Remeron SolTab® - nauja paciento ir gydytojo bendradarbiavimo galimybė gydant depresiją

Pastaruoju metu apie depresiją nemažai kalbama bei rašoma. Nors specialistai tvirtina, kad depresija vis dar nepakankamai diagnozuojama ir gydoma, tenka išgirsti ir tokią nuomonę: “depresija sirgti dabar madinga”, “depresijos problema pernelyg sureikšminta ir išpūsta”.
 

Pripažinti ligą


Ne kiekvienam žmogui lengva pripažinti, kad serga depresija, netgi tada, kai ligą diagnozuoja specialistas. Daugeliui žmonių depresija asocijuojasi su nevisavertiškumu, gėda, kalte, nusivylimu savimi. Tai dar padidina psichologinį pasipriešinimą, kuris neleidžia pripažinti, kad žmogus turi problemą. Kaip žinome, reali galimybė padėti sau ir leisti, kad padėtų kiti, atsiranda tik pripažinus, kad sergi. Sunkumų iškyla ir tuomet, kai pripažinę savo ligą pacientai noriai gydosi tik tol, kol būsena pagerėja. Savijautai pagerėjus, ne kiekvieną žmogų specialistui lengva įtikinti, jog svarbu ir toliau gydymą tęsti.
 

Kas padeda tinkamai gydytis?


Pačios svarbiausios priežastys, nulemiančios paciento sutikimą vartoti antidepresanto, be abejo, yra vaisto efektyvumas ir geras jo toleravimas. Tai reiškia, kad vaistas turi sumažinti ir panaikinti tuos ligos simptomus, dėl kurių buvo pradėtas vartoti, ir kad vartodamas vaisto žmogus jaustų kuo mažiau nepageidaujamų poveikių arba nejaustų jų visai. Šiuolaikinėje antidepresantų rinkoje tikrai nemažai vaistų nuo depresijos, kurie atitinka šiuos pagrindinius reikalavimus: yra veiksmingi ir gerai toleruojami. Tačiau pasirodė, kad ir to nepakanka. Nors skirtingi antidepresantai gali būti panašaus veiksmingumo, jų veikimo pradžia skiriasi. Kad antidepresantas pradėtų veikti kuo anksčiau, labai svarbu ne tik dėl to, kad taip greičiau pasibaigia depresija sergančiojo kančios, bet ir dėl to, kad žmogus, pastebėjęs greitą vaisto poveikį, noriau gydosi.
Kita vertus, populiariausios vaistų formos - tabletės ir kapsulės - nėra idealios. Jų vartoti nėra patogu, nes reikia užgerti vandeniu, o tai gali sukelti problemų, jei vaisto tenka išgerti tokioje aplinkoje, kai visai nepageidautina atkreipti kitų dėmesio. Be to, burnoje gali likti nemalonus skonis. Todėl ideali vaisto vartojimo forma yra tokia, kad jo būtų patogu vartoti, o vaisto skonis būtų malonus.
Svarbūs ir psichologiniai momentai - niekam nepatinka sirgti ir jaustis ligoniu. Vis dėlto, kai tenka gerti daug tablečių, dažnas taip jaučiasi. Tada ir kyla noras kuo greičiau nusimesti “ligonio etiketę”, t.y. vos spėjus savijautai pagerėti, nutraukti vaistų vartojimą. Deja, per anksti nutraukus antidepresanto vartojimą, liga gali pasikartoti, bet jos gydymas jau gali būti sunkesnis.


 

Sprendimas - Remeron SolTab


Siekiant maksimaliai patenkinti depresija sergančiųjų poreikius buvo sukurta nauja unikali antidepresanto forma - Remeron SolTab (mirtazapinas). Tai pirmoji greitai tirpstanti burnoje apelsinų skonio tabletė depresijai gydyti.
Mirtazapinas (Remeron) daugeliui depresija sergančių pacientų jau pažįstamas kaip antidepresantas, kuris sėkmingai gydo svarbiausius depresijos simptomus (blogą nuotaiką, nemigą, nerimą ir kt.). Dėl unikalaus dvejopo veikimo mechanizmo Remeron pradeda veikti greičiau nei kiti antidepresantai ir jo vartojant rečiau pasireiškia nepageidaujamų poveikių, būdingų kitiems antidepresantams. Remeron padeda išvengti keleto vaistų vartojimo vienu metu: vartojant kito, nors ir labai veiksmingo antidepresanto, dažnai reikia skirti papildomų vaistų miegui gerinti ar nerimui mažinti.
Remeron SolTab ištirpsta burnoje greičiau nei per 30 sekundžių. Vaisto užtenka vartoti vieną kartą per parą, dažniausiai vakare. Pradėjus vartoti Remeron SolTab, pacientų būklė pagerėja jau pirmąją savaitę - per pirmas 4-7 vartojimo dienas. Tabletės turi malonų apelsinų skonį, jų vartojimas paprastesnis, nes vandens nereikia. Tai svarbu tiems pacientams, kurie vartoja daugiau vaistų (ypač vyresnio amžiaus žmonėms) arba kuriems sunku nuryti tabletes ar kapsules. Labai svarbu tai ir aktyvų gyvenimą gyvenantiems, jauniems, keliaujantiems žmonėms, nes burnoje tirpstančią tabletę galima suvartoti visur ir visada - net jei aplinkybės atrodytų ne pačios palankiausios ar tinkamiausios. Vartojant tokią burnoje tirpstančią tabletę, kai nereikia specialaus pasiruošimo, žmogus nesijaučia “didelis ligonis”, o gydytojui lengviau pasiekti, kad jis laikytųsi gydymo režimo. Depresija sergantis žmogus sveiksta, nejausdamas, kad gydosi.
Taigi Remeron SolTab pasižymi greitesne veikimo pradžia, jo vartojimas patogesnis ir paprastesnis, todėl galima tikėtis, kad pacientai bus labiau linkę laikytis gydymo režimo ir bendradarbiauti su gydytoju - o tai būtina sąlyga, kad gydymo rezultatai būtų kuo geresni.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai