Priešlaikinė ejakuliacija. Kuo pasireiškia šis negalavimas?

Seksualinis gyvenimas poros santykiuose yra svarbi dalis, ir jei artumo metu kyla nenumatytos problemos, vyrui  jos prilygsta katastrofai... Viena iš šių problemų yra priešlaikinė ejakuliacija. Priešlaikinė ejakuliacija - tai seksualinio charakterio disfunkcija, kai sėklos išsiliejimas įvyksta maždaug per 1–2 minutes po penetracijos į makštį arba dar anksčiau. PE yra būdingas negebėjimas kontroliuoti arba atitolinti ejakuliaciją. Kai šis procesas vyksta reguliariai, laikomas patologija.

Priešlaikinės ejakuliacijos priežastys

Ankstyva ejakuliacija yra gana dažnas reiškinys, ir ji kankina ne tik jaunus, turinčius mažai seksualinių santykių, bet ir gana brandaus amžiaus vyrus. 40% vyrams, gyvenantiems stabilų lytinį gyvenimą, pasitaiko priešlaikinė ejakuliacija, bet vos 9% jų kreipiasi pagalbos į medikus. Ankstyvas spermos išsiliejimas vyrams sukelia masę kompleksų, nepasitenkinimą savimi, sumažina savivertės jausmą ir gali tapti streso ir kančių šaltiniu. Sumenkęs jo partnerės seksualinis pasitenkinimas gali sukelti rimtų problemų poros intymiame ir emociniame gyvenime.

Lėtinis sutrikimas gali pasireikšti:

1.Ankstyva ejakuliacija apkartino jau pirmą lytinę sueitį.

2.Anksčiau su ejakuliacija  jokių problemų nebuvo, vėliau seksualinio intymumo metu ji tapo priešlaikine.

Priešlaikinės ejakuliacijos priežastimis gali būti  psichologiniai ir biologiniai veiksniai, lemiantys emocinį elgesį ir fiziologinį spermos išsiliejimo procesą. Per didelis susijaudinimas yra pagrindinė priešlaikinės ejakuliacijos priežastis, kuomet smegenų žievė patiria pernelyg didelį stresą.

Kitos psichinės ankstyvosios ejakuliacijos priežastys yra sekančios:

-ankstyva nesėkminga seksualinė patirtis. Pasireiškia pasąmonės  elgesio stereotipas, neigiamai veikiantis seksualinį gyvenimą;

-erekcijos disfunkcija, sudarantis elgesio modelį intymaus suartėjimo metu: skubama, pergyvenama dėl gresiančios nesėkmės, rezultate sėkla išsiveržia per skubotai;

-erekcijos disfunkcija. Dėl nesėkmės baimės skubama. Rezultate sėkla išsiveržia per skubotai;

-santykių įtampa. Dėl savitarpio nesusipratimų iššaukiama anksčiau nepatirta priešlaikinė ejakuliacija;

-emocinis nerimas.

Biologinės priežastys yra šios:

-genetinis polinkis;

-skydliaukės ligos;

-uždegiminis procesas ar šlapimo takų infekcija - uretritas;

-prostatitas (prostatos uždegimas);

-traumų ar operacijų padariniai, dėl kurių atsiranda nervų sistemos sutrikimai;

-rekomenduojamų psichotropinių ar narkotinių vaistų, skirtų depresijai, nerimui ir stresui gydyti, mažinimas ar nutraukimas;

-ejakuliacijos pažeidimas esant refleksiniams sutrikimams;

-hormoninis sutrikimas;

-smegenų neuromediatorių lygmens patologinis sutrikimas;

-magnio trūkumas.

Be to, ankstyvos ejakuliacijos priežastimi gali būti  erogeninių zonų, varpos  audinių bei varpos galvutės padidintas jautrumas.

Gydymas

Jei  PE pasitaiko retai, ši būklė ne visada turi patologinį nukrypimą, nes ji gali būti susijusi su įvairiais laikinais faktoriais (stresas, pernelyg didelis susijaudinimas, ilgalaikis lytinių santykių nebuvimas).

Kai patologija pasireiškia reguliariai, būtina taikyti gydymo metodus, atsižvelgiant į jos atsiradimo priežastį. Bet kuriuo atveju tik gydytojas gali nustatyti PE priežastis (ar tai pirminė, ar antrinė PE), parinkti ir skirti tinkamiausią gydymą. Pavyzdžiui, dapoksetinas – pirmasis vaistas, tikslingai sukurtas priešlaikinei ejakuliacijai gydyti. Gydytojo konsultacija yra labai svarbi ir būtina. Be to, atkreipkite dėmesį, kad daugelis šiam sutrikimui gydyti skirtų vaistų yra receptiniai, todėl jei perkate juos interneto svetainėje ir jūsų neprašo pateikti recepto, tokios interneto svetainės gali būti neteisėtos ir prekiauti klastotėmis.

Dažnai, gydant šį negalavimą, taikomi psichoterapiniai metodai.  Psichoterapijos kursai padeda normalizuoti psichologinę būseną, mažina nerimą, padeda  išmokti kontroliuoti emocinę būklę  intymumo laikotarpiu.

Autorius: Liudmila Varanavičienė. 

Susiję straipsniai

Mūsų draugai

Mūsų draugai