Po implantavimo procedūros – į sceną

Taip tvirtino žinomas Lietuvos teatro ir kino aktorius, režisierius Vytautas Rumšas (vyresnysis) paklaustas, ką jam reiškia šypsena, pridurdamas: ,,Turiu mintyje tikrą šypseną, kai šypsosi akys, veidas, kūnas. Į tokį žmogų gražu žiūrėti, pasidžiaugi būdamas su juo“.

 

Ar tam yra svarbūs dantys? Aktorius užtikrintas, jog labai svarbūs: ,,Juk šypsena graži, kai ji tikra, pilnavertė. Negali jaustis harmoningas ir laimingas, jei negali plačiai šypsotis.                                                                                             Aktorius V. Rumšas

Tai sveikatos ir pasitikėjimo savimi ženklas.                                                                     


Tam tikrų profesijų žmonės tiesiog privalo turėti tvarkingus dantis. Mano kaip aktoriaus pagrindinis ,,darbo instrumentas“ yra mano burna, todėl labai džiaugiuosi radęs patį geriausią ir lengviausią kelią, kad šis instrumentas tarnautų man ilgai ir patikimai“.

Praėjus trejiems metams po dantų implantavimo, paprašytas palyginti ankstesnę ir dabartinę savijautas, žinomas aktorius, kaip ir dera žemaičiui, atsakė trumpai: ,,Kaip diena ir naktis“.  Anksčiau labai saugojęsis ir vengęs kietesnio maisto, šiandien jis sakė galintis  kramtyti bet ką. ,,Taip, taip - mano kramtymo galimybės begalinės, - pusiau juokais, pusiau rimtai tvirtino Vytautas R. – Džiaugiuosi pamatęs savo šypseną neseniai darytose nuotraukose. Pasikeitė ne tik valgymo įpročiai, išvaizda. Labai pagerėjo psichologinė savijauta“.

Jau aštuonerius metus Londone gyvenanti, garsiame viešbutyje dirbanti Jovita Bandžienė taip pat džiaugiasi savo sprendimu implantuoti dantis Lietuvoje: ,,Viešbučio, kuriame dirbu svečiai sako, kad mano šypsena paperka per kelias sekundes. Kaip gera, kad galiu taip šypsotis! – džiaugėsi jauna moteris.

 

,,Nemokėk už tą patį tris kartus“

 

Problemos su dantimis žinomam Lietuvos aktoriui prasidėjo dar jaunystėje, kai buvo dar trisdešimties, taigi stomatologų duris teko varstyti gan ilgai. Vytautas Rumšas prisipažino sunkiai toleravęs dantų skausmą. ,,Vien ,,sovietinės bormašinės“ garsas sukeldavo įtampą, išpildavo prakaitas, - praeitį prisiminė aktorius. – Išbandžiau daug dantų atkūrimo būdų. Buvau vienas pirmųjų Lietuvoje, kuriam 1992 metais buvo įdėti implantai. Tuomet gydymas buvo tikrai ilgas ir nemalonus. Jo nė iš tolo neįmanoma sulyginti su tuo, ką patyriau prieš trejus metus atėjęs implantuotis dantis pas gydytoją Bronių Sidaravičių“.

Pasak Vytauto Rumšo, dantų atkūrimas ant kokybiškų implantų nėra pigus malonumas, bet savo gyvenime jis vadovaujasi taisykle ,,nemokėk už tą patį tris kartus“. ,,Sprendimas turi būti patikimas ir ilgalaikis,“ - įsitikinęs aktorius.

„Man pačiai krūminio danties trūkumas kaip ir nekėlė rūpesčių, bet pamačiau, kad didelį tarpą tarp dantų pastebi aplinkiniai, - savo istoriją papasakojo Jovita Bandžienė. - Pradėjau kompleksuoti, ėmiau mažiau šypsotis, o juo labiau - atvirai juoktis. Vis bandydavau burną ranka prisLondone gyvenanti J. Bandžienė danties atkūrimui pasirinko Lietuvą. Čia kokybiškos paslaugos pigesnės.idengti.  O juk, kuo daugiau nori kažką paslėpti, tuo labiau žmonės į tai atkreipia dėmesį“.

Nutarusi įsidėti implantą, jauna moteris pradėjo domėtis šios paslaugos kainomis Anglijoje ir Lietuvoje. Pasirodė, kad Anglijoje implantuoti dantį geroje odontologijos klinikoje yra labai brangu. Jovita B. sužinojo, kad ir Lietuvoje yra odontologų, dirbančių su tais pačiais aukščiausios kokybės implantais, kuriuos deda žinomi Londono gydytojai, bet Lietuvoje  kainos vos ne keturgubai mažesnės.

„Nutariau investuoti į savo gyvenimo kokybę.                                                                                                       Londone gyvenanti J. Bandžienė

 

Šiuolaikiniame pasaulyje plati šypsena yra jau ne privalumas, o būtinybė,“ - tvirtino moteris. Ji prieš trejus    metus kelioms dienoms atvyko į Lietuvą ir taip pat kreipėsi į gydytoją Bronių Sidaravičių. 

 

 

Po implantavimo – į sceną

 

Implantuojantį gydytoją B. Sidaravičių Vytautui Rumšui rekomendavo artimieji, papildomos informacijos aktorius susirado internete: ,,Rašė labai gražiai , bet net negalėjau įsivaizduoti ir patikėti, kad viskas iš ties bus taip greitai, paprastai ir be skausmo”.

Pasak aktoriaus, kitą dieną po implantavimo jis turėjo vaidinti spektaklyje, todėl nerimavo, bet gydytojas užtikrino, jog nieko nejaus. ,,Turėjau vieną sugedusį dantį, kurį ištraukė. Čia pat į jo vietą įdėjo implantą, po to įsuko dar tris implantus ir ant  visų keturių iš karto pritvirtino visus laikinus viršutinio žandikaulio dantis. - Implantavimo detales pasakojo  Vytautas R. - Net aiktelėjau! Neradau žodžių savo nustebimui išreikšti, kai viskas ką buvau girdėjęs ir skaitęs su kaupu pasitvirtino.  Visa procedūra tetruko kelias valandas, ir dar su pajuokavimais bei pailsėjimais. Kitą dieną jau vaidinau spektaklyje. Nei man skaudėjo, nei tino, ir antibiotikų negėriau”.

Vytautas Rumšas su dėkingumu prisiminė ir kitą gydytoją  -  Rimantą Urboną,  kuris, praėjus nepilnam pusmečiui, ant implantų pritvirtintus laikinus dantis pakeitė nuolatiniais. ,,Jis labai prisidėjo prie to, kad šiandien galiu plačiai šypsotis, - sakė aktorius.

,,Į Lietuvą sugrįžau vos kelioms dienoms. Pati procedūrą teužtruko apie valandą, - prisiminė Jovita Bandžienė. – Nejutau jokio skausmo nei per procedūrą, nei po jos. Jau sekančią dieną išskridau atgal į Londoną“.

 

Gelbsti unikalūs ir patikimi metodai

 

Dantų atkūrimo ant implantų sėkmė labai priklauso nuo to, kokie implantai yra dedami ir kokias gydymo galimybes jie teikia.  Vytautą Rumšą ir Jovitą Bandžienę gydęs Vilniaus klinikos vadovas Bronius Sidaravičius papasakojo,  kad savo darbe jis naudoja pasaulio implantologijos  lyderės švedų kompanijos ,,Nobel Biocare“ implantus. Pasak B. Sidaravičiaus, „Nobel Biocare” garsėja unikaliomis, maksimaliai gydymo laiką sutrumpinančiomis ir paciento fiziniam bei emociniam patogumui skirtomis implantavimo metodikomis. Visos „Nobel Biocare” rekomenduojamos implantavimo metodikos yra moksliškai pagrįstos ir patvirtintos ilgalaikiais klinikiniais tyrimais. Net 99 proc. implantavimo atvejų su šiais implantais yra sėkmingi. 

Daugumą ar visus dantis praradusiems žmonėms rekomenduojama All-on-4 (išvertus - ,,visi ant keturių”) metodika. Pilnam vieno žandikaulio dantų atkūrimui, vietoje tradiciškai sriegiamų 6-8 implantų, naudojami tik keturi. ,,Tai iš esmės keičia viso gydymo eigą, laiką ir kaštus, - papasakojo gydytojas. - Ši metodika leidžia išvengti sudėtingų kaulo priauginimo procedūrų.

                                                                                                        Gyd. B. Sidaravičius

 

Dėl gydymo paprastumo yra mažiau amžiaus ir bendros paciento sveikatos būklės apribojimų. Tiek implantuojant, tiek ir po procedūros paprastai neskauda, netinsta, gijimas vyksta greitai ir sklandžiai. Iš karto po implantavimo procedūros pritvirtinami gražūs, patogūs laikini dantys, kurie po keleto mėnesių pakeičiami

nuolatiniais“. 

Jeigu paciento burnoje dar yra likę savų, bet beviltiškai sugedusių dantų, All-on-4 gali būti derinama su kita pažangia metodika – momentiniu implantavimu, kai implantas dedamas į ką tik pašalinto sugedusio danties šaknies vietą. ,,Pirmąjį momentinį implantavimą atlikau maždaug prieš 12 metų, tai buvo priekinis dantukas viršutiniame žandikaulyje. Ant įdėto implanto iš karto pritvirtinau laikiną dantį. Pacientei buvo labai svarbu, kad  nereiktų kęsti nepatogumo, kad kažkurį laiką nėra priekinio danties.  Ji iki šiol džiaugiasi savo nauju dantimi ir dėkoja už šį sprendimą“.

„Nobel Biocare“ per beveik 50 darbo metų implatavimo metodikas yra ištobulinusi iki neįtikėtinų rezultatų,“ - tvirtino 13 metų implantavimo patirtį turintis B. Sidaravičius. - Šiandien kompanijos vardas visame pasaulyje tarnauja kaip garantas, kad implantas sėkmingai prigis ir, jei tinkamai prižiūrės, naujais dantimis pacientas galės džiaugtis visą savo gyvenimą. Savo implantams „Nobel Biocare“ suteikia viso gyvenimo garantiją, tai patvirtina produkto patikimumą ir kokybę“.

 

Drąsiai rekomenduotų

 

Vytauto Rumšo manymu, Lietuvoje žmonės, ypač vyresnio amžiaus, linkę numoti ranka į savo dantų sveikatą dėl tingėjimo ir baimės. ,,Juk jaučiamės nemaloniai net ir tuomet, kai nuskyla vienas dantis - liežuvis kur buvęs kur nebuvęs vis kliūna, galvoje gali kilti tikra audra, o ką jau kalbėti, kai netenkame daugiau dantų, mintys apie tai neduoda ramiai užmigti ištisomis naktimis. Juk dantys - tai viena jautriausių vietų mūsų kūne, - mintimis dalinosi Vytautas R. - Man dantys buvo svarbu, todėl negailėjau energijos, investicijų šiam reikalui. Ir man labai pasisekė“.

Pasak žinomo aktoriaus, profesionalumas ir įgimti gebėjimai yra svarbūs tiek scenoje, tiek dantų gydytojo kabinete. ,,Manau, kad geras gydytojas turi būti ir geru psichologu, turėti tą įgimtą gebėjimą ,,pajusti“ žmones ir įkvėpti juose tikėjimą gydymo sėkme. Dievas davė man sutikti savo kelyje tokius specialistus, su kuriais tiesiog negalėjo nepavykti. Nes greta jų profesionalumo, gydymo metodikų išmanymo, svarbų vaidmenį suvaidino ir mano vidinis nusiteikimas, pasitikėjimas bei tikėjimas, kad viskas bus gerai“, - tvirtino žinomas aktorius.

,,Esu daugiau uždaro būdo, manau, jog nėra reikalo viešinti savo ligas, bet  nutariau kalbėti dėl kitų žmonių, kurie turi panašių problemų, – sprendimą pasidalinti savo patirtimi  paaiškino Vytautas Rumšas. – Linkiu, kad jie pasiryžtų savo dantų problemas spręsti kuo greičiau ir tinkamu būdu. Drąsiai, galiu rekomenduoti mane gydžiusius gydytojus ir jų naudojamus gydymo metodus“.

 

 

 

 

Klausimai-atsakymai apie dantų implantus

 

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai