Mažojo krūtinės raumens, m. pectoralis minor, sindromas (hiperabdukcinis Wright sindromas) (G 54.0)

Apibūdinimas. Sindromas atsiranda patologiškai pakitus mažojo krūtinės raumeniui, m. pectoralis minor, kuris prasideda nuo Th3–Th4 šonkaulių kremzlių ir prisitvirtina prie snapinės mentės ataugos, processus coracoideus scapulae. 

Diferencinė diagnostika.  Kai skausmą sukelia peties sąnario artritas ir artrozė, būna nesutrikę jutimai, neišnykę refleksai, nėra „viršutinio“ Lasegue simptomo, t. y. skausmo, plintančio į kaklą atitraukiant ištiestą ranką į šoną ir sukant galvą į priešingą pusę. Būdingi tik riboti sąnario judesiai ir vietinis sąnario skausmingumas. Diferencijuojant atliekama kaklinės stuburo dalies rentgenograma (galima matyti papildomą šonkaulį ar pailgėjusias C7 skersines ataugas), ultragarsiniai kaklo kraujagyslių tyrimai. Diagnostikai reikšmingas ENMG tyrimas.

Gydymas. Skausmo klinikose skiriamos kartotinės bupivakaino (arba kito anestetiko) ir gliukokortikoidų blokados (atitinkamai į priekinį laiptinį ar mažąjį krūtinės raumenį). Kai skausmo sindromas labai atkaklus, atsiranda refleksinės simpatinės distrofijos klinika, atliekama žvaigždinio mazgo simpatolizinė blokada. Neretai šiuos sindromus lydi depresija, nerimas, kurie palaiko raumenų spazmą ir skausmą, skirtinas atitinkamas šių būsenų gydymas. Taip pat taikomas chirurginis gydymas (skalenektomija, I šonkaulio pašalinimas), padedantis dažniausiai tik laikinai.

Skaitomiausi straipsniai

Mūsų draugai

Mūsų draugai