Lietuvoje – veiksminga priemonė vyrų lytinei potencijai gerinti

Specialistai pripažino, kad seksualinė sveikata, lytinis gyvenimas vis dar tabu mūsų visuomenėje. Todėl, turėdami per mažai informacijos, žmonės savo problemas bando spręsti patys, o ne pasitardami su gydytoju. Deja, dažniausia, tai tik apsunkina situaciją.

Erekcijos sutrikimas – viena dažniausių problemų, tačiau, gydytojų teigimu, tai neturėtų tapti priežastimi vengti lytinių santykių, nes veiksmingų sprendimo būdų yra.

Patiria kas trečias?

Erekcijos sutrikimas – tai nuolatinis ar pasikartojantis vyro negalėjimas sukelti ir/arba išlaikyti pakankamą varpos erekciją lytiniam aktui atlikti. Kartą patyrę erekcijos sutrikimą vyrai neturėtų pulti į paniką. Įvairių šaltinių duomenimis, net kas trečias (apie 30–40 proc.) vyresnis nei 40–50 m. amžiaus vyras nuolat patiria erekcijos sutrikimų. Tačiau tai neturėtų gąsdinti, nes šie skaičiai – tai ir lengvos (užtenka vyrui vos vieną kartą pasiskųsti erekcijos sutrikimu, ir tai jau fiksuojama anketose), ir sunkesnės ligos formos. Tad nerimauti nereikėtų: dauguma sutrikimų vis dėlto yra lengvo laipsnio, o atvejų, kai erekcijos visiškai nėra, skaičius nėra didelis. Visiško lytinio nepajėgumo, erekcijos nebuvimo arba nepakankamumo lytiniam aktui atvejų tarp 50-ties ir vyresnių vyrų yra apie 5–10 proc.

Kada reikėtų susirūpinti? Tada, kai lytinis gyvenimas trikdo jus ir partnerę. Jeigu partneris tik kelis kartus nesugebėjo patirti erekcijos, pakankamos lytiniam aktui atlikti, tai dar nereiškia, kad jis turi erekcijos sutrikimą. Taip galėjo nutikti dėl nuovargio, išsiblaškymo, alkoholio ir kt. Susirūpinti verta, jei tokie sutrikimai kartojasi nuolat.

Amžius ir erekcija

Erekcijos sutrikimai turi ryšį su amžiumi. Be to, atsižvelgiant į jį, gali skirtis ir juos sukeliančios priežastys. Jaunesniame amžiuje to priežastys dažniau yra psichogeninės, t.y. kai vyras bijo, kad nebus geros erekcijos, kad nebus pagirtas, kiti prietarai. Ypač tokios mintys gali padaryti meškos paslaugą vyrams, kurie neturi nuolatinės partnerės ir per pirmą vakarą nori pasirodyti itin pajėgūs.

Vyresnio amžiaus vyrams dažniau pasireiškia lėtinis erekcijos sutrikimas, kurį dažniausia lemia organinė priežastis – smulkių kraujagyslių endotelio disfunkcija. Kita vertus, vyresni vyrai ramiau reaguoja į savo lytinės funkcijos pasikeitimus, pripažįsta, kad ji ne tokia gera, kaip jaunystėje, ir stengiasi išnaudoti tai, ką turi. Jie paprasčiausiai prisitaiko prie esamos situacijos, o į gydytojus nesikreipia, nes mano, kad nieko pagerinti negalima.

Ekspertų nuomone, net apie 80–90 proc. erekcijos sutrikimų, kuruos patiria vyresnio amžiaus vyrai, turi organines priežastis.

Rizikos veiksniai

Erekcijos sutrikimų dažniau gali atsirasti sergantiesiems diabetu, hipertenzija, širdies ligomis ar patyrusiems prostatos operaciją. Nesveika gyvensena – rūkymas, alkoholis, mažas fizinis aktyvumas – taip pat gali būti rizikos veiksniai. Tačiau nuo šių rizikos veiksnių nėra apsaugoti ir jauni iki 40-ies metų vyrai, kurie, beje, yra labiausiai lytiškai aktyvūs, todėl reikliausi ir skundžiasi net ir dėl nedidelių negalavimų. Erekcijos sutrikimų rečiau patiria reguliariai sportuojantys vyrai.

Erekcija ir širdies ligos

Erekcijos sutrikimas gali būti gresiančio širdies smūgio pranašas. Tai nenuostabu, nes svarbiausias įtakos turintis veiksnys yra kraujagyslių būklė. O kadangi varpos kraujagyslės labai smulkios – 1–2 mm (širdies apie 5 mm), jos dėl jau minėtų rizikos veiksnių nukenčia pirmiausia. Taigi pradžioje – susilpnėjusi erekcija, vėliau galimas infarktas. Todėl labai svarbu nedelsiant pasitarti su savo gydytoju.

Gydymo naujienos

Gera žinia, kad erekcijos sutrikimus beveik visuomet galima išgydyti. Populiariausias išlieka gydymas medikamentais. Kokių yra veiksmingų ir patikimų preparatų, konsultuoja medicinos mokslų daktaras urologas seksualinės medicinos gydytojas Robertas Adomaitis.

Erekcijos sutrikimas – poros problema. Kaip šioje situacijoje galėtų ir turėtų padėti moterys?

Taip, tai yra dviejų asmenų problema, ir spręsti ją reikia drauge. Kadangi jaunesniame amžiuje erekcijos sutrikimus gali lemti jau minėtos psichogeninės priežastys, tad partnerės palaikymas, supratimas, sugebėjimas įveikti partnerio jaudulį iš tiesų gali daug. Taip pat, kaip ir rami reakcija į nesėkmę.

Vyresniame amžiuje, kai erekcijos procesas tampa ne toks greitas, ne toks stabilus, vėlgi labai svarbus partnerės supratimas, kad erekcija priklauso ne tik nuo vizualinės, bet ir liečiamosios stimuliacijos. Moters veiksmai tam pasiekti visada bus geresnis vaistas negu tabletė.

Kokius sprendimus gali pasiūlyti gydytojai?

Nors dažniausia pas gydytoją ateina vienas iš partnerių, norint efektyvios pagalbos seksualinio sutrikimo atveju, visada omenyje reikia turėti poros situaciją. Jeigu poros santykiai stabilūs, jie vienas kitam nori padėti, daugiau šansų pasireikšti turi ir gydytojas. Išsiaiškinęs poros lytinio aktyvumo pobūdį, galimybes prisitaikyti prie partnerio organizmo funkcijų, gydytojas gali patarti, ką daryti, kad lytinis gyvenimas tenkintų.

 

Kokie nauji preparatai atėjo į mūsų rinką?

Viena dažniausių lėtinio erekcijos sutrikimo priežasčių vyresniems vyrams – endotelio disfunkcija, t.y. kai kraujagyslės praranda elastingumą, nesiplečia varpos akytkūnių kraujagyslinės ertmelės (sinusoidai), ir tai lemia erekcijos susilpnėjimą ar visišką nebuvimą.

Šalies rinkoje neseniai pasirodė labai selektyvus ir stiprus antros kartos PDE5 inhibitorius avanafilis. Jo poveikis PDE5 yra stipresnis nei kitiems žinomiems PDE receptoriams. Tai reiškia, selektyviau plečia varpos kraujagysles, dėl ko sukelia retesnius ir silpnesnius šalutinius poveikius.

Specialistai teigia, kad šiuolaikiniai gydymo metodai pagal vyro sveikatos būklės sutrikimus yra efektyvūs ir padeda susigrąžinti visavertį gyvenimą.

Jūsų pastebėjimai iš praktikos, dažniausios klaidos?

Paprastai apie lytinio gyvenimo nesėkmės nešnekama net su draugais. Ieškant atsakymų, susipažįstama su internete pateikta informacija, kuri labai menkai atitinka realybę, dažnai yra perdėta, vyrai dėl to ima save nuvertinti, jaučiasi ne tokie, kaip visi, defektyvūs. Todėl labai dažna praktika, kai bandomi visi vaistai iš eilės, tai užtrunka keletą metų, bet iki specialisto vis nenueinama. Nors iš tikrųjų dažniausiai padėti poroms būtų galima, galbūt netgi minimaliai pasitelkiant medikamentų. Nereikia bijoti to pasitarimo: laiku atėję pas gydytoją problemą išspręsite greičiau, ir tai atims mažiau sveikatos, laiko ir pinigų.

Noriu pabrėžti, kad tinkamai pasirinktas sprendimo būdas yra didžiausias sėkmės garantas sprendžiant lytinės funkcijos sutrikimus.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai