priziurejo visu siuo laikotarpiu. patarciau gerai paieskoti gero gydytojo, nes ne visada vokeliai gali isgelbeti (is karto atrodo viskas gerai, po operacijos - viso gero, tu esi niekam nebeidomi).Is savo patirties rekomenduoju gydytoja Irena Jermolajeviene Klaipedoje-labai atidi, maloni, viska paaiskina ir padeda http://ortogida.lt/ginekologija/straipsniai/laparoskopin-histerectomjia/
edita
2015-04-07 21:42
Kas gali but, mane operavo pries 12d, jau antra diena virs pjuvio pasidarias toks kaip guzas per visa randa, lyg kokir vandenys butu susikaupe, ir vis dideja
Greta
2015-04-06 17:07
Man prieš 5 metus, kai buvo 47 m., pašalinta gimda, 1 kiaušidė ir gimdos kaklelis. Jaučiuosi super. Jokių karščio bangų, jokių skausmų, pilna energijos, gražiai atrodau, sportuoju ir net antrą kartą ištekėjau. Nebijokite moterys ir viskas bus gerai.
Simona
2015-03-01 17:35
sveikos, sutriko menesiniu ciklas (paskutines men.buvo 01.17 - 21 d..d.). Iki tol ir po ju geriau KT. Prasirgau atejus ciklui. Nuo 01.22 d. nutraukiau KT gerima. Jau dg nei menuo nera men. Kreipiaus pas gine, liepe pasidaryt NT testa, deja, neigiamas. Padare ECHO. Atrado 3,85 cm dydzio cista desineje kiausideje. Liepe laukti ir stebet. BEt nesuvokiu, ko laukt? Todel savo iniciatyva seimos gyd.paprasiau siuntimo i Onkologini Kaune (nes itariu, jog man - vezys, nes mama mire pries 2 metus mire nuo kiausidziu vezio). Nors gine ranka prie sirdies pridejus, teige, jog mano cista - dar ne vezys, ir kad TAI dar ne onkologinis reikalas. Gal kuri susiduret su panasiu atveju?
Ausra
2014-12-30 19:23
as jau du metai kaip po operacijos, jauciuosi tragiskai. Skauda strenas, pilvo apacia, krutis. Zodziu ne moteris, o kazkokia ligu maisas. Apie seksa galiu is viso pamirsti. Tos kurios ddziaugiasi ka tik po operacijos, neskubekite, pamatysite kas bus veliau, as irgi is pradziu dziaugiausi, nes nieko blogo nejutau, o dabar.....
genute
2014-12-15 21:54
Labukas.skaitau komentarus ir nesuprantu tu moteru,kurios po operacijos dziaugiasi ,kodel nepasakoja kokios atsiranda problemos,o juk neretai operacijos atliekamos, net nepabandzius kitu gydymo budu. Gyvenimo kokybe labai suprasteja,nes prarandi moteriska seksualuma...
ezytei
2014-12-14 15:44
Sveikutes.man gimda pasalinta be priedu rugsejo 18d.jau beveik 3 men.gyvenu be jos.per 6 savaites pilnai pasveikau.dabar dirbu yvairiausius darbus ir megaujuosi gyvenimu.nesijauciu nepilnaverte,esu moteris,o ant kaktos neparasyta, kad pasalinta gimda.jei reikia tai ir operuokites kol neatsirado rimtesniu problemu.
genute
2014-12-11 22:17
Gimdos salinimas baisus dalykas.Pasekmes ziaurios.
violeta
2014-08-21 15:13
man pasalinta gimda pries savaite,man 48m,jauciuos gerai,stipreju,(super)viskas bus ok,gyvenimas tesesi,svarbu sveika ko daugiau reikia(happy)operuokites jei reikia,neliudekit(super)
danguole
2014-08-12 16:08
Tik pries menesi, patyriau gimdos salinimo operacija, del miomos ir gausaus kraujavimo, dabar jauciuosi puikiai, su savo vyru pradejau santykiauti jau po triju savaiciu, nors gydytojai liepoe susilaikyti nuo keturiu iki sesiu savaiciu, jauciusi puikiai, dziaugiuosi, kad niekada nebevargins kraujavimai is gimdos, gyvenimas kokybiskas ,tiesiog nuostabus, gailiuosi tik vieno, kam taip ilgai delsiau ir negalejau apsispresti....(super)
Daiva
2014-05-12 05:23
Labas visoms. Man 48 metai, pries keturis metus mane isoperavo Amerikoje, iseme gimda, priedus. Buvo kiausidziu pre cancer. Pirmos operacijos metu pasalino "bloga"kiauside. Pasake viskas gerai, bet po 3 dienu nusiunte pas onkologa, kuris pasake nera butina, bet 3% mirsta, tad siulau operacija.Operacija ilga, sudetinga. Pooperacinis laikotarpis nebuvo lengvas. Gyvenimas pasikeite, priaugau svorio, lytinio gyvenimo nenoriu. Bet mes moterys per viska praeiname. Jaunos ar senos, kada einate pas gydytoja visada paprasykite kad patikrintu kiausides.
Jo44
2014-03-13 21:19
Labukas, esu visiška naujokė, visad buvau sveika, bet... Gal kuri galėtų pasakyti kiek reikia duoti gydytojai už miomos šalinimo operaciją? o gal ir gimdos, sakė neaišku kaip bus... Kiek laiko nedarbinga? Ar padidėja svoris?
JOGA
2014-02-25 13:19
Man 34, gimdžius 2 kartus, sausio 13 pašalinta gimda dėl didelių nukraujavimų, paliktos kiaušidės ir kaklelis. Pjūvis pilnas priekinėje pilvo sienoje. Po mėnesio išėjau (aišku ne į fizinį) darbą. Viskas ok.(super) Dėl operacijos baimės ir t.t. ėjau iš proto, o dabar atrandu vis daugiau pliusų, o svarbiausiai grįžta jėgos ir sveikata (hooray) Jei kam kažkas įdomu rašykit: simona_vd11@yahoo.com Mane operavo Kaune.
anastasija
2014-01-22 15:25
Sveiki, norėjau paklaust kas gali buti jei gimdoje rastas auglys mazdaug 9-10cm dydzio, ir pajuodes, ar gali but piktybinis ar ji paprastai galima pasalint? o jei piktybinis ar pasalinus gimda viskas butu gerai ? (weird)
diva
2013-11-28 18:29
Noriu moterys jusu paklaust patarimo.Del miomu reikia salint gimda.Gydytoja liepe asisprest kokiu budu salint.Man 45m.Gal moterys(merginos) galit patart.Aciu is anksto
Dange
2013-11-12 20:50
na nepergyvenk ,kad tokiam amžiuje mamai išims gimda,svarbu kad nebūtų išpitę,o kad sužinot tai daro magnetinį rezonansą ir viskas jau būna aišku.Duok Dievuli kad viskas bus gerai,nepergyvenk.
Vat tai man ką daryt kad reikia imt gimdą nes didžiulės miomos?man 47m.
patarkit
2013-11-12 01:31
Labai prašau jūsų patarimo turi operuoti mano mama kuriai 83 m.Šalins visa gimdą itaria kad vėžys.Prašau labai patarimo gal pašalinus gimdą vėžys išplis į kitus organus ir kaip sužinoti ar jo metastazai nėra išplite į kitus organus .
Dange
2013-11-08 16:44
(hi),gal kas galit patarti ar turit patirties su Klaipėdos daktarais dėl gimdos išėmimo su viskuo.Nežinau nei pas ką kreiptis ,tiesiog pasimetusi,nes gydytoja sako ,kad didelės miomos ir reikia imti gimdą.Būtų malonu sulaukti kokių patarimų
AS
2013-11-02 18:23
man pasalino tik gimda,nes buvo 3 dideles miomos,gimda stipriai padidejusi.dideli skausmai,labai stiprus kraujavimas.man 52,istekejusi.gimdziusi tris kartus.kolkas jauciuos nekaip,nes buvo padarytas didelis pjuvis.kiausides paliktos-kad gamintusi harmonai.gimdos kaklelis irgi paliktas-del to,kad nesmuktu zemyn slapimo pusle,kad seksas butu geresnis.moterys,klauskit gydytojo,ka ir kodel pjauna,ieskokit dar kitos nuomones,nepasitikekit pirmu pasitaikiusiu.jus turit teise zinoti,kas daroma su jumis.sekmes.
zmogus 43
2013-02-14 11:18
Noriu perspeti tas moteris kurios ruosiasi gimdos salinimo operacijai. Man buvo mioma 2 kg. pries operacija gyditoja sake pasalins gimda ir kiauside,o atsibudau be gimdos, kiausidziu,kaklelio.Tai buvo pries 3 menesius. Gyditoja sake gali but vezis.,o istirus vezio nerasta. As jauciuosi apgauta, nepilnaverte moteris, Dabar geriu estrofem, nes buvo prastai(blogai miegu, pila karstis, jauciu silpnuma). Vaisto dazni salutiniai poveikiai:depresija, galvos skausmas,pilvo, skrandzio skausmas, pykinimas, koju raumenu meslungis, krutu skausmas, skysciu sulaikimas organizme, kuno svorio padidejimas.kiti poveikiai sirdies ligos, kresuliai, vezys. Siais laikais man atrodo kad gyditojam svarbu pasalint organus,. nera organu nera ir ligos. Jau pradejo meslungis kojas sukt. Ko galima tiketis toliau is gyvenimo? Draugo neturiu.
vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv
2012-11-29 15:00
labas lina tai narmalu.jai tik nera pas tave uzdegimo.pas mane ju jau nuo pat kaip sugijau ju yra.sake tai taip turi buti.
vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv
2012-11-29 14:56
vitalijaleckaite@gmail.com:(
vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv
2012-11-29 14:42
sveikos man pries du menesius isoperavo gimda ir kaklely,jauciu prakaitavima,sirdies drebejima.o lb kenciu del savo nervu viskas negerai,nieko nenoriu.pasidariau jautri lb dauk verkiu kas bisky.ar jum buvo katrai taip parasykit kaip nugalejot viska.as puolu y nevilty.padekit:(:(.parasykit man
lina
2012-11-27 10:35
man isoperavo gimda su miom,praejo 3 savaites pasirode iskiru ar tai normalu
migle
2012-11-19 21:59
Sveikutes:) man pries 6m. isimta gimda ir limfmazgiai,buvo 1st veziukas. Koja pradejo tinti po metu iki pat pirstu galiuku,karscio pylimas kas valanda diena nakti....labai noreciau rasti likimo draugiu,parasykit i mano el.pasta vidabraze@gmail.com
Reta
2012-08-28 16:51
Sveiki, turiu mioma apie 9cm. Nenoriu kad pasalintu kiausides, bet gyd aiskina , kad tai bus nuspresta operacijos metu. O ar Jums aiskino kaip bus daroma operacija?Kiek vyksta pati operacija , su narkoze ar dalinis? Parasykite prasau, labai neramu...
lina
2012-06-28 17:10
man 43 metai. Pries 7 menesius pasalino gimda ir viena kiauside .Dabar padidejo likusi kiauside , sake kd taip nutinka kai lieka viena . Geriu kontraceptikus .Savijauta gera , pries tai vargino gausios menesines del miomu.
miomos
2012-06-11 22:09
galima juk gauti daugiau informacijos ir apie gimdos miomu arteriju embolizacija. Nebutina is karto operuoti.
kai yra gausus kraujavimai ir pan.
birute
2012-06-04 18:18
Sveikos. Operacija padare balandzio 30d. Paliko tik kiausides. (Buvo gausus kraujavimai ir ilgi del miomu). Paskaiciau komentarus ir ... gal as durna, bet po savaites pradejau dirbti (dirbu uzsieny-turejau gryzt). Stengiausi saugotis, nekelt sunkiai, bet dabar jau pakeliu ir sunkiau, nors praejo po operacijos tik vos 5 savaites. Kai padirbu, kartais skauda per pusiauja is kaires puse. Gal tai surista, kad buvo atliktas dalinis saldymas i stubura? Gimda buvo visa istraukta per maksti. Atsiliepkit, kas buvot panasiai operuotos. Operacija atliko nuostabus gyd. Vilius Rudaitis, Vilniaus Santariskiu klinikose. Aciu. Mano mailas vezelienebirute@gmail.com
ilona
2012-05-18 20:33
man 35m. pasalita gimda.likimo drauges rasykit inpasible@gmail.com
lola35
2012-05-17 17:15
man isoperuota gimda jau 5 m.paliktos kiausides ,vienoj kiausidej atsirado cista.Bijau,kad nereiktu jos pasalinti.
panasaus likimo drauges norincios pabendrauti rasykit ladybird@mailbox.lt
.
2012-05-13 11:06
Man menopauzė prasidėjo greit po operacijos. Labai vargau apie 3 mėn.: karštis, prakaitavimas, silpnumas. Dabar pamažu tie požymiai silpnėja, nieko nevartojau, svoris po operacijos nukrito, bet jaučiu, kad vėl riebalai kaupiasi pilvo srityje.
serganti
2012-05-07 12:43
norejau paklausti tu moteru kurioms pasalintos kiausides ir prasidejo dirbtine menopauze, kaip kovojate su jos simptomais? ar tiesa kad neisvengiamas svorio didejimas?
ūkininkė
2012-05-02 10:17
Man gimdą,jos priedus ir limfmazgius pašalino prieš 3 mėn. Savijauta lyg ir nebloga, bet vargina karščio pylimai, prakaitavimas, silpnumas, užeina panika. Artėja pavasario darbai. Mielos moterys, patarkit, kiek galima dirbti fizinius darbus. Ar galima lankstytis ravint daržuose, ar tai nesukelia skausmų?
Laiminga
2012-04-07 13:04
Gimdą ir kiaušides pašalino prieš du su puse mėnesio. Jau užmiršau, kad esu operuota.ylimės nuo 4 savaitės. Visiškai sveika. Tiesa, man 53 ie prasidėjo klimaksiukas, bet šiluma ne skausmas ir palyginus su mėnesinėmis - smulkmena. Karščio pylimas trunka 3-5 minutes - nespėji ant jo suupykt ir pasibaigia. Be to - karštis ne skausmas.
Gailiuosi tik vieno - galėjau operuotis anksčiau, gyventi be rūpesčių, nerimo, kad dar kas supiktybės, be mažakraujystės dėl ilgų mėnesinių.
Kiekvienai patariu nedelst ir priimti tai blaiviu protu.
MOJAI
2012-03-15 12:13
mano emeilas viktorija555@gmx.com parasyk man, lauksiu
Moja
2012-02-07 15:37
Viktorija, as esu to paties likimo, man si operacija atlikta pries kelis menesius,man 24m. parasyk savo el. pasta, pasidalinsim isgyvenimais..
romute
2012-02-05 23:17
man 61 metai.pries 8 metus kauno klinikose pasalino gimda del miomu.paliko kiausides.jauciuosi puikiai.po menesio isejau i darba.nebijokit tos operacijos.ar geriau kankintis ir sulaukti kokiu augliu gimdoj.kiek pazistu moteru po tokiu operaciju visos jauciasi gerai.reikia palikt kiausides,vengti tokiu operaciju iki 50 metu,
viktorija
2012-02-03 17:31
man viska pasalino kai man buvo 25m,nepaliko nei kiausidziu.buvau dar negimdziusi,jau praejo 12 metu,skaudu ,kad niekada neturesiu vaiku,kaltinu save ,kad leidau taip mane iskastruoti,nors tai buvobutina(taip sako gydytoja)ir visus tuos metus jauciu menopauzes simptomus ir nemenau,kad jie kada nors dings.gal atsilieps panasaus likimo moterys....
daiva
2012-01-31 11:29
mielos moterys.jei turite problemu su gida,nebijokit jos salinti.man pries 4 metus pasalino gimda ir dali kaklelio,nes buvo mioma kuri svere virs 1kg.labai bijojau,bet dabar jauciuosi puikiai.operavo mane vilniui raudonajam kryziui docentas Alisauskas.tai nuostabus zmogus.pinigu neeme.tai nuostabus zmogus.litiniai santykiai su vyru puikus.
lina
2012-01-31 10:55
Pries du menesius pasalino gimda ir viena kiauside . jauciuosi garai , jokio psichologinio diskonforto nejauciu . O pries operacija buvo siaubingos menesines del miomu .
Laimux
2012-01-27 14:45
Sveikos moterytes,man ir pries pora metu nestumo metu pasalino viena kiauside,bet isnesiojau ir pasigimdziau nuostabe mergyte.O pries 10 menesiu pasalino likusia kiauside ir gimda,aisku vargina karscio pylimai ir buna savijauta nekokia,geriu tik nakvisu kapsules,bet turiu saunuoli supratinga vyra kuris labai palaiko.
LINA
2012-01-13 22:32
Man viska pasalino pries 4 metus. jauciuosi gerai. jokiu vaistu negeriu. kitaip buciau jau po zeme
Elena
2012-01-12 14:11
Man pasalinta gymda jau 25 metai bet kiausides paliktos ir as gyvenu pilnovertiska litini gyvenima. Bet as sutinku su toms kurios raso del pasalintu kiausidzio kad nesijaus pilovertikos nes nejaus potraukio litiniam gyvenimui teisingai rasita kad nereikia sakyti vyrams apie savo trukomus vyra gali apgauti o kaip pati? ar nuo to tau atsiras orgazmas. NE jai imanoma issaugoti kiausides saugokit
irena
2012-01-11 06:59
Sveikos visos.Skaitineju ir vis neramiau darosi,ir manes laukia gimdos salinimo opercj,49 man.gimdoje auga 3 miomos,paimti visi tyrimai-kad tik ne vezys butu,operuotis reiks Klaipedos universitetineje ligonineje.Gal galite patarti kiek reiks duoti daktarui,anestiozologui ir pan?niekada niekam nesu davusi,o dabar jau teks.Busiu dekinga.
liole
2012-01-08 16:04
man pasalino gimda,kiausides paliko.po operacijos praejo 4 m.savijauta nebloga,bet visus tuos 4m.turiu cista kiausideja,kuri tai padideja tai sumazeja,gali buti,kad teks ja salint.
Gyte
2011-12-14 18:33
Man prieš mėnesį pašalino gimdą ir kiaušidę,vieną kiaušidę paliko. Jaučiuosi puikiai,vaistų jokių dar nevartoju.
Kam įdomu padiskutuoti ta tema,prašau,rašykit,mielosios man į emailą.
gyte@draugas.lt
Gyte
2011-12-14 18:31
Man prieš mėnesį pašalino gimdą ir kiaušidę,vieną kiaušidę paliko. Jaučiuosi puikiai,vaistų jokių dar nevartoju.
Kam įdomu padiskutuoti ta tema,prašau,rašykit,mielosios man į emailą.
Gyte
2011-12-14 18:30
Man prieš mėnesį pašalino gimdą ir kiaušidę,vieną kiaušidę paliko. Jaučiuosi puikiai,vaistų jokių dar nevartoju.
Kam įdomu padiskutuoti ta tema,prašau,rašykit,mielosios man į emailą.
Egle
2011-12-10 08:32
Man pries 4 savaites pasalino gimda ir jos priedus.Jauciuosi labai gerai.Kraujavau 1,5metu,kol pasiryzau operuotis.sunkiai vaiksciojau,buvo labai bloga!Dabar jauciuosi gerai,pasidariau greita,darbinga ir visoms kurioms reikia mano patarimas-operuokites!
s.g
2011-11-28 17:39
man pasalino viska,siulau pabanditYourLife firmos,ExtraStrength Estrovital vieninteliai kurie man padejo.kaina 2 menesiam apie 80 lt
Danute
2011-11-07 10:05
Sveikos, man pašalino gimdą ir visus priedus jaučiuosi blogai, nemiga, karščio pylimas, žiaurus prakaitavimas, nuotaikų kaita patarkite ką naudoti, arbatos ir raminami vaistai nepadeda.
Juze
2011-10-24 09:08
prieš 10 mėn man pašalino gimdą ir kaklelį. Jaučiausi puikiai,pamiršdavau kad operuota, jokių pasikeitimų, tik gal fizinių jėgų mažiau truputį. Dabar buvo būtina pašalinti ir kiaušides dėl neaiškių auglių. Nežinau kaip bus toliau, kol kas po operacijos jaučiuosi gerai. Man 50, gydytojai sakė, gal nereikės ir PHT. O dėl reabilitacijos, tai jei neprašai, tai ir nesiūlo, pati turi būti suinteresuota, nes priklauso visoms.
nusivylusi
2011-09-30 23:33
man prieš metus pašalino viską.Jaučiuosi labai blogai muša karšti,labai daužosi širdis ,svaigsta galva,sergu depresija.Gyvenimas labai pasikeite po operacijos.kai mane operavo buvau 47metu.
audra.
2011-09-24 14:53
po mėnesio ruošiuosi gimdos pašalinimo operacijai, kiaušydės lieka ir nežinau, kas laukia toliau.
nebijokit
2011-09-20 18:45
prieš keturis metus del labai dideles miomos ir didelio kraujavomo gydytojai nusprende pašalinti gimdą.Išoperavo net pilvo neprapjove ,pašalino gimdą,bet liko kiaušides .Ir štai man jau 47 metai jaučiuosi puikiai , ,laiminga ,kad nevargina jokie gausus kraujaviamai ir skausmai,dar nera jokiu klimakso simptomu,puikiai sutariame su vyru...:))Tik nebijokit tos operacijos ,nes jei lieka kiaušides ,tai jautiesi puikiai.O beto man dar ir krauja perpyle,nes buvo stipri mažakraujyste.Taip ,kad nedelskit jei yra kokia didele mioma ar pan.
nebijokit
2011-09-20 18:45
prieš keturis metus del labai dideles miomos ir didelio kraujavomo gydytojai nusprende pašalinti gimdą.Išoperavo net pilvo neprapjove ,pašalino gimdą,bet liko kiaušides .Ir štai man jau 47 metai jaučiuosi puikiai , ,laiminga ,kad nevargina jokie gausus kraujaviamai ir skausmai,dar nera jokiu klimakso simptomu,puikiai sutariame su vyru...:))Tik nebijokit tos operacijos ,nes jei lieka kiaušides ,tai jautiesi puikiai.O beto man dar ir krauja perpyle,nes buvo stipri mažakraujyste.Taip ,kad nedelskit jei yra kokia didele mioma ar pan.
rega
2011-08-04 17:44
noriu paklausti ka reiske jei pasirode truputi kraujo .gimda pasalinta pries pora metu ,man jau 74m.
sima
2011-07-06 16:31
2011-07-10 bus lygiai 2 menesiai kai man buvo atlikta gimdos salinimo operacija, del 3 miomu. Jei ne menesiniu dingimas, nieko nebuciau zinojusi, man 43m. Pirma galvojau kad prasidejo klimaksas, nes pries tai esu gerusi kontraceptines, bet atlikus echoskopija pas mane rado visa "buketa". Is kart sutikau operuotis, nes gimdyti jau nebesiruosiau. Tiesa kiausides paliktos. Esu geros nuotaikos, lytinis gyvenimas nepasikeite, sakyciau dar geresnis, sveikata puiki esu darbinga. Po 2 menesiu sugrizau i darba. Patarimas, nebijokite gimdos pasalinimo operacijos, tik i jusu sveikata. Gimda reikalinga tik vaikuciui isnesioti, o pagrindini vaidmeni moters organizmui groja- tai kiausides, bet jei ir kiausides "suserga" nieko nepadarysi, tenka ir jas salinti. Mylekite save ir nebijokite nieko...
Procrxxgmail.com
2011-07-03 15:25
sveiki
Jolanta
2011-06-05 15:53
Vasario men.del miomu buvo pasalinta gimda Panevezio respublikineje ligonineje.Rebilitacija nemokama gavau is karto po ligonines be jokiu problemu.Palangoje tesiau gydima 18 d.
Dalia
2011-05-23 13:02
Laba diena, norėčiau paklausti gal kas šalino gimdą pas dak. G.Mėčėjų. Kokie atsiliepimai? Laukiu operacijos...
Tina
2011-05-21 11:30
iiii,aciu. Operacija daryta del auglio,bet ar jis piktybinis ar ne, dar atsakymo nera.Tik idomu,nes operaves gydytojas sake,kad nemokamu reabilitaciju nera ,kita gyd sake,kad tik dalinai mokamos o pazystama,kuria operavo Kaune, siuo metu Palangoj sanatorijoj gydosi. Tai kaip is tikruju, ar cia nuo litu sumos gydytojui viskas priklauso? Ir kur galima paskaityti, ka gerti ar vartoti,nes isleidziant nieko nepaaiskino. Prasau pasidalinti patirtim,kam nesunku. Aciu dekoras001@gmail.com
iii
2011-05-11 20:34
Kiek girdėjau, dabar reabilitacinis gydymas priklauso tik su vėžiniais susirgimais- jei operacija daryta dėl piktybinių auglių
Tina
2011-05-10 11:46
Likimo draugiu noreciau paklausti, ar po gimdos ir 1 kiausides pasalinimo priklauso koks reabilitacinis gydymas? Nes labai prastai jauciuosi.
s.g
2011-05-03 13:00
Lydai,apie kokius darbus ,tu cia dabar?as net nusiciaudet negaliu.kokius tris men.pakentet reiks su darbais
lyda
2011-05-03 12:49
Noreciau paklausti kiek laiko galiu buti nedarbinga po gimdos pasalinimo operacijos.Dirbu Airijoje gribyne ar galesiu toliau dirbti toki fizini darba dezes nesioti po 6kg,o ant vezimelio dedasi toks gelezis apie 20kg?
iii
2011-04-17 16:15
Prieš 3 mėnesius skaičiau šituos ir panašius komentarus su didžiuliu nerimu, vieni tą nerimą stiprino, kiti teikė vilties. O dabar jau pati galiu patirtim pasidalint ir džiaugiuosi, kad mano atvejis yra iš tų teikiančių vilties. Man 45m., sausio pabaigoj buvo pašalinta gimda dėl didelių pradėjusių nekrozuoti miomų, kiaušidės liko. Operavo Kauno klinikose. Operacijos žiauriai bijojau, bet nebuvo taip baisu kaip tikėjausi :-) Jau kitą dieną galėjau atsikelt iš lovos, po savaitės išėmė siūlus ir išleido namo. Aišku, pradžioje buvo sunkoka, jėgų mažoka, visokie neaiškumai dėl savijautos (tipo ar čia taip gali būti, ar jau kas negerai). Bet viskas praėjo, viskas matyt buvo kaip turi būti :-) Po 2mėn. pradėjau dirbti, darbas fizinis, bet atlaikiau, tai dabar manau, kad jau esu iš tikrųjų sveika. Jokių vaistų nevartoju ir jaučiuosi kaip ir iki operacijos, kažkokių pokyčių organizme kol kas nepastebėjau, išskyrus mėnesinių nebuvimą ir randą ant pilvo :-)
V.M
2011-04-01 10:07
Aciu.O ko reiketu ligonineje pasiimti is drabuziu?nes pirma karta gulesiu.O ten kur galima butu parukyti?
ona
2011-04-01 09:46
5 ar 6 dienas. Sėkmės
V.M
2011-03-31 20:30
laba vakara!noriu paklausti.kiek laiko rei guleti po operacijos .jei salins gimda ir kiausides vienu zodiu viska.
asta
2011-03-29 10:38
mane operavo santariskiu onkoloijos sk.K.Zilinskas.buvo labai nekalbus ir nieko nepaaiskino.iki siol nezinau kas man pasalio.ar viska ar kazka paliko.Bet moteris pries operodamasi nsikuklinkit butinai pakalbekite apie vika.nuejau pas savo ginikologe su israsu ir ta israse tik kalcu ir konkreciai nieko nepasake.tokie pasmus medikai.
juste
2011-03-29 10:13
mane operavo pries 3men.jauciosiu nekaip niekas nieko nepaaiskino.Su viru pabandziau santikiauti labai skauda.
ausra
2011-03-17 11:57
Man 47m. 03.04 pasalinta gimda su visais priedais.Gydytojas patare pradeti gerti hormoninius vaistus.Noreciau suzinoti ar galima apseiti be ju ? Pvz. naudoti homeopatinius vaistus,vaistazoliu arbatas ar liaudiskom priemonem, palengvinti menopauzes simtomus. Kiek teko girdeti,staiga atejus menomauzei prasideda karscio bangos, padidejas prakaitavimas, irzlumas, nuotaiku kaitos ir t.t. Prasau pasidalinkite patirtimi ir patarimais.ACIU.
jolanta
2011-03-17 11:30
man buvo didele mioma 1,5kg.pasalino gimda.dabar labai laiminga esu.niekas nepasikeite,jauciuosi puikiai,intymus gyvenimas aukstame ligyje.isoperuota esu jau 3metai.nebijokit jei turit rimtu problemu,operuokites.mane operavo vilniuje raudonajam kriziuje ,nuostabus daktaras docentas J Alisauskas.dekinga jam labai.
Narceta
2011-03-08 13:52
Noriu paklausti,po operacijos praejo 2 savaites,dar truputi kraujoju,ar normalu?
jolka
2011-02-24 20:03
Man jau astuoni menesiai kaip pasalinta gimda.Man 47m.jauciuosi puikiai,greit atsigavau po operacijos.Dziaugiuosi, kad nera menesiniu, nes jos man budavo ziaurios,hemogl buvo net72, o dabar 136.Su lytiniais santikiais viskas tvarkoj.Patenkintas vyras ir as pati,o del kraujavimo tai man irgi taip buvo,gydytoja nustate, kad issausejus gleivine.Prirase drekinamo lubrikato ir zvakuciu.
FARA
2011-02-23 15:19
Man 48m.jau 12 metu kai pasalinta viskas.Galiu patarti nenaudokit hormonu.gerkit kalci ir pradzioje kai prasideda visi nemalonumai antidepresantas prozakas kuris sureguliuoja viska.
o vyrai geriau tokiu dalyku nezino kiek ir kas ten ispjauta.Nes nieko nesuprasi jei gerai sutvarkyta.sekmes .
Saule
2011-01-18 19:00
Pries menesi man pasalino gimdos kuna del dideliu miomu. Menesiniu metu budavo didelis kraujavimas, pastoviai anemija, miomos ir toliau vis didejo, todel gydytojos paraginta ryzausi operacijai. Operavausi pas kvalifikuota specialiste privacioje klinikoje. Gal del to dabar jauciuosi puikiai.Po operacijos nebuvo jokiu komplikaciju, kita diena po operacijos jau pradejau vaikscioti. Po 3 sav. isejau i darba. Kol kas geriu vitaminus, hemoglobina. Jokiu psichologiniu problemu nera, gal del to, kad pries operacija gydytoja iki smulkmenu viska papasakojo. Kadangi paliko kiausides ir gimdos kakleli, tai perspejo, kad kiekviena menesi galiu jausti pilvo ir krutu maudima (kaip PMS) ir pora dienu gali atsirasti rudu- rausvu isskyru. Nesijauciu nepilnaverte. Ir kol kas dziaugiuos, kad buvo pasalintas ,,ligotas" organas, kuris gadino mano sveikata. Vyras irgi jokiu pretenziju nereiskia. Kaip bus veliau, gyvenimas parodys. Man 46 metai.
vida
2010-12-23 16:33
laba diena,ir as noriu issakyti savo neramuma.Man pernai isoperavo pulypus,buvo isvesejimas,lyg ir viskas tuo baigesi,bet po metu vel tas pats,jeigu neblogiau,nezinau ka daryti,ar salinti gimda,ar viska,patarkit,pasimetus,man 51m.dekoju
nesvarbu
2010-12-02 11:48
Na gal čia rašusiom viską išgyvenusiom moterim ir pasirodys keista, kitos labai supyks, bet aš norėčiau, kad man būtų pašalinta gimda ir gal kiaušidės, arba bent viena. Žinau, kad vaikų neturėsiu, o sunkios mėnesinės ir visas lytinis ciklas, pastovus PMS (prieš, per ir po), pastoviai besikeičiantis svoris, didelis kūno plaukutumas jau baigia išvarginti.
Kodėl gyvūnams normalu pašalinti, o moterims ne?
Ugnelė
2010-11-10 18:37
Prieš 1,5 metų pašalinta gimda, kaklelis ir 1 kiaušidė. Nuo pat išoperavimo jaučiuosi puikiai, joks karštis niekada nepylė, jokios depresijos, nieko neskauda. Sportuoju, esu graži ir laiminga. Radau draugą, seksas puikus, tik reikia lubrikanto. Didelis pliusas tai, kad kur noriu ir kada noriu važiuoju, niekad nereikia derintis prie,,savo dienų’’, nes anksčiau labai kraujuodavau. Man 48-eri.
valerija
2010-11-09 20:54
man pries 19 d laparaskopu salinta viskas.jauciuosi neblogai.truputi pila karstis,ypac naktimis.man 50 m.buna visokiu minciu,bet manau,tai daugiau psicholog.problemos.laikykites,moterys,daugiau teigiamu minciu,viskas bus gerai.
Sigita Dukrai
2010-11-06 16:20
Aš esu opruota jau 6 metai, viską išėmė gimdą,kiaušides,kaklelį 3 metus baisiai šlykščiai jaučiausi kaip tu pasakoji apie savo mamytę.Aš tai pastoviai gėriau Nakvišų aliejaus kapsules po 1000 mg 1 piliulę ir medetkų arbatą nes jose yr hormonų, gerti mažiau kavos ir dar daug naudojau guduobelės lašų širdžiai. Dabar jau po 6 metų geriau, bet kaip susinervuoju tai vėl pila karštis .Labai gerai gerti linų sėmenis užplikytus. Linkiu tavo mamytei sveikatos.
Dukra
2010-10-29 10:06
Laba diena
norejau paklausti kaip galeciau padet savo mamytei jei beveik pries metus isoperavo gimda tai jai labai pablogejo sveikata pila karstis silpna nu zodziu. ji nevartoja jokiu hormoniniu vaistu. dabar dar pradejo svaigta galva prisigalvojo kad gali istikti insultas jai tik 49 metai .Mielos moterys patarkit kokiu vaistu reiktu jei nupirkt. Daktarai ten kaime nekokie nenori gilintis i jos problemas.is anksto dekoju uz patarimus.
XXX
2010-10-06 17:19
Mane operavo Vilniuje. Ivairiai kiek girdejau nuo 300 iki 500. Dazniausiai 500, anestezologui NUO 50 IKI 100. VIENOS DUODA CHIRURGUI PO OPERACIJOS KITOS PRIES. Anesteziologui visada pries. Bet Kaune gal kitaip nes ten labai megsta pinigus. As asmeniskai del siu priezasciu Kaune niekada nesigydau. Nors mano pazystama Kaune tik israsant dave 200 atsidekodama, o operacija atlikta puikiai, daug tyrimu prie ja padaryta, nes buvo gimdos vezys 1 stadija. Ji sake jog is jaunu neima. Jauna tai iki 50. VYRAS OPERAVO ST.
ingridukas
2010-09-24 15:29
mielos moterys, parasykit kiek reikia duoti gydytojui pinigu? Ruosiousi operacijai, man 1 stdijos kaklelio vezys. Operuos kakleli ir gimda, klinikose
ingridukas
2010-09-24 15:28
mielos moterys, parasykit kiek reikia duoti gydytojui pinigu? Ruosiousi operacijai, man 1 stdijos kaklelio vezys. Operuos kakleli ir gimda, klinikose
peleda42
2010-08-04 19:31
na man pries 7men.atlikta gimdos salinimo operacija.siaip jauciuosi gerai,tik jau du kartus buvo nedauk kraujo,nesuprantu ar cia taip turi but....................?
Jule
2010-07-24 10:57
Pasalinoviska pries 3 menesius. Niekas nepaaiskino pries operacija apie pasekmes. Pasake jog reikes tik lubrikantu o visa kita niekas nesikeis.Kadangi nenaudoju hormonu nukrito svoris, pirmiausia krutine is trecio numerio i pirma, uzpakalio ir slaunu neliko. Prasidejo problemos su krutims, teka isskyros, skauda... Ar yra buve tai kam????j
klausimas
2010-07-17 09:57
nepykite už intymų klausimą, bet įkišau vonioje stovėdama pirštą į makštį kokį 1-2 cm, nes pasirodė, kad susirgau mėnesinėmis (nepagalvokite, ko nereikia, tieisog norėjau pasitiktini, ar jau yra nors truputį kraujingų išskyrų) ir užčiuopiau tarsi guzą, neskausmingas. Atsiguliau, tada vėl patikrinau,tas guzelis tarsi mažesnis ir ne taip kietas ir šiek tiek toliau. kokius 2-3 cm. Kas tai galėtų būti? Prieš kokius 4 mėnesius daryta gimdos abrazija dėl užsitęsusio klimakterinio kraujavimo. Rezultatas buvo normalus, t.y. be pakitimų. Ar makštyje gali būti kokių guzelių? Jokių simptomų kitų nėra. Po abrazijos sirgau tik 1 kartą mėnesinėmis. Turiu šiokį tokį antsvorį,ar gali būti dėl tai kas nors? Ar čia koks vėžys? Ar kokia padėties anomalija?
Saga
2010-07-15 11:18
Prieš 5m ir mane išoperavo- išėmė viską kas įmanoma buvo išimti. 2 m naudojau harmonines tabl. jaučiausi normaliai, dabar nenaudoju jokių , nes kaip perskaičiau apie harmon.tabl. ir ką jos sukelia tai nutraukiau iš karto. Aišku savijauta tai nekokia kaip pradeda pilti karščio banga, ar širdis daužytis , bet ką padarysi -vis laukiu gal organizmas pats susitvarkys.o dėl lyt. santykiu tai pasidariau karštesnė nei pirmiau , bet vyras nepatenkintas nes viskas yra išimta , nejaučia sienelių-kartais užmetakokia esu-vienu žodžiu psihologiškai tai labai veikia -labai klaikiai jautiesi. Nežinau gal galima kažkokia plastine operac. padaryti,gal kas žinot?
Silva, marijampole
2010-07-14 16:33
Labai norečiau kazkaip pasikalbeti su tavim Laura,esu po tokios pat operacijos kaip tu,jau praejo 3 savaites,gal but gauciau is taves naudingu patarimu.
Laura
2010-07-10 22:48
Mielos moterys, jeigu turite problemu ir liepe šalinti , tai nedvjodamos nieko nepalikite, nes paskui vel reiks gulti ant peilio ašmenu, geriau viena karta susitvarkyi.Aš po operacijos daugiau kaip metai, man pašalinta visa gimda su priedais, ir labai nesiskundziu, zinoma paskauda ir ten ir šen, bet geriu ramuneliu arbatos, medetku, ir nakvišos aliejaus, ir viskas tvarkoje, o tie pjuviai, tai tikrai skaudes.
kurlin
2010-05-31 17:51
paprastai tariant, gimda tera maisas vaika uzauginti, tad jos pasalinimas negali sukelti pokyciu, apie kuriuos cia dayguma kalba. Veikia kiti dalykai: su amziumi nyksta kiausidziu veikla, stinga hormonu ir prasideda visokios nesamones, deja...
man 64metukai
2010-05-18 16:19
Pries metus pasalino viska - gimda, kiausides,gimdos kakleli. Po 3- ju savaiciu jauciausi puikiai, todel kibau i ivairiausius darbus. Puse metu neturejeu jokiu lytiniu santykiu, nes esu vienisa. Galvojau, kad man bus liudnai su tuo seksu. Taciau viskas vyko puikiai, nereikejo net lubrikanto, kad sudrektu makstis. Nustebau, nes galvojau, kad ten jau jokios sultys nebesigamina. Jauciuosi puikiai, nuotaika gera, operavo mane Klaipedos universitetineje ligonineje. Sekmes visoms ir optimizmo. Nebuvo pas mane jokio vezio, o tik cista gimdoje, taciau patare geriau nerizikuoti ir nelaukti cistos itrukimo pasekmiu. Sutikau operuotis ir nesigailiu, nes sako, kad tokiame amziuje visko buna, o gimdymai jau seniai praeityje. Taciau gyventi ir myletis dar norisi...kaip sakoma;"Sirdyje dar ne ruduo ir jausmai neapmire..."
džiaugiuosi gyvenimu
2010-04-29 08:45
sveikos moterytes,man 46 metai, gimda pašalinta prieš pesę metų ,po operacijos prasidėjo karščio pilimai,vaistinėje patarė panaudoti vitaminus ESTROVITAL,esu begalo dėkinga šiai provizorei ,jaučiuosi puikiai patariu ir kitoms moterytės išmėginti.sveikatos Jums mielosios
Irgi 48
2010-04-24 13:28
ačiū. Padrąsinai. Gyvenu viena, vyro nėra, bet po operacijos kažkaip nebepasitikiu savimi kaip moterimi. Turbūt, prasimanau tai iš vienatvės. Naudoju PHT pleistriukų pavidalu - tas iššauktas klimaksas bjaurus, beveik nebelaikiau šlapimo ir t.t. O dabar lyg nieko ir nebuvę
patyrusi
2010-04-18 22:26
Man 48 m., gimdą su kakleliu pašalino prieš metus, kiaušides paliko. Metus jaučiausi puikiai, daug geriau nei prieš operaciją, kai hemoglobinas dėl kraujavimų žemiau 60 nušokdavo. Dabar kiaušidės jau "susivokė", kad nebėr kam gaminti hormonų ir atsirado karščio pylimai. Ir svorio priaugau gerus 6 kg. Bet... su mano amžiumi kokia garantija, kad tas pats ir be operacijos nebūtų buvę? Na, gal porą metų vėliau. Ir jau tikrai nesijaučiu "bergždžia" ar nepilnavertė. Juk natūraliai tokiam amžiuj kažin kokie jau vaikai? Su lytiniais santykiais jokių problemų kol kas. O jei jūsų vyrai turi jums kokių pretenzijų - vadinasi nemokšos ar šiaip idiotai arba ieško pretekstų jus palikti. Vadinasi bet kokiu atveju anoks jie ten turtas ir neverta dėl jų graužtis. Gyvenkit ir džaiukitės gyvenimu.
Inga
2010-04-07 09:56
Per daug tų gimdų šalina pas mus.Seniau taip nebūdavo.Geriau susikoncentruotų į organų slinkimo problemą.Ir dažnai po kurio laiko,pašalinus gimdą,pradeda slinkti organai.Gydytojai šios problemos vengia.Ji labai opėja.Valstybė turėtų nors iš dalies kompensuoti tuos tinklelius.Jei daktarai nenori daryti senovinių operacijų.
Virginija
2010-03-25 14:14
Mielos moterys,man iseme gimda pries puse metu-kiausides paliko-jauciuosi puikiai.Sirgau daug metu endometrioze,kuri maniau pribaigs.Operavo mane krikscioniskuose namuose(kaune)gyd.Vanagas,kuriam esu begalo dekinga.Man 42metai-gyvenu pilnaverti gyvenima ir baigiu pamirst visas bedas.Jeigu reikia operacijos,netempkit laiko-operuokites.
irena
2010-03-21 23:16
man jau 5tas mėnuo’ kaip pašalinta gimda ir kaklelis. jaučiuos labai prastai.pastoviai skauda’ tempia pilvą/skauda strėnas.silpna/man43’ apie seksą nėra net minčių. kolkas tikrai nieko gero’; beto užpuolė juoda depresija/
Dagnė -
2010-03-13 18:49
Man pirmadienį operuos, šalins gimdą Klaipėdoje. Bet aš truputį bijau, nes hemoglobinas į siuntimą įrašytas 115, bet jis atliktas prieš 3 sav. Jeigu per operaciją hemoglobinas bus vėl 75 kaip visada, kaip bus tada.
to Dainora
2010-02-21 10:41
Man paliko kiaušides, tačiau po metų prasidėjo iššauktas klimaksas - kiaušidės "suprato", kad gaminti hormonų nėra kam - gimdos tai nėra. Ir nustojo. Taip, kad, jeigu tau virš 40 - manau, nedidelis skirtumas, paliko jas, ar ne. tiesiog nusiteik pozityviau ir gyvenk savo vienintelį nepakartojamą gyvenimą. Anksčiau naudojau Ovestin žvakutes, šiuo metu pradėjau vartoti PHT tablečių pavidalu - padeda, ir nuotaika pasitaisė. Yra, kaip yra, kitaip nebus. Tiesa, kaip būtų su vyru - nežinau. Tiesiog jo neturiu. Bet viską galima kažkaip bandyti spręsti.
Pasimetusi
2010-01-28 19:57
mielosios, gal yra kam panasiai buve? pries 15 man pasalino gimda, kiausides ir kakleli. Su vyru gyvenau 5 m. normaliai, vėliau tapau nasle.Kito partnerio neturejau 10 metu!tiesiog nebegalvojau apie tai.
Dabar man 60 metu! Atsirado puikus zmogus,kuris nori rimtu santykiu, seimos.Lytiniu santykiu dar neturejome, nes as visaip to vengiu..Jis stipriai suzadino mano erotinius jausmus, net netikejau,kad TAIP gali buti.Bet as bijau.Kazin, ar galiu dar tiketis, kad galeciau gyventi normalu gyvenima su vyru?
Dainora
2010-01-24 12:41
Pries 2,5 m. man buvo pasalinta gimda ir kiausides.Buvau sveika , beveik niekuo nesiskudziau. Po operacijos mano gyvenimo kokybe pasikeite 180 laipsniu kampu, t. y. pablogejo.Jei negerciau pakaitines hormonu terapijos, butu neimanoma gyventi. Be daugelio cia isvardintu gydytoju neigiamu faktoriu,turiu problemu su stuburu-sutriko ejimo koordinacija. Turiu mylima ir supratinga vyra, bet bijau jam pasakyti, kad man atlikta "kastracija", as nenoriu ir visada vengiu lytiniu santykiu. Bijau jam apie tai pasakyti, nes nezinau, kaip jis sureguos i bejausme moteri. Jeigu buciau zinojusi ka reiskia kiausidziu pasalinimas, buciau ju nesalinus. Jos buvo sveikos ir dar pakankamai veiksmingos.Pries operacija gydytojas manes paklause ar salinti kiausides, nes anot jo, moterys veliau (po 5-10 m.) atvyksta su kiausidziu veziu. Is kur as galejau zinoti kaip pasielgti, as ne gydytoja? Manes pries tai niekas nekonsultavo ta tema, nepaaiskino. Be to, gydytojas mane isgasdino! Po operacijos man labai buvo sunku, jauciausi nepilnaverte ir dar "neigali".
Mielos moterys-pries darydamos operacija pasitarkit ne su vienu, o keletu, gydytoju, kad priimtumete teisinga sprendima, neskubekite...
Jusu sveikata ne tik gydytoju, bet ir Jusu rankose. Gaila, kad as pati to nepadariau.
liepa
2010-01-21 20:48
Labai noreciau paklausti tu kuorios operavosi , kuriom buvo isimta gimda ar po operacijos buvo temperaturos ? Aciu uz atsakyma.
rudene
2010-01-16 22:37
Manęs laukia gimdos ir jos priedų pašalinimo operacija. Be galo bijau. Skaitau įvairius komentarus ir dar labiau baiminuosi. Ar aš dar jausiuosi moterimi, kai man pašalins kiaušides?... Nuramini tik Giedrux komentaras.
giedrux
2010-01-15 21:58
as jau rasiau,ir noriu dar karta pasidalinti patirtimi.pries pusmeti pasalinta gimda ir jos visi priedai.labai pergyvenau,bijojau pati saves,o apie vyra ne galvot negalejau.baime dare savo.taciau vyro deka viskas susitvarke.taigi nepergyvenkit ir jus,geriau gyventi pasalinus viska,kas kelia gresme susirgti veziu.nejauciu jokiu karsciu pylimu,tad manau kad ir toliau to nejausiu.laikykites ir jus;NEBIJOKIT.vyras taip pat palaiko mane,santykiuose jokiu pasikeitimu,kaip buvo taip niekas neprapuole.
Marija-jura
2010-01-14 21:14
Pasalinta gimda ir priedai pries metus.Auga svoris,aukstas spaudimas,sirdies duziai47-50,silpnumas,nedarbinga,galva svaiksta.Karscio pylimai nekamuoja.Naudoju harmonus ESTROFEM 2mg.Gal yra kiti harmonai?
Vida
2010-01-02 23:23
Tai kas galit atsakyt, ar po gimdos pasalinimo (ar po dalinio pasalinimo, kai atliekama tausojanti operacija)moteris gali pastoti. Juk yra toks pastojimas ,,ne vietoje" kiaušintakyje, tada tai irgi be operacijos neapseisi
Danute
2009-12-22 22:15
Man gimda ir visi jos priedai pasalinti pries metus. gyvenu normalu gyvenima, nesijauciu tuscia, kaip kai kur rasoma komentaruose. Tiesa man 51 metai, jauciu karscio pilima, bet cia buna ir neoperuotoms. Na o del sekso, vyrams sito nereikia pasakoti, man ta patare gydytoja( tai turi zinoti ligonis ir gydytojas , o kitiems nepasakok) Svarbiausia nebijoti operacijos, nes pats esi savo svaikatos kalvis. Sekmes..
Ada
2009-12-17 13:22
Nu fainai rašo Aldona, prieš operacija pasiskaičiau ir pritaikiau viską sau - liuks, niekas nežino nei mano operacijos, nei ką operavo.Čia yra mano asmeninis dalykas, to nereikia žinoti nei vyrui, nei draugėms, jos tik paskalas leis, žodžiu būčiau pati sau blogą pasidariusi ir tiek žinių.Patariu visoms - nesakykit niekam ir būsit laimingos.
jurga 56
2009-12-14 16:06
Rytoj bus dvi savaites kaip pasalinta gimda,kaklelis ir kiausides,esu 53 metu.Apie psichologines problemas pradejau skaityti cia,siaip as kol kas ju nejauciu.Jauciuosi gerai,truputi skauda pjuvio vieta,daugiau pavaiksciojus jauciu ta vieta kur buvo kiausides.Menopauze pries operacija dar nebuvo prasidejusi ir kol kas dar jokiu simptomu nejauciu - gal dar anksti?Onkocitologinis atsakymas,deja,teigiamas,nustatytas I stadijos gimdos kaklelio vezys,kai sugis viskas laukia spinduline terapija,bet tai ne pasaulio pabaiga.Mielosios,ziurekit saves,saugokit save,kuo anksciau pradesite gydytis tuo greiciau isgysit.Geros jums sveikatos,puikios nuotaikos ir vilties,kad viskas pasibaigs gerai!Viskas priklauso nuo nusiteikimo!
ani
2009-12-14 03:19
sveikos moterytes....,o kad ir ne labai sveikos,bet gyyyyvos,ir ko verkiat,kad nenorit,kad negalit...na ir bala nemate tuos vyrus,jei jis nesupranta mūsų skausmo,tai toks jis ir vyras,eržilas daugiau nieko,o jei bus nesavanaudis tai patikėkit,mokes padaryt,kad ir jums bus malonu ir pats pasitenkins.Man buvo 38m.kai pašalino gimdą su visais priedais,liko tik trumpa ’skyle’,bet gyvenu ir džiaugiuosi sulaukus 51m.jokių vaistų nuo pirmos dienos kai grįžau iš ligoninės nenaudojau,o buvo ir geriau ir blogiau,ir diedas pabėgo,bet einu galvą užrietus,darbą turiu,anūkais džiaugiuos...ir laiminga.P.S.atėjo vyras po operacijos aplankyt žmonos į ligoninę,o gydytojas jam ir sako;jūsų žmonai išėmėm gimdą,būkit jai geras dabar ir jautrus,o jis pagalvojo,pagalvojo ir sako,pasėmei gyyymdą,tai pasiimk ir pyyyndą,trenkė durim ir išėjo...
Genovaitė
2009-11-29 11:04
Straipsnis atrodo rasytas seniai, o problema liko ta pati.Man 62metai,gimdos pasalinimo operacija atlikta prieš 10 metu del jos nuslinkimo.Iki siol nezinau,kas man pasalinta.Gyd. Ruta Ciurliene man pakankamai neisaiskino, kas isoperuota.Kad gimda pasalinta, tai tikrai, o kas dar,taip ir neaisku.Teko dar karta prasyti israso, kad parodyti kitiems gydytojams, kurie teigia savo.Vieni sako vienaip,kiti,kitaip,tai ir nebezinau.Kadangi operacija atlikta per maksti,tai manau, kad kiausides paliktos, bet echoskopu jos nepastebimos.Kartu su ta operacija buvo atlikta ir plastine del gimdymo metu atsiradusiu plysimu.Pooperaciniu laikotarpiu turejau problemu su slapimo pusle.Isemus kateteri,slapintis laksciau kas 10min,slapimo pusle spaude ir nezmoniskai skaudejo, nors islasedavo tik keli laseliai.Tokioje bukleje buvau isleista namo, nes gyd,pasake,kad cia yra psichologines problemos,-viskas praeis.Tikrai po kiek laiko praejo.Taciau apie lytinius santykius nenorejau ne pagalvoti,nes buvo baisiausias skausmas ju pradzioje.Bandziau naudoti lubrikantus, bet mazai padejo.Zodziu, uzsiuvo,tapau vel su mergystes pleve.Vyras grieztai pasake susitvarkyti.Apsilankius pas gyd.nieko nenormalaus nerasta,pasake neissigalvoti nieku.Taigi, su vyru po 33 bendro gyvenimo metu teko issiskirti,atsirado jaunesne, kuri daug ir visokiais budais gali.Veliau teko isioperuoti tulzies pusle.Visa laika jausdavau lengvus skausmus viso pilvo srityje.Pastaraisiais menesiais tie skausmai paastrejo.Galiausiai pajutai tuos pacius pojucius,kaip ir tada,kai buvo nuslinkusi gimda, nuskubejau pas ginekologa,kuris pasake,kad slenka makstis.I klausima "ka daryti",atsake,jog nieko, tik sunkiai nekelti.Skauda visa pilvo sriti,ypac pilvo apacia,skausmas kyla i des sona ir persiduoda aukstyn i nugara.Zinau, kad esu pati del to kalta, nes dirbau labai sunkius ukinius darbus,veziau zvyra,akmenis ir t.t.Esu smulki moteriske.Per nakti po 4-5kartus lakstau slapintis. Seimos daktare daro savo tyrimus,rado gastrita, laikausi dietos.bet matau,kad reikes operuotis dar karta ir salinti viska,kas dar like.Sako, jog pakelia ta maksti ir slapimo pusle kazkokiais tinkleliais.Gal kas turejote tokia operacija?Zvalgausi po interneta,matyt,reikes vaziuoti i Vilniu.Gyvenu Ignalinoje.Genute.
smilga
2009-11-23 11:07
pritariu Dorijai, jei reikia šalinti tai ir šalinkite... Operuotis teko dėl labai stiprių skausmų buvo miomos, sąaugos po ankstesnių operacijų ir t.t., o histologinį darant netyčia rado 3 mm leijomiosarkomą,- džiaugiuosi, kad laiku...
naujoke
2009-11-21 12:26
Panasei besijaucianti.brangioji man jau du metai pasalinta gimda tik to nezino mano vyras,juk jie galvoja kad moteris be gimdos ne moteris .tai gryna nesamone.mes puikios moterys ,mes kaip ir anksciau norime sekso ,ir jis buna puikus.Yra poblema pacioj savyje kovok ir mylek save ir tu jam yrodysi kad jis neteisus.
Zofi
2009-10-21 18:14
Man pašalino gimdą ir kaklelį prieš pusantrų metų. Man 47. O dabar prasidėjo klimaksas. Gal ir be operacijos būtų prasidėjęs, tačiau operacija, manau, paankstino. Na ir tiek to. Dėl grožio: dabar aš tikrai gražesnė - nėra mažakraujystės, o ir gimda buvo kaip 16 savaičių - didelė. O kaip jums sekasi meilėje? Draugo neturiu ir, tiesą sakant, nesiryžtu ieškoti - o jeigu kas nors ne taip?
Ugnelė
2009-10-07 11:10
Man prieš 7 savaites pašalino gimdą, 1 kiaušidę ir gimdos kaklą. Gerai sugijo, puikiai jaučiuosi, tiek psichologiškai, tiek fiziškai. Jau sportuoju, jaučiuosi graži ir geidžiama. Šalino dėl miomų, cistų ir kaklelio displazijos. Pjovė per pilvo viršų. Randas yra, bet jis niekam nemaišo. Aš net nejaučiu, kad man kažkas daryta - jokių karščio pylimų, jokio nuovargio. Kiek silpniau buvo pirmą mėnesį po operacijos. Man 46 metai, turiu 3 vaikus ir jau 2 kartus šalino polipus iš gimdos, kurie vis ataugdavo, todėl dabar nusprendžiau susitvarkyti visiems laikams. Manau, kad viskas ir toliau bus taip gerai. Ir visai nesijaučiu tuščia ir panašiai - gimda savo funkciją atliko, vaikai sveiki ir gražūs, o man jokių problemų, jokių kraujavimų - važiuoju, kada tik noriu į keliones, prie jūros ir pan. O jei sportuosit, tai ir gražios būsit. Sėkmės visoms. Ir tikrai patariu operuotis, jei gydytojai ragina, o nelaukti, nes pati mačiau, kai uždelsus operavimą, randami jau supiktybėję augliai...
žuvelė
2009-10-03 23:25
Man 48 metai. Po mėnesio man turi šalinti gimdą ir kaklelį. Liepė pagalvot ar šalinti kiaušides. Sako jei būtų virš penkiasdešimties nebūtų tikslo jų laikyti, bet esu, kaip sakoma, ant ribos. Niekaip neapsisprendžiu. Operacijos labai bijau ne tik kaip fakto, bet ir nerimauju dėl būsimo gyvenimo po jos. Kaip supratau visko būna. Ne visoms vienodai...Prisiskaičius įvairių komentarų gal kiek ir palengvėjo, nes stengiuos iš paskutiniųjų būt optimistė. Ačiū, mielosios, kad kalbatės apie tai
Reda
2009-09-18 17:23
Man 52 metai. Pries tris men. del dideliu miomu pasalino gimda, paliko ir kakleli, ir kiausides. Zaizda uzgijo greitai, bet savijauta pasikeite.
Randas pilvo apacioje yra, nes pjuvis ilgas, bet tai ne problema. Kiekviena menesi tuo metu, kai turetu buti menesines, jauciu skausmus,maudzia pilva stipriai, pasirodo isskyros rudos. Gydytoja nuramino, kad taip gali buti, nieko baisaus. Bet man vistieik neramu. Gal eiti pasitikrinti pas kita gydytoja?
Dorija
2009-09-07 09:47
Moterys,susimąstykite.Jei reikia operuotis,tai ir operuokitės. Nejaugi jums geriau grabe gulėti?Rašau tiesiai šviesiai,nes kito kelio nebūna. Man išoperuota ir gimda ir visi priedai jau prieš 12metų. Gėriau pakaitinius hormonus.Aišku,ir sausėjimas ir karštis ,visko būna. Naudoju lubrikantus.Orgazmas būna,tai pasiekiama per klitorį.Vyrams to žinoti nebūtina,patikėkit. Nežino ir liuks viskas. Nusiteikit jėgiškai,eikit sportuoti,gerai atrodysit,nerūpės visai yra gimda ar ne. Reikia pačiom nusiteikti,jei zysit namie ,tai bus problemos su visais.
Egle
2009-09-02 10:03
Pritariu Aldonai,Moterys bukit stipriosĄYra gyvenimas ir po operaciju,man 32,nebeturiu nei gimdos nei nei kaklelio nei dalies maksties!Bet gyvenu lytini gyvenima ir toliau,savijauta puiki,o vyrams nereikia zinoti musu silpnuju vietu.Juk jie ne rentgenai,nemato ka mes turim,o ko ne.Svarbiausia kaip mes jauciames ppacios!
Aldona
2009-08-31 22:42
Mielosios, neišradinėkit dviračio - jis jau išrastas:).Visas diagnozes nustato gydytojai, geriausia kokie trys. Jeigu visiems atrodo, kad reikia šalinti gimdą, tai tą ir darykit. nesikonsultuokit su draugėmis ar kaimynėmis, specialistai žino, nes jie tokius mokslus baigę. Man 54, prieš 2 metus pašalinta gimda, su visais priedais, jaučiuosi gerai, jokių nepatogumų. O nepatogumų nėra todėl, kad vyras nieko nežino (kuo jie mažiau žino, apie bobiškus dalykus, tuo geriau)Būkit gudrios, nesakykit visiškai niekam, nei vyrui, nei draugėms, tik pati sau - taip labai fainai, kitaip ir prišnekės visokiausių būtų ir nebūtų dalykų.Aš sėkmingai taip padariau, man niekas nieko neprimena, aš kartais net pamirštu, kad neturiu gimdos, kalbant su draugėm ta tema, tik prisimenu.
O kas liečia pasimylėjimą, reikia tepalikų, tiek tos ir bėdos. Jaunos moterys tegu pagalvoja, o jau virš 50 - nesukit, nei kiek galvos - viskas liuks.
Kotryna
2009-08-27 15:46
Mielos moterys, kiekvienam savas skausmas ir sava liga. Isivaizduoju kiek uz kiekvienos eilutes nemigo naktu, isverktu asaru ir neatsakytu klausimu, klaikios baimes ir nerimo. Bet juk Jus saunuolės, stiprios ir isdidzios moterys. Ne tiesa kad Jus tuscios ar nevisavertės, Jus grazios savo vidine jega ir stiprybe, Jus Moterys is didziosios raides. Vykit depresijas ir nerima nuo saves kuo toliau( o skausmai praeina), gyvenime pilna stebuklu, nepasiduokit ir atrasit savo asmenine laime. Sekmes ir stiprybes.
Nelaukite
2009-08-23 15:52
Mielos moterys,jeigu jau nebesiruošiate gimdyti, ir nustato ligą ir dar pasako, kad reikia viską šalinti, tai nedvejokite.Vieną kartą pakentėti negu galvoti , oi čia kažkas negerai pas mane,Po pašalinimo jokių hormonu nevartoju.jaučiuosi neblogai, dar tik keli mėnesiai yra.Žinoma geriu įvairių gydomųjų arbatų,
Patyrusi tai
2009-08-21 18:23
Teisingai straipsnio pvadinime parašyta ”reali grėsmė”, apie kurią prieš operaciją niekas nepaaiškino. Žinoma, aš labai baisiai jaučiausi prieš ją, gausiai ir ilgai kraujuodavau (dažnai ir nesustodavo), buvo silpna, vaikščiojau pajuodusi svyruodama. Tas po operacijos dingo, tačiau chirurgas klinikose paaiškino, kad gyvensiu, kaip gyvenusi, bet atsitiko kitaip. Pašalino gimdą ir kaklelį. Praėjus 3 mėn. po operacijos prasidėjo labai didelis šlapimo nelaikymas (to niekad nebuvo prieš tai), širdis daužėsi, kad, atrodydavo, tuoj ji man iššoks per burną, makštis labai sausėjo. Supratau, kad čia jau daliniai klimakteriniai požymiai. Gydytoja išrašė Ovestin žvakučių. Jaučiuosi geriau, bet apie seksualinį gyvenimą kalbos nėra. Nežinojau, kad išims ir kaklelį, o juk galėjo palikti. Mėsmalė tose klinikose, žmogus nerūpi, nors tikrai gerai atsidėkojau už operaciją. Mano atveju, manau, šalinti gimdą buvo būtina (adenomiozė), tačiau dabar jau žinau, kad kaklelis galėjo būti paliktas.
Moteris noriu įspėti, kad, greičiausiai, po operacijos jos negyvens ”kaip gyvenusios”. Jūs turite teisę žinoti, o gydytojai nepasakys. Net galvoju, gal reikėtų kreiptis į gerą endokrinologą. Gal žinote tokį?
58-mete
2009-08-12 23:23
P.S. kazkur skaiciau, kad pasitenkinimas sekso metu priklauso nuo vyrisku hormonu moters organizme, ir dar, kad zmogaus svarbiausias lytinis organas yra smegenys. Nuo smegenu tipo priklauso musu lytine orientacija. Gali turet ir tris gimdas, jei prastai su galva, tai niekas nepades.
58-mete
2009-08-12 23:10
pati ”didziausia” paslaptis, kad atejus menopauzei nustoja funkcionuoti kiausides ir nereikalinga tampa gimda (nes skirta vaisiui isnesioti).Ar tie neveikianciu organu atrofave likuciai yra, ar jau pasalinti , koks skirtumas? Skirtumas toks, kad tos liekanos gali prisaukti nelaime, o kai ju nebera - ne. Man gimda su priedais pasalinta pries 7 metus, sekso metu tenka naudotis lubrikantais, bet orgazmas buna, ir nevienkartinis...
sime
2009-07-28 17:46
man opercija padaryta 200901 men psalinta gimda kiausides kaklelis .joks gydytojAS NEPaaiskino kokios bus pasekmesApsilankykit bent pas kelis gydytojus Vilniuje Kaune dar pamastykit pacios ir vistiek nesioperuokit nebent grestu mirtis.
gedrux
2009-07-24 20:26
pasalinta gimda ir man su visais priedais,del saugumo.kakleliovezys buvo pries 3metus.dabar miomos gimdoje buvo dvi.jauciuosi neblogai,tik sekso visai nepageidauju.kas pasakytu kodel?gyvenu su vyru,mylim vienas kita.o tas jausmas kad kazko neturi,turbut isliks visada.man 46 metai.
sypsenele
2009-07-21 17:01
Mielos Merginos ir Moterys,
Yra tikrai puikiu dalyku pasaulyje, kaip ispresti visus nemalonius pojucius po tokios operacijos, kaip padeti sau jaustis pilnaverciu zmogumi....
Greitu laiku Lietuvoja sveciuosis mokslu daktare endokrinologe Nelly Dronova, i kurios paskaita mielai Jus pakviesciau. Rasykite is visu miestu , informnuosime, kuriuose miestuose vyks daktares paskaitos. Rasykite grozioperlai@gmail.com.
vijoklis
2009-07-02 16:15
Mamai (67 m.) siulo profilaktiskai pasalinti gimda, nes buvo kruties vezys. Jai taikoma harmonoterapija ir del tu vaistu isvesi gimdos gleivine. Veziniu lasteliu neranda, bet vis tiek rekomenduoja isoperuoti. Nezinau, ka jai patarti, ji niekaip neapsisprendzia.
jurga
2009-07-02 09:45
pries du metus pasalino ir man gimda,noras gyventi buvo stipresnis uz nepilnavertiskumo jausma nors man buvo tik 28 matai.pritariu elenai,gyvenimas yra grazus kai esi sveikas
reikia patarimo
2009-07-01 09:06
man 50m pries metus pasalino gimda,kaiusidziu jau nebeturiu pries 15m,man skausmai metosi daznai ivairiose vietose,kur man reiktu kreiptis ,pas koki gydytoja,pasikonsultuoti,ar pas chirurga,ar ginekologa?ar galimetytis metastazes,nors tyrimai atejo,kad veziniu lasteliu nera
janina
2009-07-01 08:50
man isimta gimda pries metus,likau viena,manes namie niekas nesupranta...pries 16 metu pasalintos kiausides,,,turiu gilia depresija,prakaitas pila,bet vartoju,,NAKVISU ALIEJU’’kapsulem,poveikis yra,savaitele padarau pertrauka,siap paastrejo visos kitos ligos,gydytojas sake,kad nuo pasalintos gimdos,bet as sutikau pasalint gimda,nes nesigilinau i daugelio nuomoniu,nors ju buvo visokiu,labai pasitikejau savo gydytoju ir nedvejojau,nes butu prasidejusi pirma stadija vezio...
jole
2009-06-23 15:44
man jau suejo pusia metu kaip pasalino gimda ir viena kiauside liudna nes man 34 metai
Egle
2009-06-21 10:54
nors man eme per virsu,gijimas truko metus laiko,taigi manau kas ir per maksti siek tiek uztruks.Siek tiek kantrybes ir viskas po truputi stos i savo vietas.Sekmes.
prastai besijaučianti
2009-06-15 15:44
Prieš tris savaites pašalino gimdą ir gimdos kaklelį per makštį. gal kas galite pasakyti kiek truks gyjimas, vargina nemalonaus kvapo išskyros.Pasidalinkite patirtimi.
Egle
2009-06-01 11:50
Sveikos moterytes,Noriu pasakyti,kad viskas priklauso nuo jusu paciu,kaip jus psichologiskai iveiksit savo liga.Man pasalino gimda pries 2 metus,bet as jauciuosi puikiai.Tiesa,kiausides prisege kazkur po plauciais,operacija buvo sudetinga,buvo ir komplikaciju ir po to dar ne viena operacija,bet....Aciu,paciam nuostabiausiam gydytojui S.Kajenui(tiesa,jau dabar amzina jam atilsi...),kuris kaip reikiant padirbejo ir dabar galiu gyventi pilnaverti gyvenima,galiu myletis,galiu sportuoti,nors man ispjove limfmazgius ir kuri laika tino kojos,dabar deka sito auksinio gydytojo nejauciu jokiu blogu pojuciu,o priesingai nebemaudzia nei pilvo,nei sonu,nebekamuoja menesines:).Deja daug dave ir tai ,kad salia turiu mylinti ir supratinga vyra,kuris po truputi kartu su manimi sveiko,dabar esam laimingi ir ne per nago juodyma nesigailiu atsidavo i tokio nuostabaus daktaro rankas.Jei moterys norit rekomendaciju,tai kaune klinikose yra nemazai geru gydytoju,o vienasd is ju ,kaip Kajeno pasekejas Bartusevicius,jaunas,bet suinteresuotas jus isgydyti!Sekmes!
dana
2009-05-26 19:24
mielos moterytes ,man gimda pasalinta pries 5metus .jauciuosi visa ta laika
regina
2009-05-12 13:31
Miela Janina,noriu jus visa sirdimi palaikyti.Bukite stipri ,viskas bus gerai.Saunu,kad jus tikite ir esate optimiste.Mano nuomone jums karscio pylimai todel,kad prasidejo meno pauze.Sako ji prasideda iskarto tik pasalinus kiausides,kai kurios moterys minejo,kad dar ligonineje gulint.
regina
2009-05-12 13:24
Man pries metus pasalinta gimda ir kaklelis.Jau praejo nemazai laiko,todel galiu pasidalinti savo patirtimi su jumis mielos.Zinau ,pati praejau visus nezinios labirintus.Man niekas nepasikeite po gimdos salinimo operacijos.Santykiavimas su vyru toks pat,orgazmas ir visa kita.Nei kas sauseja,nei bendrai kokius kitus pasikeitimus jauciu.Man 48 metai ir jeigu atsiranda pokyciai tai galiu tiketi,kad tai tik artinasi menopauze.Kai kalbedavausi su bendraamzemis sia tema tai pastebejau,kad yra maisomi dalykai,kaip gimda ,kiausides,santykiavimas.Mano nuomone gimda yra tik vaikeliui isnesioti,ji negamina hormonu nuo kuriu priklauso prasideda ar ne menopauze.Lytiniams santykiams tai taip pat reiksmes neturi.Tai pati patyriau.Tai tik seni bobu ismislai,kad jeigu neturi gimdos tu ne moteris.Man salino gimda del miomu,kraujamimas mane labai issekino,todel dabar ,kai nekraujuoju,esu daug sveikesne ir tvirtesne ir grazesne.Mielos moterys,bukite sveikos ir pasitikekite savimi.
Patyrusi
2009-05-08 17:18
Man 47. Prieš metus atliko hysterektomiją (išėmė gimdą ir kaklelį), kiaušides paliko. Sakė, kad gyvensiu kaip gyvenusi. Gėriau Klimaktoplan, bet po kokių 4 mėnesių vistiek prasidėjo makšties sausėjimas, šlapimo nelaikymas ir velniškas širdies daužymąsis. Karštis nepila. Kreipiausi į gydytoją, paskyrė Oestrofem (atrodo, kad taip vadinasi) žvakutes - po pusę kas trečia naktį. Ir tikrai susitvarkė. Svoris neauga. Jei nepadeda žvakutės - yra ir PHT (pleistrai...ir t.t.).
Kas pasikeičia mylėjimosi srityje - patirties neturiu. Gyvenu viena. Papasakokite.
janina
2009-05-06 18:44
Manpslino gimda ir visa kitaman net nezinant.T.y.zarnyno peracijos metu,Jei kas zino isvede stoma.operavo nes rado agli ant tiesiosios zarnos.Zodziu skuto.eme kur tik galejo siekti prikibti tas auglys.Dabar laukiu atsakymo....sunku nezmoniskai.Pirmiausia pajutau karscio pylimus,skauda sonus,nezinau ar nuo to ar del zarnu isjudintu.Man 51m.Galvoje tik teigiamos mintys,tikiu...visi tikim,kd viska bus ok.Gal galetu parasyti kas,lengviau istvert butu,na ir patirties subtilybiu reiktu.Labai lauksiu...labai sunku.Ir tas maiselis ant sono su ismatom,ir uodegikaulis isgramdyta ir tuscia visa.Esu liekna,buvau veikli,energinga,pasitempusi.Dabar bijau iseiti ir i gatve...gyvenu Kaune.Gal sutiktu kas pabendrauti,susitkti kavos puodeliui,lengvam paplepejimui trympam,neikyriai draugystei.Aciu
REGINA.M.
2009-04-29 16:45
LABAS.
PERSKAICIAU JUSU KOMENTARUS, BET NERADAU SAU ATSAKYMO.MAN PRIES 2 SAV. PADARYTA OPERCIJA PASALINTOS 2 MIOMOS APIE 7 CM DIDZIO GIMDA SU KAKLELIU IR PADARYTA MAKSTIES , PUSLES PAKELIMO PLASTINE OPERACIJA. JAUCIUOSI VISAI NEBLOGAI.NORECIAU PAKLAUSTI GAL KAS TUREJO TOKIA OPERACIJA KAIP SEKSIS TOLIAU, KOKIE SANTIKIAI SU VYRU NES GYVENU SANTUOKOJE , O APIE LYTINIUS SANTYKIUS BIJAU PAGALVOTI ACIU
Asta
2009-02-25 16:09
Veziukei,nenusimink taip ,zinokpsichologine busena labai daug ka reiskia,dazniau sypsokis ,bus viskas gerai,stiprybes tau.
veziuke
2009-02-23 21:23
man nestumo metu buvo atliekamas cezaris ir gimdos salinimas su gimdos kakleliu,dalimi maksties,limfmazgiais.bijojau,bet vezio dar labiau!ziaurus gyvenimas!ziuriu i savo dvieju menesiu dukryte ir galvoju ar pamatysiu ja suaugusia
Asta
2009-02-23 19:13
vikai ,pas mane tokios pat bedos as taip pat vartoju ,estrofema,taip pat nerandu kas patartu ar ji nutraukt ar keist,kaip tu pati jautiesi.
tina
2009-02-16 17:45
man pasalino gimda kakleli ir limfmazgius paliko kiausides po to dar gavau chemospindulini gydyma tai dabar nezinau ar kiausides funkcionuoja ar nes buvo 50 proc tikimybe kad zus.dabar jauciuosi lyg ir nieko buvau lb sukudus dabar jau net virsinau savo buvusy svory pasidare pilvas didelis tai manau kad gal kiausides neveikia.
vika
2009-02-12 09:40
jau 10 metu po operacijos(pasalino viska) vartoju hormonus”estrofem”,noreciau protingo ginekologo ar kito daktaro patarimo-ar galiu ir toliau gerti ar nutraukti,o gal keisti kitais?man 55 m.aciu:)
Nieko baisaus
2009-01-16 14:48
Man prieš 7 metus pašalino gimdą liko tik kiaušidės,jaučiuosi puikiai kiaušidės funcionuoja,lytinis potraukis yra ir net orgazmas.Pirmus metus buvo sunkiau, bet tik tol kol galutinai sugijo.Tik nereikia draugėm pasakoti, kad daryta operacija, o tai tada žiūri į tavę kaip į nepilnavertį žmogų
anonimė
2009-01-15 15:24
Kiek as susiduriau su gydytojais tai jiems lengviausias budas isoperuoti.Nes po to maziau bus serganciu moteru tokiomis ligomis. Man liepe operuotis pries 4metus,nesioperavau.Po 1.5metu sake nereikia operuotis,nieko baisaus nera(kitas gydytojas).O siais metais vel kita gydytoja liepe operuotis.Nuejau pas ketvirta gydytoja ,sako nesuprantu kodel operuoti.TAI KAIP SUPRAST????????
irena
2008-12-05 14:16
Man 30 metų, operacijos metu pašalino kiaušides, gal kas gelėtų pasidalinti patirtimi, jei yra atlikta panaši operacija ?
slapukė
2008-11-30 21:26
vyras nors ir žymiai už mane vyresnis, taip pat neproduktyvia vadina-niekaip negaliu atsigaut po visų bėdų,užpuolė cukrinis diabetas,nebeturiu sveikatos,galėčiau miegot ištisą parą
slapukė
2008-11-30 21:18
prieš tris metus pašalino gimdą ir kaklelį,jokio potraukio vyrams nebejaučiu,nuėjau pas ginekologą,galvojau gal ką patars,o jis sako nebėra į ką pas jus žiūrėt,vadinasi aš beturiu baranką su skyle,prieš operaciją sakė kad diskomforto nejausiu-įkalbėjo operuotis.
zuvele
2008-11-22 19:36
Dėkoju Elenai.

Tiesiog idealiai sutampa visi mūsų gyvenimo parametrai. Skaitau tarsi apie save. Nerimas, kad artinasi panaši operacija, tikrai didžiulis, bet gerai, kai yra, kas pakelia nuotaiką.
lnr
2008-11-07 08:50
po 3 savaiciu man bus pasalinta gimda, limfmazgiai, paliks kiausides. Kas laukia po operacijos negalvoju, tikiu kad viskas susitvarkys,gydytoja sake kad kiekviena moteris pernesa tai skirtingai. O as esu stipri. Man diagnozuotas I stadijos vezys. todel labiau bijau kad nemestazuotusi i kitus organus. O jei zmogus sukurtas tureti tiek organu kiek dievas dave, vadinasi visi yra reikalingi, tik musu organizmas geba prisitaikyti gyventi be ju.
valentina
2008-08-25 18:56
Pries 2metus man pasalino gimda ir visus priedus.Patikekit nieko gero.Ir fiziskai ir psichologiskai-prastai.Psichologas pagelbejo,taciau tik laikinai.Tenka paciai kapstytis.Labai slegia nezinia,kuri lydi nuo pirmosios is ligonines isleistos dienos.O kalbeti butina.Ir ne tik gydytojams,bet ir mums moterims pasidalinti savo <patirtimi>.Gal yra tokiu moteru kurios galetu papasakoti kaip joms pavyko susigyventi su savim po amputacijos.As kolkas to padaryti nesugebu.MAN LABAI SUNKU!
sypsenele
2008-08-15 23:29
Tiesa, dar nepasakiau apie psichologines pasekmes - visai ne kas.... reikia labai daug dirbti su savimi... Organizmas labai reaguoja i toki perversma!!!! Is tiesu , nepaparastai gaila, kad pries operacija niekas apie tai nekalba !!!! Viena moteris, su kuria teko bendrauti, net norejo nusizudyti !!!!! Noriu padeti tokioms moterims, todel tikrai zinau , jog greitu laiku pasidalinsiu informacija apie tai ir ivairius renginius sia tema :) Visoms mieloms merginoms ir moterims noriu pasakyti - neskubekite, jei yra nors truputis vilties ! Taciau kai kuriais atvejais - tai isties neisvengiama.
sypsenele
2008-08-15 23:21
Mielos moterys ir merginos. Man tokia operacija buvo atikta pries 8 metus. Pasalinta gimda,kiausides....
Praejo astuoneri metai, bet visa laika tai jauciu, klimaksas dar tebesitesia.... Ziauriai paslijo sveikata ir kt. Pradzioje, aisku, nesijauciau blogai, bet begant metams viskas pradejo kisti ir labai sparciai ristis i blogaja puse... Sie organai labai svarbus moters sveikatai. Jei kam idomu - rasykite, pasidalinsiu informacija, kuri man padejo susigrazini sveikata, atgauti moteriskuma ir kt. - grozioperlai@gmail.com
Irena
2008-08-12 09:29
Man balandžio mėnesį pasalino gimdą ir gimdos kaklelį. Šiandien jauciuosi gerai lyg nieko ir nebuvę. Išrašant iš ligoninės gydytoja rekomendavo 2 mėn. jokių santykių ir fizinių darbų, kelti daugiau nei 3 kg, o kadangi esu kaimo žmogus tai po trijų savaičių teko laukuose biški padirbėt pasekoje supūliavo vidinės siūlės teko gydytis. Jokio komplekso dėl rando ar &rdquo;tuštumos&rdquo; tikrai nejauciu. Ir iš vyro neteko girdėti jokių užgauliojimų. Man atrodo viskas priklauso nuo pačios kaip i tai reaguosi taip ir artimieji reaguos.
ari
2008-08-10 15:03
man pasalino pries 17 dienu.Kiausides ir kakleli paliko.Pries israsant, sukarsciavau,tad uzsilaikiau 5 dienas su antibiotikais.Jau savaite namie, taciau tikrai dar silpna,norisi pailseti...lytinis potraukis tikrai yra ir nors ir draudziama atsargiai, svelniai teko pabandyti glamoniu..
Nerima kelia randas.Nors susiuvo tirpstanciais siulais ir yra gana dailus, taciau dar kieta po juo...
dina
2008-08-10 00:16
vile, jokiu sportu ir didelio svorio kilnojimo kelis menesius..teks jau pakenteti.
man dar nera 30 ir jau beveik 3 men kaip viskas pasalinta, buvo II stad.kiausides vezys..net netelpa galvon kaip tai gali buti...seip jauciuosi puikiai isskyrus karscio pilima ir chemijos kursus, net nesenei susiradau simpatiska vaikina, kuriam patinka vertikalus plonas ~23cm randas..dabar mano galvoj visokie renginiai, festivaliai ir pan. norisi visur lakstyti :) jei ne chemija buciau dar laimingesne. tik galvoj nera ramybes del lytiniu santykiu ir paklausti operavusio gydytojo nedristu.
P.S. Vidos isvardinti kauno kliniku gydytojai yra labai geri, bet sunkoka pas juos pakliuti
virginija
2008-07-16 16:29
ar visada būtina šalinti gimdą kai ji nusileidusi gal yra kokia pakėlimo operacija?
Vida
2008-07-01 16:41
Vaida tikrai nebijok. Taip, gimda salina laporoschopiniu budu taip pat. Bet cia jau parinks gydytojas, kuriuo budu operuoti. Patariu operuotis Kauno klinikose. Labai puikus daktarai A.Gaurilcikas, S.Kajenas, E.Svedas. Tikrai liksi patenkinta. As pas viena is ju neseniai operavausi.
as
2008-06-26 22:11
galiu patarti Vaidai,kad nebijotu.Jauciausi irgi baisiai kai pasake, kad reikia salinti gimda,bet dabar jauciuosi puikiai nos operacija padaryta pries 1,5men.As tai operavausi Klaipedoj nezinau is kur tu esi,mane operavo gyd.Dirzauskas esu patenkinta,ir man dare laporaskopu, zinai geriau negu pjuvis nors gydytojams paprasciau prapjauti pilva bet pjuvis ilgiau gyja,o cia lieka tik 3skylutes.Sekmes tau ir drasos.
patarianti
2008-06-21 19:49
nebijok vaida,gimdos pasalinimas siais laikais jau nebera sunki operacija,
vilė
2008-06-15 21:54
pašalinta gimda ir kiaušidės prieš 10 dienų jaučiuosi gerai.gal kas gali paaiškinti , kiek galima dirbti namuose? Ar galima lankstytis , dirbti darže, kiek kilogramų galima kelti? Kas turite patirties atsiliepkite?
atejo laikas...
2008-06-02 12:16
jau 12 metu kai pasalinta gimda,kiausides paliktos.Vienuolika metu buvo geriausi ir sveikiausi,jauciausi tikrai moteriskai.Dabar metai kaip problemos:skausmas santykiu metu,ju vengiu,nors vyras geras,suprantantis.Bandau skirta gydyma ir turiu vilties, kad pageres.
as
2008-05-30 20:38
man pries 2sav.padaryta operacija,pasalinta gimda priedai liko. Galiu pasakyti kad jauciuosi labai gerai,sveikstu sparciai,noriu patart visoms moterims kad nebijotu ir nekentetu skausmu per men.ar nesibaigianciu kraujavimu aisku jei jau turite vaiku.
elena
2008-05-26 15:25
visai neseniai man atliko sia operacija.Pasalino gimda liko tik kiausides.Tikrai nesijauciu nei tuscia ,nei nepilnaverte.Gal tik dar nedaug praejo laiko,menuo,ir tik todel jauciuosi kiek silpnai,nes pries operacija netekau daug kraujo.Esu tokia pati,kaip buvusi.Mano kunas yra grazus,pagal mano 47-metus,as jauciu lytini potrauki,mes jau mylejomes.VISKAS KAIP BUVE.Todel manau,kad mes nepagrystai nuogastaujame.Zinoma tai didele mediku darbo spraga.Mums kyla tukstantis klausimu,kuriuos gedijames uzduoti savo gydytojui.O gydytojams atrodo,kad viskas visiems aisku,nes jie su tais dalykais susiduria kasdien,be to yra visokiu gydytoju.Daugumai turi traukti uz liezuvio ir klausineti visko,kas mus ir vercia pasijusti nekaip.Retas kuris yra draugiskas ir pasistengia israsant is ligonines pasakyti,kiek kg negalima kelti ir kiek laiko negalima tureti lytiniu santykiu.Ir tai buvo viskas ka man pasake gydytojas iseinant is ligonines.
Visas noriu padrasinti,nesijauskime tuscios-tai ne ta tustuma.Moteris ne vien tik reprodukcijai skirta butybe.Juk daugumai jau apie 45 kai nutinka tokios bedos,kai musu laikas tampa istisomis menesinemis,kai mes susergame anemija ir pradedame depresuoti.Tai ko verta ta mano gimda ,kuri jau savo funkcija atliko,as turiu 3 vaikus.Aciu jai,bet as noriu gyventi pilnaverti gyvenima.Esu jauna,sypsausi,taip pat vylingai savo vyrui,kaip anksciau,o be to gyvenime tiek nuostabiu dalyku,kuriuos dar turiu nuveikti.
moteris
2008-05-25 13:09
Pasalino gimda su visais priedais 2002m.Buvo 0 stadija.4 metus vartojau hormonus.Geriau vitaminus-celimun,jauciausi labai skirtingai ir gerai ir ne.Dabar vargstu su struma(mazgine),per daug aktyvi(nors ji pas mane turbut nuo paauglystes buvo).Atmintis slubuoja,nuovargis.Negaliu daug dirbti fiziskai,svaigsta galva,akyse mirguliuoja.
Nepasirašiusioji
2008-05-24 12:47
Norėčiau atsakyti tai moteriškei,kuriai žadama šalinti gimdą.Iš pradžių ligoninėj po operacijos,pils prakaitas,po to bus jaučiamas nuovargis.Sunkiai dirbti negalima,nes aš kai padirbėjau,rodos lyg ir nesunkiai,bet pavargdavau.O dabar,prėjus maždaug pusmečiui,sutriko inkstų veikla.Prisiminiau,kad turiu inkstus po 13 m.pertraukos.Šlapintis dažnai varo.Bet kai pavartojau stiprių antibiotikų.Daugiau,sakiau sau,gyvenime jų nevartosiu,prisiminus,net bloga daros.Nusprendžiau gerti žolelių arbatų,nes nuo jų man daug geriau.
angele
2008-04-21 18:08
pasiguoskit moterytes kokios pasekmes pasalinus gimda,kaip jauciates,kaip santykiai,esu ant apsisprendimo ribos,didele endometrioze,siulo salinti,bet labai baugina nezinia,sako kad dingsta potraukis nnuolat skauda,sausa ten,bet jei nepasalina kiausidziu gal taip blogai ir nebuna,ka
kodėl
2008-04-16 14:37
Keista, kodėl daktarai nekalba apie pasekmes pašalinus gimdą... Juk tikrai gerai nebūna...
kol kas ne kaip...
2008-04-16 13:47
Pašalino gimdą, kiaušides - viską, ką galima pašalinti moteriai. Buvo I stadijos vėžys. Kaip jaučiuosi? Kol kas ir psichologiškai, ir fiziškai - prastai. Esu išsituokusi. Draugas užsienyje ir jam nieko nesakiau. Įtariu, kad nutrauksiu santykius, nes jaučiuosi švelniai tariant ne kaip.
angele
2008-04-13 17:27
tai ka patarsit,salinti gimda ar iki paskutines vilties gydytis
Panašiai besijaučianti
2008-04-05 11:14
Man pernai pašalino gimdą.Pasekmės gana nemalonios.Lytinis potraukis neišnyko,bet su savo draugu aš nebesusišneku.Pasidarė tikras&rdquo;ufonautas&rdquo;.Nuoskaudų daugiau negu reikia,o ir nuotaikos dažnai nebūna.Atmintis dažnai šlubuoja,nuovargis kankina.O daktarė man nepaaiškino apie pasekmes.Ir šiaip su kaikuriais žmonėmis susišnekėti nebeišeina.Taip būna liūdna,net verkti noris.Tai štai kokia ,va nesmagi istorija.
Besidominti
2008-02-16 22:33
sako, kad pašalinus vien gimdą, po kurio laiko nustoja funkcionuoti ir kiaušidės - &rdquo;supranta&rdquo;, kad gimdos nėra, nėra dėl ko hormonus gaminti. Ar tai tiesa?
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai