Jūros vanduo – natūrali priemonė, tinkama ir slogos gydymui, ir higienos rutinai

Virusai ir bakterijos labiausiai „mėgsta“ drėgną, žvarbų, darganotą orą. Sloga  įvairaus amžiaus asmenis dažniausiai užpuola šaltuoju metų laiku, kai sudėtingesnės oro sąlygos gali pakirsti imuninės sistemos apsaugą, o mityboje trūksta šviežių ir natūralių vitaminų. Ką reikėtų žinoti apie vieną įprasčiausių peršalimo simptomų – slogą? Net jei sloga ir neatrodo „rimta liga“, taip galvoti nereikėtų, nes vieną dieną ji gali tapti ausų uždegimo ar sinusito priežastimi. Šias komplikacijas gydyti kur kas sunkiau, tad rekomenduojama slogą  „griebti už ausų“ iš karto, vos tik pajutus, kad ji jau čia.

Slogai gydyti skirti vaistai gali pridaryt tik daugiau žalos

Kiekvienam vertėtų žinoti, kad nosies lašai ar purškalai, kurių sudėtyje yra tam tikrų nosies gleivinės kraujagysles sutraukiančių medžiagų, turi būti vartojami neilgai ir labai atsargiai. Taip, jie patogūs tuo, kad gana greitai ir veiksmingai atkemša užburkusias nosies landas, tačiau jiems būdinga nemažai saugumo įspėjimų. Lokalaus poveikio gleivinės paburkimą mažinantys tiesioginio poveikio simpatikomimetikai turėtų būti vartojami ne ilgiau nei 3-5, išimtiniais atvejais 7 paras ir ne dažniau nei kartą per mėnesį. Kitaip rizikuojama susirgti medikamentine sloga, kurią gydyti gana sudėtinga, be to, nuolatinis nosies užgulimas, kurį bandoma gydyti tais pačiais vaistais, labai vargina. Žinotina, kad tokių nosies lašų ar purškalų negalima ir (arba) nerekomenduojama naudoti glaukoma, širdies bei kraujagyslių, skydliaukės, prostatos ir kitomis ligomis sergantiems pacientams bei jaunesniems nei 12 metų vaikams. Tačiau kiek pacientų prieš vartodami šiuos populiarius vaistus perskaito pakuotės lapelį?

Jūros vanduo – saugesnė alternatyva

Jūros vanduo – tai natūrali priemonė, padedanti atkimšti ir drėkinti nosį. Hipertoninis nosies purškalas – puiki išeitis, tinkama veiksmingam ir saugiam slogos gydymui. Jame gausu natūralių mineralų ir mikroelementų, o patį jūros vandenį, tiekiamą specialiose pakuotėse, vartoti paprasta ir patogu. QUIXX priemonės veiksmingai mažina nosies ir sinusų užsikimšimą, kurį sukelia peršalimas, gripas arba alergija, aktyviai valo nosies ertmes ir drėkina nosies gleivinę. Kokių naudingų ypatybių turi šie purškalai? Pavyzdžiui, nėra jokių apribojimų ilgalaikiam naudojimui, prie jų nepriprantama (žinoma, hipertoninius purškalus reikėtų naudoti ribotą laiką, nes kai kuriais atvejais gali sausinti nosies gleivinę, tačiau izotoniniai purškalai gali būti naudojami ilgą laiką ir yra itin tinkami kasdienei nosies higienai ir mažoms, jautrioms nosytėms). Produktų sudėtyje nėra konservantų, be to, jūros vandenį galima naudoti ir vieną, ir derinyje su kitais vaistais, t.y. kaip papildomą priemonę.

Kodėl verta slogą gydyti nuo pat jos atsiradimo pradžios?

Sloga  paprastai prasideda nemaloniu nosies kutenimu ir niežėjimu, gleivinės išsausėjimu, netrukus pereinančiu į pagausėjusią vandeningų išskyrų gamybą ir kvėpuoti trukdantį nosies paburkimą. Vėliau gleivės gali įgauti spalvą ir tapti tirštesnės. Sloga gali trukdyti miegoti, valgyti ir užsiimti bet kokiomis veiklomis – ypač sunku ją išgyventi vaikams, nors ir suaugusiesiems tai gali tapti gana nemaloniu „siurprizu“, nuo kurio norisi pabėgti kuo greičiau. Į medikus reikėtų kreiptis tuomet, kai sloga  yra labai stipri, būdingas sunkiai įveikiamas nosies užgulimas bei apsunkintas kvėpavimas ir ji tęsiasi ilgiau kaip savaitę. Negydoma sloga  gali komplikuotis sinusitu, ausų uždegimu ir kitomis sveikatos problemomis, tad jų geriau nelaukti. Lėtinę slogą taip pat būtina gydyti, nes ji kenkia gyvenimo kokybei, sukeldama labai didelį diskomfortą.

Autorius vaistininkė Rūtelė Foktienė

Susiję straipsniai

Mūsų draugai

Mūsų draugai