Kaip gyventi su skausmą kenčiančiu žmogumi?

- Sugadinta nuotaika, patiriamas stresas ar baimė gali didinti patiriamą fizinį skausmą - Ligos paneigti, žinoma, negalima. Tačiau galima išmokti su ja gyventi pilnavertį gyvenimą
 

Žmogaus organizmas yra darni sistema. [b]Sugadinta nuotaika, patiriamas stresas ar baimė gali didinti patiriamą fizinį skausmą[/b]. Savo ruožtu malonūs išgyvenimai, poilsis jį mažina. Gyvenant su vėžiu sergančiu ir kenčiančiu žmogumi reikia turėti tai galvoje. Gydant skausmą tinkamai parinkti vaistai ir tiksli jų dozė yra svarbu, tačiau ne mažiau svarbūs ir kiti veiksniai, tokie kaip malonus bendravimas, mėgstama muzika ar filmas, kvapas, mylimas augintinis, galimybė išeiti į lauką, maistas, poilsis, galimybė pamiršti ligą. Neretai sergančiuosius artimieji apsupa tokiu dėmesiu ir globa, kad jie gali pasijusti izoliuoti nuo išorės pasaulio, priversti pamiršti savo įprastus pomėgius. Tai gali kenkti sergančiojo savijautai, todėl artimieji neturėtų persistengti slaugydami sergantįjį, įvertinti jo asmenybę.


Ligoniui prižiūrėti reikia ne tik naujausių vaistų, kurių galima reikalauti iš medikų, bet ir ypatingos atmosferos namuose. [b]Ligos paneigti, žinoma, negalima. Tačiau galima išmokti su ja gyventi pilnavertį gyvenimą[/b].

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai