Nauji dantys – per vieną vizitą? Taip!

Šiandien aukščiausios kokybės implantai, naujausios technologijos ir metodikos dantų atkūrimą leidžia supaprastinti iki minimumo – užtenka vieno vizito pas odontologą, norint susigrąžinti prarastus dantis. Neatidėlioti rytdienai šio svarbaus žmogaus fizinei ir psichologinei sveikatai gydymo padeda galimybė gydytis dantis išsimokėtinai. Ir negalvokite, kad tai tik ekonomiškai smarkiai išsivysčiusių šalių prerogatyva, visa tai šiandien – ir Lietuvoje.
 

,,Šie implantai ir gydytojas – tai dievo dovana žmonėms“


Dauguma mūsų žinome ir pripažįstame, kad implantai – geriausia išeitis, praradus vieną, kelis ar net visus dantis. Šiuo metu Lietuvoje yra nemažas dantų implantų pasirinkimas. Svarbiausias bruožas, skiriantis vienus nuo kitų, – skirtingo gydymo laiko reikalaujančios ir pagal komforto lygį smarkiai besiskiriančios implantavimo metodikos. Atsižvelgiant į tai, kuriuos implantus pasirinksite, gydymo trukmė gali skirtis ne dienomis ar savaitėmis, o mėnesiais ir metais. Jau nekalbant apie kitus fizinius ir emocinius nepatogumus, kai ilgą laiką tenka išbūti su ,,skyle” šypsantis ar netgi visai bedančiais, belaukiant savo naujųjų išsvajotų dantų.
,,Mano bėdos su dantimis prasidėjo prieš penkerius metus – iš išorės gražūs savi dantys pradėjo gesti iš šaknų, jie tapo paslankūs, ėmė vienas po kito kristi, – savo buvusiomis bėdomis dalinosi 38 metų palangiškė Sonata Balsienė. – Kai ,,atėjo eilė” priekiniams dantims, iš viso puoliau į baisią depresiją. Kiekvieną rytą pabusdavau su didele baime, ar jie vis dar vietoje.”
Priėmusi sprendimą įsidėti dantų implantus, ponia Sonata išvaikščiojo beveik visas Klaipėdos odontologijos klinikas. ,,Visi patvirtino, kad mano dantų būklė yra ypač sudėtinga. Siūlė įvairius gydymo sprendimus ir implantus. Bet nė vienas jų manęs netraukė, kol sužinojau apie ,,Nobel Biocare” implantus.” Juos poniai Sonatai parekomendavo artima draugė odontologė. ,,Ji taip pat dirba stato implantus, tik pigesnius ir teikiančius mažiau gydymo galimybių. Apžiūrėjusi mano dantis, ji atvirai pasakė, kad būklė per daug sudėtinga, kad galėtų mane gydyti. Ir parekomendavo puikų gydytoją, kuris dirba su labai kokybiškais švediškais implantais.“
Taip palangiškė pateko pas Vilniaus odontologijos klinikos vadovą gydytoją Bronių Sidaravičių. ,,Iš jo jau po vieno vizito išėjau su naujais dantimis. Šie implantai ir gydytojas – tai dievo dovana žmonėms!“ – suradusi savo problemų sprendimą džiaugiasi ponia Sonata .
 

Vietoj sugedusių - nauji tuoj pat


Atkuriant viršiniame žandikaulyje esančius beviltiškai sugedusius savus dantis, Sonatai Balsienei buvo pritaikytas unikalus ,,Nobel Biocare“ gydymo metodas – momentinis implantavimas. Tai galimybė implantą įsriegti iškart po nesveiko danties ištraukimo. Implantas paprastai yra įsriegiamas per 10–15 minučių. ,,Momentinis implantavimas geras tuo, kad sutrumpinamas gydymo laikas, išvengiama siūlių ir papildomų chirurginių intervencijų. Pacientas, vos pakilęs nuo odontologo kėdės, gali gyventi įprastu ritmu“, – apie gydymo eigą pasakojo odontologas.
Tai patvirtino ir jo pacientė ponia Sonata: ,,Procedūros pradžioje sėdėjau kėdėje su ašaromis akyse. Pasakiau gydytojui: neišeisiu, jeigu nepadėsite. Padėjo, ir dar kaip! Maža to, kad po vieno vizito išėjau su naujais dantimis, bet ir nejutau jokio skausmo ar kitų nepatogumų nei gydymo metu, nei po jo.“
Iš viso Sonatai B. buvo sudėta dešimt implantų, dalis jų seniai prarastų dantų vietoje. ,,Iš pradžių šiek tiek abejojau dėl seniai prarastų krūminių dantų atkūrimo, bet gydytojas mane įtikino, kad tai būtina. Mat dėl šių dantų trūkumo blogiau sukramtomas maistas, todėl trinka virškinimas, toje vietoje nyksta žandikaulis, pasislenka šalimais esantys dantys – visa tai atsispindi veide, nes keičiasi veido bruožai. Atrodome vyresni nei iš tikrųjų. Visai to nenorėjau“, – tvirtino moteris.
 

Unikalus sprendimas bedančiams


Beveik visus ar visus dantis praradusiems žmonėms yra taikoma kita unikali metodika – All-on-4 (išvertus iš anglų - Visi ant keturių). Pasak odontologo, naudojant šią ,,Nobel Biocare” metodiką, vieno žandikaulio visiems dantims atkurti vietoje tradiciškai sriegiamų 6–8 dantų implantų naudojami tik keturi. Jų visiškai pakanka vieno žandikaulio dantų protezo atramai. Tai iš esmės keičia viso gydymo eigą ir kaštus.
Unikali All-on-4 gydymo metodika leidžia išvengti sudėtingų kaulo priauginimo procedūrų, nes implantai sriegiami į tas žandikaulio vietas, kuriose praktiškai visada užtenka kaulo. Chirurginė intervencija minimali, todėl pacientui neskauda, netinsta, nekraujuoja dantenos ir nereikia gerti antibiotikų. Dėl gydymo paprastumo praktiškai neegzistuoja nei amžiaus, nei bendros paciento sveikatos būklės apribojimų.
 

Viso gyvenimo garantija ir beveik šimtaprocentinė sėkmė


,,Dantų atkūrimas, naudojant implantus, nėra pigus, bet tik sąlyginai. Juk kalbame apie elementarius žmogaus poreikius – taisyklingai kramtyti, nevaržomai šypsotis ir bendrauti, – mano odontologas Br. Sidaravičius. – To nusipelnėme visi. Ar nėra verta investuoti į savo gyvenimo kokybę ir komfortą? ”.
Valstybinėje įstaigoje dirbanti Sonata Balsienė pasakojo, kad nauji dantys jai suteikė ne tik fizinės sveikatos. ,,Pradėjusi iš esmės tvarkyti visą burną, ėmiau sveikti morališkai, – tvirtino ji. – Nesvarbu, kuo tu savo gyvenime užsiimi, tvarkingi dantys yra tiesiog būtini, tam kad jaustumei pasitikėjimą savimi ir meilę sau.“
Bronius Sidaravičius pabrėžė: ,,Net 99 procentai procedūrų su „Nobel Biocare“ implantais yra sėkmingos, jiems gamintojas suteikia viso gyvenimo garantiją. Taigi ar nėra verta investuoti į savo gyvenimo kokybę ir komfortą? Juolab kad šiuolaikiniame pasaulyje plati šypsena yra jau ne privalumas, o būtinybė.“
 

Norintiesiems naujų dantų šiandien – lizingas


Odontologė Aušrinė Baltrušienė-Skirienė
,,Galimybe gydytis ir atkurti dantis išsimokėtinai naudojasi vis daugiau mūsų pacientų. Medicinos lizingas leidžia suteikti paslaugas per trumpiausią laikotarpį, išvengiant ilgo gydymo ir procedūrų atidėliojimo. Atsakymą dėl gydymo finansavimo jis gauna neišeidamas iš odontologijos klinikos. Čia pat sudaroma ir sutartis.
Nuo ko pradėti? Pirmiausia sudarome gydymo planą, įvertiname, kiek tai kainuos. Tada klinikos darbuotojai internetu kreipiasi į lizingo bendrovę ir per keletą minučių gaunamas atsakymas, kokio dydžio finansavimas įmanomas – 50, 80 ar 100 proc. Pacientas pats įvertina mėnesinę įmoką, pasirenka paskolos terminą, mokėjimo grafiką. Kartu suskaičiuojama, kokio dydžio įmokas teks mokėti kas mėnesį. Nereikia laidavimo, nereikia mokėti jokių administracinių mokesčių, o metinė palūkanų norma – tik 8 proc. Žmogus turi ir galimybę grąžinti paskolą anksčiau sutarto laiko, nemokėdamas jokių baudų“.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai