Moters lytinių organų uždegimai

IKI 30 PROC. MOTERŲ LIETUVOJE KENČIA NUO NEVAISINGUMO, O MAŽAI ŠALIAI - TAI LABAI DIDELIS SKAIČIUS.
 

Uždegimas kyla, kai jungiamojo audinio, kraujagyslių ir nervinės ląstelės reaguoja į pažeidimą. Nors uždegimas dažniausiai yra vietinis procesas, tačiau pakinta įvairios sistemos - ypač imuninė, endokrininė, nervų. Uždegimą gali išprovokuoti išoriniai ar vidiniai žeidžiantys faktoriai. Prie išorinių faktorių galima priskirti įvairias traumas, biologinius (infekcijos) ir cheminius (pvz., spindulinis vėžio gydymas) veiksnius. Vidiniai uždegimą sąlygojantys faktoriai - susilpnėjęs imunitetas, medžiagų apykaitos sutrikimai.
Uždegimo pažeistose ląstelėse vyksta tam tikri procesai. Moteris, kuriai kilo lytinių organų uždegimas, dažniausiai skundžiasi trimis simptomais: apatinės pilvo dalies ar strėnų skausmu, pagausėjusiomis išskyromis ir mėnesinių ciklo sutrikimu. Beje, mėnesinių ciklo sutrikimai pasitaiko rečiau nei kiti simptomai.
Gydymo sėkmė ir trukmė labai dažnai priklauso nuo to, ar uždegimas yra specifinis (t.y. virusai, mikoplazmos, chlamidijos), ar ne. Specifinis uždegimas - tai toks, kai jį sukelia specifinis sukėlėjas. Paprastai sukėlėją pavyksta nustatyti, tačiau moterys dažniausiai pačios pradeda vartoti antibiotikus, nepasitarusios su gydytoju. Tačiau toks savarankiškas gydymasis nepadeda ir tenka kreiptis į gydytoją. Tokiu atveju jau daug sunkiau nustatyti sukėlėją ir gydymas būna nepalyginti sunkesnis nei tada, kai pastebėjus simptomus pirmiausia kreipiamasi į gydytoją.
Jeigu moterį dažnai kamuoja įvairūs uždegimai, jai būna labai sunku pastoti, neretai ji tampa nevaisinga. Nevaisingų moterų anamnezėje - ilgi gydymosi nuo uždegimų metai.
Labai dažnai pasitaiko makšties gleivinės uždegimas (kolpitas), kurį gali sukelti streptokokai, stafilokokai, žarninės lazdelės, trichomonos, Candida genties grybeliai, virusai. Infekcija į makštį patenka per išorinius lytinius organus. Moteris pastebi, kad padaugėja išskyrų (kartais žalsvos spalvos), atsiranda perštėjimas išorinių lytinių organų srityje, lytiniai santykiai tampa skausmingi.
Jeigu uždegimas yra nespecifinis, tai paprastai jis išgydomas gana lengvai, o jeigu specifinis - sunkiau. Gydymas skiriamas atlikus būtinus tyrimus. Beje, siekiant, kad gydymas būtų veiksmingas, moters partneriui taip pat dažnai tenka gydytis. Tačiau medikai susiduria su didžiuliu vyrų nenoru gydytis. Taip susidaro užburtas ratas: moteriai nusibosta eiti pas gydytoją dėl nuolat pasikartojančių uždegimų, o gydytojui pernelyg sunku gydyti pacientę, kai užsikrėtęs ir partneris - jos praktiškai neįmanoma pagydyti. Jeigu gydomi abu partneriai, ligą galima išgydyti, tačiau pasitaiko ir taip, kad moteris dažnai keičia partnerius arba jos vyras turi daug moterų - liga vėl lieka neišgydyta arba pernelyg dažnai pasikartoja.
Moteris, kuri pastebėjo nerimą keliančius simptomus, visų pirma turėtų kreiptis į ginekologą. Gydytis pačioms tikrai nepatartina. Nors vaistinėse yra įvairių preparatų, slopinančių uždegimą, tačiau prieš juos pradedant vartoti būtinas ginekologinis ištyrimas, nes šalia įprasto makšties uždegimo pasitaiko ir uždegimas, kurį sukelia žaizdelės. Gydytojas turi atlikti kolposkopinį tyrimą ir tada galės diagnozuoti, dėl ko atsirado išskyrų: ar dėl makšties uždegimo, ar gimdos kaklelyje yra kokia nors žaizdelė, kurioje yra liaukos, produkuojančios daugiau baltųjų.
Jeigu moterį dažnai kamuoja makšties uždegimai, gali pakisti natūrali makšties flora (gerybiniai mikroorganizmai) ir ginekologui tenka ilgokai gydyti, kol ji atsistato. Bet jeigu uždegimas negydomas, jis plečiasi, kyla aukštyn ir pasiekia gimdos kaklelį. Po to uždegimas perauga jau į gimdos uždegimą, pereina į kiaušintakius, o iš čia - į kiaušides. Būna blogai, jeigu uždegiminis procesas pereina į purųjį jungiamąjį audinį, esantį šalia gimdos, kitaip tariant, dubens purųjį audinį. Moteriai vystosi parametritai, kuriuos labai sunku gydyti, reikia daug kantrybės, o paskui - reabilitacijos kurorte.
Gimdos gleivinės uždegimas (endometritas) yra retesnė liga. Ji gali prasidėti po aborto, padaryto nesilaikant aseptikos taisyklių, gimdymo metu patekusios infekcijos, po netinkamo intrauterinės spiralės įstatymo. Uždegimas gali apimti visą gimdos gleivinę ar tik jos dalį, o jeigu liga sunki - uždegimas gali išplisti į gimdos raumenį. Susirgusi moteris dažnai jaučia apatinės pilvo dalies skausmą, kartais plintantį į kirkšnį, pakyla kūno temperatūra, atsiranda nemalonių išskyrų.


Mūsų klinikoje padažnėjo moterų, besikreipiančių dėl uždegimo, kuris išsivysto laiku neišsiėmus intrauterinės spiralės. Intrauterinė spiralė yra svetimkūnis, o gimdoje ji išbūna 10 ar daugiau metų (nors gydytojas pataria išsiimti ją po 3-5 metų, bet moteris dažnai į tai nekreipia dėmesio, nes gerai jaučiasi), po to įauga į gimdos raumenis, gali net juos perverti ir patekti į pilvo ertmę. Atsiranda milžiniški pakitimai: spiralė nėra pritaikyta būti pilvo ertmėje, todėl kyla pūlingas procesas - abscesas. Ligonę dažnai tenka operuoti, tenka net spręsti klausimą dėl gimdos pašalinimo - gydymas labai skausmingas. Po operacijos tenka labai ilgai gydytis, reikalingas drenas, skiriama labai daug antibiotikų. Ligonių tikrai gaila, nes labai dažnai jos galėjo išvengti šių sunkių komplikacijų laiku pasikeisdamos intrauterinę spiralę.
Kiaušintakio ir kiaušidės uždegimas (salpingoooforitas) yra viena iš dažniausių moters lytinių ligų, kurią dažniausiai sukelia infekcija, prasidėjusi makštyje, gimdos kaklelio kanale ar gimdos ertmėje. Ji gali prasidėti po aborto, komplikuoto gimdymo, sergant sepsinėmis ar kt. ligomis. Uždegimas gali būti ūmus, poūmis ir lėtinis. Ūmiam salpingoooforitui būdingas gana stiprus, nuolatinis apatinės pilvo dalies skausmas, plintantis į šlaunis, kartais į juosmenį, labai sustiprėjantis dirbant fizinį darbą, lytiškai santykiaujant, taip pat tuštinantis, šlapinantis. Padažnėja pulsas, padidėja kūno temperatūra, pagausėja pūlingų, kartais aitraus kvapo išskyrų, pakinta kraujo sudėtis. Sergančiai lėtiniu salpingoooforitu moteriai nuolat skauda juosmenį, kryžmenį, sumažėja darbingumas, “sulimpa takai”, kuriais iš kiaušidės į gimdą patenka kiaušinėlis, todėl moteris negali pastoti.
 

SPECIFINIAI UŽDEGIMAI


Specifiniai moters lytinių organų uždegimai gali būti trichomoninės, grybelinės, gonokokinės kilmės, taip pat juos gali sukelti virusai, mikoplazmos, chlamidijos, tuberkuliozės mikobakterijos.
Trichomonozė - infekcinė, lytiniu būdu užkrečiama liga, kurią sukelia makštinės trichomonos. Trichomonoze serga 50-60 proc. moterų. Ligai būdingos gausios, gelsvai žalsvos spalvos išskyros. Gydant ligą būtina gydyti ir jos partnerį, nors jis ligos simptomų gali ir nejausti (vyro apyvarpės smegmoje gali būti neaktyvių trichomonos formų, kurios, lytiškai santykiaujant, gali patekti į makštį ir ten sukelti uždegimą).
Kandidomikozė. Ligą sukelia vienaląstis mikroorganizmas, kurio yra apie 80 rūšių. Palankias sąlygas kandidamikozei sudaro sutrikusi angliavandenių (cukrinis diabetas) ir baltymų apykaita, vitaminų perteklius ar trūkumas, neracionalus antibiotikų vartojimas, pakitusios gleivės. Kandidomikozę gali išprovokuoti tai, kad įvairiomis priemonėmis (makšties plovimais, higieninėmis priemonėmis) sunaikinamos makštį apsaugančios bakterijos. Ligai būdingas perštėjimas, deginimas makštyje ir išorinių lytinių organų niežėjimas, gausios išskyros, noras dažniau šlapintis. Gydomi abu partneriai. Liga nemaloni, tačiau nepavojinga.
Bakterinė vaginozė - tai makšties infekcija, kai pagausėja natūraliai esančių bakterijų. Moteris jaučia nemalonaus kvapo (supuvusios silkės) išskyras iš makšties, makšties erzinimą, pagausėja išskyrų. Liga diagnozuojama labai paprastai - ant kalio šarmo užlašinamas šių išskyrų lašas ir iš karto pajuntamas nemalonus kvapas.
 

VIRUSINĖS LIGOS


Virusiniai uždegimai priskiriami prie venerinių ligų, nes jomis užsikrečiama lytiškai santykiaujant. Gimdos, kiaušintakių, šlapimo pūslės uždegimą sukelia herpes virusas, gimdos kaklelio kanalo, šlaplės - urogenitalinis virusas.
Moteris labai gąsdina urogenitalinė chlamidijozė. Pagal Lietuvos statistiką atrodytų, kad kiekviena moteris, kuriai buvo darytas chlamidijų tyrimas, sirgo šia liga. Tačiau jeigu moteris tikrai serga chlamidijoze, visų pirma atsiranda išorinių lytinių organų, kirkšnies niežėjimas, kartais ir skausmas. Be to, moteris negali pastoti, nes prasideda suaugimus sukeliantis procesas mažajame dubenyje. O jeigu moteris pastoja, tai labai abejotina, kad ji serga chlamidijoze. Laborantas ir laboratorija, atliekanti chlamidijų tyrimą, turi būti gavęs tarptautinį sertifikatą.Pavyzdžiui, Kaune tikrai patikimos laboratorijos, galinčios atlikti chlamidijų tyrimą, yra Kauno visuomenės sveikatos centre (yra gautas Švedijos sertifikatas) ir Kauno akademinėse klinikose.
Lytinių organų pūslelinę sukelia herpes simplex virusas, perduodamas lytinių santykių metu. Kyla išorinių lytinių organų skausmas, niežėjimas, po to atsiranda skausmingų pūslelių grupelės, kurios vėliau sutrūksta ir lieka žaizdelė. Be to, jaučiamas galvos skausmas ir bendras negalavimas. Beveik pusei ligonių liga pasikartoja savaime po kelių mėnesių ar metų, tačiau ilgainiui pasveikstama. Liga per kraują gali pasiekti kitus organus ir jeigu žmogaus imuninė sistema nusilpusi (pvz., gydant vėžį), jam bus daug sunkiau kovoti su šia infekcija.
Gonorėja - tai gonokokų sukelta, labiausiai paplitusi venerinė liga. Ja dažniausiai užsikrečiama lytiškai santykiaujant, ypač su atsitiktiniu partneriu. Nelytiniu būdu užsikrečiama retai: per rankšluosčius, kempines, naktinius puodukus, miegant vienoje lovoje be kelnaičių. Gonorėja dažniausiai prasideda ūmiai, gausiomis išskyromis, perštėjimu šlapinantis ir skausmingu šlapinimusi. Gali pasireikšti ir nenormaliu kraujavimu. Tačiau jos pradžia gali būti ir ne tokia stipri. Negydoma ūmi gonorėja pereina į lėtinę.
Gonorėja gali pasireikšti didžiosios makšties prieangio liaukos uždegimu, gonorėjiniu šlaplės uždegimu (sergant ūmine forma pasireiškia 90 proc. ligonių), gimdos kaklelio gleivinės uždegimu (apie 80 proc. moterų), tiesiosios žarnos uždegimu (kai patenka išskyrų iš makšties), akių gonorėja (dažniausiai serga naujagimiai, kai sekreto patenka iš gimdymo takų), gonorėjiniu faringitu (užsikrečiama per oralinius lytinius santykius), gimdos gonorėjiniu uždegimu ir gonorėjiniu gimdos priklausinių uždegimu.
Jei gonorėja negydoma, infekcija per kraują gali patekti į sąnarius, odą, kaulus, sausgysles ir kitas organizmo dalis - tokia būklė yra pavojinga.
Jeigu laiku ir tinkamai gydoma apatinės lytinių organų dalies gonorėja, ji dažniausiai pagydoma, nelieka jokių pėdsakų. Tačiau viršutinių lytinių organų gonorėja ne visada išgydoma, gali likti skausmingų sąaugų, moteris tampa nevaisinga.
Gydymosi metu reikėtų susilaikyti nuo lytinių santykių arba naudoti prezervatyvus.
Gaila, tačiau statistikos, kiek žmonių gonorėja serga Lietuvoje, nėra. Specialistai mano, kad Lietuvoje tikrai nesumažėjo šios ligos atvejų, tačiau dabar žmonės, vengdami viešumo, dažniau kreipiasi į privačias gydymo įstaigas, kuriose nėra ligonių apskaitos.
Lytinių organų tuberkuliozė yra reta liga. Ją sukelia į organizmą patekusios mikobakterijos. Sergant šia liga skauda strėnas, apatinę pilvo dalį, moteris tampa nevaisinga. Be to, pasireiškia simptomų, panašių ir į kitas tuberkuliozės formas: pablogėja bendra savijauta, stipriai prakaituojama, blogai miegama, sumažėja apetitas.
 

KAIP APSISAUGOTI NUO LYTINIŲ ORGANŲ UŽDEGIMŲ


Visų pirma reikia laikytis sanitarinio higieninio režimo. Jeigu dažnai kartojasi uždegimai, reikėtų nesimaudyti šaltame vandeny (pvz., jūroje), stengtis neperšalti.
Nors higieniniai tamponai patogūs, tačiau dažnai juos naudojant gali kilti makšties uždegimai, kuriuos sunku išgydyti. Tamponus reikėtų pasirinkti tik ypatingais atvejais, pvz., kai vykstame į komandiruotę ar pan. Be to, tamponuose yra ir sintetinių medžiagų, kurios jautresnėms moterims gali sukelti alergines reakcijas.
Be gydytojo nurodymų pačioms plauti makšties nereikia: dažnai plaunant ji praranda sugebėjimą natūraliai apsivalyti.
Reikėtų dėvėti natūralaus pluošto apatinius baltinius, nes sintetiniai nepraleidžia oro ir atsiranda labai palankios sąlygos mikroorganizmų dauginimuisi.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

As
2014-06-15 20:43
Ar jūs suvokiate ką rašot? Gydytojai mat atsirado. Pas kiekvieną žmogų žmogų yra skirtingos problemos nors simptomai ir panašus, nebijokit vesti savo žmonų, o svarbiausiai pačios moteris eikit pas ginekologę ar dar kokią daktarę tai nejuokai. Ypač mažos mergaitės pasisakykit mamai manau tikrai supras. O bijoti einant pas daktarą nėra, pamąstykit ar sveikata svarbiau ar baimė.
andrius
2014-01-13 09:08
Laba diena labai prasau padekit man jau nebezinau ka daryti. Mano zmonai dare cezari ir po jo jau 5 dienos kraujuoja kada slapinasi ar tai normalu? nes buvo jau pasibaige dabar vel prasidejo ir operuota vieta viena sesute nuplese pleistriuka po 3 dienu ir praplese siule kaip man ja pradet gydyt kas galit padekit labai prasau.Aciu
viktoirja
2013-06-10 20:38
sveikos , prasau gal galit mane kas pagelbet nezinau kas man yra ziaurei nezti aptine kuno daly kaip sakant (pute) . tiesog kur tik einu ziaurei niesti o prie zmoniu tai nesikasisi ,svarbiausia as ir tvarkynga ir viska , ir nezinau kas tai galetu but kartais pagalvojiu gal koks uzdegimas ar pns.. bet nezinau visokios mintys kyla ,tai prasau pasakykit kas tai galetu but:((think)
Ruta
2013-06-03 19:22
Nesiurpinkit zmoniu su tom savo kinietiskom kapsulem.Tos kapsules sunaikina visa naturalia gleivine.O tada ir prasides amzinas vargelis.Patikekit tai yra labai nesaugu!(think)
SqzzpnRU
2012-09-09 10:03
grelxc
YqTqeUHGMnhtni
2012-05-09 04:02
Jei tau patinka asnligka muzika. Siulau boney m, abba (legendines grupes), mbrothers,bomfunk, good charlote, daddy dj,fatboy slim,sugababes,maroon,infernal,will i am, simple plan, ludo,avril,atb.Linksmuciu paklausyk tokiu dainu( tik alus ir merginos,jok)-turetu patikti, 16hz(gera grupe, patinka visiem kas nori girdet gan legendine grupe), rondo da siulau, paberzhe.va rinkis.
jolita
2012-04-16 10:06
labas merginos,turiu problema atsirado nemalomus zuvies kvapas,bet jokiu berimu ar perstejimo nera.Gal galit patarti ka galeciau naudoti.Aciu labai
vitalija
2012-02-27 12:58
sveikos turiu beda jau kelias dienas salia maksties atsirado didziule pusle kuri labai skauda,skauda kai guliu,ar kai vaikstau nes trinasi,padekit man.kas tai galetu buti.pas ginekologa bijau eiti
laura
2011-09-19 00:52
labas merginos gal galetumet man padeti man labai niezti pute negraziai pasakiau ir skauda kai su draugu santikiauju pas gyditoju negaliu nuejti gywenu uk,anglu kalbos nemoku gal galite pasakyti kuom galeciau gyditi kokiomis priemonemis nes daugiau nebegaliu prasau parasykit man ..padekit bukit geros esu dar jauna wajku noriu tureti jai esigudisiu man atropdo negalesiu tada pastoti nors nezinau kas man cia yra
Jurgita
2011-07-08 19:40
ANION PRODUKCIJA, tik 8 LT

DĖMESIO MOTERYS IR MERGINOS!!!

ANION PRODUKCIJA ŽEMIAUSIOMIS KAINOMIS LIETUVOJE tik8LT
Lygiai tokios pat kokybės, kaip "love moon" Galite įsitikinti nusipirkę
vos
1 ar 2 pakuotes, ir tikrai pamatysite, kad jums nereikia mokėti nei už
reklamą, nei už distributorių darbą.Dauguma kliančių, sako kad jie
identiški. Kaune ir Kėdainiuose galite pasiimti. Į kitus miestus siunciu
pastu.
DĖMESIO!!! TIK LIEPOS MĖNESĮ TAIKOMA AKCIJA PERKANT KOMPLEKTĄ!!!
KOMPLEKTO KAINA TIK 140LT,JĮ SUDARO 20 JŪSŲ PASIRINKTŲ PAKUOČIŲ!!!
TAI PAT PERKANT KOMPLEKTĄ SIUNTIMAS NEMOKAMAS VISOJE LIETUVOJE, TIK LIEPOS
MĖNESĮ !!!


Septyni Anion įklotų sluoksniai leidžiantys patogiai ir saugiai jaustis:
1.Minkštas, medvilninis, greitai sugeriantis paviršius, suteikia komforto
jausmą
2. anijonų juostelė, šalina blogą kvapą, normalizuoja makšties Ph,
stabdo mikrobinių infekcijų plitimą
3. Sterilus popierius greitai sugeriantis skystį
4. Ypatingai gerai sugerianti medžiaga, paverčia skystį žėle
5. Sterilus popierius geresniam oro pralaidumui
6. Unikalus, orui pralaidus pagrindas neleidžiantis odai šusti ir kaisti
7. Nekenksmingi klijai, sukurti gerai prilipti ir praleisti orui
Anijonų higieninių paketų penkių funkcijų unikali sistema
Artima odai sistema: minkšta medvilninė medžiaga, kaip švelnios motinos
rankos pasirūpins jumis.
Sistema, apsauganti nuo pratekėjimo: unikalus nuo pratekėjimo apsaugotas
gizainas, sukurtas, kad trimis būdais apsaugotų nuo pratekėjimo bet
kurioje vietoje.
Kvėpuojantis sistema: įmonė naudoja unikalią kvėpuojančią drėgmės
nepraleidžiančia plėvelę ir jūs galėsite jaustis atsipalaidavusi ir
sausa.
Drėgmę sulaikanti sistema: produkto gamybai naudojama sugerianti
medžiaga, importuojama iš Japonijos, kuri leis jums būti
atsipalaidavusiai..
Anijonų sistema: grynai fizinis poveikis, be jokio šalutinio poveikio,
veikia prieš uždegimus, yra antiseptinė, panaikina kvapą. gali
pagerinti žmogaus medžiagų apykaitą ir mikrocirkuliaciją, aktyvina
ląsteles ir stiprina imuninę sistemą.
Įmonė pasiryžusi gaminti sveikatos apsaugai skirtus produktus pagal
griežtus kokybės kontrolės standartus ir didžiuojasi gavusi
Tarptautinės standartų organizacijos ISO9001: 2008 akreditaciją.
PRIPAZINTI IR PATIKRINTI, GAVE SVEIKATINGUMO SERTIFIKATA.
Išsamesnę informaciją, produkcijos aprašymus, pristatymo sąlygas ir
visą kitą dominančią informaciją mielai suteiksiu el. paštu.
anioniklotai@gmail.com, tel 864805105
Įklotų ir paketų kaina - žymiai mažesnė nei rinkoje.Taikomos ivairios
nuolaidos!!!!!!!!!
Kiekvienoje pakuoteje PH testukas!!!
Siunčiame į visus Lietuvos miestus
lile
2011-05-20 14:05
12 metu mergaites yra litiniu organu nezulis.kaip suprasti?
Žinanti
2011-04-14 20:04
To xoxoxo:

Ką daryti jei tau 12 metų ir jau niežti?
Tai normalu!!!
Masturbuokis! Tik netampyk lytinių lūpų, nes jos liks didžiulės, kaip asilo ausys ir smarkiai patamsės (kažkodel, jei putę smarkiai pertempi - ji tokia ištempta ir lieka ir atsiranda daugiau pigmento, dėl ko ji smarkiai patamsėja). Pasidaro kaip negrių. Klitorio taip pat netampyk - atsitiks taip, kaip su lūpomis - kabos kaip nupiepęs sliekas. Tik graži putė patinka vyrams - atsimink tai. Visą laiką jie ieško vis gražesnės.
Pasižiūrėk porno. Nieko neklausyk, kad tai nesveika. Tai yra labai sveika ir labai gera mokomoji medžiaga. Atmink, kad visi draudžiantys žiūrėti porno filmus, patys žiūri kiekvieną dieną, arba beveik kiekvieną dieną.
Grįžtant prie masturbacijos:
rekomenduoju tik vaginalinę masturbaciją.Tavo putė liks ružava ir labi graži.
Su vaikinais dar palūkėk - suspėsi. Pirmiausiai gerai pažink savo kūną.
Sėkmės naujų pojūčių vandenyne.
xoxoxo
2011-03-13 14:12
Man tik 12 metu ir man pradejo niezeti... Nezinau ka daryti...
SKUBĖKITE
2011-03-03 13:09
Mielos moterys, jeigu vargina nedidelis skausmas, pasirodė gelsvos, kraujingos, ar rudos išskyros , tiesiu taikymu lėkite pas savo ginekologą ir prašykite siuntimo pas ginekologą - onkologą, į Vilniaus arba Kauno Onkologijos centrus. Darykite echoskopinį tyrimą, kraujo tyrimą dėl vėžio , ir citologinį tyrimus, kuris rodo vėžį. VĖLIAU 2 KARTUS reikia LANKYTIS oNKOLOGINĖJE LIGONINĖJE PER METUS.
Sureagavus laiku galima 100 procentų išvengti vėžio
Viename rajono centre man pasakė , kad esu sveika, nors atėjau pas daktarą su skausmu ir gelsvomis išskyromis.
Nuojauta sakė prašyk siuntimo, ir lėk tikrintis pas onkologą.
Gerai, kad nuvažiavau, , buvo tokie baisūs pakitimai gimdos kaklelyje, kad onkologas plika akimi pažiūrėjęs pasakė - tai tikriausiai vėžys. Darė tyrimus, prognozė nepasitvirtino, -BUVO IKIVĖŽINIS SUSIRGIMAS., OPERAVO SKUBIAI.
BUVO VĖŽYS BE 5 MINUČIŲ.
Po operacijos greitai atsirado cistos krūtyse, ir kiaušidėje.
Jau 20 metų, 2 kartus per metus lankausi Onkoligoninėje, o pas rajoninius daktarus imu tik siuntimą.
kristina
2010-10-13 00:17
sveiki,
va cia ziuriu ziuriu,pati esu moteris ir man idomu kiek jus metu kas cia rasote? forumas jusu ligu tikrai nepades isgydyti o ir cia rekomenduojami ir reklamuojami vaistai.pati taip gydziausi ir ka turiu to pasekoje? lietuvoje padare laporoskopija, nes vienos tubos jau neturiu kita uzkusi bande daryti kaip minejau laporoskopija atrode viskas gerai, be to taip besigydant jau ir 31 metai vaiku nera nors kibirais pilk, atvaziavau i uk isidarbinau, po 4 men taip sueme nuejau pas savo daktara pasirodo vel atsinaujino viskas, ir vel operacija, tik cia dar bando vaistais laaaaaaaabai brangiais bandyt isgydyt , ir vis viltis viltis..... moterys mielos kas per pasakymas bijau eiti pas daktara, o su vyru gultis nebaisu? kai daktaras po tyrimu pasakys , jau viskas gerai, jus sveika tada pacios pasijausite devintam danguij. dabar as viska darau kaip liepia nors tikrai nera malonu ten eiti su problemom, bet bent po truputi eina gydymas i prieki, o ne taip kaip as dariau pati, turejau paprasta uzdegimeli dabar turiu kruva bedu
Stirniuke
2010-10-01 23:11
Po menesiniu pradejo varginti nemalonus kvapas.per diena prausiuosi kas 2 val bet kvapas nedingsta.o isskyros isiena su rudu krauju.
newazna
2010-06-09 16:57
Man paugausejo iskyros ir prdaejau valgyt astru maista ir sudyta ,zuvi..bet simptomai atrodo kad buciau nescia bet testas rodo kad neigiamas...,o mano partnerio vidaus rganas skauda lb negali miegot ir pulioja kas gfali but? jo draugai galvoja kad as sergu...nezinau ka daryt padeki
Justė
2010-06-08 15:39
Ar galetu būtti gimdos uždegimas, jai penkias dienas skauda dešinį šoną, žemiau pilvo kartais pereina i kirkšnį skausmas, yra nedidelė temperatūra, pagausėjusios išskyros, .Aisiu pasitikrinti , bet lb bijau kažko.gal turite kokiu patarimų.
Just vyras
2010-06-05 01:56
Mielos moterys pries kiekviena lytinį santykį su vyru priverskite vyrą nueiti į dušą ir ta paty padarykit pati tai ženkliai sumažins galimybe susirgti kazkuom!!! Ir dar nesedekik ant žemes ir šaltu paviršių, nes tai irgi didina galimybe uDegimams!!!!!!!!!! Juk jus moterys----vyru dieviskas malonumas, o dievus reik saugot ypač stipriai....
raimonda
2010-04-08 13:15
ANION PRODUKCIJA (HIGIENINIAI PAKETAI, IKLOTAI)."BIOMAGNETINIAI ANIJONINIAI"


BIOMAGNETINIAI ANIONINIAI ĮKLOTAI

Biomagnetines anionines higienines serveteles su aniono juotele yra pagamintos iš biomagnetinio pluošto ir aniono baktereostatines medžiagos.Jos netik naikina įvairiausias bakterijas,ber ir,savo magnetinio lauko dėka,puikiai palaiko organizmo mikro cirkuliacija.Susiformaves mikromagnetinis laukas žymiai padidina sterilizacija,malšina skausma,naikina kvapa bei daugelį ginekologinių ligų židinius.Menstuaciniu periodu susilpnėja,tampa labiau pažeidžiama organizmo apsauginės sistemos,tampa jautresnė oda.Šie įklotai palengvins daugelį Jūsų negalavimųir suteiks Jums fizinį pasitikėjimą.Kinijos kokybės priežiūros centro bandymo ataiskaita rodo,kad anionu koncentracija 1cm2 yra nuo 5900 iki 6520.Sterilizacijos norma biomagnetinės Nano anioninės higieninės servetėlės siekia iki 99,99%.Jos t.p reguliuoja kraujo spaudimą ir mažina kraujo klampumą.Subalansuota pH vertė atitinka organizmo reprodukcinius sveikatos poreikius.Atitinka aukščiausią kokybės standartą pagal ISO 9000 kokybės kontrolės sistemą.


Kiekvieno unikalaus sluoksnio funkcionalumo apibūdinimas:
1.Geriausios kokybės minkštas medvilnės sluoksnis. 2 .Biomagnetinis sluoksnis su aniono juostele. 3.Labai minkštas medvilninis sluoksnis.Suteikia švelnumo,patogumo jausmą
4.Geriausios kokybės sugeriamasis sluoksnis.Sulaiko savyje drėgmę,todėl paviršiu sausas 5.Minkštas medvilninis sluoksnis. 6.Orui pralaidus sluoksnis.Greitai praleidžia drėgmę ir šilumą.Todėl visada jaučiatės gaiviai.
7.Unikali lipni juosta, atitinkanti žmogaus ergonomikai.

Biomagnetinių anioninių higieninių iklotu apibudinimas:

1.Antibakterinės ir priešuždegiminės .
2.Pašalina kvapą ir nuovargį
3.Skatina mikrocirkuliacija.
4.Gerina medžiagų apykaitą ir sekreciją
5.Didina įmuniteta
6.Mažina psihologinę įtampą
7.Pralaidžios orui
8.Labai gerai sulaiko skystį savyje

Kiekviename pakelyje yra testas pH lygiui nustatyti.
Iklotu ir paketu kaina- žymiai mažesnė nei rinkoje!!!!!Taikomos įvairios nuolaidos.el.p
anionpaketai@gmail.com
http://public.fotki.com/kajraj/
lola
2010-01-19 06:06
o man visai stogas tuoj pavaziuos....net nebenoriu santykiauti su vyru nuo tu uzdegimu bliatstvo
U,
2010-01-14 20:16
Moterys, jei galite, padekite man susitvarkyti su kazkokia infekcija,kuri mane kankina jau visa savaite,gyvenu UK,ir gana trumpokai, ir neturiu kaip nueiti pas ginekologa, ar nusipirkti medikamentu,gal imanoma issigydyti naturaliais budais?
Beto, niekaip nesuprantu, jeigu saugojausi prezervatyvu, kodel dabar turiu problemu? :(
diana
2009-12-11 15:59
sweiki man pastoviai skauda pilvo apacia,aplink nugara,aatsirado isskyru,ar tai gali buti uzdegimass,aciukas
MMM
2009-11-18 11:27
Kamuojuosi as su tais uzdegimais ilgai...pavargau ir i poliklinikas lakstyt. Dabar laukiuosi ir sonu skausmas, ten kur kaiusides, ka reiskia nesciai uzdegimas?labai bijau :(((
Rima
2009-11-12 18:34
taigi,moterys,as visa gyvenima turiu uzdegimusir dar cista.Viena pasalino su dalimi keusintakio,o kita kitoja puseja nezinia kiek laiko.Buvau pas ginekologa ir ne viena,paaiskino,kad tai nebaisu,normalu,uzdegimine cista ir tiek,o kad negaliu per ja pastoti tai nei vienam nerupi,o juk man jau 37m.Ir pasaitikek tu gydytojais siais laikais!Siuo metu randuosi Ispanijoj,gal cia sutvarkys pagaliau,nors vilties tikrai mazai beturiu kad susilauksiu nors vieno palikuonio.
Skaiste
2009-11-09 14:08
Yra labai neblogas prepatas WOBENZYM, jis nuo uzdegimu ivairiu tinka, pati geriau ji kuri laika nes turejau irgi uzdegima moteriska,plius gerdama si preparata labai sustiprinau imunine sistema.
Jurgita
2009-08-14 21:40
Pritariu Lili, labai mazai informacijos apie nevaisinguma, tik parase procentus ir viskas:((((
sypsenele
2009-07-21 17:03
Mileos Moterys ir merginos - jeigu jus domina naturalios gydymo priemones - rasykite - grozioperlai@gmail.com , atsiusiu Jums naudingos informacijos.
atsakau
2009-07-04 11:32
stebek save,jei atsiras skausmai,temeratura,negeros siskyros,eik pas ginekologa ir taip nestresuok-tai ne pasaulio pabaiga,ir kita karta geriau nesimaudyk tvenkinyje sirgdama,sekmes
Agnė
2009-06-30 21:45
Man 15 metų.Žinau kad per menesines negalima maudytis bet isimaudziau tvenkinije ,sako ir raso kad gali tai sukelti gimdos uždegima,kaip man toliau elktis labai bijau....padekit
mečislovas v
2009-05-26 00:36
noriu atkreipti dėmesį ,kad straipsnyje privelta daugybė klaidų ,lyg tai ne dr. rašė;trichomonozė-žmoguje yra trijų tipų trichomonos-vienos gyvena burnos ir viršutiniame virškinimo traktekitos gyvena uro-vaginaliniame ,trečios gyvena tik apatiniame virškinimo trakte. taijos yra giminingos,prisitaikiusios gyventi savo terpėse. pas šiuolaikinį žmogų tos ribos dėl lytinio palaidumo ir nesupratingumo senai jau pažeistos ,jų populiacijos yra susimaišiusios ir dažnai todėl mutavusios-agresyvios-iš čia gana sunkios uždegiminės ligos.
kandida-mikozė;tai du skirtingi mikroorganizmai-kandida grybelis ir pelėsinis grybelis.Jie jokiu būdu nepriskiriami prie vienaląsčių grupės. gal todėl toks neveiksmingas būna gydymas ....
chlamidija yra dviejų tipų -vidaus ląstelinė ir ląstelinė bakterija. jos nėra virusai ,kaip tvirtinama straipsnyje.
Nepaminėtas labai svarbus faktas ,kad uždegimus sukelia ne mono koks nors faktorius,o beveik visada poli faktorius-visada uždegimo zonoje ir toli nuo jo yra visas spektras mikroorganizmų turinčių tiesioginį ir nevisai ,poveikį į uždegimo zoną.
yra tokia nuostabi metodika aprašyta L.G.PUČKO knygose <daugiamatė medicina>. tai alternatyvios medicinos metodas ,be jokių vaistų galintis diagnostuoti ir susitvarkyti su bet kokiu uždegimu ,su bet kokia infekcija vos ne per keletą valandų ar parų ...Metodika lengvai įsisavinama kiekvieno, bendro išsilavinimo ir norinčio padėti sau ir savo mylimiems žmonėms ,žmogaus.dešimties metų asmeninio naudojimosi patirtis ,leidžia tvirtinti,kad metodas tinka visų ligų gydymui,tiek chroniškoms,tiek ir infekcinėms,net gyvūnus gydo...daugeliu atvejų ,metodas gali būti vienintelė alternatyva sergant ūmia infekcija kūdikiui,nėsčiai moteriai,kada cheminiai vaistai gali būti pavojingi vaisiaus gyvybei,ar turint ligos židinį ypač pavojingoje ir jautrioje vietoje...<mecislovas77@gmail.com>
yyyyy=(
2009-04-20 19:08
noreciau suzinoti apie piengrybi? :(
gita
2009-03-27 16:22
jo skauda ir man pilvo apacia ir kairiji sona persimeta i strenas nebekentesiu prisiregistravau prie gyditojos patarciau ir jums nedelskit
oksana
2009-03-26 14:27
as ir daug metu sergu visais tais uzdegimais ir niekas nepagydo nezinau ka daryti taip sunku gyventi patarkit
viltė
2009-02-19 21:01


Sveikos mielosios.Siūlau pabandyti GLISTER skalavimo skystį.Į jo sudėtį įeina daugybės žolelių ekstraktai ir gyvačių nuodai.Man padėjo įveikti pienligę.Jokios rizikos,produktas natūralus ir labai veiksmingas.Jo įsigyti galima tik per AMWAY kompanijos konsultantus.Kaina 40lt.Buteliuko pakanka metams laiko.Jei susidomėjot,daugiau informacijos galiu suteikti per el.paštą VILMAMWAY@GMAIL.COM
Snaige
2009-02-11 17:34
man letinius uzdegimus sutvarke DELES
stevija
2009-01-22 18:55
kuo daugiau skaitau tokiu straipsniu tuo baisiau daros.man 50.visa laika buvo viskas gerai.viena men ilgai kraujavau israse provera.du men geriau viskas normaliai.po gruodzio men gerimo vaistu dabar nesusergu strenose skausmas begalinis beprotiskas ir kenciu nes labai bijau pavargau nuo tu vaiksciojimu pas gyd.pilvo apacios neskauda tik strenas lyg butu didz.radikulitas tik zinau kad ne tai.nesusergu .skausmas lyg pries gimdyma.pavargau ir tas vaiksc pas gydytojus atsibodo.turiu dirbt nes vyra atleido,sunu taip pat,dukrai tik 14.kodel taip skauda?kas tai galetu but?
kika
2008-11-08 11:02
as pritariu vikai,nes pati irgi gydziaus daug namuos,delsiau eiti pas gydytojus,ko pasekoje turiu beveik nuolatinius letinius uzdegimus
saulena
2008-10-24 15:24
Jai yra koks nors uzdegimas ar gali nestumo testas parodyt teigema atsakyma??gal galit pasakyti
vika
2008-10-11 18:47
as esu sirgusi gimdos priedu uzdegimu,gydimas buvo uzdelstas ir neefektyvus..dabar zinau kokios yra to pasekmes-po dvieju metu nepastojimo kreipiausi i nevaisingumo spec. dabar guliu po laparoskopijos operacijos su aiskia deagnoze-vienas kiausintakis visiskai uzakes,kitas vangiai pratekamas.. zinoma buvo padaryta viskas kad juos atstatyti,bet ziuresim kas bus toliau. merginos,negaiskit daug laiko lakdamos atsakymu forumose,ar bijoamos ginekologu-tai gali buti nebeistaisoma
Samusan
2008-08-15 10:47
o man tik 15 metu ir sergu beveik visomis cia aprasytomis ligomis,nors nesantykiauju ir iki siol nesu to dariusi.
kotryna
2008-05-20 21:25
patiko straipsnis, bet neatradau kokia man galetu buti liga, gal galite kas pasakyti, siek tiek skauda pilvo apacia, ir gimda, galbut tai persalimas, ir ka daryti? jei pas ginekologoa nelabai nori lankytis
angele
2008-04-11 21:42
merginos kreipkites pas gydytojus nelaukit ligos diagnozes nustatymo cia internete,prisizaisit,as pati save gydziau ir taip nusigydziau,kad grauziu nagus jau metai,net ginekologe nebezino kaip gydyt,bukit protingos, eikit pas gydytojus
Katinas
2008-04-09 14:31
Moterys jeigu nenorite eiti i savo poliklinika yra privaciu pavz.Kaune prie telekomo Rytu klinika mokesite zinoma brangiau,bet istirs greitai ir paskirs gydyma.
Angelina
2008-04-04 17:14
Man panasei taip pat yra nerimauju ir pergyvenu labai, gyvenu su draugu jau 5metus per tas visas ligas baigiu nusokti nuo stogo paskutiniu metu ir myletis ir slapintis skauda viena diena persti kita diena kai slapinuosi na kaip pasakyti griauzia visa ta vieta lyg zaizda butu. Buvau pas ginekologe ji mane apziurejo teiravausi del siu simtomu sake, kad tai normalu, bet kazkaip nenoriu tiketi, nes anksciau taip nebudavo paeme tepineli rezultatu dar nezinau, bet siaubingai bijau.:( gal kam yra taip nutike? jei zinot, kaip tai pagydyti, parasykit prasau.
saule
2008-04-01 06:43
man atsirado gaios iskiros,pilksvos arba baltos spalvos kartais persti taciau retei,bet jos nemalonaus kvapo.daznai suduria zemiau pilvo,arba vina sona ar kita.kas galetu buti prasau padekit
Sandra
2008-03-26 13:09
Geras straipsis, geri patarimai tuoj pat kreiptis pas ginekologe, baisu kol prie jos prieini eiles didziules ir nepaaiskinsi, kad tau tuoj pat reikia pagalbos turi laukti vos ne 2-3savaites, kad tave apziuretu, o ka per tas savaites kankintis skausmuose, abejonese? galetu buti parasyta kaip elgtis, kaip suteikti sau pirma pagalba. Toks jausmas susidaro jog turi zinoti kada pradesi sirgti, kad prisiregistruoti pas gydytoja butu laiku ir nereikes kankintis ne tik skausmuose, bet ir abejonese kas vyksta su tavim.
regina
2008-03-04 12:51
Man 56m. Pries 14m man kele gimda,pasalino cista ir trumpino kakleli del negyjancios zaizdeles. Po operacijos kelis metus viskas buvo lyg ir gerai, kol napakeiciau darbo, kur reikejo sanitarines knygeles.Apziuros metu gydytoja pasake, kad visas kaklelis uzrandejes, negalima net normaliai patikrinti. Jau apie pora metu jauciuosi labai blogai, nes niezti lytinius organus isoreje,gydytoja patare panaudoti &rsquo;Vagifem&rsquo;, bet man jis nepadejo. nezinau, ka daryti.
kristina
2008-03-02 10:50
Kaip perskaiciau si straipsni, supratau, kad pas mane daug yra tu ligu ir visos jos yra bjarios.Tikrai daug metu jau kenciu nuo tu uzdegymu ir grybeliu.Gydausi ir gydausi, jau net pavargau nuo tu ligu.Labai sunkina gyvenima, nes jauciuosi kaip kokia invalyde, negalinti daug santikiauti...Labai skaudina tokia mintis, kad galiu per tos ligas buti nevaisinga...Nezinau kodel taip kankina tos ligos?????!!!!Tos ligos varo mane i depresija...Dar noriu atsakyti i komentara nesvarbu,pas mane zinok tokia pat beda.Turiu tik viena patarima turi nueit pas ginikologa, kitaip tikrai niekada nepasveiksi, sitas ligas reikia kuo greiciau gydyt nes gali si liga progresuoti po to bus tik dar blogiau.
nesvarbu
2008-02-15 15:55
nedristu eiti pas ginekologa...labai pagausejo isskyros ir nemalonaus kvapo, mylintis labai skauda po paskuinio sekso pradejo skaudeti ir slapinantis...jejgu kam irgi buvo tokiu problemu arba zino koks tai galetu buti uzdegimas o gal net rimtesne liga parasykit...buisu lb dekinga...seip straipsins patiko bet vistiek nelabai susigaudau kuris galetu buti man o variantas
daiva
2008-01-18 19:50
man po gimdymo gavosi gimdos uzdegimas buvo tiasiok baisu 42 temperatura didelis skausmas nugaroja ir pilvo apacioja gulejau ilgai ligonineja ir dbr vis kartojasi visoki uzdegimai ,nors pries gimdyma nebuvo jokiu ligu visai.
renata
2007-11-17 17:08
man patiko sis straipsnis, nes kai susergi liga,ir kai pati pajunti iformacijos stoka, kaip ja gydyti, darosi baisu, nes pradedi galvoti pati baisiau dalyka, o gal as gydausi gydausi, bet galiu likti nevaisinga, ir tos mintys tiesiog veda tave is proto.
mika-leksai
2007-11-06 11:20
man taip buve,tai gali būti nuo peršalimo,dažnai lankausi pas gydytoja,jei tai būtų kokia liga žinom būčiau perspėta.
bijau
2007-10-18 09:26
gyvenu su didele baime nes uzsikreciau pati sia liga, nes mane isprievartavo, turiu druga kuri begalo myliu ir nzn kaip jam taip pasakyti nes gydausi,o gydymosi metu reikia vengti santikiauti
lina
2007-09-29 09:59
geras straipsnis.neliko abejoniu, kad geriau kreiptis iskart pas gydytoja, negu pirkti vaistus be tyrimu ir gydytis paciai.
princesė
2007-08-29 13:04
Labai geras straipsnis tik galėtų būtų daugiau informacijos apie kiaušiddžių uždegimą ir nevaisingumą, kaip gydyti šią ligą.
Leksa
2007-07-09 11:17
Man ant lytiniu lupu kartais isauga spugas.Tipo kaip ant veido ar kuno ,bet jis buna gan didokas ir labai skausmingas.Gal kas susiduret su sitokia problema ,ka patartumet.
Beje esu tikrai nepasileidele ir turiu tik viena partneri su kuriuo santikiaujame lytiskai.
ember
2007-06-09 16:59
man patiko sis straipsnelis tik kdl be foto,,
lili
2007-05-07 14:28
man labai aktuali tema kiaušidžiu uždegimas.ir labai nuliūdino mintis kad galiu likti nevaisinga....manau turėtų buti konkrečiau aprasyti atvėjai apie nevaisingumą.
ilona
2007-04-13 19:18
patiko sis straipsnis,bet galetu buti pateikta informacija kaip sias ligas gyditi
Denisa
2007-03-26 22:12
Man patiko sis straipsnis, tik vienos ligos issamiai aprasytos o kitas ne..
kamila
2006-12-07 15:53
hmmm,na ir parasymai
gazdina tik
inga
2006-08-27 16:17
daletu bubti nuotrauka
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Naujausi gydytojų atsakymai

Mūsų draugai