Dermatologas – apie odos ir nagų grybelį

Pėdų grybelis dažniausiai paūmėja pavasarį ir vasarą. O gydyti geriausia pradėti dabar. Tada vasarą jau galėsime džiaugtis sveikais nagais ir gražiomis pėdomis.
 

Odos ir nagų grybeliu serga apie 20 proc. gyventojų. Liga nėra grėsminga gyvybei, bet sukelia daug nepatogumų, be to, linkusi plisti, kelia grėsmę aplinkiniams.
Pradžioje dažniausiai pažeidžiami tarpupirščiai tarp trečiojo ir ketvirtojo ir/ar ketvirtojo ir penktojo kojų pirštų. Negydoma grybelinė infekcija gali apimti visą pėdą, paskatinti odos alergines reakcijas, paūminti kitas odos ligas. Kartais liga pažeidžia rankų ir kojų nagus. Pažeisti nagai sukelia skausmą, trukdo vaikščioti, verčia slėpti kojas ir avėti uždarus batus.
Norint apsisaugoti, svarbiausia laikytis asmeninės higienos. Dažnai plauti kojas šiltu vandeniu su muilu, gerai jas nušluostyti asmeniniu (jokiu būdu ne svetimu) rankšluosčiu. Labai svarbu vengti veiksnių, kurie gali skatinti kojų prakaitavimą, tarpupirščių iššutimą, nuospaudas ar kitus paviršinio odos sluoksnio pažeidimus, nes tai puiki terpė patekti ir tarpti infekcijai.
Jei pastebėjote nagų pakitimus, kreipkitės į gydytoją dermatologą. Jis atliks tyrimus ir paskirs tinkamą gydymą. Siuntimų pas šiuos specialistus nereikia.


Rekomenduojama apžiūrėti visų šeimos narių pėdas ir nagus ir, esant reikalui, pradėti gydyti. Antraip iškils pavojus, kad sergantysis užkrės artimuosius.
Dažniausiai nagų grybelis gydomas geriamaisiais, t.y. sistemiškai veikiančiais, vaistais. Gydymas trunka apie 3 mėnesius, bet tikslią trukmę nustato gydytojas. Kol atauga sveikas nagas, prabėga ir pusė metų. O vasara ne už kalnų.
Pėdų odos grybelis sėkmingai gydomas vietinio poveikio preparatais, dažniausiai kremais. Geriausia naudoti kremą, kuris veikia fungicidiškai, t.y. naikina grybelius, todėl gydymo poveikis pasireiškia greičiau ir sutrumpėja gydymo kursas, sumažėja grybelinės infekcijos atsinaujinimo tikimybė. Taip veikia kremas nuo grybelio Terbisil. Pažeistas odos vietas reikėtų švariai nuplauti, nusausinti ir 1 savaitę kartą per dieną ištepti gydomuoju kremu. Tai pats greičiausias ir patogiausias būdas atsikratyti pėdų grybelio.
Terbisil kremas puikiai padeda ir esant kitų odos vietų, pvz., kirkšnių, grybeliui.
Gydant pėdos grybelį būtina dezinfekuoti avalynę. Tai padeda išvengti pakartotinio užsikrėtimo grybelio sporomis, likusiomis batuose. Šiuo metu Terbisil kremas vaistinėse parduodamas kartu su servetėlių paketu. Jame yra 2 formalino tirpalu impregnuotos servetėlės, skirtos vienai batų porai dezinfekuoti.
Pėdų ir nagų grybelis yra svarbi visuomenės sveikatos problema. Užsikrėtę grybeliu žmonės dažnai galvoja, kad serga neužkrečiama liga, ir taip jį platina. O grybelio sporos išlieka gyvybingos keletą metų.
Plačiau apie grybelinę odos ir nagų infekciją sužinoti bei užduoti rūpimus klausimus gydytojui dermatologui galite naujajame tinklalapyje [url="http://www.sveikospedos.lt"url]www.sveikospedos.lt[/a].

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai