B grupės vitaminai padeda įveikti skausmą

Kaip susiję B grupės vitaminų stoka ir nugaros skausmas?


Vitaminų vartojimas gydant nugaros ar kitos lokalizacijos mioskeletinį ar neurogeninį skausmą ilgą laiką rėmėsi daugiausia praktiniais pastebėjimais, empirika, tačiau dabar kai kurie jų poveikio aspektai mokslo išaiškinti ir pagrįsti. Yra žinoma, kad papildomai vartojami vitaminai nepasižymi gydomosiomis savybėmis, jeigu jų organizmui pakanka. Tačiau taip pat žinoma, kad iš tiesų nedidelės hipovitaminozės pasitaiko gana dažnai ir yra susijusios su: nevisaverte mityba; padidėjusiu vitaminų poreikiu ir suvartojimu (pvz., brendimas, nėštumas, laktacija, infekcijos ir kt.); pablogėjusiu vitaminų pasisavinimu (pvz., virškinimo sutrikimai ir kt.). Neretai būna ir kelios minėtos priežastys vienu metu.
Ryšys tarp B grupės vitaminų stokos ir skausmo gali būti dvejopas. Viena vertus, vitaminų stoka sudaro palankias sąlygas nervų sistemos pažeidimams, nes sumažina nervų audinio atsparumą mechaniniams, toksiniams, infekciniams žalojantiems veiksniams, skatina ir palaiko jau esančius pažeidimus, skatina jų progresavimą. Kita vertus, B vitaminų trūkumas gali atsirasti ar paryškėti dėl ligos - uždegimo, infekcijos, nes tuomet vitaminai greičiau suyra, jų apykaita yra greitesnė, ląstelės juos blogiau pasisavina, tad padidėja jų poreikis.

 

Kokie B grupės vitaminai svarbūs malšinant skausmą?


Skausmo malšinimo praktikoje plačiausiai vartojami B grupės vitaminai - tiaminas (B1), piridoksinas (B6) ir B12 (cianokobalaminas), ypač populiarūs jų deriniai. Jų skiriant kartu su nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo, dažniausiai skausmas greičiau ir labiau nuslopinamas. Tai susiję su šių vitaminų funkcijomis organizme:
B1 (tiaminas) būtinas autonominės nervų sistemos mediatoriaus acetilcholino sintezei, bioelektrinio nervų signalo perdavimui, skausmo ir kitokių jutimų plitimui.


B6 (piridoksinas) reikalingas periferinių nervų metabolizmui, mielino sintezei, slopina neuropatijos mechanizmus.
B12 (cianokobalaminas) didina audinių (taip pat ir nervų) atsparumą hipoksijai, toksinams ir mechaniniams poveikiams, skatina pažeistų nervų skaidulų regeneraciją.
Daugelyje fiziologinių procesų vitaminai B1, B6 ir B12 veikia kartu, todėl sudėtiniai jų preparatai (B1, B6 ir B12 kompleksai) turi pagrindą, šie vitaminai veikia kartu (sinergiškai), stiprindami vienas kito poveikį.
B grupės vitaminai:
• sustiprina analgetikų ir nesteroidinių vaistų nuo uždegimo veikimą;
• slopina polineuropatijos, neuralgijos, neurito simptomus;
• slopina su skausmu dažnai pasireiškiančią vegetoninę simptomatiką - parestezijas ir kt.;
• slopina psichogeninius simptomus - nerimą, depresiją;
• palankiai veikia nervų metabolizmą, skatina nervų audinio regeneraciją, gijimą po traumų, infekcijų.
Tyrimai rodo, kad šiais poveikiais pasižymi tik pakankamai didelės B grupės vitaminų dozės, pavyzdžiui, ne mažesnė kaip 1000 mkg B12 per dieną.
Šveicarų farmacijos kompanijos preparatas NeurorubineTM Forte LactabTM- tai B grupės vitaminų kompleksas, kurio sudėtyje yra skausmo slopinamųjų ingredientų (200 mg B1, 50 mg B6, 1000 mkg B12). Jo dažniausiai skiriama su nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo (pvz., diklofenaku (Olfen), kt.). Esant poūmiam ar lėtiniam skausmui, iš karto galima pradėti gydyti NeurorubineTM Forte LactabTM™ tabletėmis.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

kazimieras
2014-10-20 12:53
man nutirpes pastoviai desnes rankos maziukas pirstas radau internete kad to priezastis alkunes nervo pazeidimas siuloma naudoti Bgrupes vitaminus tai yra vitamina1 vitamina6 ir vitamina12 as naudoju neurorubine forte lactab o ne milgama abiejuose yra tie patys Bgrupes vitaminai ar as gerai darau DEKOJU uz atsakyma
kazimieras
2014-10-20 12:50
man nutirpes pastoviai desnes rankos maziukas pirstas radau internete kad to priezastis alkunes nervo pazeidimas siuloma naudoti Bgrupes vitaminus tai yra vitamina1 vitamina6 ir vitamina12 as naudoju neurorubine forte lactab o ne milgama abiejuose yra tie patys Bgrupes vitaminai ar as gerai darau DEKOJU uz atsakyma
gintaresas
2011-04-04 15:13
NeuroMax forte snd pasiemiau ti ziesim kaip bus, bu jau nugara skauda 5 dienas net nzn nuo ko. o kainava ti 24lt
Rasa
2011-01-31 11:56
man tai kai truko B grupes kazkokiu vitaminu, vargino nuovargis, galvos svaigimas, net ir atmintis slubavo, tai geriau Brain Booster tokius vitaminus is B grupes komplekso, folio rugstis, ginkmedis. Po poros menesiu tikrai pasijutau geriau.
stasys
2010-09-03 11:58
milgamas labai gerai padeda nou ridukulito kazi kokie vitaminai ieina milgamo sudety
elona
2010-03-27 09:13
sutinku, man labai padejo B grupes vitaminai, nes labai skaudejo kojas - negalejau paeiti (skausmas "plėšė" kulnus ir jautėsi deginimas).
siga
2009-08-17 19:55
taip vitaminai B grupes tikrai padejo iveikti nugaros skausma ,yra zinoma kad jie skatina lasteliu atsinaujinima,augima o kazi kaip su vezinem lastelem ,gal malsindami skausma mes skatinam siu lasteliu augima...
kristina 21
2009-08-08 23:39
B grupes vitaminu kompleksa verta gerti zmonems,kuriuos kamuoja migreniniai galvos skausmai. Gerai zinau,nes paciai teko vartoti
Maryjaa
2009-07-27 20:35
Man nervo pazeidimas buvo tai vartojau injekcini Milgamma vaista, skausma tikrai numalsino ir po poros savaiciu pasveikau.
Sandra
2009-06-27 13:31
As is B grupes preparatu kompleksiniu irgi vartoju Milgamma , jeigu susuka nugara, tai skausma malsina kaip mat, bet nepamirsti reikia ir mankstos esant nugaros skausmui.
Linas
2009-06-17 14:33
Is tikruju B grupes vaistas milgamma padeda skausmui , nes kai skaudejo raumenis vartojau ir labai man pagelbejo, nes skausmas nurimo.
Ginas
2009-04-29 10:19
Kodel taip skiriasi matavimo vienetai? vienur mg o jau B12 matuojamas mkg??? cia kad nereiketu rasyt 1000 000 mg?
ir kiek kainuoja tas vitaminu kompleksas?
aciu
aura
2007-10-06 20:51
Neurorubine TM Forte Lactab TM- labai geri.
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai