Pirmajame Atvirosios odontologų draugijos seminare – patirtis iš pirmų lūpų

„Prieš metus lankiausi ne vieno odontologijos specialisto kabinete, nes buvau netekusi beveik visų dantų. Tada jaučiausi sena, praradusi pasitikėjimą ir gyvenimo džiaugsmą,“ – gruodžio mėnesį vykusiame pirmajame Lietuvoje Atvirosios odontologų draugijos seminare asmenine patirtimi dalinosi pacientė Renata. Tądien ji susirinkusiems dantų priežiūros specialistams džiaugėsi gydymo rezultatais – gražia šypsena – ir pristatė seminarą vedusį Atvirosios odontologų draugijos (Open Dental Community) garbės narį Ispanijoje dr. Alvaro Bastida Freijedo, turintį daugiau nei 20-ies metų patirtį dantų implantologijoje.

 

Renginio, į kurį susirinko daugiau nei pusšimtis Lietuvos dantų priežiūros specialistų, metu dr. A. Bastida kalbėjo apie belopės implantacijos techniką, kurią taikant naudojami vienatūriai kompresiniai implantai.

„Savo darbe naudoju vienatūrius kompresinius implantus, nes jie yra atsparesni nei kitų rūšių implantai, gali atlaikyti didesnes apkrovas. Su šiais implantais dirbti yra paprasčiau, nes nereikia daugybės smulkių prietaisų ir detalių, kuriuos kartais pacientai gali netgi praryti. Be to, vienatūrius kompresinius implantus mieliau renkasi ir pacientai, nes jie pasižymi geresniu kainos ir kokybės santykiu,“ – susirinkusiems sakė Atvirosios odontologų draugijos garbės narys.

 

Jam pritarė ir Renata, kuri apie vienatūrius kompresinius implantus pirmąkart sužinojo naršydama internete. „Tada ieškojau efektyviausio gydymo, kuris padėtų susigrąžinti mano ankstesnę išvaizdą. Dantų protezus iškart atmečiau, nes jaučiausi dar per jauna jiems. Pradėjusi ieškoti informacijos apie dantų implantavimą pradėjau abejoti: siūlomos operacijos buvo ilgos ir komplikuotos. Be to, dantų implantai kainavo didelius pinigus, tad negalėjau jų sau leisti. Konsultavausi su daug gydytojų Kaune ir Vilniuje, tačiau, kol neatradau vienatūrių kompresinių implantų, dantų implantacija man atrodė ilga, komplikuota ir brangi procedūra,“ – dalinosi pacientė.

 

Nors pažadas, kad naudojant vienatūrius kompresinius implantus šypseną galima susigrąžinti vos per savaitę, ir mažesnė nei įprasta šių implantų kaina Renatai atrodė įtartinai, tačiau ji pasiryžo jai. „Pasidomėjus paaiškėjo, kad šis metodas Italijoje naudojamas jau daugiau nei 50 metų ir šiuo metu yra labai populiarus Vakarų Europoje. Taigi tai, kad vos po savaitės nuo operacijos jau galėjau šypsotis ir atsikratyti nepasitikėjimo bendraujant su aplinkiniais, turėtų nestebinti,“ – sakė Renata.

 

Renginio metu dr. A. Bastida susirinkusiems specialistams pristatė, kaip tinkamai atlikti belopės dantų implantacijos operaciją: planavimą, pačią operaciją, protezavimą. Vėliau įgytas žinias jie galėjo išbandyti praktiškai naudodami specialius modelius. Renginį uždarė neformalios diskusijos prie vyno taurės, kur Lietuvos odontologijos specialistai su svečiais mielai dalinosi ir savo patirtimi bei kasdienio darbo iššūkiais.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai